Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899267 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2013. u 23:36 - pre 126 meseci
U Segedinu Rakoczi ter 1 i u manjim mestima gde se zakazuje a nema gužve pa prime i one koji nemaju zakazano.
 
Odgovor na temu

nitr8

Član broj: 319644
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 11:16 - pre 126 meseci
Da li neko ima odgovor zbog cega se u sve vise slucajeva oduzio proces za dobijanje drzavljanstva.Bilo je reci da je zakonski rok 6 meseci a sve vise se desava da se taj rok oduzuje.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 11:19 - pre 126 meseci
pa sigurno je da je broj zahteva veći nego ranije, pretpodstavimo da je to jedan od razloga
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.mts.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 11:41 - pre 126 meseci
Citat:
veegun:
U Segedinu Rakoczi ter 1 i u manjim mestima gde se zakazuje a nema gužve pa prime i one koji nemaju zakazano.


Ja nikako da nadjem radno vreme u R.T., nasla sam od Londoni k. a verujem da nije isto.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 11:51 - pre 126 meseci
Radnim danom od 8-20h
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 13:51 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92:
Moja drugarica je danas prosla zakletvu u Tompi, a stvarno joj madjarski nije jaca strana,slabo zna,ali eto,nekako se snasla sa slikama i prosla je.


Treba vjezbati, uzeti neke slike ispred sebe i pricati sta vidis na njima, sklapati pricu o tome sta je slici, i tako vjezbati... (moje misljenje)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 14:13 - pre 126 meseci
Kako je moguce da ta provera postoji samo u Tompi i nigde vise? zar je tako nesto dozvoljeno? na kraju ce svi ispasti budale a ovi sto su platili preko veze ce sa smeskom da odu na zakletvu i pokupe drzavljanstvo a neko ce pored legalno obavljenog razgovora,provere u ambasadi jos morati da diplomira pre zakletve,stvarno nije fer.....
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 14:31 - pre 126 meseci
I meni je to bilo cudno, i ljudima kod kojih sam se raspitivao je bilo cudno, ali je ocito da je to tako, jednostavno treba Tompu izbjegavati, a ovi koji su vec predali u Tompi, vjezbajte na slikama... Neka vam ljudi sa foruma objasne kakve su slike u pitanju pa vjezbajte, pripremajte se za to...
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 14:34 - pre 126 meseci
Aj da ja pitam nesto samo... Zanima me, od vas koji ucite jezik (ne znam na koji sve nacin) zanima me, koja ja nejbolja metoda za ucenje RAZUMEVANJA jezika? Znaci, napominjem razumevanja, makar ne znao niti bilo sta da kazem... Znam gomile ljudi koji odlicno razumeju jezik ali da ne znaju da pricaju, ili vrlo slabo.. (i ja sam takav sto se tice spanskog jezika) pa me zanima, kako covek doci na taj nivo po pitanju madjarskog jezika? Da li je uopste moguce ovako tezak jezik nauciti, a da to nije napamet? Da li postoji neka metoda koja moze da olaksa razumevanje ovog izuzetno teskog jezika? Znaci, da ga razumem upola kao sto razumem srpski jezik, ili da ga razumem kao sto razumem spanski ili engleski jezik? Ja sve odlicno znam da kazem, mogu satima da pricam, ali je razumevanje najveci problem. Da li neko zna iole neku metodu koji moze da to olaksa? Hvala unpared.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:00 - pre 126 meseci
A sta ako ne navezbam? Maltretirace nas da ucimo jezik i sledecih 5god dok ne zadovoljimo nekog tamo maticara a mozda ni onda? A za to vreme ljudi u svakom drugom mestu polazu zakletvu bez problema? Smatram da se sa kriterijumima zaista ide u krajnost vise,neki predaju papire za pare i prolaze zakletvu bez problema jer to i treba da bude svecanost i formalnost a neki prodju regularno intervju,razgovor u konzulatu i onda na vec odobreno drzavljanstvo koje ne mogu da podignu dok ne zadovolje maticara??? Sta se on pita u celoj toj prici? Zaista nije fer,ako se trazi znanje jezika daj uvedite A1-A2,nebitno,ako se vrse provere ajmo fino provere pre svake zakletve koja se odrzava na teritoriji Madjarske ili da ih nigde ne bude,ovo ispada kao vasar,nigde nema provere ali Pera Peric iz Vladicinog Hana je resio da kod njega nema da se prodje i to je to. Zaista nije u redu. Drugi maticari u Madjarskoj se cude ovome i nemaju pojma sta se desava a evo cekamo vec 2 meseca da se neko javi da slicne provere pre zakletve postoje bilo gde osim Tompe i tako nesto se jos nije desilo....
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:00 - pre 126 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Aj da ja pitam nesto samo... Zanima me, od vas koji ucite jezik (ne znam na koji sve nacin) zanima me, koja ja nejbolja metoda za ucenje RAZUMEVANJA jezika? Znaci, napominjem razumevanja, makar ne znao niti bilo sta da kazem... Znam gomile ljudi koji odlicno razumeju jezik ali da ne znaju da pricaju, ili vrlo slabo.. (i ja sam takav sto se tice spanskog jezika) pa me zanima, kako covek doci na taj nivo po pitanju madjarskog jezika? Da li je uopste moguce ovako tezak jezik nauciti, a da to nije napamet? Da li postoji neka metoda koja moze da olaksa razumevanje ovog izuzetno teskog jezika? Znaci, da ga razumem upola kao sto razumem srpski jezik, ili da ga razumem kao sto razumem spanski ili engleski jezik? Ja sve odlicno znam da kazem, mogu satima da pricam, ali je razumevanje najveci problem. Da li neko zna iole neku metodu koji moze da to olaksa? Hvala unpared.



