Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921527 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:23 - pre 135 meseci
Da li u novom sadu postoji neka kancelarija za predaju dokumenata?
 
Odgovor na temu

martalala

Član broj: 312410
Poruke: 4
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:27 - pre 135 meseci
Ne vidim zbog cega je paranoja nesto sto sam pitala druge koji su to isto prosli!!!
Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

martalala

Član broj: 312410
Poruke: 4
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:29 - pre 135 meseci
Citat:
romcek81:
Da li u novom sadu postoji neka kancelarija za predaju dokumenata?


Postoji u centru ali se mnogo ceka tj. kada zakazes mnogo se ceka
Ne znam tacnu adresu, zene koje rade u kancelariji nisu bas raspolozene za neke informacije.
Mislim da sam cula da je Mileticeva ali nisam sigurna
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:38 - pre 135 meseci
Citat:
joksla:
Mene isto muci jedna stvar u formularima,a to je:Da li na strani 2,pod V.A kerelmezo hozzatartozoira vonatkozo adatok,pa sad imaju dva ponudjena odgovora,jasno mi je da je ovo prvo szerzett-e magyar allampolgarsagot(stekao madjarsko drzavljanstvo),a ovo drugo kerelmezte-e(zatrazio isto).Da li tu treba isto ponoviti kao iz prethodne stavke IV.to jest,isto ono sto sam napisao u felmenom magyar allampolgar volt.Napomena:pradeda mi je jedini rodjak ili predak koji je imao madjarsko drzavljanstvo,a stekao ga je po rodjenju,kao i svih nas ovde na forumu vecinom i niko drugi sem njega nije ni trazio,niti dobio madjarsko drzavljanstvo.I jos ovo da li 9 i 10 stranu ostavljam za sluzbenicu ili i tu treba nesto popuniti, tu jedino sto sam popunio na 9 strani su izjave da nisam osudjivan i da se protiv mene ne vodi postupak i da razumem i govorim madjarski jezik,znam da sam dosta opsiran,pa eto ako neko ima toliko zivaca bio bih mu jako zahvalan!

Ovo sa druge strane pod V sam razjasnio,nigde se ne spominje dedapa,tako da je odgovor nem,a sad jos jedino ovo za 9 i 10 stranu?
 
Odgovor na temu

martalala

Član broj: 312410
Poruke: 4
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:42 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Martalala, komentar se ne odnosi na tebe, posto je bio poslednji u nizu ne postoji mogucnost odgovora sa citatom a mene mrzelo da kopiram doticne paranoicare.
Kancelarija za informacije i predaju zahteva se nalazi u Mileticevoj ulici, kada se ide Mileticevom ka Zmaj Jovinoj poslednja zgrada sa leve strane (u dvoristu), ne znam koji je broj.


Izvinjavam se onda. Hvala jos jednom na odgovoru
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:50 - pre 135 meseci
Ok. hvala vam. otici cu sledece nedelje da vidim.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 19:08 - pre 135 meseci
Nema na cemu.
Evo nasla sam. Svetozara Miletica 4 (u dvoristu), 021-420-107, radno vreme od 8 do 15 h.
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 19:19 - pre 135 meseci
Mnogo ti hvala Mia. :)
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 19:32 - pre 135 meseci
Citat:
martalala:
Citat:
romcek81:
Da li u novom sadu postoji neka kancelarija za predaju dokumenata?


Postoji u centru ali se mnogo ceka tj. kada zakazes mnogo se ceka
Ne znam tacnu adresu, zene koje rade u kancelariji nisu bas raspolozene za neke informacije.
Mislim da sam cula da je Mileticeva ali nisam sigurna



Svetozara Miletića 4


http://www.cmh.org.rs/index.php?p=contact&c=ujvidek
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 19:53 - pre 135 meseci

Moze da se preda u NS?
To mi je bas blizu a zanima me koliko se ceka i kakva je zahtevnost jezika, kakva je atmosfera?Meni su prilikom poziva ovi u Temerinu bili druzeljubiviji...
Moze li i u Temerinu? Da li se tamo i predaje ili su samo kancelarije za info? Ima li neko kakva iskustva sa njima po pitanju predavanja?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:10 - pre 135 meseci
Citat:
martalala:
Citat:
romcek81:
Da li u novom sadu postoji neka kancelarija za predaju dokumenata?


