Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898707 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.mbb.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 19:40 - pre 126 meseci
Sta se vi cudite za Tompu,pa ko god je isao predati u mesto koji pocinje sa K,a ima par mesta taj, neko nije znao ni 100 reci madjarskoga redovno,a tamo mu nije ni trebalo a onda bi i sluzbenice preporucile da se stavi Tompa jer tamo kao nema provera,drugo sto su svi ovi "sredjivaci" vodili u ta manja mesta sa K, pa nisu madjari ludi,bilo je pitanje vremena kad ce skontati sta se desava. Eto i ova moja drugarica je imala dosta srece sto je prosla a ima daleko manje znanje madjarskoga nego ja a mene maltretiraju da trebam da ucim jos, nema pravila jbg.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 19:44 - pre 126 meseci
@Zole 84
Jos jednom cestitke od srca!Reci mi samo jel kod intoniranja himne isla samo prva strofa i da li si mozda cula danas od nekog tamo,da je cekao sedam meseci i vise do danasnje zakletve?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 19:51 - pre 126 meseci
cestitke Zole 84!!!!!

tako se to radi, a ne ko ja. Razmisljao sam da ne ispricam jer nema nista da se sazna korisno, ali samo da znate da i ovo moze da vam se desi.

A sta se desilo: Danas sam isao u SU konzulat na razgovor sa konzulom, kao nastavak onog razgovora iz Rume. U zakazano vreme udjem u konzulat i na recepciji trazim konzula i sacekam ga minut dok nije dosao, a u konzulatu jedno trista ljudi, pa sam se morao probijati do konzula. Sednem u neku fotelju kod nekih stepenica u nekom hodniku a kako sam promrzo napolju a konzulatu vrucina nisam mogao odmah da se priviknem na situaciju, a usput mi se nos otkravio pa sam non stop imao onaj glupi osecaj da mi nos curi, a jos nisam imao maramice sa sobom, pa sam sve vreme mislio o glupom nosu da se ne bi izblamirao.

Krene konzul sa pitanjima, shvatam ih u potpunosti, ali ja ne mogu da pokrenem mozak i da odgovorim i na najbanalnija pitanja i to nakon tri predaje do sad. Totalna blokada! konzul me gleda i ne veruje da je to ista osoba za koju je on rekao da mu malo fali do prolaza. Ja nesto natucam, gledam sebe u ne verujem. I posle jedno pet minuta sam uvideo da od ovoga nema nista i cak sam zakucao pogled u jednu tacku, a konzul je morao imenom da me zove, kako bih njega slusao. Ja sam jedno 95% pitanja razumeo, a kad su odgovori u pitanju, muk! Jedno od pitanja koje mi je malo zasmetalo je sta bih radio sa madj.drzavljansvom. Normalno je da mi je potrebno da bih zapalio, ali sam se ja napravio da me je pitao na osnovu koga trazim i tako sam mu i odgovorio, a on je insistirao da mu odgovorim na ono sto sam ga pitao. Onda sam ja tu nesto mutio i izbegavao da mu kazem istinu. U biografiji sam napisao da sam zaposlen, da ne bi ispalo da drzavljanstvo trazi soc.slucaj, pa me je cak pitao i koliku platu imam, aludirajuci na razlog podnosenja zahteva. Itd. Konzul mi je rekao da bi mogao opet da pokusam tamo negde u martu, aprilu, a meni se zeludac prevrnuo, jer ne smem na oci da mu izadjem. Banovan sam kod njega na nekih tri cetiri meseca.

Od cetiti predaje, na ovoj sam bio najkatastrofalniji. I ovakve stvari umeju da se dese
asdf
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 20:15 - pre 126 meseci
Citat:
joksla:
@Zole 84
Jos jednom cestitke od srca!Reci mi samo jel kod intoniranja himne isla samo prva strofa i da li si mozda cula danas od nekog tamo,da je cekao sedam meseci i vise do danasnje zakletve?


