Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917192 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 07:28 - pre 129 meseci
http://www.balkanmagazin.net/n...avljanstvo-i-postaju-graani-eu
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 08:57 - pre 129 meseci
Citat:
agora11:
Ostao sam duzan za link
Zbog zloupotreba konzulat sada vrsi proveru znanja jezika ne samo kod predaje zahteva - ukoliko se pojavi neko ko nije u stanju da komunicira na elementarnom nivou prilikom predaje zahteva za pasos o tome ce biti obavestene centralne vlasti
http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...0510kihelyezett_konz_napok.htm


Taj clanak je iz maja meseca, imas timestamp dole (14.5.)

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 10:27 - pre 129 meseci
Citat:
pan 1:
Pa ni u Bg-u kad vadis pasos nisi u obavezi da pricas madjarski ako neces/ne zelis (ne znas)! To je tvoja dobra volja!
Drugarica je isla da preda za pasos pre mesec dana i iz nekog njenog principa nije htela da prica sa njima na madjarskom ali su joj ipak uzeli dokumenta i pre nedelju dana je isla da podigne pasos!
A predavala je papire zajedno sa majkom i tetkom koje su znale jezik dok je ona vikala samo igen, igen i kad je sluzbenica videla da bas i ne zna jezik, rekla joj da nauci do zakletve i prosle su sve tri... Tako da nema pravila.


vrhunski vid bezobrazluka. Situacija kad crvenis mesto drugoga. Sto na predaji nije vikala da, da mesto igen, igen?!!! Misli da je zavrnula sluzbenicu??? Sluzbenicu je bas briga, zna i madjarski i srpski, ali ce sutra stotine novih podnosioca padati zbog nje. Dzabe kaze nas narod da ne zatvaras vrata dupetom. Ne sumnjam da bi na zakletvi potpisala da se ukine mogucnost dobijanja drzavljanstva, samo da je bila ta peticija. Cuvaj se ti takve drugarice

asdf
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 11:32 - pre 129 meseci
Da li neko ima link stranice gde se nalaze mesta u kojima se moze predati za drzavljanstvo posle 1 marta?
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 11:48 - pre 129 meseci


s jedne strane neki kupili za 250 evra a s druge strane imas ovakve kao Milos koji se stvarno trude pa ih kinje konzuli, ma katastrofa... korupcije je u Madjarskoj uvek bilo, mislio sam da je sad bolja situacija kako su u EU, ali ne moze se to preko noci iskoreniti :)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 12:38 - pre 129 meseci
Sta mislis da je nekim slucajem obrnuta situacija, da recimo Madjari apliciraju u srpskim opstinama za drzavljanstvo ? Pa ne bi prosli bez mita, sve da su Vuk Karadzic.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 13:09 - pre 129 meseci


E ovo je genijalno, Politika objavi clanak, koji prenese i naravno zacini madjarski portal Delmagyar, a to prevede slovacki SME i naravno zacini da bi na kraju Balkan Magazin to ponovo preveo na srpski :D
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 13:37 - pre 129 meseci



Hvala puno za link, baš sam mislio ovih dana da ih zovem da proverim.
napustio forume
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 14:03 - pre 129 meseci
Citat:
dejanab92:
Da li neko ima link stranice gde se nalaze mesta u kojima se moze predati za drzavljanstvo posle 1 marta?



http://postimg.org/image/4uqfpenkt/


mozes odabrati koji god hoces grad a da je upisan na karti. Da li se zakazuje ili ne, to je vec politika svakog grada za sebe.

Inace sutra je konzularni dan u Backom Petrovom Selu, tako da zainteresovani mogu da pokusaju da predaju, a nozda i prodju
asdf
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 14:10 - pre 129 meseci
Da li neko zna kada je predaja u Novom Sadu ili u nekom mestu u okolini?
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 14:26 - pre 129 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
dejanab92:
Da li neko ima link stranice gde se nalaze mesta u kojima se moze predati za drzavljanstvo posle 1 marta?



http://postimg.org/image/4uqfpenkt/


mozes odabrati koji god hoces grad a da je upisan na karti. Da li se zakazuje ili ne, to je vec politika svakog grada za sebe.