Jesi isao u Segedin?
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.mbb.telenor.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:01 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:
I meni je to bilo cudno, i ljudima kod kojih sam se raspitivao je bilo cudno, ali je ocito da je to tako, jednostavno treba Tompu izbjegavati, a ovi koji su vec predali u Tompi, vjezbajte na slikama... Neka vam ljudi sa foruma objasne kakve su slike u pitanju pa vjezbajte, pripremajte se za to...

Prvo je vrlo cudno sto se niko nije oglasio sa svojim iskustvom sa polaganja zakletve u Tompi. Kada mi je stigao poziv, krajem oktobra, postavljao sam pitanje nekoliko puta. Niko, ali niko, nije odgovarao. Pa, kad je zakletva prosla kako je prosla, nas troje smo ovde napisali sta je bilo i bili dpcekani "na noz"- da lazemo, zastrasujemo masu, da smo platili a nismo ucili jezik i slicno. Inace, koliko sam saznao, ni tada nije bio prvi put da se slike pojavljuju, jer je bila devojka kojoj je to bio vec drugi put da dolazi. Slike se menjaju! Juce nisu bole iste slike kao u proslom terminu. Ucenje sa slika nije losa ideja, ali je pitanje sta ce na tim slikama biti prikazano. Realno, tamo moze da ti pokaze bilo sta. I kad sam napisao da, tako gledajuci, ispada da moras da diplomiras madjarski jezik, bio sam predmet sprdnje. Ali, zaista tako ispada.... ne moze se znati sta ce ti pokazati na slici. I mozes ti nauciti 3-4000 reci, a da na slici budu 2-3 pojma za koje znas kako se kazu. I dzaba sto ti mislis da dovoljno poznajes jezik, jer to nisi dokazao kad ti je pruzena slika. Naravno, sve je ovo teorijski, ali nije nemoguce da se dogodi.... Sve u svemu, u Tompu nikako na zakletvu!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:07 - pre 126 meseci
Ma da, Tompa sto dalje od ociju, najbolje rjesenje... Zvat ce oni sami kad im padne posao
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:11 - pre 126 meseci
Bio sam juce na zakletvi u Tompi i prosao cuveno ispitivanje sa slikama, za koje ste vec svi, verujem, culi. Moja poruka je da nikako ne odustajete, Radite na prosirivanju recnika, jer slike se definitivno menjaju i moze se desiti da pred vama bude bilo koja situacija iz zivota. Naravno, kao i uvek u zivotu, sreca je bitan faktor.