Hvala svima na čestitkama. Što se tiče himne, da, samo prva strofa. Nisam puno ulazila u priču sa drugima, ali sam srela ljude koji su predali kad i ja, od njih troje (majka i 2 sina) samo jedan sin je bio pozvan, IAKO su službenice rekle ženi taj dan da će ona biti pozvana za mesec i po na onu veliku zakletvu (ako se neko seća, za praznik u Mađarskoj) pošto je ona rođena baš u Mađarskoj i ima privilegije. Međutim, od toga nije bilo ništa, pitala je matičarku za to, kaže, sve je moguće pa i da se čeka koliko se čeka...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 20:15 - pre 126 meseci
Milose bit ce bolje slijedeci put sigurno prolazis !

Zole cestitam !
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 20:26 - pre 126 meseci
Citat:
milos.hu:
Od cetiti predaje, na ovoj sam bio najkatastrofalniji. I ovakve stvari umeju da se dese


To je čisto psihološki problem, moraš da radiš na samopouzdanju.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 21:12 - pre 126 meseci
Citat:
Zole84:
Citat:
joksla:
@Zole 84
Jos jednom cestitke od srca!Reci mi samo jel kod intoniranja himne isla samo prva strofa i da li si mozda cula danas od nekog tamo,da je cekao sedam meseci i vise do danasnje zakletve?


Hvala svima na čestitkama. Što se tiče himne, da, samo prva strofa. Nisam puno ulazila u priču sa drugima, ali sam srela ljude koji su predali kad i ja, od njih troje (majka i 2 sina) samo jedan sin je bio pozvan, IAKO su službenice rekle ženi taj dan da će ona biti pozvana za mesec i po na onu veliku zakletvu (ako se neko seća, za praznik u Mađarskoj) pošto je ona rođena baš u Mađarskoj i ima privilegije. Međutim, od toga nije bilo ništa, pitala je matičarku za to, kaže, sve je moguće pa i da se čeka koliko se čeka...

Hvala ti na odgovoru!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 21:24 - pre 126 meseci
Citat:
milos.hu:
cestitke Zole 84!!!!!

tako se to radi, a ne ko ja. Razmisljao sam da ne ispricam jer nema nista da se sazna korisno, ali samo da znate da i ovo moze da vam se desi.

A sta se desilo: Danas sam isao u SU konzulat na razgovor sa konzulom, kao nastavak onog razgovora iz Rume. U zakazano vreme udjem u konzulat i na recepciji trazim konzula i sacekam ga minut dok nije dosao, a u konzulatu jedno trista ljudi, pa sam se morao probijati do konzula. Sednem u neku fotelju kod nekih stepenica u nekom hodniku a kako sam promrzo napolju a konzulatu vrucina nisam mogao odmah da se priviknem na situaciju, a usput mi se nos otkravio pa sam non stop imao onaj glupi osecaj da mi nos curi, a jos nisam imao maramice sa sobom, pa sam sve vreme mislio o glupom nosu da se ne bi izblamirao.

Krene konzul sa pitanjima, shvatam ih u potpunosti, ali ja ne mogu da pokrenem mozak i da odgovorim i na najbanalnija pitanja i to nakon tri predaje do sad. Totalna blokada! konzul me gleda i ne veruje da je to ista osoba za koju je on rekao da mu malo fali do prolaza. Ja nesto natucam, gledam sebe u ne verujem. I posle jedno pet minuta sam uvideo da od ovoga nema nista i cak sam zakucao pogled u jednu tacku, a konzul je morao imenom da me zove, kako bih njega slusao. Ja sam jedno 95% pitanja razumeo, a kad su odgovori u pitanju, muk! Jedno od pitanja koje mi je malo zasmetalo je sta bih radio sa madj.drzavljansvom. Normalno je da mi je potrebno da bih zapalio, ali sam se ja napravio da me je pitao na osnovu koga trazim i tako sam mu i odgovorio, a on je insistirao da mu odgovorim na ono sto sam ga pitao. Onda sam ja tu nesto mutio i izbegavao da mu kazem istinu. U biografiji sam napisao da sam zaposlen, da ne bi ispalo da drzavljanstvo trazi soc.slucaj, pa me je cak pitao i koliku platu imam, aludirajuci na razlog podnosenja zahteva. Itd. Konzul mi je rekao da bi mogao opet da pokusam tamo negde u martu, aprilu, a meni se zeludac prevrnuo, jer ne smem na oci da mu izadjem. Banovan sam kod njega na nekih tri cetiri meseca.

