Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

deljenje DSL internet konekcije dialup liniji

[es] :: SOHO Networking :: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon deljenje DSL internet konekcije dialup liniji08.02.2007. u 19:38 - pre 209 meseci
Da li je moguce da se preko dial up modema koristi internet konekcija sa racunara koji je preko dsl vezan na internet. racunar je win2000 pro i ima dsl i dial up modem na telefonskoj liniji i nekoliko korisnika koji imaju potrebu da povremeno preko dialup pristupe internetu. da li je potreban neki softver ili je win2000 dovoljan? ako neko moze da pomogne dacu mu ovde i preciznije podatke.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji10.02.2007. u 15:48 - pre 209 meseci
Citat:
dalek: Da li je moguce da se preko dial up modema koristi internet konekcija sa racunara koji je preko dsl vezan na internet. racunar je win2000 pro i ima dsl i dial up modem na telefonskoj liniji i nekoliko korisnika koji imaju potrebu da povremeno preko dialup pristupe internetu. da li je potreban neki softver ili je win2000 dovoljan? ako neko moze da pomogne dacu mu ovde i preciznije podatke.


Zabrinuo sam se zasto mi niko ne odogovara? Ne znam da li sam jasno postavio pitanje, pod DSL konekcijom podrazumevam bilo kakvu stalnu vezu ka internetu, cable, wireless, ADSL, ako nekog to zbunjuje...hvala
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji10.02.2007. u 19:12 - pre 209 meseci
Citat:
dalek: Da li je moguce da se preko dial up modema koristi internet konekcija sa racunara koji je preko dsl vezan na internet.

moguće je.
ja imam takav tip konekcija.
Koristim ADSL ( i 56k modem po potrebi )
Kada sam na ADSL modemu aktivna mi je mrežna kartica. Kada želim ići na običan 56k modem jednostavno deaktiviram mrežnu karticu i aktiviram konekciju preko modema. Jedino se postavlja pitanje što će ti to? npr: ja običan 56k modem koristim za slanje fax-ova.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji10.02.2007. u 19:47 - pre 209 meseci
Nije to pitao, on hoće da tom računaru pristupi modemom sa nekog drugog i onda koristi postojeću stalnu internet vezu. To sigurno može da se uradi ako je na njemu neki serverski OS ali za ove obične nisam baš siguran, to bi morao da objasni neko drugi. Ja sam svojevremeno tako radio, u firmi smo imali iznajmljen link a kolega i ja postavili modem i startovali dialin pa ko bude srećniji, konektuje se od kuće i troši internet. On to i dalje radi u svojoj novoj firmi pošto kući baš nema sreće s internetom a u oba slučaja u pitanju je NT server.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji10.02.2007. u 22:26 - pre 209 meseci
Citat:
calexx: Nije to pitao, on hoće ....

i ja sada vidim da sam fulao :-(
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji15.02.2007. u 14:58 - pre 209 meseci
Citat:
calexx: Nije to pitao, on hoće da tom računaru pristupi modemom sa nekog drugog i onda koristi postojeću stalnu internet vezu. To sigurno može da se uradi ako je na njemu neki serverski OS ali za ove obične nisam baš siguran, to bi morao da objasni neko drugi. Ja sam svojevremeno tako radio, u firmi smo imali iznajmljen link a kolega i ja postavili modem i startovali dialin pa ko bude srećniji, konektuje se od kuće i troši internet. On to i dalje radi u svojoj novoj firmi pošto kući baš nema sreće s internetom a u oba slučaja u pitanju je NT server.


Da bas sam to hteo, samo sto ja imam masinu instaliranu pod win2000 pro i ne mogu sada to da preinstliram na serversku varijantu. Pretpostavljam ako ne sirovi win2000 onda uz neki softverski ruter bi moglo to da se postigne? da li sam u pravu, da teram stvari u tom pravcu ili nesto drugo?
 
Odgovor na temu

Rembrant
Davorin Stevanovic
Student
Bijeljina, RS

Član broj: 904
Poruke: 85
*.telrad.net.

Jabber: rembrant@elitesecurity.org
ICQ: 118514926
Sajt: rembrant.co.sr


Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji15.02.2007. u 21:58 - pre 209 meseci
ovako to sto hoces moze da uradi Kerio WinRoute... e sada posto znam da ima i VPN opciju kao i DialIN... probaj da napravis par osnovnih koraka i citaj pazljivo...
dokazano pravilo je 50-50-90, zato igrajte na sigurno!
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji15.02.2007. u 22:34 - pre 209 meseci
Citat:
Rembrant: ovako to sto hoces moze da uradi Kerio WinRoute... e sada posto znam da ima i VPN opciju kao i DialIN... probaj da napravis par osnovnih koraka i citaj pazljivo...


Instalirao sam taj ruter i probao nesto ali nisam uspeo da podesitm. konektujem se i pingujem samo lokalni racunar ali dalje ne ide...?
 
Odgovor na temu

Rembrant
Davorin Stevanovic
Student
Bijeljina, RS

Član broj: 904
Poruke: 85
*.telrad.net.

Jabber: rembrant@elitesecurity.org
ICQ: 118514926
Sajt: rembrant.co.sr


Profil

icon Re: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji17.02.2007. u 07:16 - pre 209 meseci
Pogledaj neki od manual-a, koji se nalaze na http://www.kerio.com/supp_kwf_manual.html
dokazano pravilo je 50-50-90, zato igrajte na sigurno!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: deljenje DSL internet konekcije dialup liniji

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.