Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897758 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kameon

Član broj: 319705
Poruke: 7



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 08:33 - pre 125 meseci
Citat:
Izver:
Citat:
kameon:
Da li neko zna koliko se ceka na termin u konzulatu u Beogradu(od trenutka zakazivanja do samog termina)?


Dva i po-tri meseca, kada sam ja zakazivao, proletos.


To je bas mnogo..... hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 08:44 - pre 125 meseci
Srecan Bozic svima koji danas slave:)
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 09:19 - pre 125 meseci
Citat:
yupiter216:...tamo u pozivi pise da imam fore 30 radnih dana da se javim.


Ne piše svima da moraju da se jave za 30 dana!? Jel zna neko zašto?


Srećan Božić!!!


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 09:30 - pre 125 meseci
Boldog Karácsonyt kívánok!
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 10:13 - pre 125 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Jel dobio neko izvode iz maticnih knjiga na kucnu adresu?

Koliko ste cekali? Jel ima neko da nije dobio i koliko cekate?

Ja sam zvao ambasadu da pitam, zakletva je bila u septembru u madjarskoj a za izvode proverili su, jos nisu gotovi, rekli su mi da ce mi javiti u februaru.
Sad kolko sam shvatio morace se ici po izvode u ambasadu. (drugacije ako bi slali postom nema razloga da kazu da ce mi javiti).

Dal je moguce da niko drugi ne moze da kaze nista za info...????
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 10:22 - pre 125 meseci
Pozdrav ljudi

Da li je neko od Vas dobio pismo od "Viktora Orbana" prethodnih dana.. Da li neko zna o cemu se radi u pismu, preko google translate nisam uspeo da shvatim najtacnije prevod.

Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 11:07 - pre 125 meseci
Izvod iz maticne knjige rodjenih mi je stigao postom iz konzulata nekih 5 meseci nakon zakletve, ja sam sve odradio preko SU, a drugar koji zivi i radi u budimpesti, njemu je stigao izvod isto postom ali nakon skoro godinu dana. Tako da verovatno nema pravila koliko se ceka.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 13:22 - pre 125 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166:
Pozdrav ljudi

Da li je neko od Vas dobio pismo od "Viktora Orbana" prethodnih dana.. Da li neko zna o cemu se radi u pismu, preko google translate nisam uspeo da shvatim najtacnije prevod.

Veliki pozdrav


Obavestenje da se registrujes u biracki spisak i poziv da glasas. Obavestenje da smo zakonom dobili pravo da glasamo.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 13:23 - pre 125 meseci
Citat:
gagigmaz:
Izvod iz maticne knjige rodjenih mi je stigao postom iz konzulata nekih 5 meseci nakon zakletve, ja sam sve odradio preko SU, a drugar koji zivi i radi u budimpesti, njemu je stigao izvod isto postom ali nakon skoro godinu dana. Tako da verovatno nema pravila koliko se ceka.


E hvala!
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 15:10 - pre 125 meseci
Citat:
pan 1:
Ja sam prenela svoje utiske i kako sam prosla. Ko hoce da veruje nek veruje ko nece ni ne mora! I ja sam pricala kao paladium, on me pita jedno a ja pricam drugo. Sto sam znala ja sam rekla i dosta sam ga razumela al kad me je pitao nesto (sta ni sad ne znam), nisam znala sta me pita i nisam prosla. Sta da mu kazem, npr. lepo smo putovali a on me pita kako se zovete?! Otkud znam sta je pitao... Bio je konzul i sluzbenik, i kad sam potpisala papire da nisam prosla onda je sluzbenik pricao samnom na srpskom i rekao mi je sve ono sto sam vec napisala ranije, necu se ponavljati. Ako je on slagao mene, onda lazem i ja vas, mada ne vidim u cemu je poenta lagati, ja jednostavno nisam takva. Ako nekom mogu pomoci - pomocicu mu al mu sigurno necu odmoci.
Pozz.



 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 11:30 - pre 125 meseci
Citat:
anchi_82:
Citat:
veegun:
Dubovac kod Okučana je bio u Mađarskoj jer je granica bila na Savi. Može i stara krštenica plus prevod od sudskog tumača. Moj savet ti je da učiš iz Teach yourself Hungarian i da odeš na kurs koji je prilagođen podnošenju zahteva za drž.


hvala puno...Da li je znate mozda koje mu je tada bilo ime?


