Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop kao desktop PC - savet oko baterije

[es] :: Laptopovi :: Laptop kao desktop PC - savet oko baterije

[ Pregleda: 2086 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Laptop kao desktop PC - savet oko baterije13.11.2010. u 06:39 - pre 163 meseci
Kako mi je laptop daleko brzi od desktop PC-a, na njega sam nakacio veliki monitor i koristim ga kao desktop. Baterija mi je unutra i laptop je sve vreme prikljucen na napajanje (i kad je iskljucen).

Pre neki dan sam odspojio sve kablove i preneo ga u drugu sobu (radio je na bateriji) -- za manje od 10 min baterija se rapidno ispraznila! Pre 6 meseci sam bio na WiFi spotovima i bez problema koristio laptop 1h, sa puno WiFi skidanja.

Kako da "odrzavam" i "popravim" svoju bateriju?

- da je izvadim iz laptop-a kada ga ne koristim kao laptop?
- da je povremeno ispraznim do kraja i napunim?
- da li sam je ovim trano ostetio?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Laptop kao desktop PC - savet oko baterije13.11.2010. u 13:06 - pre 163 meseci
Jedinu gresku koju si napravio je sto bateriju nisi bar povremeno praznio bateriju na laptopu (jednom u dve tri nedelje), i time si je naj verovatnije trajno ostetio... A sto se tice vadjenja baterije iz laptopa kad ga koristis kao desktop, to i nema nekog preteranog smisla, jedino sto moze da utice na kapacitet je toplota koju laptop oslobadja dok radi, inace laptop i ovako i onako dok je na napajanju, a baterija je puna nju ne koristi...

E sad, ako bas nisi nikad iskljucio napajanje iz laptopa za 6 meseci, mozda je samo baterija sama od sebe oslabila, pa eventualno da je pustis da se napuni jednom i da vidis kolko ce da izdrzi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Laptop kao desktop PC - savet oko baterije25.12.2010. u 08:30 - pre 162 meseci
^ Ako uvece iskljucim napajanje na laptopu, sutradan kada ga ukljucim,
on ce pokazati da se preko noci baterija "malo istorsila" na (95%
recimo) i krenuce da je dopunjava 20-ak minuta. Tako skoro uvek. To
sigurno nije dobro za bateriju. Zbog toga sam mislio da je izvadim
fizicki.

Da li ovaj podatak govori da je ostecena baterija?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop kao desktop PC - savet oko baterije25.12.2010. u 09:44 - pre 162 meseci
@owim

Moze biti ali ne mora da znaci. Kad iskljucis laptop ako je baterija unutra, laptop je i dalje pod naponom tako da ce baterija biti minimalno koriscena. Sto je vise uredjaja na laptopu (integrisani wireless i slicno) to ce potrosnja baterije biti veca. Naravno baterije sa vecim wear levelom ce pokacivati veci procenat istrosenosti kad se laptop upali. Naravno nekad kada se baterija preterano trosi kada je laptop iskljucen to moze biti pokazatelj da nesto nije u redu ili sa baterijom ili sa drugim delovima laptopa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop kao desktop PC - savet oko baterije

[ Pregleda: 2086 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.