Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37913 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:34 - pre 164 meseci
Haha, kakav zakon.
Zanaci ako me licno nerviras iz nekog razloga, dodjem kod tebe u skolu za vreme casova ili tvoju firmu zapalim cigaru, "slucajno" pozovem inspekciju. Ja platim sicu 5000, a vas oderu milion dinara.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:36 - pre 164 meseci
Mene interesuje kome mogu prijaviti ako se zateknem u nekoj prostoriji gde nije dozvoljeno pušenje. Ne mislim na odgovornu osobu ili tako nešto, već neki telefon inspekcije.
Pre par dana sam bio u restoranu gde je jasno postavljen znak da je zabranjeno pušenje. Sto do nas tri osobe puše, a 10-15 minuta nakon njih dolaze sledeći gosti za drugim stolom i takođe pale cigarete. Ne želim nikoga da upozoravam da to meni smeta. Ni pušača ni konobara. Želim da u takvoj situaciji mogu da nazovem neku inspekciju i prijavim slučaj. Druga je stvar ako ti iz inspekcije ne žele da kontrolišu i ignorišu prijave. Dakle spominje li se negde neki broj telefona?
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:37 - pre 164 meseci
Citat:
milivoje t: Haha, kakav zakon.
Zanaci ako me licno nerviras iz nekog razloga, dodjem kod tebe u skolu za vreme casova ili tvoju firmu zapalim cigaru, "slucajno" pozovem inspekciju. Ja platim sicu 5000, a vas oderu milion dinara.

Sto da placas 5000.. samo poneses pikavce, bacis u neki budzak u krugu firme i zoves inspekciju...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:39 - pre 164 meseci
Citat:
Odgovorno lice dužno je da kontroliše zabranu pušenja u prostoru u kome je
zabranjeno pušenje u skladu sa ovim zakonom i odgovorno je za sprovođenje mera
zabrane pušenja propisanih ovim zakonom.
Odgovorno lice može pismeno da zaduži jedno ili više zaposlenih lica da u
njegovo ime i za njegov račun kontrolišu zabranu pušenja.
U slučaju iz stava 2. ovog člana, ako se u prostoru u kome je pušenje
zabranjeno delatnost obavlja organizovanjem smenskog rada, odgovorno lice dužno
je da pismeno zaduži jedno ili više zaposlenih lica da kontrolišu zabranu pušenja u
svakoj smeni.


Koja je ovo budalastina.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 19:10 - pre 164 meseci
Totalna.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:03 - pre 164 meseci
Srđane, ako već moraš da prihvatiš takvu vrstu odgovornosti jer ti priroda i mesto posla tako nalaže, onda lepo traži da ti povećaju platu za 30%. Ovo kažem ozbiljno, jer znam kako se oko toga kreću stvari i u drugim firmama.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:09 - pre 164 meseci
Na osnovu cega to da trazim?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:11 - pre 164 meseci
Pa ono, zbog toga sto su ti u opisu posla dodali poziciju na kojoj mozes da izgubis vise plata svakog meseca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:12 - pre 164 meseci
Mislio sam na pravni osnov, ne logicko-zdravo-razumski ;)
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:12 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Na osnovu cega to da trazim?

Dodatne odgovornosti i dodatnih zaduzenja.

Mislim kad ti vec nije toliko tesko da radis dodatne poslove molim te obracunaj platu za novembar 2010. umesto koleginice iz racunovodstva i pocni da kuvas kafu posto tetkica iz suprotne smene stvarno ne zna da skuva.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:19 - pre 164 meseci
Ma ok, mogu kukati do sutra, ne verujem da ce to pomoci :)

Eto vidis, zakonom su predvideli ta "lica" i mozes da se slikas :)

Nego... kaze mi moj cale koji radi u Domu zdravlja, njihov direktor je 'ladno uradio ovako:

Odstampao je po jedan primerak svakom i naterao sve da potpisu:

"Ukoliko preksim zakon o zabrani pusenja na svom radnom mestu,
placam kaznu za sebe i kaznu koju placa odgovorno lice"

(mozda ne tim recima, ali to je to)


 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:23 - pre 164 meseci
Eto. Pametan covek. A ti "pismeno zaduzi vise zaposlenih lica" i gledaj da ta "lica" obavezno budu pusaci. To je to, koliko-toliko resen problem
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:24 - pre 164 meseci
Srđan Pavlović: Mislio sam na pravni osnov, ne logicko-zdravo-razumski ;)[/quote]