Na jednoj slici je bila zeleznicka stanica (voz prolazi, ljudi kupuju karte na salteru, deca se igraju sa loptom, policajac stoji, automobili...)
Na drugoj vasar (deca se igraju itd...)
Na trecoj direktor drzi sastanak (ne znam detalje)
Na cetvrtoj trg, ulice, zgrade, crkva.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:18 - pre 126 meseci
Nije ni fora reci sedite ucite,ovde je stvar mnogo sira,da se negde trazi maternji madjarski i to na proveri pre zakletve,sto je nonsens a negde je to svecanost sto bi i trebalo svuda da bude,ne razumem kako je moguce da bas nigde u Madjarskoj ne postoji provera pre zakletve sem u Tompi od 3000 stanovnika? za nauk drugima da ne idu tamo ali sta ce stotine ljudi koji su vec izabrali to mesto za zakletvu?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:28 - pre 126 meseci
Citat:
Coldrex:
Bio sam juce na zakletvi u Tompi i prosao cuveno ispitivanje sa slikama, za koje ste vec svi, verujem, culi. Moja poruka je da nikako ne odustajete, Radite na prosirivanju recnika, jer slike se definitivno menjaju i moze se desiti da pred vama bude bilo koja situacija iz zivota. Naravno, kao i uvek u zivotu, sreca je bitan faktor.

Na jednoj slici je bila zeleznicka stanica (voz prolazi, ljudi kupuju karte na salteru, deca se igraju sa loptom, policajac stoji, automobili...)
Na drugoj vasar (deca se igraju itd...)
Na trecoj direktor drzi sastanak (ne znam detalje)
Na cetvrtoj trg, ulice, zgrade, crkva.


Evo covjeka, svaka cast! Bar ces nekima pomoci, nemaju oni 300 slika, imaju nekoliko slika i samo ih mjenjaju, svi koji su bili u Tompi trebali bi napisati kakve su slike bile kao sto je to uradio ovaj ljudina, i pomoci ostalima koji trebaju ici u Tompu!

Svaka cast druze, jos da se i ostali jave da vidimo jesu li imali slicne slike od ovih koje si ti napisao !

Cestitke za drzavljanstvo !!! A sad pasos i put pod noge
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 15:41 - pre 126 meseci
Citat:
Coldrex:
Bio sam juce na zakletvi u Tompi i prosao cuveno ispitivanje sa slikama, za koje ste vec svi, verujem, culi. Moja poruka je da nikako ne odustajete, Radite na prosirivanju recnika, jer slike se definitivno menjaju i moze se desiti da pred vama bude bilo koja situacija iz zivota. Naravno, kao i uvek u zivotu, sreca je bitan faktor.

Na jednoj slici je bila zeleznicka stanica (voz prolazi, ljudi kupuju karte na salteru, deca se igraju sa loptom, policajac stoji, automobili...)
Na drugoj vasar (deca se igraju itd...)
Na trecoj direktor drzi sastanak (ne znam detalje)
Na cetvrtoj trg, ulice, zgrade, crkva.



Druze kad si predao papire? Jesi li u Tompi predavao papire?
 
Odgovor na temu

Coldrex

Član broj: 318314
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 16:45 - pre 126 meseci
Polovina jula u Kiskunhalasu. Da...bila je na slikama i neka livada sa rekom, pored pasu neke domace zivotinje, koliko sam uspeo da vidim.

