Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903463 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 10:31 - pre 128 meseci
Naravno da to ne vole da čuju, da njihovi sunarodnici čak, ne znaju ni reč madjarskog a dobiju državljanstvo, a ljudi koji uče i muče se, dobiju poziv. E to je ta čuvena diskriminacija za koju ne žele ni da čuju da postoji.
Kada ćemo početi da razmišljamo svojom glavom, zaista?
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 10:35 - pre 128 meseci
Stalno se pominju ekstremi i sa jedne i sa druge strane i takve priče ne vode nikuda.
Treba biti konstruktivan u ovom trenutku i ne sedeti i žaliti nad svojom sudbinom, već nešto uraditi za sebe, pogotovu ako se učio taj madjarski, a svako ko ga je učio zna o čemu govorim, ni malo lak jezik ali uz svakodnevni rad rezultati su zagarantovani.
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:18 - pre 128 meseci
Tema je skrenula sa puta.

To je isto kao da pricamo o polaganju ispita na fakultetima, da li se sredjuju za novac ili ne, da li je neko prepisao sa puskica pa polozio
ili je neko sedeo i 6 meseci spremao anatomiju!!!

Plus, na ovoj temi se vrte ljudi koji ne ispunjavaju uslove ni po kom osnovu, vec samo mlate bezveze...
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:39 - pre 128 meseci
Meni samo nisu jasni ljudi koji imaju drzavljanstvo, verovatno i pre zakona iz 2011 godine i tu su i raspravljaju sa ljudima koji su sada u toj prici, prepucavaju se sa njima. Verovatno da nemaju pametnija posla u zivotu.
Ali za neko konstruktivno resenje sam uvek.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:43 - pre 128 meseci
Citat:
paprika007:
Niko i ne kaže da ljudi ne apliciraju, samo kažem da su ljudi upoznati sa svojim obavezama ali ne i sa svojim PRAVIMA!
Jedno od tih prava je i pravo na žalbu usled ovakve sramne odluke.
Mislim da će mnogima koji su dobili taj vid pisma ta informacija značiti, toliko.


Pravo na zalbu NE postoji. Ne lazite ljude.

Imaju pravo da apliciraju ponovo, ali po zakonu predsednik odlucuje o svakom zahtevu, i ima punu slobodu da odbije ili prihvati bilo koji zahtev, i za to nikome ne odgovara niti je duzan da objasnjava svoj postupak - stoga nema zalbe.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
79-101-214-135.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:47 - pre 128 meseci
agora11
Koliko sam ja razumeo,nije clan rekao da imaju pravo na zalbu,nego da bi trebali da imaju pravo na zalbu.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:51 - pre 128 meseci
E tek sada smo dosli do poente price!
Ljudi koji su dobili famozna pisma da se jave u Suboticu imaju pravo zalbe na taj cin!
Posetite pravnike ili advokate pa se i sami raspitajte.
Ljudi imate pravo zalbe na tu odluku i po nasem i po madjarskom zakonu!!!!
Nadam se da ce neko poslusati i sam poceti da razmislja na ovu temu i da se raspituje o svojim pravima i da se bori za sebe, jer to niko drugi sem vas samih nece uraditi to za vas!
Ovo je ujedno i odgovor na ivalex pitanje, na koje niko nije odgovorio!

Da se prisetimo...
ivalex:
Poštovanje svima,

obratio bih vam se za pomoć i savet u vezi mađarskog državljanstva.Naime,pre nekih 5 meseci predao sam dokumentaciju u jednom mađarskom gradiću i uspešno završio
"prvu i najtežu prepreku".Celo ovo vreme čekam poziv za zakletvu,međutim poštar je danas doneo nešto drugo.Pismo iz konzulata u Subotici,u kojoj me
pozivaju da dođem u konzulat (u navedeno radno vreme ali BEZ IKAKVOG ROKA do kog treba da se tamo pojavim), zbog kako su naveli u pismu-dopune mojih ličnih podataka.Obavezan je dolazak lično.
Citiram: "Értesitem, hogy egyszerűsitett honositási kérelme elbirálásához további információk szükségesek".
Nikako mi nije jasno koje to podatke traže od mene kad sam prilikom predaje dao i više nego što se tražilo(mislim na svoju crkvenu krštenicu na mađarskom jeziku).Sa službenikom sam imao
srdačan razgovor i svi papiri su uredno bili potpisani,u biografiji koju sam ispisao ručno jedino "broj cipela" nisam naveo- čak je i on rekao koleginici za drugim pultom da sam jedan od retkih koji uz kompletnu dokumentaciju predaje i crkvenu krštenicu.
Iz mađarske sam porodice,predao sam i više nego što se traži pa opet nije dovoljno.I nije mi jasno zašto mi je to pismo poslao konzulat,kad nisam tamo predao?
Zamolio bih sve Vas koji imate sličnu situaciju,koji ste slično dobili ili koji ste dobili,bili u konzulatu-da mi objasnite o čemu je reč.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 12:53 - pre 128 meseci
Citat:
jedy023: agora11
Koliko sam ja razumeo,nije clan rekao da imaju pravo na zalbu,nego da bi trebali da imaju pravo na zalbu.


