Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143978 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 11:24 - pre 163 meseci
Citat:
Shadowed
Ali mi uopste ne izgleda nemoguce da neka firma radi tako a onda to koristi za svoje potrebe.


To je prilicno malo verovatno, osim u nekom totalno jednostavnom pilicarskom biznisu.

Jedan covek ne moze nikako za kratko vreme da implementira neki veci deo projekta - sto znaci da, sta god on napravio za test, to mora biti integrisano sa tudjim kodom u kontekstu projekta.

E sad, kako svako ima svoj stil - zamisli ti onda taj kod koji je neko uradio das nekom svom zaposlenom da integrise - pa to ce izazvati jos vise posla jer prvo taj zaposleni mora da skonta taj kod, i da smisli najbolji nacin da ga integrise u celinu.

Cak i da si arhitektonski savrseno izolovao celine i uspeo da napravis interfejse tako da aplikant pise self-enclosed modul, opet dolazis do problema -> bagovi? Sta sa njima?

Fiksirati tudje bagove je cesto daleko tezi posao nego raditi na svom kodu...

Ako to cesto radis, dakle svaki novi aplikant ti pise neku rutinu/modul... pa odrzavanje toga je totalni haos i cisto sumnjam da je vrlo produktivno u poredjenju sa jednostavnijim resenjem - zaposlenjem coveka da pise i odrzava svoj kod ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 11:32 - pre 163 meseci
Da, mala je verovatnoca rada sa kodom, ali sa logoima, slikama, dizajnom se vec moze raditi, tj. razni mesetari to rade..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 11:45 - pre 163 meseci
Ivane, jasno je to sto pricas, ali je u nekim slucajevima primenjivo kao sto je npr. pravljenje manjih zasebnih aplikacija. Konkretan primer za koji ja znam je bio da su kandidati imali da naprave aplikaciju koja vrsi multithread backup uz zipovanje fajlova i pravljenje izvestaja o tim fajlovima. Ne secam se vise detalja tacno.
Tako nesto je moguce iskoristiti. Nije dobra praksa, ali znas kako, vidjao sam svasta sto nije dobra praksa a koristi se :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 11:58 - pre 163 meseci
Pa zato sam pomenuo "pilicarske" biznise...

Samo u njima se kod koji je neko naskrabao za par dana testa moze nazvati produkcionim.

U bilo kakvom iole ozbiljnom biznisu razvoja aplikacija imas gomilu zahteva pred nekim produktom koji se moraju ispuniti u odredjenom vremenu i kvalitetu.

Recimo, fokusirajmo se na taj backup....

Tacno, aplikant moze za par dana napisati backup multithreaded aplikaciju koja ce raditi osnovni posao, ali ta aplikacija u nekom ozbiljnijem komercijalnom okruzenju nema nikakve sanse da prodje takva kakva je, jer ce kupac zahtevati stalno nesto novo + bice i bagova.

A tu se onda vracamo na problem tudjeg koda - opet ce neko morati da sedne i da izuci taj kod, da se cima da mu popravlja bagove - i na kraju ce se potrositi vise vremena i novca nego da si zaposlio osobu koja bi to radila na svom kodu.

Ne kazem da je nemoguce, samo kazem da se ne moze ozbiljno poslovati sa takvim kodom.... E sad, ako imas i neozbiljne kupce pa mozes da im uvaljujes muda za bubrege... onda OK :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 12:12 - pre 163 meseci
Aplikacija se ne mora obavezno prodavati, moze se koristiti i interno a tada mnoge stvari (dizjan npr) nisu narocito bitne.
Moja pretpostavka je da oni koji to rade gledaju da "jednim udarcem ubiju dve muve" tj. testiraju kandidate + od x primera izaberu aplikaciju koju ce koristiti za neke svoje potrebe s' vremena na vreme.

A znam ljude koji bi sasvim bili u stanju da cak i prodaju tako nesto (ili bar pokusaju). Jeste pilicarenje, ali pilicari postoje, zar ne :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 12:26 - pre 163 meseci
Ma definitivno pilicari Shvati to kao dobru vezbu i budi zahvalan sto te nisu zaposlili Iz takve sredino moze samo hronicna migrena da te stigne.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Heh, konkurisao sam pre nekoliko mesci za jedan posao gde su mi tražili da im dostavim u mejlu:

Model baze
Grafički interfejs
Delimično implementiranu funkcionalnost.

