Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901777 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 20:41 - pre 127 meseci
Ko uci predace i dobice drzalvjanstvo i imace priliku da uziva na zakletvi kao ja. I da su me nesto pitali ne bi mi bio problem jer znam.

A ovi sto lazu kako su diplomirali hungarologiju a toboze su odbijeni... javite im se samo da bi i vi bili odbijeni ali i bez para.

Ja imam i pare i drzavljanstvo :D
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 21:23 - pre 127 meseci
@japanska prepelica.... kako imas i pare i drzavljanstvo, ne vidim razlog za toliko tvoju nervozu... sto si skocio tu na nas kao Damjanov zelenko i nazivas neke ljude debilima i idiotima... e sad si ti nasao da nas prosvetlis za koga treba ko da glasa, da ne bio bio po tebi idiot...e stvarno si sebe mnooogo precenio....ako Dacic vidi da ovde neko vredja predsednika, moze svasta da bude, mislim napredovala je tehnologija, IT adrese i tako... pa nije demokratija da svako moze da laprda sta mu se hoce...
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.chello.fr.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 21:25 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
Coldrex:
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)



Zakletva i jeste divna stvar. To sto vas ima desetak naloga sa po 6 poruka koji lupetate to je druga stvar ali nema veze sa zakletvom :D

Tj moze da ima veze samo ako vam je neko platio da bez znanja preda papire.. pa misle debili da je to to... a kad ono... zakletva ruzna.. nije ruzna nego da budu srecni sto ne odu u zatvor zbog prevare prevaranti.


Necu vise polemisati sa Japanskom Prepelicom, ocigledno je da se radi o socijalnoj patologiji. Ti "jadnici" o kojima sam govorio su tvoji sunarodnici, mnogi sa zavrsenim fakultetima, kojima je srpsko zivo blato uzelo decenije zivota, radosti, optimizma. Navrh svega toga im jos treba tvoje moraliziranje. Kako je ono rekao Hrist: "Ko nije gresan neka baci prvi kamen". Neka ti je sretno to drzavljanstvo, ali znaj da ima jedan gore sto vidi sve.
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 21:57 - pre 127 meseci
Juce je bila zakletva u Gari.To je selendra kraj Ridjice(Sombor)ali tamo se ne moze preci pa se mora ici jedno 60 kilometara okolo.

Na zakletvi je bio prisutan predsednik opstine ili tog sela,nisam siguran kao I zena koja je primala zahteve,dok se u tom selu moglo predavati.Na pocetku je odrzan vrlo emotivan govor u kome je covek ,kroz suze , izmedju ostalog rekao kako madjari u inostranstvu pravilnije pricaju Madjarski nego sto se prica u Madjarskoj.Odslusana je himna(niko je nije pevao) izgovorena je zakletva pa se posle toga islo u posebnu prostoriju da se potpisu papiri.Niko nije oboren niti je pitan bilo sta drugo do neophodnih pitanja da bi se realizovalo drzavljanstvo.To su isti papiri koje sam I ja potpisivao pre godinu dana na zakletvi.

Vidim mnogi ovde misle da su osteceni sto predaju papire 3 godine od donosenja zakona,te da su samim tim diskriminisani.Ja od kada pratim ovu temu pricam sa ljudima koji idu da predaju I sve od tada nisam video da se ista promenilo.Niko ko je isao tamo nije ispricao nesto novo,sto vec 100 puta nisam cuo.Ponekad kad citam ovaj forum,kao da gledam prenos skupstine.Prica ko sta oce,bez ikakve odgovornosti I posledica.


[Ovu poruku je menjao krahi dana 08.11.2013. u 23:14 GMT+1]
POWA
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.22.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:06 - pre 127 meseci
A 'el imas ti neki dokazi za to sto kazes?:P

Sad ima prvo da objasnis da to mesto uopste postoji,pa tek onda da je bila zakletva hehehe
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:09 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
Coldrex:
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)



Zakletva i jeste divna stvar. To sto vas ima desetak naloga sa po 6 poruka koji lupetate to je druga stvar ali nema veze sa zakletvom :D

Tj moze da ima veze samo ako vam je neko platio da bez znanja preda papire.. pa misle debili da je to to... a kad ono... zakletva ruzna.. nije ruzna nego da budu srecni sto ne odu u zatvor zbog prevare prevaranti.