To zaduzenje bi trebalo da ti udje u ugovor (bar je tako kod nas), tako da eto ti pravnog osnova za bilo sta.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:25 - pre 164 meseci
Citat:
3. Obaveza lica zaduženog za kontrolu zabrane pušenja
Član 14.
Lice koje je zaduženo za kontrolu zabrane pušenja dužno je:
1)
da nadgleda i kontroliše zabranu pušenja, u skladu sa ovim zakonom;
-8-
2) da usmeno naloži prekršiocu zabrane pušenja da prestane s pušenjem u
prostoru za koji je to lice zaduženo, kao i da preduzme mere da se iz tog prostora
udalji lice koje i posle usmenog naloga ne prestane sa pušenjem;
3) da protiv lica zaposlenog kod tog poslodavca koje je prekršilo zabranu
pušenja pokrene, odnosno predloži pokretanje postupka za utvrđivanje povrede
radne discipline u skladu sa zakonom ili aktom poslodavca.
Izuzetno od stava 1. tačka 2) ovog člana, lice zaduženo za kontrolu zabrane
pušenja nije dužno da preduzme mere da se iz prostora u kome je pušenje
zabranjeno udalji lice koje i posle usmenog naloga ne prestane s pušenjem ako bi se
udaljavanjem iz tog prostora uskratilo ostvarivanje zakonom utvrđenih prava tog lica,
kao ni lice zaposleno kod tog poslodavca.
Lice zaduženo za kontrolu zabrane pušenja dužno je da u slučaju iz stava 1.
tač. 2) i 3) ovog člana odmah sačini izveštaj o povredi zabrane pušenja u skladu sa
ovim zakonom i da ga bez odlaganja dostavi odgovornom licu.
Izveštaj iz stava 3. ovog člana čuva se najmanje 12 meseci od dana kada je
sačinjen i na zahtev poslodavca, odnosno nadležnog inspektora, odnosno nadležnog
državnog organa mora se dati na uvid.
Obrazac izveštaja iz stava 3. ovog člana propisuje ministar.
Odgovorno lice odgovorno je ako se u prostoru u kome je pušenje zabranjeno
zatekne lice koje puši.


Zapravo, odgovorno lice je direktor, a ja mu dodjem onda ovo "lice za kontrolu zabrane pusenja".
Meni prvo nije jasno kako cu ja da "nadgledam" zabranu pusenja, ako radim u skoli u jednoj ucionici
recimo 80-90% vremena. Dalje, nije mi jasno kakve ja to "mere" treba da preduzmem protiv nekoga
kome kazem da prestane da pusi i taj me islulira... itd.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:37 - pre 164 meseci
Citat:
To zaduzenje bi trebalo da ti udje u ugovor (bar je tako kod nas), tako da eto ti pravnog osnova za bilo sta.


"Trebalo bi" nema u pravnom recniku. Ako cu nesto da trazim, moram imati jasno sta i na osnovu cega trazim :)

Jel moze jos koja informacija kako ti tacno stoji u ugovoru ta stavka, bas me zanima?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:47 - pre 164 meseci
Pa hoce li ti to dodavati u ugovor o radu?
Kod nas su svi koji su dobili ovo zaduzenje dobili i novi ugovor...tj dobice ga ovih dana.
E sad, sta tamo pise to stvarno ne znam...mogao bih da se raspitam, ali ces verovatno dosta pre toga i sam pronaci odgovor :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 20:50 - pre 164 meseci
Citat:
Pa hoce li ti to dodavati u ugovor o radu?

Pojma nemam, razgovaracu sa pravnicom u skoli.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 21:05 - pre 164 meseci
Hehe da ne bude samo ono sad popularno u menadzerskim job opisima

"ability to exert influence in the organization without authority derived from position"

Ono, ti si "sef" na papiru i moras da uvedes red medju raspustenom bagrom ali nemas nikakav autoritet da ih disciplinujes.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 21:08 - pre 164 meseci
Ne radi se tu uopste o autoritetu, mene savrseno boli ona stvar ako
je neko spreman da pusi i da ga za to kaznjavaju, jedina moja briga
je kako taj posao obavljati (i da li je uopste izvodljivo), tako da - ako
nemam nikakvu korist od njega, da bar nemam nikakvu stetu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 21:13 - pre 164 meseci
Pa ako se svede na tvoju obavezu da nekog sprecis da pusi pod pretnjom kazne za tebe (a tako deluje po ovim citatima), onda jeste pre svega problem autoriteta da to sprovedes. Sa nekim ljudima se moze normalno, za ostale mora da postoji autoritet koji ce ih prisiliti, ako taj autoritet nemas onda ti ne zavidim mnogo na novoj funkciji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37913 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.