Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921517 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.04.2013. u 20:37 - pre 135 meseci
^, ^^
Postavite ovde pitanje šta se dogadja sa vašim predmetom, u kojoj je fioci :)

http://www.bmbah.hu/topic_list.php?id=1
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 11:07 - pre 135 meseci
Citat:
bojan_sm:
Citat:
zomi81:
pozdrav svima ....ako ima neko iz Backe Palanke i okoline a zanima ga kurs Madjarskog jezika pocinje u komitetu i besplatan je ucice se jezik a akcenat je dat na pripremu kandidata za interviju prilikom predavanja papira....


Kontakt?
Gde? Kako? Kad? Koliko?

kurs ce krenuti za desetak dana jos cekaju da se skupi kandidata ...odrzava se u Backoj Palanci [email protected] mi tvoju adresu pa cu ti dati kontakt ..necu ovde da ostavljam br ...pozzz
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 11:59 - pre 135 meseci
Dobar dan prijatelji. Malopre me drugar zove, i kaze da je negde cuo ili procitao da je za ulazak u Kanadu, makar turisticki, potrebna viza za madjarske drzavljane, odnosno one koji poseduju madjarski pasos. Koliko se secam do skoro nije trebala, mozda je u pitanju nesto novo. Malo sam progooglao i cini mi se da je moguce bez vize boraviti u Kanadi turisticki, u periodu od 6 meseci za one koji imaju madjarski pasos. Ima li neko preciznije informacije, pozzzzzz
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 13:02 - pre 135 meseci
Do 6 meseci ne treba. Bilo je pre par godina price da ce uvesti vize Ceskoj i Madjarskoj zbog laznih azilanata ali su ih uveli samo Ceskoj.
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 13:24 - pre 135 meseci
Tako sam i mislio. Hvala agora 011!!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 16:05 - pre 135 meseci
Samo me jos zanima,da li na jednu izjavu mogu da se stave oba deteta ili za svako po naosob treba da se pravi?Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 22:03 - pre 135 meseci
Treba da predam papire krajem meseca i pregledajuci dokumentaciju primetila sam da na mom izvodu iz maticne knjige rodjenih nije upisano drzavljanstvo.Da li mislite da treba da dam da se i taj podatak dopise ili moze da prodje i bez toga?
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 22:16 - pre 135 meseci
[quote]MarizaBG:
Na izvodu mog tate i dede nije pisalo ni državljanstvo,ni JMBG,pa sam strahovala da li će mi prihvatiti dokumenta. Predala sam u BGu,i sve je bilo u redu. Biće tako i sa tvojim izvodom. A gde ti predaješ?
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.04.2013. u 22:41 - pre 135 meseci
Hvala na odgovoru.Svi papiri su vec prevedeni pa se sad nerviram, mada imam vremena da sve ispravim.Papire cu predati u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 09:07 - pre 135 meseci
Citat:
joksla:
Samo me jos zanima,da li na jednu izjavu mogu da se stave oba deteta ili za svako po naosob treba da se pravi?Hvala unapred na odgovoru!


Ti predajes zajedno sa dvoje dece, na istom zahtevu ste sve troje pa time mislim da nema potrebe da se saglasnost radi za svako dete posebno.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 15:30 - pre 135 meseci
Mia,tako sam uradio,sad mi jos samo ostaje da sve prevedem i to je to!
 
Odgovor na temu

Vojvodina.u.srcu
linija
Kod privatnika
Vojvodina

Član broj: 313632
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 17:17 - pre 135 meseci
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Zao mi je Atinski,znam kako ti je......


* Jedy 023 videcemo sta nakon ovoga imas da kazes......!!!!!!
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.pools.arcor-ip.net.



+168 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 17:31 - pre 135 meseci
Jedna poruka za one koji vec imaju madjarsko drzavljanstvo.

Traze se elektricari sa iskustvom za rad u Nemackoj, u firmi sa sedistem u nemackoj.
Uslov su drzavljanstvo EU (osim rumunskog i bugarskog, vec radi veci broj ljudi sa madjarskim drzavljanstvom) i znanje nemackog.

CV poslati na ljupko.n @ hotmail.com
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 19:25 - pre 135 meseci
Citat:
Atinski:
Pozdrav svima,
Dužnost mi je da se javim i podelim svoje iskustvo sa Vama :)

Da li prvo da Vam kažem da NISAM prošao ili da ispričam kako,šta,gde i sve ostalo?!

Moje učenje mađarskog počinje posle 19.decembra (čitaj kada sam pokušao da predam papire preko "veze").