Ne znam ja citam ono sto pise a pise u postu da ljudi ne znaju svoja prava, a da je jedno od tih prava pravo na zalbu, i da ce mnogima znaciti ta informacija. A to nije istina. I da evo u postu sad direktno iznad paprika nastavlja da tvrdi da imate pravo na zalbu, kako kaze i po nasem zakonu hahahahhahah

Citat:
paprika007:Ljudi imate pravo zalbe na tu odluku i po nasem i po madjarskom zakonu!!!!


:D

Pritom je i nebulozno, zalba na sta?! Oni vas zovu da nesto kao razjasnite, i sta vi se zalite i oni kazu dobro ne morate da razjasnite (a npr. zovu vas jer su primetili da se nesto ne poklapa, dakle ne da bi vas kinjili nego da se nesto zaista razjasni ili npr. su odlucili da ako je u nekom mestu bilo korupcije ne odbiju sve o'ruk nego da proslede slucajeve u konzulate na dodatnu proveru da ne bi bili osteceni ni drzava ni trazioci) i onda posto ste odbili da razjasnite tako pametno oni vas odbiju. I onda besni posle par meseci kad to ukapirate postanete paprika007 i idete po forumima i portalima da sirite bes i dezinformacije ne bi li se jos neko ispalio kao vi.

Osim toga ispoljavanje srdzbe i besa prema konzulima sto ovaj trol ocigledno preporucuje stvarno nije preporucljivo. Posle toga zaboravite na predaju, ne kazem da su sujetni, ali isto tako to ne trpe, da se neko dernja na njih.



[Ovu poruku je menjao agora11 dana 05.10.2013. u 14:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:00 - pre 128 meseci
Znam da su me svi oni kojima je ovo moje pisanje upuceno sasvim lepo skapirali.
Nadam se da ce svima sa istim problemom biti od pomoci.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:02 - pre 128 meseci
Agora lep je dan, prosetajte malo i pustite price koje vas se ne ticu..
Ima puno ljudi koje ova tema zaista interesuje!!!!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:06 - pre 128 meseci
Kao sto neko rece, ako vam se proces ne svidja, preskocite ga, nije obavezan.

Citat:
paprika007: Znam da su me svi oni kojima je ovo moje pisanje upuceno sasvim lepo skapirali.
Nadam se da ce svima sa istim problemom biti od pomoci.


Ne nece biti od pomoci, svako ko vas poslusa, ce proci isto kao vi.

Citat:
paprika007: Agora lep je dan, prosetajte malo i pustite price koje vas se ne ticu..
Ima puno ljudi koje ova tema zaista interesuje!!!!


Tice me se jos kako to sto hocete da naudite drugim ljudima sirenjem dezinformacija.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:13 - pre 128 meseci
Mislim da svako ko je punoletan ima pravo da cuje i drugu stranu price i da sam odluci da li da baci jos pola godine u djubre, zato sto se nekome tako htelo...


 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:16 - pre 128 meseci
Koliko bespotrebna rasprava, opet je tema otišla u drugu krajnost, unosi se konfuzija i bespotrebna nervoza.
Žalbe, tužbe i prava su čiste gluposti. Mnogo jednostavnije je otići u Suboticu i rešiti stvar nego polemisati o tome, ili još gore, uključivati advokate (!?) i slično. Ovo može predstavljati problem za one koji ne znaju jezik, ali svakako je to jedan od uslova za dobijanje državljanstva, tako da ne znam zbog čega bi se bilo ko bunio.
Svi treba da budemo zahvalni Mađarskoj na pruženoj prilici, njihovo je pravo da rade sa našim zahtevima šta hoće; idealno stanje ne postoji nigde, odličan primer je naša država u kojoj je posebno izraženo da nam rade šta hoće i kako hoće. Bacili smo mi ovde mnogo više od pola godine u đubre zato što se to nekom tako htelo!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:20 - pre 128 meseci
Citat:
pedja91_nss: Koliko bespotrebna rasprava, opet je tema otišla u drugu krajnost, unosi se konfuzija i bespotrebna nervoza.
Žalbe, tužbe i prava su čiste gluposti. Mnogo jednostavnije je otići u Suboticu i rešiti stvar nego polemisati o tome, ili još gore, uključivati advokate (!?) i slično. Ovo može predstavljati problem za one koji ne znaju jezik, ali svakako je to jedan od uslova za dobijanje državljanstva, tako da ne znam zbog čega bi se bilo ko bunio.
Svi treba da budemo zahvalni Mađarskoj na pruženoj prilici, njihovo je pravo da rade sa našim zahtevima šta hoće; idealno stanje ne postoji nigde, odličan primer je naša država u kojoj je posebno izraženo da nam rade šta hoće i kako hoće. Bacili smo mi ovde mnogo više od pola godine u đubre zato što se to nekom tako htelo!