Da li neko ima savet...Gde vaditi pasos?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 19:10 - pre 126 meseci
Narode, od danas sam i zvanično Magyar allampolgar ! Konačno je stavljena tačka na ovu priču, posle 11 meseci truda. Pre svega, želim da se zahvalim svima koji su svojim komentarima davali smisao ovom forumu, jer bukvalno svaki moj korak u ovoj proceduri se vodio iskustvima članova, informacijama, i bez foruma ne znam kako bi sve ovo izgledalo za mene. Predaju papira sam već opisivala, ne bih se vraćala na tu priču, ali ću vam prepričati dešavanja sa zakletve. Ponoviću samo da sam 10. jula predala u Kiskunhalas-u, i danas, na petak 13. imala zakletvu u Morahalom-u.
Bilo je zakazano za 12.30h ali se moglo ući u hol zgrade i ranije, odmah se videlo da će biti dosta ljudi. Po mojoj slobodnoj proceni, bilo nas je oko 150 kandidata, plus "pratnje", roditelji, prijatelji itd. U holu su postavili sto sa kafom i vodom, davalo mi je nadu da ako su već tako gostoprimljivi, neće na drugom mestu biti čuvene i famozne fascikle. 10-ak min pre zvanične satnice za početak, matičarka nas je pozvala da uđemo u salu i svako je seo gde je hteo. Nisu još svi stigli, ali je iskoristila priliku da održi mali govor i uputi nas u "plan i program". Faca joj je bila ozbiljna, i ponovila je 2 puta, da ko ne zna jezik neće moći dobiti državljanstvo, izvršiće malu proveru pri prozivanju. Iskreno, nije mi bilo svejedno, jer iako imam dooobru osnovu i znanje iz detinjstva, u tom momentu ne znam ni kako se zovem a kamoli "trik pitanja". Prvo smo mislili da proziva nasumično, bilo je tu i mađarskih i srpskih prezimena, u početku je ulazila u neke razgovore sa tim ljudima, međutim onda smo saznali o čemu se radi. Potpisivali smo one statističke listiće, bili su već popunjeni, i dešavalo se da samo nekog pita za detalj oko podataka ako je bilo nekih nedoumica. I delile se uz te potpise Lakcim karte. Ide potpis gde pokaže, pa okrene list za drugi potpis i onda se pređe kod njene koleginice za potpis na nekom malom papiriću i ta cura uručuje kovertu za Lakcim k. Meni je nešto rekla pre prvog potpisa, ali iskreno toliko mi je zujalo u ušima da nemam pojma šta je rekla, uglavnom nikome, ali nikome nije bio problem danas. I to što je najavila strogoću, više je njena obaveza nego praksa. Mislim da je plus bio danas što su Mađari bili u veeelikoj većini, pa i kad se desilo da neko ne barata jezikom brzo bi zaboravljala. A i nas ima svakakvih... Momka je prozvala negde u drugoj polovini vremena potrošenog na to, i umesto da obrati pažnju šta se radi kad već ne zna jezik on se lepo potpiše kod nje i krene. Ona ga kulturno zamoli da se potpiše i kod njene saradnice, on je naravno ne razume i opet krene da ide na mesto da bi ona na kraju malo povisila ton i rukom pokazala da treba na još jednom mesto potpis. Pa majku mu, ako već ne znaš jezik, gledaj, kontaj, ne davaj povoda za prozivku. Bila je nervozna posle toga još minut dva ali srećom, brzo je zaboravila jer su opet ponavljam 99% prisutnih bili oriđinale Mađari. Posle toga, pojavio se gradonačelnik, najavio muzički deo, prvo je jedna cura otpevala neku pesmu solo, zatim klarinet i klavir u duetu. I onda, zakletva u glas, ponavljanje za njim, pa himna uz muziku preko ozvučenja. Kad je to završeno, imao je monolog, i posle toga deljenje državljanstava. Posle zadnje fascikle, kud koji mili moji! Nije niko od njih rekao konkretno kad ćemo biti uneti u sistem, za pasoš, ali se provlačila inf. kroz masu da je to nekih nedelju dve, toliko im kao obično treba posle svake zakletve.
Meni lično je pao veliki kamen sa srca. Uložila sam mnogo za ovaj uspeh, i sad mogu da odahnem. Kao mala sam znala mađarski bolje nego srpski ali sam ga vremenom zaboravila. Živim u sredini gde nemam bukvalno nijednu osobu pored sebe koja zna bar 5 reči i otežavalo mi je da se spremam. Išla sam nekoliko meseci na kurs, u pitanju je Life College u NS-u, i to mi je definitivno dalo vetar u ledja da vratim osnovu, da me podseti šta sam sve znala, da osnažim gramatiku, i naravno naučim dosta novog. Učilo se iz Hallo, itt Magyarorszag! Verujem da je velikoj većini poznato o čemu je reč. Kasnije sam kupovala mađarske novine, slušala emisije na Mozaiku, išla na individualno vežbanje, jer mi je falila konverzacija i da naučim da "slušam" pitanja. Ponavljam, nisam imala ni jedan poziv iz Budimpešte, samo email za poziv na zakletvu nedelju dana ranije. Toliko od mene, nadam se da sam vam sve rekla. Pasoš neću raditi do kraja januara, ne žuri mi se. Kad to obavim, javiću vam iskustva. Srećno drugari svima, nema odustajanja! Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Zole84 dana 13.12.2013. u 21:07 GMT+1]
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
93.87.90.*



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.12.2013. u 19:22 - pre 126 meseci
@ Zole84

cestitam
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899267 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.