Svakodnevno slušanje mađarskog radija po minimum 4 h uz dva puta nedeljno po 1,5 h časovi u školi koju ne bi spomenuo iz razloga brisanja posta.

mislim da bi bilo uredu da napises o kojoj se skoli radi... informacija bi bila od velike koristi jer bi pomogao drugima da ne gube vreme.
nece ti niko obrisati post, bilo je dosta postova sa navodjenjem imena skola i nusu bili obrisani.
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
*.ipcom.comunitel.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 19:35 - pre 135 meseci
Ja mislim da vi ljudi postavljate stvari na pogresan nacin.
Oni traze da se sa njima komunicira,a to ne znaci naucenih par pitanja i odgovora.
Ok do sad je to prolazilo, kao i mito, korupcija itd...
Neki od nas su imali i srece....
Meni se cini da u Beogradu i Subotici traze neku skromniju konverzaciju,
koja ipak ne znaci nabubanih par pitanja i odgovora. A u Madjarskoj je sada verovatno komplikovanije.

Nego da se vratim na temu ucenja.
Da li ima nekoga u Beogradu ko bi isao na casove u maju u skoli Mondo a da ja visi pocetni ili nizi srednji nivo?
Oni imaju velike grupe, i casove za par ljudi kao i individualne.
Za dvoje nisu skupi casovi, ali ako ides sam su preskupi.
Ja bih isao intenzivno prve 2 - 3 nedelje maja, pa me zanima dal ima nekoga da delimo casove.
Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 19:53 - pre 135 meseci
@Atinski

meni to zvuci malo vise preterano... mislim, ok, slusas radio po 4h dnevno. samo kakav je smisao da sebe bombardujes sa jezikom ako ne razumes sta pricaju? ili ako razumes tek po koju rec?! t stvaras time kontra efekat, tvoj mozak ne moze da se napreze cetri sata i tako kao pokvarena ploca ne kapiram-ne kapiram-ne kapiram i tako u krug. kakva je poenta toga? radio mozes da slusas kad si na nekom b1-b2 nivou, sto ocigledno nije slucaj.
i malo su mi te procene tvoje - ovaj zna super, ovaj zna jos bolje - i niko nije prosao, malo mi je to...
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 19:58 - pre 135 meseci
Slozio bih se sa Milosem,mislim da je jasno receno-sporazumevanje,tj. osnovni nivo znanja... Ne znam zasto srljaju mnogi,mislim i meni se zuri,ali... Poceo sam da ucim oko Nove godine i ne planiram da predajem pre septembra! Poslusacu savet profesorke,koja inace radi u ambasadi u BG,koja mi je rekla da me niko tamo nece pustiti ako ne budem znao i da ne zurim sa predavanjem,pa eto cak nisam ni papire poceo da skupljam. :)
Sto se tice Monda bio sam pre oko mesec dana na jednom casu,profesorka mi se cini ok,samo je grupa bila prevelika,bilo nas je 7-8,pa sam resio da odustanem,da ne gubim energiju i vreme i odlucio se za individualne casove 1-2 puta nedeljno.
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 20:02 - pre 135 meseci
Citat:
maaar:
@Atinski

meni to zvuci malo vise preterano... mislim, ok, slusas radio po 4h dnevno. samo kakav je smisao da sebe bombardujes sa jezikom ako ne razumes sta pricaju? ili ako razumes tek po koju rec?! t stvaras time kontra efekat, tvoj mozak ne moze da se napreze cetri sata i tako kao pokvarena ploca ne kapiram-ne kapiram-ne kapiram i tako u krug. kakva je poenta toga? radio mozes da slusas kad si na nekom b1-b2 nivou, sto ocigledno nije slucaj.
i malo su mi te procene tvoje - ovaj zna super, ovaj zna jos bolje - i niko nije prosao, malo mi je to...




Gde ces za Novu Godinu?
...1.maj je daleko,da te ne pitam....
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.04.2013. u 21:33 - pre 135 meseci
Citat:
milosenator:
...Neki od nas su imali i srece....
Meni se cini da u Beogradu i Subotici traze neku skromniju konverzaciju...


I meni se čini da u Beogradu nije toliko komplikovano za predaju dokumenata,kao što se misli. Opet...svaki slučaj je zasebna priča...
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.04.2013. u 14:58 - pre 135 meseci
Mala molba za korisnika Atinskog

Poslao sam ti vec dvaput pitanja na PP pa te molim za odgovor, moze na PP hvala i pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921517 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.