Sve se slazem 100%

Jedino mislim da ne treba precutati kad se pojave nebuloze na temi, iako je to svakako bespotrebna rasprava i unosi se nervoza. Zato sto tema nema svog moderatora, tako da bi te gluposti ostale. Ako bi te gluposti ostale, neko ko se tek ukljucio i cita, ce pomisliti da je to mozda istina, pa ce npr. evo poslednjeg primera da angazuje advokata da sve po spisku konzulu sto krsi neke imaginarne zakone Srbije. Inace da ima neko ko brise svaki dan nebuloze iz teme ne bih naravno odgovarao na to. Ali ovako mislim da je duznost svih onih koji procitaju dezinformaciju za koju znaju da moze da naskodi nekome ako tu dezinformaciju uzme za istinitu, da na to ukazu.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:22 - pre 128 meseci
Da to je ostalo jos od Turaka da savijemo glavu i trpimo sve bez pogovora...
Cuti, trpi, moze i gore.
Ali moze i BOLJE! U tome je stvar. U Subotici cete na razgovoru biti vraceni i sa akademskim znanjem jezika, zato sve ovo i govorim. Nebitno je koliko znate, ishod je vec unapred poznat.
Ko ne veruje neka se raspita kod ljudi koji su vec bili na ,,razgovoru,,!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:27 - pre 128 meseci
Koliko agora ima zivaca za sve ovo ... Svaka mu cast.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:32 - pre 128 meseci
Citat:
agora11:

Jedino mislim da ne treba precutati kad se pojave nebuloze na temi, iako je to svakako bespotrebna rasprava i unosi se nervoza. Zato sto tema nema svog moderatora, tako da bi te gluposti ostale. Ako bi te gluposti ostale, neko ko se tek ukljucio i cita, ce pomisliti da je to mozda istina, pa ce npr. evo poslednjeg primera da angazuje advokata da sve po spisku konzulu sto krsi neke imaginarne zakone Srbije. Inace da ima neko ko brise svaki dan nebuloze iz teme ne bih naravno odgovarao na to. Ali ovako mislim da je duznost svih onih koji procitaju dezinformaciju za koju znaju da moze da naskodi nekome ako tu dezinformaciju uzme za istinitu, da na to ukazu.


Ja to nisam rekla i molim Vas lepo da me ne tumacite, vec da se vratite unazad i lepo procitate bar jos 5,6 puta dok ne ukapirate!
Hvala
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 13:40 - pre 128 meseci
Meni je samo sumnjivo kako je neko toliko agresivan, ako ovo sto govorim nije istina...
Necu dobiti medalju kada za nedelju dana krenu da stizu postovi o ovome sto sam govorila.
Zaista mi je zao ovog jadnog naroda koga sikanira ko stigne zato sto mu se moze, a pravno to ne sme da se radi.
Eto da jos malo razjasnim, cini mi se kao da govorim kineski, ili neko ne zeli da razume sta pricam,a to je vec druga stvar.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 14:21 - pre 128 meseci
Citat:
paprika007: Necu dobiti medalju kada za nedelju dana krenu da stizu postovi o ovome sto sam govorila.
Zaista mi je zao ovog jadnog naroda koga sikanira ko stigne zato sto mu se moze, a pravno to ne sme da se radi.

Ako zaista mislite da je ovde u pitanju grubo kršenje zakona, savetujem vama (ukoliko i u svoje ime govorite), odnosno svima onima koji su oštećeni, da se udruže i da zajednički potraže pravnu pomoć. Mislim da ovde može biti u pitanju i više hiljada oštećenih, te, ukoliko je osnov za tužbu - povreda ljudskih prava - osnovan, Sud u Strazburu će zadovoljno trljati ruke. Mađarska ističe da je Zakon o državljanstvu u skladu sa Evropskim normama, a vaše je da tu njihovu tvrdnju opovrgnete. Ovo govorim bez trunke cinizma.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.10.2013. u 14:54 - pre 128 meseci
Po sistemu das im prst, oni bi celu ruku
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903463 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.