E japanskaprepelica svaka ti cast, svaka ti je rijec zlatna ! Usput da se zahvalim lojalnim forumasima na puno pomoci i savjeta, sve sam saznao na ovom forumu i za mogucnost dobijanja drzavljanstva i sve sta mi je potrebno i sve ostalo. Umalo i sam nisam nisam platio posredniku 500 eura za predavanje, ipak sam se odlucio na ucenje jezika i uspjesno predao papire u Segedinu. Pitanja su bila uopstena gdje i kad sam rodjen, zanimanje i jos nekoliko cestih pitanja koja se ponavljaju, jedino je bilo pitanje sta sam radio u nedjelju i sta sam jeo juce, i koje je boje madjarska zastava, sve sam znao i sve sam lijepo odgovorio. Na kraju sam pitao da li zadovoljavam znanjem jezika, na sta sam dobio podpitanje, sta ja mislim jesam ili nisam? ja sam odgovorio da se nadam da jesam na sto sam dobio smjesak i potvrdu i pohvalu da za nekoga ko zivi u Bosni i ko nema kontakta sa Madjarskim jezikom dobro govorim i dobro izgovaram akcenat. Eto sad je na red doslo cekanje odgovara iz Budimpeste, i nastavak ucenja Madjarskog jezika.


[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 08.11.2013. u 23:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:16 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031: A 'el imas ti neki dokazi za to sto kazes?:P

Sad ima prvo da objasnis da to mesto uopste postoji,pa tek onda da je bila zakletva hehehe


Eve :P

https://maps.google.com/maps?q...tQbFo4CgBQ&ved=0CAoQ_AUoAg
POWA
 
Odgovor na temu

Lotosov cvet
ne radim
nigde
Srbija

Član broj: 318963
Poruke: 7
*.dynamic.stcable.net.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:17 - pre 127 meseci
Istina je da proveravaju na dan zakletve znanje jezika .Ja sam predala papire u Subotici ,pitala me je samo da li sam donela pasos i da li sam sama dosla .Nista vise.Ali jedan mladic koji je cekao druga ispred ambasade mi je rekao da su ih ispitivali na dan zakletve .Pitali su ih svasta , njemu nije bio problem jer je Madjar i to mu je maternji jezik.Komsija iz ulice je polagao u Madjarskoj .takodje su ga ispitivali pre zakletve .Izmedju ostalog pitaju ko je ministar ,ko je predsednik,zasto se slavi Szent Istvan,koje je boje zastava Madjarske ,da li imas licnu kartu Madjarske itd...Ja ako ne dobijem odbijenicu u aprilu imam zakletvu a dotle ko zna sta jos moze da se promeni .Iznenadila sam se sto me pri predaji papira nisu skoro nista pitali a sada i znam zasto-pitace me na zakletvi .Pozdrav svima i puno srece .
Mirjana
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:23 - pre 127 meseci
Postoji mesto Gara na google mapi sad sam gledao. Ima nekoliko ulica svega. Ali zamislite, pored Petőfi Sándor utca, Kossuth Lajos utca, Dózsa György utca itd ima takođe i partizán utca! Hahaha prosto ne mogu da verujem! Banditen straße! :D
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:31 - pre 127 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
Coldrex:
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)



Zakletva i jeste divna stvar. To sto vas ima desetak naloga sa po 6 poruka koji lupetate to je druga stvar ali nema veze sa zakletvom :D

Tj moze da ima veze samo ako vam je neko platio da bez znanja preda papire.. pa misle debili da je to to... a kad ono... zakletva ruzna.. nije ruzna nego da budu srecni sto ne odu u zatvor zbog prevare prevaranti.