Od cetiti predaje, na ovoj sam bio najkatastrofalniji. I ovakve stvari umeju da se dese

Ne daj se druze!I ja sam uspeo tek iz treceg puta,potpuno te razumem,ali mi je stvarno neverovatno da si tako zablokirao.You keep on moving...
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 22:40 - pre 126 meseci
Citat:
Zole84:
Narode, od danas sam i zvanično Magyar allampolgar :D ! Konačno je stavljena tačka na ovu priču, posle 11 meseci truda. Pre svega, želim da se zahvalim svima koji su svojim komentarima davali smisao ovom forumu, jer bukvalno svaki moj korak u ovoj proceduri se vodio iskustvima članova, informacijama, i bez foruma ne znam kako bi sve ovo izgledalo za mene. Predaju papira sam već opisivala, ne bih se vraćala na tu priču, ali ću vam prepričati dešavanja sa zakletve. Ponoviću samo da sam 10. jula predala u Kiskunhalas-u, i danas, na petak 13. imala zakletvu u Morahalom-u.
Bilo je zakazano za 12.30h ali se moglo ući u hol zgrade i ranije, odmah se videlo da će biti dosta ljudi. Po mojoj slobodnoj proceni, bilo nas je oko 150 kandidata, plus "pratnje", roditelji, prijatelji itd. U holu su postavili sto sa kafom i vodom, davalo mi je nadu da ako su već tako gostoprimljivi, neće na drugom mestu biti čuvene i famozne fascikle. 10-ak min pre zvanične satnice za početak, matičarka nas je pozvala da uđemo u salu i svako je seo gde je hteo. Nisu još svi stigli, ali je iskoristila priliku da održi mali govor i uputi nas u "plan i program". Faca joj je bila ozbiljna, i ponovila je 2 puta, da ko ne zna jezik neće moći dobiti državljanstvo, izvršiće malu proveru pri prozivanju. Iskreno, nije mi bilo svejedno, jer iako imam dooobru osnovu i znanje iz detinjstva, u tom momentu ne znam ni kako se zovem a kamoli "trik pitanja". Prvo smo mislili da proziva nasumično, bilo je tu i mađarskih i srpskih prezimena, u početku je ulazila u neke razgovore sa tim ljudima, međutim onda smo saznali o čemu se radi. Potpisivali smo one statističke listiće, bili su već popunjeni, i dešavalo se da samo nekog pita za detalj oko podataka ako je bilo nekih nedoumica. I delile se uz te potpise Lakcim karte. Ide potpis gde pokaže, pa okrene list za drugi potpis i onda se pređe kod njene koleginice za potpis na nekom malom papiriću i ta cura uručuje kovertu za Lakcim k. Meni je nešto rekla pre prvog potpisa, ali iskreno toliko mi je zujalo u ušima da nemam pojma šta je rekla, uglavnom nikome, ali nikome nije bio problem danas. I to što je najavila strogoću, više je njena obaveza nego praksa. Mislim da je plus bio danas što su Mađari bili u veeelikoj većini, pa i kad se desilo da neko ne barata jezikom brzo bi zaboravljala. A i nas ima svakakvih... Momka je prozvala negde u drugoj polovini vremena potrošenog na to, i umesto da obrati pažnju šta se radi kad već ne zna jezik on se lepo potpiše kod nje i krene. Ona ga kulturno zamoli da se potpiše i kod njene saradnice, on je naravno ne razume i opet krene da ide na mesto da bi ona na kraju malo povisila ton i rukom pokazala da treba na još jednom mesto potpis. Pa majku mu, ako već ne znaš jezik, gledaj, kontaj, ne davaj povoda za prozivku. Bila je nervozna posle toga još minut dva ali srećom, brzo je zaboravila jer su opet ponavljam 99% prisutnih bili oriđinale Mađari. Posle toga, pojavio se gradonačelnik, najavio muzički deo, prvo je jedna cura otpevala neku pesmu solo, zatim klarinet i klavir u duetu. I onda, zakletva u glas, ponavljanje za njim, pa himna uz muziku preko ozvučenja. Kad je to završeno, imao je monolog, i posle toga deljenje državljanstava. Posle zadnje fascikle, kud koji mili moji! Nije niko od njih rekao konkretno kad ćemo biti uneti u sistem, za pasoš, ali se provlačila inf. kroz masu da je to nekih nedelju dve, toliko im kao obično treba posle svake zakletve.
Meni lično je pao veliki kamen sa srca. Uložila sam mnogo za ovaj uspeh, i sad mogu da odahnem. Kao mala sam znala mađarski bolje nego srpski ali sam ga vremenom zaboravila. Živim u sredini gde nemam bukvalno nijednu osobu pored sebe koja zna bar 5 reči i otežavalo mi je da se spremam. Išla sam nekoliko meseci na kurs, u pitanju je Life College u NS-u, i to mi je definitivno dalo vetar u ledja da vratim osnovu, da me podseti šta sam sve znala, da osnažim gramatiku, i naravno naučim dosta novog. Učilo se iz Hallo, itt Magyarorszag! Verujem da je velikoj većini poznato o čemu je reč. Kasnije sam kupovala mađarske novine, slušala emisije na Mozaiku, išla na individualno vežbanje, jer mi je falila konverzacija i da naučim da "slušam" pitanja. Ponavljam, nisam imala ni jedan poziv iz Budimpešte, samo email za poziv na zakletvu nedelju dana ranije. Toliko od mene, nadam se da sam vam sve rekla. Pasoš neću raditi do kraja januara, ne žuri mi se. Kad to obavim, javiću vam iskustva. Srećno drugari svima, nema odustajanja! :D Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Zole84 dana 13.12.2013. u 21:07 GMT+1]