Ne znam, probaj da saznaš u arhivu najbližeg većeg grada.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 16:36 - pre 125 meseci
Evo drugari liste trazenih zanimanja u Nemackoj. Sa madjarskim pasosem i nekim od ovih zanimanja pravac Deutschland :)

http://www.dw.de/lista-deficit...nja-u-nema%C4%8Dkoj/a-17275417
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
95.180.28.*



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 17:35 - pre 125 meseci
Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 18:32 - pre 125 meseci
Tako je
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 18:55 - pre 125 meseci
Citat:
pedja91_nss:Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem

lakše, ali ne i prelako... platu od 34.000 € bruto koliko je potrebno za Blue Card nije baš lako dobiti za mnoga od ovih zanimanja, tako da je mađarski pasoš ipak ogrooomna prednost.
dodao bih da bez znanja nemačkog, praktično, ni kao čistač, fizikalac na gradilištu, perač prozora/sudova i sl. ne možete da radite.
zato ako planirate u DE, dok čekate poziv na zakletvu, pored Magyarul tanulók obaezno i Deutsch lernen ;)
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 19:14 - pre 125 meseci
Jel bio neko na forumu da nam "dojavi" da ako putujemo kroz Austriju ne smemo da pogledamo prema Češkoj ako ne znamo Češki A1 nivo?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 20:11 - pre 125 meseci
Citat:
član:
Citat:
pedja91_nss:Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem

lakše, ali ne i prelako... platu od 34.000 € bruto koliko je potrebno za Blue Card nije baš lako dobiti za mnoga od ovih zanimanja, tako da je mađarski pasoš ipak ogrooomna prednost.
dodao bih da bez znanja nemačkog, praktično, ni kao čistač, fizikalac na gradilištu, perač prozora/sudova i sl. ne možete da radite.
zato ako planirate u DE, dok čekate poziv na zakletvu, pored Magyarul tanulók obaezno i Deutsch lernen ;)


E pa posle madjarskog jos i nemacki da ucimo pa stvarno nema smisla. Bolje da se ide u UK onda. Mada UK cujem nesto zatvara vrata od Nove Godine za EU?!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.12.2013. u 20:12 - pre 125 meseci
Nego da se spremamo odmah i za kineski. Taman da savladamo sve pa da umremo onda nece ni da nam treba.. ali opet nikad se ne zna
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 01:04 - pre 125 meseci
Zato ja od nove godine idem za UK ;)

Sto se tice madjarskog jezika, sa jedne strane mi je zao ljudi koji moraju da uce jezik koji im verovatno nikad nece biti potreban, a za to vreme su mogli da uce jezik koji ce im verovatno biti potreban ( meni licno ne idu jezici pa znam kako je radovacu se ako engleski uspem da naucim redovno u UK ) mada sa druge strane iako su granice znanja pomerene, i da se sada trazi vec srednji nivo, prag znanja je i dalje nizak i verovatno ce on biti jos pomeren tako da bi svako ko aplicira za drzavljanstvo morao da zna na visem konverzacijskom nivou, sto se da budemo realni ne moze nauciti preko kurseva ( osim onima kojima bas idu jezici ).

Zbog ovoga je izbila sva frka koju kada sam spominjao svi su me napadali da nije tako, pa eto ipak sada gotovo bilo gde da predate zahtev kao srpski drzavljani, verovatno sledi poziv na proveru jezika u Subotici, jer je naredjeno zaposlenima u konzulatu da obrate paznju, jer ako prodje neko bez odredjenog novoa znanja oni ce biti odgovorni, i da ukoliko nisu sigurni uvek bolje da pozovu konzula jer jedino on ima pravo da odbije prijavu i u zavisnosti od stepena znanja kandidata da kaze kada ponovo moze da se aplicira. Bice sve ucestalije provere na prelazima, kod okmanyiroda za one koji vec imaju pasos itd.

Sudeci po izjavama u madjarskoj ovo ce biti ovako uvedeno, jer i samim madjarima nije cilj da dele drzavljanstva po Srbiji, vec da drzavljanstva dobiju oni koji su stvarno madjari, ili znaju jezik na visem nivou konverzacije, sto je da budemo realno i logicno i u redu.

Uostalom zapitajte se sto je i logicno sto je rekao clan:

Ukoliko ne znate osnovno nemacki tj jezik sredine u koji idete da radite ne mozete ni da spremate ni da perete sudove
Sa srednjim nivoom znanja jezika mozda mozete da radite kao tehnicar, medicinska sestra i sl,
Dok za visokokvalifikovane poslove je ipak potrebno odlicno znjanje jezika

Onda do sada nije ni bilo logicno da za jedno drzavljanstvo koje naknadno stice neko da je dovoljno bilo samo osnovno ili srednje znanje kao do sada.

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 27.12.2013. u 02:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 27.12.2013. u 02:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 11:25 - pre 125 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Nego da se spremamo odmah i za kineski. Taman da savladamo sve pa da umremo onda nece ni da nam treba.. ali opet nikad se ne zna


Druze, ako planiras da palis za Kinu, madjarski pasoš ti ni ne treba, SUP u Ljermontovoj u BG je izdavao vize za Kinu, Mongoliju i Ukrajnu za jedan dan (bar je tako bilo pre godinu/dve). Samo odes sa radnim ugovorom ili pozivnim pismom i dobijes vizu.. nisi morao da se cimaš sa madjarskim :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897758 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.