E japanskaprepelica svaka ti cast, svaka ti je rijec zlatna ! Usput da se zahvalim lojalnim forumasima na puno pomoci i savjeta, sve sam saznao na ovom forumu i za mogucnost dobijanja drzavljanstva i sve sta mi je potrebno i sve ostalo. Umalo i sam nisam nisam platio posredniku 500 eura za predavanje, ipak sam se odlucio na ucenje jezika i uspjesno predao papire u Segedinu. Pitanja su bila uopstena gdje i kad sam rodjen, zanimanje i jos nekoliko cestih pitanja koja se ponavljaju, jedino je bilo pitanje sta sam radio u nedjelju i sta sam jeo juce, i koje je boje madjarska zastava, sve sam znao i sve sam lijepo odgovorio. Na kraju sam pitao da li zadovoljavam znanjem jezika, na sta sam dobio podpitanje, sta ja mislim jesam ili nisam? ja sam odgovorio da se nadam da jesam na sto sam dobio smjesak i potvrdu i pohvalu da za nekoga ko zivi u Bosni i ko nema kontakta sa Madjarskim jezikom dobro govorim i dobro izgovaram akcenat. Eto sad je na red doslo cekanje odgovara iz Budimpeste, i nastavak ucenja Madjarskog jezika.


[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 08.11.2013. u 23:23 GMT+1]


Na kojoj adresi si predao Rakoczi ter ili drugoj?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:31 - pre 127 meseci
Da, i mene su pitali ko je predsjednik Madjarske, ko je premijer, imam li madjarsku licnu kartu, ali Boze moj to je sve normalno, mislim uopstena pitanja, to nisu neka teska pitanja i komplikovana, to bi svako trebao znati.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:33 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
Paladium2:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
Coldrex:
Zakletva treba da je svecanost, a oni su tu svecanost pretvorili u nesto veoma ruzno. Za proveru postoji intervju, a pravili su i provere pozivanjem ljudi na mob, pozivanjem na dodatnu proveru u Suboticu...

Posle toga su smislili da na zakletvi opet treba isprepadati ljude i to je potpuno besmisleno. Sami sebe ismevaju na taj nacin i deluju neozbiljno.

Ako zele da smanje broj izdatih pasosa, onda mogu da prestanu sa primanjem novih zahteva ili da jos vise poostre intervju, odnosno uvedu neki standardizovan test. A ovako, ni oni sami ne znaju sta hoce.

Moji prijatelji su pre tri godine postali drzavljani Kanade. Pri tom, moj drugar govori azerbejdzanski engleski, dok njegova zena prica savrseno. Hajde, zamislite da mog drugara kanadski maticar propituje i izbacuje ga sa zakletve! :)



Zakletva i jeste divna stvar. To sto vas ima desetak naloga sa po 6 poruka koji lupetate to je druga stvar ali nema veze sa zakletvom :D

Tj moze da ima veze samo ako vam je neko platio da bez znanja preda papire.. pa misle debili da je to to... a kad ono... zakletva ruzna.. nije ruzna nego da budu srecni sto ne odu u zatvor zbog prevare prevaranti.


E japanskaprepelica svaka ti cast, svaka ti je rijec zlatna ! Usput da se zahvalim lojalnim forumasima na puno pomoci i savjeta, sve sam saznao na ovom forumu i za mogucnost dobijanja drzavljanstva i sve sta mi je potrebno i sve ostalo. Umalo i sam nisam nisam platio posredniku 500 eura za predavanje, ipak sam se odlucio na ucenje jezika i uspjesno predao papire u Segedinu. Pitanja su bila uopstena gdje i kad sam rodjen, zanimanje i jos nekoliko cestih pitanja koja se ponavljaju, jedino je bilo pitanje sta sam radio u nedjelju i sta sam jeo juce, i koje je boje madjarska zastava, sve sam znao i sve sam lijepo odgovorio. Na kraju sam pitao da li zadovoljavam znanjem jezika, na sta sam dobio podpitanje, sta ja mislim jesam ili nisam? ja sam odgovorio da se nadam da jesam na sto sam dobio smjesak i potvrdu i pohvalu da za nekoga ko zivi u Bosni i ko nema kontakta sa Madjarskim jezikom dobro govorim i dobro izgovaram akcenat. Eto sad je na red doslo cekanje odgovara iz Budimpeste, i nastavak ucenja Madjarskog jezika.


