Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903464 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 16:11 - pre 128 meseci
Ljudi jel ima neko neki materijal za ucenje da skinem sa neta a da nije preko torenta,ja cim skinem torent meni racunar poludi:))zakucava i ne mogu tada nista...imam nesto malo audio kursa i to slusam preko winampa
 
Odgovor na temu

Hohohobow
Nándorfehérvár

Član broj: 318141
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 16:13 - pre 128 meseci
prva dva danasnja priloga na Térkép-u (na Duna televiziji) su bila o madjarskom drzavljanstvu.

ako sam dobro razumeo sa svojih 20 Pimsleur lekcija - jedan je bio o poteskocama sa kojima se susrecu ljudi koji zele uzeti madjarsko drzavljsnstvo u Rumuniji, a drugi o prevarantima iz Ukrajne koji nude usluge po cenovnicima i deru ljude za madjarsko drzavljanstvo. rekli su jedno 3 puta 'provokáció' u toku priloga.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 16:19 - pre 128 meseci
Citat:
LxAxKxI:
Pozdrav svima,
Da bih dokazao mađarsko poreklo, da li je dovoljan izvod iz knjige rođenih moje majke, gde se vidi da je njen otac rođen na tlu tadašnje Mađarske (1911. - Gračac, Hrvatska).
ili moram da pribavim njegovu krštenicu ili izvod, što je malo teže jer je crkvena arhiva u Gračacu uništena prilikom bombardovanja. ;-(.



Može da se priloži umrlica ( ako je deda živ izvinjavam se )...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 17:20 - pre 128 meseci
moj prijatelj je prilozio dedinu umrlicu i sad vec ceka pasos.

Gracac upada u Lika Krbava varmegye !
Gracsáci járás, székhelye Gracsác (szerbul: Gračac)

(ako smem: prosto mi je nadrealna samo pomisao da je ovaj sitni ravnicarski narod vladao medju onim lickim grdosijama u gudurama, ali eto... :-)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 18:26 - pre 128 meseci
Kao (polu)pripadnik tog sitnog ravničarskog naroda moram da priznam da si me pošteno nasmejao :D
 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 18:32 - pre 128 meseci
Citat:
deedee5: Može da se priloži umrlica ( ako je deda živ izvinjavam se )...

Umrlicu mozda i mogu da nadjem jer je sahranjen u Srbiji.
Hvala za info
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.226.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 18:51 - pre 128 meseci
Citat:
Braksi:
moj prijatelj je prilozio dedinu umrlicu i sad vec ceka pasos.

Gracac upada u Lika Krbava varmegye !
Gracsáci járás, székhelye Gracsác (szerbul: Gračac)

(ako smem: prosto mi je nadrealna samo pomisao da je ovaj sitni ravnicarski narod vladao medju onim lickim grdosijama u gudurama, ali eto... :-)

Stara dobra kaže " Ko nema u glavi..........."
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 20:36 - pre 128 meseci
Citat:
LxAxKxI:
Pozdrav svima,
Da bih dokazao mađarsko poreklo, da li je dovoljan izvod iz knjige rođenih moje majke, gde se vidi da je njen otac rođen na tlu tadašnje Mađarske (1911. - Gračac, Hrvatska).
ili moram da pribavim njegovu krštenicu ili izvod, što je malo teže jer je crkvena arhiva u Gračacu uništena prilikom bombardovanja. ;-(.



Sva dokumenta koja su starija od 100 godina idu u arhiv!
Izvod iz knjige rodjenih za oca tvoje majke ces pronaci u Drzavnom arhivu: http://www.arhiv-gospic.hr/

 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 20:51 - pre 128 meseci
Citat:
zikkk: Sva dokumenta koja su starija od 100 godina idu u arhiv!
Izvod iz knjige rodjenih za oca tvoje majke ces pronaci u Drzavnom arhivu: http://www.arhiv-gospic.hr/


Hvala Zik,
Zovem ih sutra ranom zorom :-)
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 00:58 - pre 128 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Kao (polu)pripadnik tog sitnog ravničarskog naroda moram da priznam da si me pošteno nasmejao :D



Kao (polu)pripadnik ličkog naroda nasmejah se i ja :D
Mada vrlo dobro znam koliko su Mađari u istoriji Evrope prilično ozbiljan narod, ko god je bar malo iz istorije pročitao to zna.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 01:29 - pre 128 meseci
Citat:
LxAxKxI:
Citat:
deedee5: Može da se priloži umrlica ( ako je deda živ izvinjavam se )...

Umrlicu mozda i mogu da nadjem jer je sahranjen u Srbiji.
Hvala za info



To je provereno, meni je umrlica bila dovoljna, bolje da zaobiđeš iscimavanja sa hrvatskim uredima ako ikako možeš (i ovo je provereno iz ličnog iskustva)

[Ovu poruku je menjao Dooku dana 09.10.2013. u 02:40 GMT+1]
napustio forume
 
Odgovor na temu

invisiblesu

Član broj: 317603
Poruke: 3
213.244.228.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 04:51 - pre 128 meseci
Pozdrav svima jos jednom...