Cestitke!
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 07:34 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
veegun:
U Segedinu Rakoczi ter 1 i u manjim mestima gde se zakazuje a nema gužve pa prime i one koji nemaju zakazano.


Ja nikako da nadjem radno vreme u R.T., nasla sam od Londoni k. a verujem da nije isto.

Dejana imas radno vreme na str.289 samo ne znam da li je to za R.T ili za L.K ne znam zasto al ponedeljkom ne rade...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 07:38 - pre 126 meseci
To je radno vreme za Londoni k.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 08:55 - pre 126 meseci
Citat:
Zole84:
Narode, od danas sam i zvanično Magyar allampolgar ! Konačno je stavljena tačka na ovu priču, posle 11 meseci truda. Pre svega, želim da se zahvalim svima koji su svojim komentarima davali smisao ovom forumu, jer bukvalno svaki moj korak u ovoj proceduri se vodio iskustvima članova, informacijama, i bez foruma ne znam kako bi sve ovo izgledalo za mene. Predaju papira sam već opisivala, ne bih se vraćala na tu priču, ali ću vam prepričati dešavanja sa zakletve. Ponoviću samo da sam 10. jula predala u Kiskunhalas-u, i danas, na petak 13. imala zakletvu u Morahalom-u.
Bilo je zakazano za 12.30h ali se moglo ući u hol zgrade i ranije, odmah se videlo da će biti dosta ljudi. Po mojoj slobodnoj proceni, bilo nas je oko 150 kandidata, plus "pratnje", roditelji, prijatelji itd. U holu su postavili sto sa kafom i vodom, davalo mi je nadu da ako su već tako gostoprimljivi, neće na drugom mestu biti čuvene i famozne fascikle. 10-ak min pre zvanične satnice za početak, matičarka nas je pozvala da uđemo u salu i svako je seo gde je hteo. Nisu još svi stigli, ali je iskoristila priliku da održi mali govor i uputi nas u "plan i program". Faca joj je bila ozbiljna, i ponovila je 2 puta, da ko ne zna jezik neće moći dobiti državljanstvo, izvršiće malu proveru pri prozivanju. Iskreno, nije mi bilo svejedno, jer iako imam dooobru osnovu i znanje iz detinjstva, u tom momentu ne znam ni kako se zovem a kamoli "trik pitanja". Prvo smo mislili da proziva nasumično, bilo je tu i mađarskih i srpskih prezimena, u početku je ulazila u neke razgovore sa tim ljudima, međutim onda smo saznali o čemu se radi. Potpisivali smo one statističke listiće, bili su već popunjeni, i dešavalo se da samo nekog pita za detalj oko podataka ako je bilo nekih nedoumica. I delile se uz te potpise Lakcim karte. Ide potpis gde pokaže, pa okrene list za drugi potpis i onda se pređe kod njene koleginice za potpis na nekom malom papiriću i ta cura uručuje kovertu za Lakcim