Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Library sort POMOC

[es] :: C/C++ programiranje :: Library sort POMOC

[ Pregleda: 2213 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grga21
Basel

Član broj: 222057
Poruke: 16



Profil

icon Library sort POMOC07.12.2010. u 22:50 - pre 162 meseci
Potreban mi je za ispit zadatak za sortiranje niza pomocu Library sort algoritma. Pokusao sam da nadjem na netu, ali tako malo se moze naci o algoritmu. Pa bih zamolio iskusnije programere ako moze da mi napisu kod algoritma jer ja stvarno ne znam.
Uspeo sam naci par recenica i opis algoritma:
Code:
http://en.wikipedia.org/wiki/Library_sort
.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Library sort POMOC07.12.2010. u 23:15 - pre 162 meseci
http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/

Citat:
6. Ne tražite da Vam neko radi domaći zadatak

Ne očekujte da bilo ko obavezno odradi sav posao umesto Vas! Rado ćemo pomoći oko svakog problema u slučaju da Vam "gori pod nogama", pred neki ispit ili posao, ali morate da pokažete na delu da ste u stvari krenuli sa radom i zastali pošto ne znate kako dalje. Ako samo navedete zadatak i specifikacije, u zavisnosti od raspoloženja članova na forumu, možda će se naći neko da odradi kompletan posao, ali pošto to zavisi od entuzijazma samih članova, ne postoji garancija da će se i dogoditi! [ES] posetioci će Vam pomoći da bolje SHVATITE problem sa kojim ste suočeni, ali ponešto morate i sami da uradite!

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Library sort POMOC08.12.2010. u 04:37 - pre 162 meseci
Ovo je dosta česta pojava da učenici, studenti i slični postavljaju cjelokupni zadatak koji su dobili u školi . Tada se pitam zašto je to tako, dali ti isti nisu uopće pripremljeni od predavaća da uopće postave neki problem, da sami počnu pisati cod i da tek tada traže rješenje problema kada negdjdje zapnu, ili je u pitanju totalna lijenost ili ih u stvari to uopće ne zanima. Bitno je ispuniti formu i položiti neki ispit.
 
Odgovor na temu

grga21
Basel

Član broj: 222057
Poruke: 16



Profil

icon Re: Library sort POMOC08.12.2010. u 10:15 - pre 162 meseci
Moze li me bar neko uputiti kako da dodjem do resenja?
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: Library sort POMOC08.12.2010. u 17:46 - pre 162 meseci
Verovatno nisi išao na vežbe i predavanja, mada je tamo sigurno uradjen neki primer ovog sorta.

Pošto ja to nemam, evo ti nešto direktno od autora LIBRARY SORT-a.

http://www.research.rutgers.edu/~mosteiro/paperFUN04.pdf
https://conferences.umiacs.umd.edu/paa/bender.pdf

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Library sort POMOC08.12.2010. u 18:31 - pre 162 meseci
Ja bih te najpre uputio kod nekog kolege koji ima beleške sa predavanja i vežbi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

grga21
Basel

Član broj: 222057
Poruke: 16



Profil

icon Re: Library sort POMOC08.12.2010. u 22:57 - pre 162 meseci
Bio sam redovan i na predavanjima i na vezbama, radili smo par algoritama za sort ali ovaj nismo ni spominjali, jer profesor na ispitu daje ovaj algoritam da se uradi i to daje vise varijanti tj da se pocne sortiranje sa sredine niza, pocetka ili kraja niza.

Guglao sam dosta i uspeo naci samo da je to jedna varijanta od Insertion sort, ali nikako da shvatim u cemu se to razlikuje od Insertion sorta. Uspeo sam da nadjem neke dve verzije realizacije ovog algoritma u C++ ali mi taj kod ne radi dobro i ne razumem skoro ništa taj kod.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Library sort POMOC

[ Pregleda: 2213 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.