Predao sam zahtev za drzavljanstvo, 22 Februara i juce sam dobio poziv za zakletvu za 22 Oktobar u Asotthalom-u

 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 06:33 - pre 128 meseci
poslao sam vam pp
 
Odgovor na temu

invisiblesu

Član broj: 317603
Poruke: 3
213.244.229.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 16:45 - pre 128 meseci
procitano i odgovoreno
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 16:51 - pre 128 meseci
I ja sam vam poslao na pp,pa kad budete mogli odgovorite,poslacu vam mejl ako ste ograniceni sa slanjem,hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 19:02 - pre 128 meseci
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 19:10 - pre 128 meseci
E ovo je pravo gde ga nadje
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 19:27 - pre 128 meseci
Nasao sam ga slucajno pre par godina i smejali smo se ja i zena. Ona dosta razume Madjarski jer je zivela u Pesti 4 godine, ali avaj, nije kvalifikovana za pasos.

Mi smo kao onaj patak i gonzales ovaj ima konzerve onaj ima kljuc.
 
Odgovor na temu

zeksi
munkas
munka
Temerin

Član broj: 318176
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 20:45 - pre 128 meseci
Pozdrav svima na forumu.Već duže vreme pratim ovaj forum i učim mađarski.Danas sam se registrovao na sajtu,odmah pošto sam se vratio iz Mađarske sa predaje papira,pa da podelim moje iskustvo,možda će nekom koristiti.
Elem,otišao sam sa drugom kome je mađarski maternji jezik u jedno manje mesto pored Segedina,imali smo zakazano u 13h.Prvo pitanje po ulasku u salu je bilo da li smo došli zajedno i da li govorimo i razumemo mađarski.Odgovorili smo potvrdno,i po dogovoru drug je prvi dao papire,a meni je rečeno da sednem u hodnik i sačekam 30 min.,i još nešto što nisam razumeo.Posle 15 min.pozvala me je druga službenica , uzela dokumenta i počela priču,koju većim delom nisam razumeo a koja nije imala nikakve veze sa papirima.Na moje pitanje da li može mala pomoć druga koji je stajao pored,zatvorila je fasciklu i odrečno rekla NIKAKO (prilično neljubazno) i vratila mi papire uz obrazloženje da nedovoljno razumem mađarski i da dođem ponovo za 3 meseca,kad bolje naučim.Drug je proceduru završio za 30 min,sa jedno 100 pitanja na koje je stalno odgovarao i posle mi je rekao da je meni službenica pričala neke gluposti u koje je ubacila i par pitanja nevezano za papire,čisto da vidi da li je razumem.U povratku smo svratili u Segedin,da probam još jednom predaju u Rakoci Ter 1.Ušli smo unutra,nigde nikog,oko 14h.je,portiru sam rekao da sam došao da predam papire i ponovo isto pitanje:Da li govorim i razumem mađarski.Rakao sam da,i naravno ulazim sam,drugara ne puštaju samnom unutra.Primio me je simpatični ćelavi brka (nekima sa foruma poznat),pitao da li sam zajedno sa drugom,rekao sam da samo ja predajem papire a on počinje tiradu koju naravno nisam skroz razumeo,što je on ukapirao.Postavio mi je par pitanja,na koja po njemu nisam korektno odgovorio i onda mi je rekao da će mi prihvatiti papire ali da će napisati da ne znam jezik.Rekao sam mu da mi vrati papire,da ću doći ponovo za par meseci,našta mi je on na perfektnom srpskom rekao da je to ok,jer ako napiše da ne znam jezik,dobiću odbijenicu i biću u sistemu a onda ću imati proveru jezika na nivou faksa.Na moje pitanje zašto je toliko pooštreno ispitivanje,kad znam ljude koji su dobili pasoš sa znanjem tri mađarske reči,odgovorio mi je što je bilo bilo je i da su dobili naredbu iz Pešte da više nema propuštanja,i da se mora znati jezik prilično dobro.Počeće kaže i provere izdatih državljanstava,koja budu sumnjiva,jer po zakonu u roku od 10 godina se može oduzeti dobijeno državljanstvo.Savetovao mi je da dođem za koji mesec i probam ponovo,pošto nema ograničenja za predaju papira.
Napominjem da živim u mešovitoj sredini i da imam puno prijatelja mađara,znači mađarski mi nije nepoznat jezik,kažu mi da prilično dobro izgovaram i razumem jezik i da neću imati problema kod predaje papira.
Nažalost ispostavilo se da je to nedovoljno i da se sada traži prilično znanje mađarskog.Ovim postom ne želim nikoga da obeshrabrim i odvratim od traženja državljanstva,već samo iznosim moje iskustvo.Očigledno da više ne važi varijanta pitanja: kad ste rođeni,gde, itd,itd a koja su kružila po forumu,pošto meni nisu to ni spomenuli već su odmah krenuli sa ozbiljnom pričom da provere nivo znanja aplikanta.
Toliko od mene,nastavljam učenje pa ponovo na predaju ali u Suboticu ili BG,jer po meni više nema razlike u kriterijumu,ovde ili u Mađarskoj,čak ispade da je od danas u Mađarskoj oštrije.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.10.2013. u 21:08 - pre 128 meseci
Da poljubis ti tog brku u ruku !

Sigurno te je odmah procitao da si vec bio negde i podohanyio, ali svaka mu cast sto ti je dobronamerno vratio dokumente, a mogao je da ti zabiberi kao sto je jedan onom milos.hu !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903464 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.