Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sharing internet via LAN!!!

[es] :: SOHO Networking :: Sharing internet via LAN!!!

[ Pregleda: 3305 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.evizo.net.



+44 Profil

icon Sharing internet via LAN!!!04.10.2006. u 21:31 - pre 213 meseci
1. Interesuje me koji je najbolji nacin (program) za deljenje internet konekcije (WIFI) preko LANA. Znaci ne radi se o obicnom sharingu vec balansiranju paketa preuzetih preko neta. Naime, radi se o 4 racunara koji su u LANU i koji dele internet konekciju. Ja hocu da ako su trenutno 2 racunara aktivna da se deli 50% jednom i 50% drugom internet. Ako su npr. 4 da se deli svakom po 25% itd... Da li je moguce ovakvo konfigurisanje saobracaja i koji je najbolji program za to (ako postoji freeware bilo bi extra)?

2. Primetio sam da kod wireless konekcije ima dosta oscilacija. Da li je to do providera ili je u pitanju usmerenje antene. Inace, "signal strength" mi je "low" ali je download fileova OK. Medjutim ping u igricama varira cesto (ping je u principu dobar ali dosta osciluje).
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.232.*



+5 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!05.10.2006. u 11:06 - pre 213 meseci
1. Imas takav program, zove se bandwith controller, koristio sam ga ja za isti takav slucaj kao kod tebe pre vise od godinu dana. Program nije free, ali mislim da je 1 mesec free, uglavnom imas crack za njega po netu.

2. Pa verovatno su ti smetnje u signalu, pokusaj da pingujes ap od provajdera, ukoliko je to u redu, pokusaj da pingujes neki sajt, e ako pingovanje sajta nije u redu, onda je to do veze provajdera s internetom.
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.evizo.net.



+44 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!05.10.2006. u 13:54 - pre 213 meseci
Milose hvala na odgovoru. E pa imam taj program. Probacu.
2. Upravo sam pingovao AP i uvek je 1ms. Posle sam pingovao neke CS servere i ping je non-stop 8-12ms, a google 28ms. Signal mi je -75 db. Preko network stumblera sam pratio oscilacije i na svake 2-3 sekunde ima po jedno prazno mesto (vidi se tek kad zumiram) . Inace imam gigabyte karticu i grid antenu od 16 db i 11m kabla (mada moze i 5m, ali tako su "majstori" procenili) . Download mi je uvek skoro FULL (npr. ako uzmem 128Kbs dl je 15.2 kb/s fixno. Isto vazi i za jace pakete.), ali zato igrice tipa CS mnogo osciluju (8-400 ms ping) .
Znam da je ovo drugo pitanje za wireless forum ali nisam hteo bezveze da otvaram 2 teme.
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.232.*



+5 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!05.10.2006. u 14:31 - pre 213 meseci
Pingovi su ti dobri, ne vidim zasto bi ti onda cs lagovao.. ;-\
Probaj gateway da pingujes dok igras kanter jedno 10ak minuta pa ako je tu sve OK, onda je do provajdera ili cs servera.
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.evizo.net.



+44 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!05.10.2006. u 19:37 - pre 213 meseci
U tome i jeste problem. Znam da su pingovi dobri, mada evo sad sam ponovo pingovao uz pomoc jednog programcica (PINGER) koji sam sam napravio i ping je dosta varirao (google...cs serveri...). Jedino je kod AP-a pokazivao 1-3 ms. Probao sam i iz CMD i isti je rezultat. Stvarno mnogo oscilira i ide mi na nerve.
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.232.*



+5 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!05.10.2006. u 21:15 - pre 213 meseci
Ako do ap-a ide OK onda je problem negde do provajdera ili servera(pre ce biti ovo prvo) i eto,nema potrebe tu ista da radis,jer ne mozes da uradis,eventualno da nazoves provajdera da ga pitas zbog cega, da ucini nesto.
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.evizo.net.



+44 Profil

icon Re: Sharing internet via LAN!!!06.10.2006. u 00:51 - pre 213 meseci
Probao sam sve zivo. Sigurno je provider u pitanju. Nista... menjam providera. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
U vezi prvog pitanja nasao sam neki program koji moze da rasporedjuje transfer. Nema neki algoritam za balansiranje saobracaja ali moze da posluzi. Program je BW meter. I sad me interesuje kada hocu da raspodelim protok koji vucem preko ineterneta umereznom racunaru da li kod filtriranja kao source stavljam IP adresu kojom se kacim na internet a destination IP adresu umrezenog-ih racunara... ili kao source stavljam moju IP adresu (192.168...), a destination IP drugih racunara u mrezi? Jer meni je program nasao kao "IP address of local network" IP koji mi je dodeljen kod providera. :)

Probao sam i Winroute ali ga nisam nesto testirao. Interesuju me licna iskustva. Da li ovaj program moze da lepo isfiltrira ili balansira protok koji se ostvaruje preko interneta a potom salje drugim korisnicima preko lana. Milsim da kada jedan igra neku igru preko neta a drugi surfuje ovom prvom laguje, jer ovaj koji surfuje ima prioritet. Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao ivan.a dana 06.10.2006. u 02:38 GMT+1]
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Sharing internet via LAN!!!

[ Pregleda: 3305 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.