Zadatak je bio u PDF dokumentu, lepo napisan. Bilo je nekih 15-20 tabela na kraju u modelu. To sam mogao za sat, dva da napravim ali intefejs i implementiranje nisam hteo raditi jer je delovalo bespotrebno. Poslao sam im source neke ranije aplikacijice gde se ujedno vidi i grafički deo itd. Naravno uz valjan dokaz da sam to ja uradio.

Dobio sam odgovor da je model jako dobar ali da se od kandidata očekuje da uradi implementaciju za konkretan model i na tome se završilo.

Jeste "pilićarski" ali zaista mi je čudno da neko stvarno mora da ima model i implementaciju/intefejs baš tog modela da bi čoveka uopšte pozvao na intervju. :/
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 16:29 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: Bio si na dva razgovora u jednoj firmi i ne možeš da se setiš da li su te obavestili da nisi primljen ili te uopšte nisu kontaktirali?

WTF?

Ako si bio tako fokusiran u toku razgovora, čudi me kako se ne sećaš da su te naglavačke izbacili iz firme jer im traćiš vreme..



Ne znam šta ti nije jasno. Priča se dešava pre tačno godinu dana, 10 firmi su me uopšte kontaktirale, u 7 sam dobio posao sto znači da sam u njima imao po 2-3 razgovora, u ostalim po 1-2, konkurisao sam ukupno na 40ak oglasa, imao 3-4 intervjua sa strancima preko neta tako da sam ovaj detalj zaboravio.

U toku razgovora sam bio fokusiran, a tvoj pokušaj duhovitosti na kraju rečenice nema nikakve veze sa temom...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !12.11.2010. u 21:58 - pre 163 meseci
^Ma ignorisi ga, to je njegov stil. On svoje radnike koji traze da im se plati prekovremeno naziva pederima tako da...
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 04:01 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: To si trebao odmah da kažeš jer to totalno menja situaciju, ali takođe pretvara tvoj post u bullsh*t, tako da si verovatno zbog toga to 'zaboravio' da napomeneš.

Plata od 800km (iliti 400 evra) u Republici Srpskoj je i više nego korektna, ja bi se usudio reći da je to jako dobra plata za RS generalno.

Citat:
ventura: Prilično često sam u RS i znam da su inženjerske plate reda veličine 800-1000km i to u firmama koje imaju ozbiljnu proizvodnju, tako da tolika plata za junior programera uopšte nije naivna.

Plata od 2000km je u Banja Luci naučna fantastika, a to je u Beogradu onako, solidna plata za developera ali ništa mnogo spektakularno.



Prosečna plata u Srbiji u septembru 34.570 dinara (323 evra).

Prosječna neto plata za septembar ove godine u RS iznosila je 794 KM.


794 KM je oko 407 EUR.





 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.96.*



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 09:24 - pre 163 meseci
Citat:
tdusko: ^Ma ignorisi ga, to je njegov stil. On svoje radnike koji traze da im se plati prekovremeno naziva pederima tako da...

Kako te nije sramota. Onaj koga treba da nazovem pederom si očigledno ti.

A što se tiče mojih radnika, kada se svi radnici sami između sebe dogovore da je bolje da rade više sati dnevno da bi što pre završili posao i brže otišli nazad kući, umesto da ostaju u vukojebini dodatnih 20-30 dana, a onda nakon toga kada se vrate jedan od njih napravi pametan pa traži dodatni novac za prekovremeni rad, iako su svi plaćeni za obavljanje celokupnog posla+troškovi, bilo da je to trajalo 5 ili 50 dana, to je onda prvo pederski prema svojim kolegama radnicima a onda i prema poslodavcu.

Ako ti ovo nije jasno, daću ti jedan plastičan primer. Imaš 5 zidara koji ti zidaju vikendicu u nekoj nedođiji. Oni ti kažu biće gotovo za 30 dana (8 sati dnevno, 240 sati po radniku x 5 radnika). Ok, ti im platiš to i nema problema. Dođete vi na tu vikendicu, oni završe u 4 popodne radno vreme, lepo vreme, može da se radi još bez problema ali oni uzmu da bleje onako bez veze, nit imaju šta da rade, ubijaju se od dosade, ne znaju šta će sa sobom... Pošto je i tebi dosadno koliko i njima, ti im predložiš zašto ne bi radili malo duže svakog dana, pa da pre završse i da pre odu kući (napominjem, njima je plaćeno da odrade posao, a ne to koliko dana to rade).. Oni se svi između sebe dogovore i prihvate da je ideja dobra. Zapne se da se radi čitav dan, i na kraju odu kući 15 dana ranije. Nakon što se vrate kući, jedan od njih se napravi lud, dođe tebi i traži ti nadoknadu jer je radio prekovremeno! Napominjem, kad se dogovarao posao dogovoreno je koliko je to rada i to je plaćeno. Da li će to oni uraditi za 5 dana ili 50, to je apsolutno nebitno.

