Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi

[es] :: SOHO Networking :: 1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
77.46.242.*



+73 Profil

icon 1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi27.10.2009. u 11:25 - pre 175 meseci
Nisam vican umrezavanju pa se zbog toga obracam vama za pomoc.

Situacija: jedan desktop u jednoj sobi, vezan na SBB kablovski. U drugoj sobi je laptop sa wireless opcijom. Obzirom da je desktop u sobi u kojoj mi spava dete i uvece kad zaspi, ne mogu ni da prismrdim kompjuteru a hteo bih da odradim par stvari na Netu sa laptopa. Predpostavljam da mi treba neki router kojim bih razdvojio signal u smislu: kablovski pristup na deciji desktop a wireless na moj laptop.
Sta mi preporucujete da uzmem od opreme i ako moze neko da mi pomogne oko detalja umrezavanja i pustanja svega u pogon.

Naglasio bih da ovakvu situaciju imam i u kancelariji ali je u pitanju Telekom ADSL sa wireless modemom. Racunar radi normalno a kad donesem laptop i ukljucim wifi, onda radi i on. No, to je kod Telekoma. Mene zanima kako da resim problem sa SBB-om.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: 1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi27.10.2009. u 13:24 - pre 175 meseci
Citat:
Obby: Predpostavljam da mi treba neki router kojim bih razdvojio signal u smislu: kablovski pristup na deciji desktop a wireless na moj laptop.


Upravo si sam sebi odgovorio Kupi bilo koj router koji ima wireless i to ti je to. Mrežni kabl iz SBB modema umesto u računar utakni u router, a iz rutera u računar. Ako je potrebno uključi wireless na ruteru (ako nije po defaultu uključen) i to ti je to.
Dalja podešavanja nisu neophodna, ali ti ih preporučujem: promeni defaultnu šifru za pristup routeru i za wireless postavi filter za MAC adressu i postavi šifru za korišćenje wirelessa (WPA)

Ja koristim SBB kablovski internet i odavno sam sebi kupio neki MSN Wireless router (koštao je ispod 50 eur) baš zbog sličnih problema koji ti imaš
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

richa
Aleksandar
Student
Banja Luka

Član broj: 202952
Poruke: 413
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: 1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi27.10.2009. u 13:35 - pre 175 meseci
Skoro sam i ja imao istu situaciju i uzeo sam sebi TP-Link WR542G. Sa njim sam prezadovoljan, signal je odlican, ruter mi je u sobi u potkrovlju i po cijeloj kuci imam 100% signala, kad izadjem vani imam signala do nekih 100-150 m. Dakle, svaka preporuka.
Sto se tice povezivanja, prvo prikljucis samo TP-Link na desktop racunar preko jednog od LAN portova da ga podesis (ovo gore sto je kolega prije mene rekao).
Ne znam koja je def IP adresa kod tvog SBB modema, ali ako je 192.168.1.1 onda ces na TP-Linku morati da promjenis jer je kod njega isto ta def IP adresa.
Znaci ako je u pitanju ista IP adresa onda ces u podesavanjima Tp-Linka staviti IP 10.10.1.1 i to ce onda da funkcionise sve bez problema.
Ako bude kakvih poteskoca obrati se a imas i temu ispod ove gdje je sve detaljno jedan clan objasnio...
*ebo lud zbunjenog!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: 1 desktop + 1 laptop i oba na mrezi

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.