[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 08.11.2013. u 23:23 GMT+1]


Na kojoj adresi si predao Rakoczi ter ili drugoj?
Novembar je mjesec brkova :)
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:37 - pre 127 meseci
Citat:
Paladium2:
Da, i mene su pitali ko je predsjednik Madjarske, ko je premijer, imam li madjarsku licnu kartu, ali Boze moj to je sve normalno, mislim uopstena pitanja, to nisu neka teska pitanja i komplikovana, to bi svako trebao znati.


Ma jok. Vidi nadji nekog forumskog prevaranta da ti to sredi za 500 eur. On ce da te odvede do vrata hivatal-a pa ti udjes unutra i predas, a on ce da sredi sve ispred dok te ceka :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:41 - pre 127 meseci
Kaze Mirjana :D (ne da mi da je citiram pa kopiram tekst)

Istina je da proveravaju na dan zakletve znanje jezika .Ja sam predala papire u Subotici ,pitala me je samo da li sam donela pasos i da li sam sama dosla .Nista vise.Ali jedan mladic koji je cekao druga ispred ambasade mi je rekao da su ih ispitivali na dan zakletve .Pitali su ih svasta , njemu nije bio problem jer je Madjar i to mu je maternji jezik.Komsija iz ulice je polagao u Madjarskoj .takodje su ga ispitivali pre zakletve .Izmedju ostalog pitaju ko je ministar ,ko je predsednik,zasto se slavi Szent Istvan,koje je boje zastava Madjarske ,da li imas licnu kartu Madjarske itd...Ja ako ne dobijem odbijenicu u aprilu imam zakletvu a dotle ko zna sta jos moze da se promeni .Iznenadila sam se sto me pri predaji papira nisu skoro nista pitali a sada i znam zasto-pitace me na zakletvi .Pozdrav svima i puno srece .

....................

Aha znas sada zasto? E daj mi molim te telefon neki jel znas nekog ko moze da mi sredi za 500 eur da na zakletvi me ne pitaju nista :))))

Evo moze i 1000 :D
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:43 - pre 127 meseci
@japanskaprepelica

sta je tebi? ti si se bas 'povampirio' .
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:49 - pre 127 meseci
Prepelice svi razumemo sta je poenta tvoje price,oni koji su platili zasluzili su odbijenice a ti si jako pametan pa si seo i naucio,tako i treba,al de malo se smiri,preterujes vec sa svojim sarkazmom,ako vec imas pare i drzavljanstvo idi radi nesto pametno a nemoj ovde nas zaj*bavati. Placanje je bilo i bice,ti tu nemozes nista.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 22:58 - pre 127 meseci
Citat:
maaar:
@japanskaprepelica

sta je tebi? ti si se bas 'povampirio' .


Haha... e ova ti je dobra... mozda bi ga trebalo malo smiriti, posto je on pozelo da se uradii revizija svima koji su dobili madjarsko drzavljanstvo, ko veli, da komsiji crkne krava, sve se nesto hmmm mislim, da sad mi njemu pozelimo da ga neko prijavi u nasu policiju, pa da otkriju ko to na forumu vredja predsednika Srbije i naziva ga idiotom... sad te tehnologije i tako... sve se to otkrije...




 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 23:19 - pre 127 meseci
Prepelice sine,di ces,sedi smiri se,vidis da si pijan,nemoj uludo glavu da gubis ...:-D
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 23:51 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Prepelice svi razumemo sta je poenta tvoje price,oni koji su platili zasluzili su odbijenice a ti si jako pametan pa si seo i naucio,tako i treba,al de malo se smiri,preterujes vec sa svojim sarkazmom,ako vec imas pare i drzavljanstvo idi radi nesto pametno a nemoj ovde nas zaj*bavati. Placanje je bilo i bice,ti tu nemozes nista.

e ako si mu rekla :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2013. u 00:10 - pre 127 meseci
Gle kako se javljaju prevaranti pa jos i prete :D
Ma sta ste se uplasili, uvek ce biti budala kojima cete moci da maznjavate lovu :p

Nego cujem da sredjujete i francusko drzavljanstvo za 35 eur ali samo ako vam se avansno uplati?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901777 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.