Inace sutra je konzularni dan u Backom Petrovom Selu, tako da zainteresovani mogu da pokusaju da predaju, a nozda i prodju


E hvala ti puno.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 14:59 - pre 129 meseci
Citat:
makimak:
Da li neko zna kada je predaja u Novom Sadu ili u nekom mestu u okolini?


3 oktobar Backo Petrovo Selo
8 oktobar Coka
10 oktobar Ada
15 oktobar Novi Sad

inace cim sluzbenice utvrde da vam madjarski nije maternji, odmah zovu konzula, koji preuzima slucaj i odlucuje sta mu je ciniti sa vama, kao stariji po hijerarhiji. I jos jedna preporuka je ta, da kad konzul prica ostali cute! Nemojte ga prekidati! On je sam po sebi posten i radi sve kako zakon nalaze, samo sto od toga mi nemamo nista
asdf
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 16:11 - pre 129 meseci
Citat:
agora11:


E ovo je genijalno, Politika objavi clanak, koji prenese i naravno zacini madjarski portal Delmagyar, a to prevede slovacki SME i naravno zacini da bi na kraju Balkan Magazin to ponovo preveo na srpski :D

Ringe ringe raja...:)))
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 16:25 - pre 129 meseci
Citat:
milos.hu:
cao svima.

danas sam isao u Rumu na predaju i ne znam ni sam sta sam uradio. Bile su tri sluzbenice i konzul. Kad sam ja dosao na red drugo pitanje nisam bas najbolje razumeo i ona je odmah pozvala konzula kojij je poceo da me ispituje nekih 10tak minuta i nakon toga mi se obratio na engleskom(posto srpski valjda ne zna) i rekao da je impresioniran mojim znanjem, kao i da je za prolaz potrebno srednje znanje a da sam ja jako, jako blizu njega. To sto malo fali, to devojci srecu kvari, rekoh u sebi. Onda mi je on uzeo fotokopiju pasosa i trazio da mu dam telefon kako bi me on pozvao kad da dodjem na predaju, najverovatnije u Skorenovcu kad budu bili, kao i to da ce mi tada sa OSOBITIM ZADOVOLJSTVOM dati dozvolu da predam. Buduci da sam bio poslednji pozdravio sam se i rukovao sa njima i otisao.

Evo i sada, dok pisem, razmisljam sta sam uradio i sve mi vise deluje da sam se zesce ispalio, jer me sad drzi u dzepu i ja sam taj koji ce morati njega da juri i on ce biti jedina osoba koja ce mi dozvoliti predaju. Segedine zbogom!!!

Pa dobro i nije tako lose,ali verujem da si vec nestrpljiv i da ti se zuri:))po tvojim utiscima konzul se cini sasvim ok covek,verujem da ce te pustiti taj sledeci put:)a i te sluzbenice sto odmah zovu njega mogle bi malo da preformulisu pitanje ako neko na prvu loptu ne razume...(a mozda i moraju tako da postupe).Kazi mi da li si prethodno zakazao termin za predaju ili si se samo pojavio taj dan?Jesu ti zadrzali i dokumenta ili samo fotokopiju pasosa i broj tel.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 16:38 - pre 129 meseci
koliko ti milose ustvari znas taj majdarski i kad si poceo da ga ucis ?

Nama nista ne znaci to sto ti kazes zovu konzula.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 16:59 - pre 129 meseci
Citat:
83sjm: Pa dobro i nije tako lose,ali verujem da si vec nestrpljiv i da ti se zuri:))po tvojim utiscima konzul se cini sasvim ok covek,verujem da ce te pustiti taj sledeci put:)a i te sluzbenice sto odmah zovu njega mogle bi malo da preformulisu pitanje ako neko na prvu loptu ne razume...(a mozda i moraju tako da postupe).Kazi mi da li si prethodno zakazao termin za predaju ili si se samo pojavio taj dan?Jesu ti zadrzali i dokumenta ili samo fotokopiju pasosa i broj tel.
pozdrav


ne zakazuje se nista, dodjes neko uzme da preda, ti mu pridjes s`ledja na metar, pa prisluskujes, sasvim opustena atmosfera, ali se mora znati taj konzulov `srednji nivo`. Konzul je korektan, nije neki drndos, zeli da istera da se zahtev moze predati samo uz znanje jezika. Opet kazem da je to lepo, ali da nama to ne odgovara. Meni je iz fascikle uzeo kopiju pasosa i trazio mi je telefon i rekao da ce me za neka dva meseca zvati na neki novi konz.dan kada ce mu biti osobito zadovoljstvo da mi dozvoli predaju.