Postoji u centru ali se mnogo ceka tj. kada zakazes mnogo se ceka
Ne znam tacnu adresu, zene koje rade u kancelariji nisu bas raspolozene za neke informacije.
Mislim da sam cula da je Mileticeva ali nisam sigurna


Meni su vrlo ljubazno dale sve informacije i to preko telefona. Ali je bitno da imate spremna precizna pitanja. Dakle npr. "da li u polje to i to treba da stavim ovo ili ono" a ne da ih zovete i kao "jel mozemo sad zajedno da prodjemo kroz formular" jer vec imate na sajtu mustru, pa ako vam iz toga nije jasno onda ih tek pitajte.

Citat:
vlado978:Moze da se preda u NS?


Pa ne, to je organizacija madjarske manjine, nije drzavni organ Madjarske poput konzulata. Ali pruza pomoc u organizaciji papira. Onda ponekad imate konzularne dane u tim kancelarijama ali to je prosto tehnicki tako organizovano, papire primaju u zavisnosti od opstine konzuli ili iz Beograda ili iz Subotice.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:14 - pre 135 meseci
Moze da se preda u NS ali se dosta ceka.
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:16 - pre 135 meseci
Koliko shvatam,predaja dokumenata za madjarsko drzavljanstvo moze da se odradi i u NS-u? Veceras sam prvi put cula za to.Da li je o tome vec bilo reci (pa nisam procitala) ili se sada prvi put spominje?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.106.245.91



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:33 - pre 135 meseci
Kao sto je receno u predhodnom postu moze,i nije samo Novi sad u pitanju pre jedno 2 ili vise meseci bilo je organizovano u Beceju.
Ali licno mislim da tu nema muvanja nego ljudi znaju ili poznaju jezik.
Cini mi se da je bila neka prica da je tog datuma predato tj primljeno preko 130 zahteva,
Ali koliko ja znam to se ne organizuje cesto mozda recimo jednom ili dva puta godisnje.
Verovatno neko ima bolje informacije ovo je sto sam ja po netu saznao.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:33 - pre 135 meseci
Citat:
Jasmina J: Koliko shvatam,predaja dokumenata za madjarsko drzavljanstvo moze da se odradi i u NS-u? Veceras sam prvi put cula za to.Da li je o tome vec bilo reci (pa nisam procitala) ili se sada prvi put spominje?

To je i mene iznenadilo, treba proveriti koliko je to dugo cekanje.Mozda i nije strasno, taman da bolje naucim jezik a da ne idem negde daleko.
By the way, cuo sam da ce krajem leta biti izmena po pitanju provere znanja jezika.Navodno ce trebati polagati jezik u njihovim nekakvim skolama i prilagati sertifikat o znanju prilikom predaje... Ima li neko saznanja o ovome ili je to u domenu preskakanja prepona u reziji "famoznih centara moci za ucenje jezika"?!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:41 - pre 135 meseci
Pa ne moze da se preda njima, moze da se preda samo kada dodje konzulat na tzv. konzularni dan a to je jednom u par meseci, oni obilaze sva mesta po Vojvodini jer je odziv zapravo slabiji od ocekivanog - dok nisu krenuli intenzivnije u to nije se prijavilo ni 50.000 ljudi, jednostavno stariji ljudi nemaju ni para ni vremena da iz svog sela idu u Beograd ili Suboticu zbog ovog posla koji im ne predstavlja nista vise od neke satisfakcije a da ne pricam da pre toga treba i izvaditi ta dokumenta, prevesti, mnogi ne znaju jezik dobro pa nece da se muce jer im realno ne treba drzavljanstvo, ne putuju nigde niti planiraju, mnogi su uvredjeni zbog toga sto je ovaj zakon bukvalno na silu proguran od sadasnje vlasti dok je prethodna vlast kao i vecina glasaca na referendumu svasta pricala o njima, kako ce doci kao pijavice u Madjarsku da uzimaju socijalnu pomoc i slicno, i onda se konzulati trude da dodju kod njih i da im se to sve olaksa ali je to prosto jedan period, dok se izvrte sva ta mesta, imate najave na sajtu gde ce biti sledeci ali verujem da mora da se zakaze a to mozete znati samo ako zivite u tom mestu ili ste u nekoj komunikaciji sa lokalnom organizacijom. A papiri se dakle ne predaju njima, makar ne zvanicno, ne znam mozda i tu ima nekih sema, ali njihov posao je da pomognu u pripremi tih papira (mnogi ljudi kojima je madjarski maternji prosto ne razumeju taj administrativni jezik i svecane izraze, ne znaju bas tacno sta gde i kako treba da se popuni, i u tome im oni pomazu) a onda u te prostorije (mogu i da zakupe neku salu ali zasto bi?) dodju sluzbenici iz konzulata i primaju dokumenta i posto je to vec sve sredjeno od strane organizacije onda ide mnogo brze i po onome sto sam citao prime po 100-150 zahteva za jedan konzularni dan.