k. Meni je nešto rekla pre prvog potpisa, ali iskreno toliko mi je zujalo u ušima da nemam pojma šta je rekla, uglavnom nikome, ali nikome nije bio problem danas. I to što je najavila strogoću, više je njena obaveza nego praksa. Mislim da je plus bio danas što su Mađari bili u veeelikoj većini, pa i kad se desilo da neko ne barata jezikom brzo bi zaboravljala. A i nas ima svakakvih... Momka je prozvala negde u drugoj polovini vremena potrošenog na to, i umesto da obrati pažnju šta se radi kad već ne zna jezik on se lepo potpiše kod nje i krene. Ona ga kulturno zamoli da se potpiše i kod njene saradnice, on je naravno ne razume i opet krene da ide na mesto da bi ona na kraju malo povisila ton i rukom pokazala da treba na još jednom mesto potpis. Pa majku mu, ako već ne znaš jezik, gledaj, kontaj, ne davaj povoda za prozivku. Bila je nervozna posle toga još minut dva ali srećom, brzo je zaboravila jer su opet ponavljam 99% prisutnih bili oriđinale Mađari. Posle toga, pojavio se gradonačelnik, najavio muzički deo, prvo je jedna cura otpevala neku pesmu solo, zatim klarinet i klavir u duetu. I onda, zakletva u glas, ponavljanje za njim, pa himna uz muziku preko ozvučenja. Kad je to završeno, imao je monolog, i posle toga deljenje državljanstava. Posle zadnje fascikle, kud koji mili moji! Nije niko od njih rekao konkretno kad ćemo biti uneti u sistem, za pasoš, ali se provlačila inf. kroz masu da je to nekih nedelju dve, toliko im kao obično treba posle svake zakletve.
Meni lično je pao veliki kamen sa srca. Uložila sam mnogo za ovaj uspeh, i sad mogu da odahnem. Kao mala sam znala mađarski bolje nego srpski ali sam ga vremenom zaboravila. Živim u sredini gde nemam bukvalno nijednu osobu pored sebe koja zna bar 5 reči i otežavalo mi je da se spremam. Išla sam nekoliko meseci na kurs, u pitanju je Life College u NS-u, i to mi je definitivno dalo vetar u ledja da vratim osnovu, da me podseti šta sam sve znala, da osnažim gramatiku, i naravno naučim dosta novog. Učilo se iz Hallo, itt Magyarorszag! Verujem da je velikoj većini poznato o čemu je reč. Kasnije sam kupovala mađarske novine, slušala emisije na Mozaiku, išla na individualno vežbanje, jer mi je falila konverzacija i da naučim da "slušam" pitanja. Ponavljam, nisam imala ni jedan poziv iz Budimpešte, samo email za poziv na zakletvu nedelju dana ranije. Toliko od mene, nadam se da sam vam sve rekla. Pasoš neću raditi do kraja januara, ne žuri mi se. Kad to obavim, javiću vam iskustva. Srećno drugari svima, nema odustajanja! Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Zole84 dana 13.12.2013. u 21:07 GMT+1]


