Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897434 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 13:30 - pre 125 meseci
Treba mi audio i PDF verzija za "Hallo, Itt Magyarorszag!" knjigu.
Jednom sam ovde zatekla link za ,sada ne mogu da nadjem. Pomozite...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 13:44 - pre 125 meseci
http://kickass.to/hungarian-la...ing-pack-updated-t6483824.html
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 14:06 - pre 125 meseci


Köszönöm, kedves barátom :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 14:35 - pre 125 meseci
Citat:
anchi_82:
Veliki pozdrav svima!
moze li mi neko pomoci da saznam da li su Dubovci, Okucane spadali u Austrougarsku do 1921. Nikako da se snadjem na svim onim kartama...skontala sam da je negde na samoj granici...ali ne mogu ime tadasnje da pronadjem. tata mi kaze da jeste...Hvala puno!! i znate li da li treba nova krstenica ili moze originalna od pradede iz 1902? on je i tada bio Srbin...Jos nesto bih vas zamolila ako jos ima ovih sto su prosli ili novih koji su se skoro upustili u akciju ucenja jezika, da mi daju predloge nekih sajtova i literatire...Unapred puno hvala!!!

Moze preko predaka iz Okucana,ja idem isto preko pradede koji je iz Okucana, i bolje ti je izvadi novu krstenicu,tako sam i ja rodni list od pradede jer nisam htela da rizikujem sa orginalom jer zna nekad biti problema.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 14:40 - pre 125 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
limenko:
I ja da se javim imam madjarski pasos ali jos nisam isao nigde mozda u januaru. Procitao sam na forumu dali je to tacno da madjarski carenik ima pravo da ti uzme pasos ako neznas madjarski jezik! Ja to sto sam ucio za predaju i zakletvu sam vec zaboravio moz me j...t ako nesto znam. Ako je neko prelazio preko sa madjarskim a nezna madjarski molim za informaciju i hvala.



Našu granicu prelaziš sa našim pasošem i Madjarsku granicu prelaziš sa našim pasošem. Isto tako i kada se vraćaš :)
Ako ideš preko Hrvatske opet na našoj granici pokazuješ naš pasoš a na Hrvatskoj koji god hoćeš.
Da te Madjari nebi slučajno cimali posle 3 ili 6 meseci kada im pokažeš naš pasoš ti putuj stalno preko Hrvatske - Slovenije ili ideš avionom...
Ako nam uvedu vize opet putuješ preko Hrvatske.
U svim ostalim državama u kojima misliš da radiš/boraviš prijavljuješ se sa Madjarskim pasošem.

Tako da i ako je sve istina što si čuo o "otimanju" pasoša postoji način da se izbegne...


Izmedju Hrvatske i Madjarske nisu još sklonjene granične kontrole tako da ako ideš u HU moraš se sresti i sa Madjarskim carbicima a i njihovim policajcima na granici tako da ti je svejedno kuda ides u HU.
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 15:06 - pre 125 meseci
Upravo kako je rekao covek,nisam naucio za mesec dana nego doucio,ucio sam jezik pre toga vise od pola godine i na prvom padanju zena je bila odlicna a ja sam zakazao szato su nas oborili,a posle smo samo prosirlil fond reci i bilo je dovoljno cak su mene vise cedili nego suprugu jer su zapamtili da sam bio losiji,samo ovo za Suboticu isto tako mogu da nas pitaju neke gluposti a da neznamo jer ipak nauciti toliko reci i za godinu dana je malo,
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 15:14 - pre 125 meseci
Ne jos tek se spremam :-) cim budemo to obavili javljam na forumu sta je bilo,necu ici sd tek posle Nove Godine,praznici su a tamo u pozivi pise da imam fore 30 radnih dana da se javim.
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 15:23 - pre 125 meseci
Odgovorio sam nekim ljudima sta su me pitali ali mi nije prihvatio sa citatom tako da izgleda kao da sam pisao neke gluposti,samo da znate.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 17:15 - pre 125 meseci
Citat:
yupiter216:
Ne jos tek se spremam cim budemo to obavili javljam na forumu sta je bilo,necu ici sd tek posle Nove Godine,praznici su a tamo u pozivi pise da imam fore 30 radnih dana da se javim.


Ovo je vjerovatno za mene odgovor
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 17:20 - pre 125 meseci
Citat:
shejtan-:
Izmedju Hrvatske i Madjarske nisu još sklonjene granične kontrole tako da ako ideš u HU moraš se sresti i sa Madjarskim carbicima a i njihovim policajcima na granici tako da ti je svejedno kuda ides u HU.


To je u redu, moj deo se odnosio na to ako putuje negde dalje, Slovenija, Austrija, Nemačka...
Ako samo ide u Madjarsku onda kao što sam napisao na obadva granična prelaza pokazuje samo naš pasoš.


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

kameon

Član broj: 319705
Poruke: 7



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 18:22 - pre 125 meseci
Da li neko zna koliko se ceka na termin u konzulatu u Beogradu(od trenutka zakazivanja do samog termina)?
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 19:32 - pre 125 meseci
Iskreno nisam ni pitala kad ce stici papiri al verujem za mesec-dva, sad nam je Bozic pa Nova Godina... Pa dok posalju, to je taman to! Cim ih dobijem krecem ponovo u pohod!
Pozz ljudi i srecno vam Badnje vece!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 20:18 - pre 125 meseci
Citat:
shejtan-:
Citat:
deedee5:
Citat:
limenko:
I ja da se javim imam madjarski pasos ali jos nisam isao nigde mozda u januaru. Procitao sam na forumu dali je to tacno da madjarski carenik ima pravo da ti uzme pasos ako neznas madjarski jezik! Ja to sto sam ucio za predaju i zakletvu sam vec zaboravio moz me j...t ako nesto znam. Ako je neko prelazio preko sa madjarskim a nezna madjarski molim za informaciju i hvala.