Citat:
Emmy: koliko ti milose ustvari znas taj majdarski i kad si poceo da ga ucis ?

Nama nista ne znaci to sto ti kazes zovu konzula.


moje misljenje je da sam na pola puta izmedju konzulovog pocetnog i konzulovog srednjeg nivoa. To sto mi je rekao da sam jako, jako blizu srednjeg nivoa, je cisto da bih se ja u vecoj meri napalio za sledeci razgovor i da bih se vise pripremio za razgovor kad sam vec `tako blizu`. E sad kakvi su kriterijumi razlicitih osoba, suvise zeznuto pitanje sa odgovor. Sa ucenjem sam poceo pre nekih godinu dana, ne svaki dan i apsolutno sam, bez profesora. Doduse bilo je prolece ove godine nakon predaje u Segedinu, a da nisam ucio i po dva meseca, ali kad sam dobio odbijenicu, opet sam udario po ucenju


asdf
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 17:25 - pre 129 meseci
Milose.hu sta su te pitali,bilo bi dobro da napises pitanja to bi nama koji trebamo predati dosta pomoglo.
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.kdsinter.net.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 18:22 - pre 129 meseci
Citat:
milos.hu: 3 oktobar Backo Petrovo Selo
8 oktobar Coka
10 oktobar Ada
15 oktobar Novi Sad

inace cim sluzbenice utvrde da vam madjarski nije maternji, odmah zovu konzula, koji preuzima slucaj i odlucuje sta mu je ciniti sa vama, kao stariji po hijerarhiji. I jos jedna preporuka je ta, da kad konzul prica ostali cute! Nemojte ga prekidati! On je sam po sebi posten i radi sve kako zakon nalaze, samo sto od toga mi nemamo nista


Hvala na informacijama:)
 
Odgovor na temu

ivalex

Član broj: 156685
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 19:06 - pre 129 meseci
Poštovanje svima,

obratio bih vam se za pomoć i savet u vezi mađarskog državljanstva.Naime,pre nekih 5 meseci predao sam dokumentaciju u jednom mađarskom gradiću i uspešno završio
"prvu i najtežu prepreku".Celo ovo vreme čekam poziv za zakletvu,međutim poštar je danas doneo nešto drugo.Pismo iz konzulata u Subotici,u kojoj me
pozivaju da dođem u konzulat (u navedeno radno vreme ali BEZ IKAKVOG ROKA do kog treba da se tamo pojavim), zbog kako su naveli u pismu-dopune mojih ličnih podataka.Obavezan je dolazak lično.
Citiram: "Értesitem, hogy egyszerűsitett honositási kérelme elbirálásához további információk szükségesek".
Nikako mi nije jasno koje to podatke traže od mene kad sam prilikom predaje dao i više nego što se tražilo(mislim na svoju crkvenu krštenicu na mađarskom jeziku).Sa službenikom sam imao
srdačan razgovor i svi papiri su uredno bili potpisani,u biografiji koju sam ispisao ručno jedino "broj cipela" nisam naveo- čak je i on rekao koleginici za drugim pultom da sam jedan od retkih koji uz kompletnu dokumentaciju predaje i crkvenu krštenicu.
Iz mađarske sam porodice,predao sam i više nego što se traži pa opet nije dovoljno.I nije mi jasno zašto mi je to pismo poslao konzulat,kad nisam tamo predao?
Zamolio bih sve Vas koji imate sličnu situaciju,koji ste slično dobili ili koji ste dobili,bili u konzulatu-da mi objasnite o čemu je reč.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2013. u 19:15 - pre 129 meseci
da li ste dokumenta predali u Kiskunhalasu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917192 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.