Vidim da nisi imala nikakve provjere do zakletve, da li ti je prezime sa ic na kraju? Malo vas je trznula maticarka ali ipak nije bilo provjere znanja jezika...
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 10:29 - pre 126 meseci
Haha trznula nas je malo više . Udato jeste na ić, devojačko mi je slovenačko a išla sam po babi Mađarici . Plus što sam tražila izmenu imena da bude na mađarskom, igralo ili ne ulogu, rekoh neće škoditi .
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.mts.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 11:19 - pre 126 meseci
Citat:
83sjm:
Citat:
dejanab92:
Citat:
veegun:
U Segedinu Rakoczi ter 1 i u manjim mestima gde se zakazuje a nema gužve pa prime i one koji nemaju zakazano.


Ja nikako da nadjem radno vreme u R.T., nasla sam od Londoni k. a verujem da nije isto.

Dejana imas radno vreme na str.289 samo ne znam da li je to za R.T ili za L.K ne znam zasto al ponedeljkom ne rade...


Znam da je to od L.K. a meni treba Rakoczi, al nigde nema, zanima me da li subotom rade
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 12:31 - pre 126 meseci
300 stranica ja se ukljucio na 159 stranici, od tada vas je Boga mi dosta dobilo drzavljanstvo



[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 14.12.2013. u 13:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 13:33 - pre 126 meseci
jeste jako puno ljudi je već dobilo, a šta da kaže čovek kad evo baš gledam

http://en.m.wikipedia.org/wiki...ntenegro_to_the_European_Union

crnogorci još nisu otvorili nijedno poglavlje iako imaju već više od godinu dana taj čuveni "datum". a i susjedima je baš krivo što mnogo ljudi odavde uzima :)

http://m.tportal.hr/vijesti/29...ju-madarsko-drzavljanstvo.html



 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 14:10 - pre 126 meseci
pise da su otvorena i zatvorena-resena dva poglavlja ... ja to ne pratim, ali to pise na ovoj stranici sto si postavio.

ovo sto hrvati pisu za mene licno nije nista iznenadjujuce. njihovi komentari kako se u srbiji umire od gladi fakticki i da su svi toliko ocajni da se dokopaju hu pasosa. neko ko ne zna mislio bi da smo severna koreja. inace, u hrvatskoj je gospodarstvo sjajno i mnogo dobro se zivi, visoka kvaliteta zivota!? treba otici dalje od primorja pa videti kako se zaista u hrv zivi! oni bi bili najsrecniji da srbi postanu onako kolektivno nacija apartida. tuzni oni, sta drugo covek da kaze. ne kazem svi oni, ali dobar deo da.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 15:04 - pre 126 meseci
ta dva poglavlja su otvorena i zatvorena istog dana i ne iziskuju nikakve pregovore. To je nesto vezano za nauku i kulturu. Znači za preko godinu dana nista. A oni jos i nemaju problem Kosova.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.22.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 15:27 - pre 126 meseci
Jel ima neko link za online test madjarskog jezika za A1 i A2 nivo,bilo bi super kad bi se naslo da se covek istestira,nisam nasao ali ako neko uspe neka ostavi link
 
Odgovor na temu

schoolbag
Ucenik
Čoka

Član broj: 205717
Poruke: 11
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2013. u 20:34 - pre 126 meseci
Testovi:

http://www.manhattannyelvstudio.hu/magyar_teszt.phtml
http://www.soternyelviskola.hu/szintfelmero-teszt.html (klik na Szintfelmero inditasa)

Ovi su mozda malo tezi, ali videcete :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898707 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.