Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a

[es] :: SOHO Networking :: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a

[ Pregleda: 1417 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilespie
Dragan Stefanov
it tehnicar, s1
Baranda

Član broj: 273397
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a21.11.2010. u 10:54 - pre 162 meseci
Pozdrav,
imam jedan mali problem sto se deljenja konekcije tice...
Naime, koristim wireless internet i na kompu imam definisanu staticku ip adresu. Komp je privezan na wireless router/switch koji na sebi nema nikakva podesavanja sto se klasicnog rutiranja tice.
moja ideja je bila da povezem jos jedan racunar na taj switch i da delim internet konekciju sa vec postojeceg racunara u mrezi.
Ne bi sve ovo bilo tako tesko da ja na kompu imam 2 lan adaptera, nego imam samo jedan. Moj pokusaj je bio da instaliram Microsoft Loopback adapter, koji bi trebalo da mi dozvoli da delim fizicku internet konekciju.
Sve je to uradjeno, podesene IP adrese koje su u istom subnet-u, ali to nece da radi...
Cak sta vise, ni racnuari se ne vide medjusobno preko ping-a!

Posle ovako dugackog opisa sledi pitanje... da li je ovo uopste moguce? Ako jeste, gde li gresim?

Hvala!!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a23.11.2010. u 00:35 - pre 162 meseci
Pozdrav,

Mozes li da das malo vise informacija o tom wifi ruteru preko koga dobijas internet, tj da li je to stvarno ruter ili ne?

Ako se tvoj racunar se nalazi u mrezi provajdera sa ostalim korisnicima (pa otud staticka ip adresa) najjeftinije ti je da kupis jos jedan nic, kosta oko 350din a resio bi ti problem.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

gilespie
Dragan Stefanov
it tehnicar, s1
Baranda

Član broj: 273397
Poruke: 6
..8.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a23.11.2010. u 16:28 - pre 162 meseci
Pozdrav!
U principu to nije wifi ruter, vec je vise kao switch...
Na taj swith je privezana wifi antena putem koxijalca, a ima na sebi i 4 lan porta na koje vezujem racunare.
IP adresa je dobijena od provajdera i nju ne bi smeo da menjam.
u principu, znam da dodatni lan adapter resava problem, ali sam ja hteo da pokusam da to resim instalaciom Microsoft Loopback adaptera... Video sam na netu da su ga ljudi koristili i radili NAT preko njega, ali je to sve bilo vezano za virtualne masine na istom host-u.
Skoro sam procitao da je mozda potrebno podesiti IP adresu loopback adaptera na 192.168.0.x, kako bi se NAT automatski ukljucio. Pokusacu jos sa tom varijantom i javljam rezultat!

Hvala na pomoci! :-)
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a23.11.2010. u 23:28 - pre 162 meseci
Ne znam kako mislis da uradis to preko virtualnog adaptera s obzirom da on nije konektovan ni za jedan fizicki adapter i da sve sto posaljes na taj interfes se odmah vraca kroz njega.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

gilespie
Dragan Stefanov
it tehnicar, s1
Baranda

Član broj: 273397
Poruke: 6
..8.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon Re: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a24.11.2010. u 16:55 - pre 162 meseci
Pravo da ti kazem, ne znam ni ja...
Mislio sam da ce se kapirati ukoliko su na istom switch-u, ali nema veze!
Pokusacu jos nesto veceras, pa javljam rezultat!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

gilespie
Dragan Stefanov
it tehnicar, s1
Baranda

Član broj: 273397
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a30.11.2010. u 21:39 - pre 162 meseci
Pozdrav!
Zvanicno odustao od pokusaja serovanja internet konekcije preko loopback adaptera i nabavio jos jedan LAN adapter...
Mnogo lakse nego ovo zafrkavanje!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: deljenje internet konekcije preko jednog NIC-a

[ Pregleda: 1417 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.