Našu granicu prelaziš sa našim pasošem i Madjarsku granicu prelaziš sa našim pasošem. Isto tako i kada se vraćaš :)
Ako ideš preko Hrvatske opet na našoj granici pokazuješ naš pasoš a na Hrvatskoj koji god hoćeš.
Da te Madjari nebi slučajno cimali posle 3 ili 6 meseci kada im pokažeš naš pasoš ti putuj stalno preko Hrvatske - Slovenije ili ideš avionom...
Ako nam uvedu vize opet putuješ preko Hrvatske.
U svim ostalim državama u kojima misliš da radiš/boraviš prijavljuješ se sa Madjarskim pasošem.

Tako da i ako je sve istina što si čuo o "otimanju" pasoša postoji način da se izbegne...


Izmedju Hrvatske i Madjarske nisu još sklonjene granične kontrole tako da ako ideš u HU moraš se sresti i sa Madjarskim carbicima a i njihovim policajcima na granici tako da ti je svejedno kuda ides u HU.


Naravno Hrvatska nije u Sengenu.
 
Odgovor na temu

anchi_82
arhitekta/ urbanista
aiprojet
beograd/marseille

Član broj: 317606
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 22:08 - pre 125 meseci
hvala puno!
 
Odgovor na temu

anchi_82
arhitekta/ urbanista
aiprojet
beograd/marseille

Član broj: 317606
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 22:09 - pre 125 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
anchi_82:
Veliki pozdrav svima!
moze li mi neko pomoci da saznam da li su Dubovci, Okucane spadali u Austrougarsku do 1921. Nikako da se snadjem na svim onim kartama...skontala sam da je negde na samoj granici...ali ne mogu ime tadasnje da pronadjem. tata mi kaze da jeste...Hvala puno!! i znate li da li treba nova krstenica ili moze originalna od pradede iz 1902? on je i tada bio Srbin...Jos nesto bih vas zamolila ako jos ima ovih sto su prosli ili novih koji su se skoro upustili u akciju ucenja jezika, da mi daju predloge nekih sajtova i literatire...Unapred puno hvala!!!

Moze preko predaka iz Okucana,ja idem isto preko pradede koji je iz Okucana, i bolje ti je izvadi novu krstenicu,tako sam i ja rodni list od pradede jer nisam htela da rizikujem sa orginalom jer zna nekad biti problema.

hvala puno!
 
Odgovor na temu

anchi_82
arhitekta/ urbanista
aiprojet
beograd/marseille

Član broj: 317606
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 22:11 - pre 125 meseci
Citat:
veegun:
Dubovac kod Okučana je bio u Mađarskoj jer je granica bila na Savi. Može i stara krštenica plus prevod od sudskog tumača. Moj savet ti je da učiš iz Teach yourself Hungarian i da odeš na kurs koji je prilagođen podnošenju zahteva za drž.


hvala puno...Da li je znate mozda koje mu je tada bilo ime?
 
Odgovor na temu

anchi_82
arhitekta/ urbanista
aiprojet
beograd/marseille

Član broj: 317606
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 22:14 - pre 125 meseci
[quote]anchi_82:
[quote]dejanab92:
Citat:
anchi_82:
Veliki pozdrav svima!
moze li mi neko pomoci da saznam da li su Dubovci, Okucane spadali u Austrougarsku do 1921. Nikako da se snadjem na svim onim kartama...skontala sam da je negde na samoj granici...ali ne mogu ime tadasnje da pronadjem. tata mi kaze da jeste...Hvala puno!! i znate li da li treba nova krstenica ili moze originalna od pradede iz 1902? on je i tada bio Srbin...Jos nesto bih vas zamolila ako jos ima ovih sto su prosli ili novih koji su se skoro upustili u akciju ucenja jezika, da mi daju predloge nekih sajtova i literatire...Unapred puno hvala!!!

Moze preko predaka iz Okucana,ja idem isto preko pradede koji je iz Okucana, i bolje ti je izvadi novu krstenicu,tako sam i ja rodni list od pradede jer nisam htela da rizikujem sa orginalom jer zna nekad biti problema.[/quote
hvala puno...Mail-om ste ih zamolili da vam posalju krstenicu na kucnu adresu? Znate li kako se Dubovac tada zvao, ako budu pitali prilikom prevodjenja...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 23:31 - pre 125 meseci
Ne,ja sam licno otisla u Novu Gradisku i trazila od pradede,dede i mame, naziv sela moras sama da nadjes,jer i meni je bilo komplikacije nisu mogli naci ime sela gde je pradeda rodjen i nekako su na kraju nasli madjarski naziv,da bi izbegla te komplikacije bolje nadji sama na internetu da im mozes odma reci.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 00:17 - pre 125 meseci
Citat:
kameon:
Da li neko zna koliko se ceka na termin u konzulatu u Beogradu(od trenutka zakazivanja do samog termina)?


Dva i po-tri meseca, kada sam ja zakazivao, proletos.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.12.2013. u 07:18 - pre 125 meseci
Jel dobio neko izvode iz maticnih knjiga na kucnu adresu?

Koliko ste cekali? Jel ima neko da nije dobio i koliko cekate?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897434 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.