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 14.04.2013. u 23:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:44 - pre 135 meseci
Citat:
jedy023:
Kao sto je receno u predhodnom postu moze,i nije samo Novi sad u pitanju pre jedno 2 ili vise meseci bilo je organizovano u Beceju.


Da ali kao sto sam rekao to je konzularni dan, ne znam kako da objasnim bolje, evo informacija o toj predaji na sajtu konzulata, dakle to organizuju oni samo izmesteno zbog ljudi koji nemaju pare da idu u Beograd. U mom postu iznad ovog imate kakva je tu veza sa manjinskom organizacijom, ali papire predajete istoj osobi kojoj biste predali u Beogradu u potpuno istoj proceduri, samo je fizicki kancelarija druga.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...zett_konz_fogadonap_obecse.htm
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:53 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Citat:
Jasmina J: Koliko shvatam,predaja dokumenata za madjarsko drzavljanstvo moze da se odradi i u NS-u? Veceras sam prvi put cula za to.Da li je o tome vec bilo reci (pa nisam procitala) ili se sada prvi put spominje?

To je i mene iznenadilo, treba proveriti koliko je to dugo cekanje.Mozda i nije strasno, taman da bolje naucim jezik a da ne idem negde daleko.
By the way, cuo sam da ce krajem leta biti izmena po pitanju provere znanja jezika.Navodno ce trebati polagati jezik u njihovim nekakvim skolama i prilagati sertifikat o znanju prilikom predaje... Ima li neko saznanja o ovome ili je to u domenu preskakanja prepona u reziji "famoznih centara moci za ucenje jezika"?!


Izmisljotina. To se polaze po standardnoj proceduri, i cela poenta ove procedure je da se ona zvanicno u zakonu zove pojednostavljena i da je izbacen taj test, test ustava, neophodno boraviste u Madjarskoj i skraceni su rokovi za obradu zahteva koji su kod obicne procedure za imigrante godinu dana. Dakle citaj uvodjenje testova = ukidanje procedure komplet, a to prosto nije u najavi, vec obrnuto cak je prosireno na supruznike bez obzira na njihovo poreklo.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.106.245.91



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:53 - pre 135 meseci
Citat:
agora11: Da ali kao sto sam rekao to je konzularni dan, ne znam kako da objasnim bolje, evo informacija o toj predaji na sajtu konzulata, dakle to organizuju oni samo izmesteno zbog ljudi koji nemaju pare da idu u Beograd. U mom postu iznad ovog imate kakva je tu veza sa manjinskom organizacijom, ali papire predajete istoj osobi kojoj biste predali u Beogradu u potpuno istoj proceduri, samo je fizicki kancelarija druga.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...zett_konz_fogadonap_obecse.htm

Ne znam da li si se to obratio meni,ako jesi to je greska,jer ja sam upoznat sa time jedino nisam napisao da se ne bi ponavljao da je to konzularni dan,
Pomoc madjarima ima i u Zrenjaninu u petefi ulica(a ja iako sam sada u ZR) nisam cuo da se tu predavalo tj nije bilo konzularni dan organizovan.
Inace kada smi imali vise prvo madjarske a posle isto madjarske samo su vazile i u EU(gde si samo morao prvo uci u HU pa kud koji mili moji),ja sam godinama predavao bas tu.Ali ajde da ne duzim to nije za ovaj forum..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 20:54 - pre 135 meseci
Bila sam ja U CMH-u u Mileticevoj jos letos, jos znam da su mi rekli da leti ne dolazi. Neka neko ode sutra i neka pita, meni je ta zena rekla da mora da se prica madjarski.Moras da se prijavis, pa kad se skupi dovoljno ljudi konzul dolazi.Ona mi je rekla da bas ispituje, i ono sto sam navela, kad ste me napusili, da moze da pita koji broj cipela nosis i da li si gledao utakmicu, to mi je rekla zena sto radi tamo. Ima ih dve, ova je malo procelava zena, zuta, pa proverite.
Ja joj kao rekla da znam malo madjarski, ona pocela samnom na madjarskom da prica, ja je gledam kao da sam sa marsa pala. Zato sam i odustala od t varijante, jer naravno to znate da ukoliko Vam uzmu papire(izvode itd.), a pri tom vas odbiju, ne mozete opet ponositi zahtev u narednih 6 meseci, nemojte da rizikujete, ako ne pricate dobro.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921527 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.