I baš bi voleo da vidim zašto sam ja (ili ovaj što gradi vikendicu iz primera) ispao loš jer sam se pobunio protiv takvog akta i nazvao takvog radnika pederom? Da li je to što je napravio taj lik u redu? Da li je u redu prvo prema svojim kolegama sa kojima će i sutra raditi slične poslove, a posle prema meni?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 09:53 - pre 163 meseci
Pa kad tako nafilujes pricu onda si naravno ti u pravu ali kada si inicijalno pricao o tome nije bilo reci ni o kakvom dogovoru izmedju svih radnika niti o djuture pogodjenom poslu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.96.*



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 10:10 - pre 163 meseci
Pročitaj originalnu poruku, identična je kao i ova. A da kompenzacija nije bila fiksna, šta misliš da se ostali ne bi pobunili?
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 11:43 - pre 163 meseci




Citat:
Ja i gradonacelnik Novog Sada imamo prosecnu platu od 71,000,00 dinara.Kako to lepo zvuci, sigurno je vecina sada ljubomorna na moja primanja, e nemojte biti to je samo statistika, moja plata je 12,000,00 .Kako se oni lepo zabavljaju dok racunaju prosecnu platu po matematici iz osnovne skole igla+lokomotiva jednako prosek hahahahahah bas zabavno.

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:13 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: I baš bi voleo da vidim zašto sam ja (ili ovaj što gradi vikendicu iz primera) ispao loš jer sam se pobunio protiv takvog akta i nazvao takvog radnika pederom? Da li je to što je napravio taj lik u redu? Da li je u redu prvo prema svojim kolegama sa kojima će i sutra raditi slične poslove, a posle prema meni?


Postoji razlika izmedju nepristajanja na promenu dogovora i nazivanja nekog derogativnim i pogrdnim epitetima, zar ne? Ja isto smatram da nisi trebao da mu das ni filera ekstra, ali u biznisu nema mesta emocijama, nije ti ubio ponija probao je da se izbori za ekstra kintu i to nema nikakve veze sa "egalitarizmom" i kolegijalnoscu. Vreme uravnilovke je proslo, njegovo je pravo da smatra da vredi vise od drugih, tvoje je da mu to ne priznas ako si spreman da ostanes bez njega. Jedno "ne moze, to nije bio dogovor" je sasvim dovoljno da se taj spor zavrsi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.96.*



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:17 - pre 163 meseci
Citat:
mmix: Postoji razlika izmedju nepristajanja na promenu dogovora i nazivanja nekog derogativnim i pogrdnim epitetima, zar ne? Ja isto smatram da nisi trebao da mu das ni filera ekstra, ali u biznisu nema mesta emocijama, nije ti ubio ponija probao je da se izbori za ekstra kintu i to nema nikakve veze sa "egalitarizmom" i kolegijalnoscu. Vreme uravnilovke je proslo, njegovo je pravo da smatra da vredi vise od drugih, tvoje je da mu to ne priznas ako si spreman da ostanes bez njega. Jedno "ne moze, to nije bio dogovor" je sasvim dovoljno da se taj spor zavrsi.

Nisam ja njemu rekao "pederu ne dam ti pare", njemu je sasvim uredno objašnjeno zbog čega neće dobiti ništa ekstra i to je prihvatio. Sama činjenica da nije pravio skoro pa nikakve probleme nakon toga tipa kuknjava kolegama (koji bi ga napušili sasvim sigurno), ili dao otkaz ili uradio bilo šta govori o tome da je to što je uradio totalno pederski postupak i to i on zna. I ja nemam stvarno nikakav problem da to nazovem pederskim postupkom, jer to i jeste.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:24 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: Kako te nije sramota. Onaj koga treba da nazovem pederom si očigledno ti.


Ventura, ovako obraćanje članovima foruma upravo pokazuje da bezobrazluk jeste tvoj stil.
No, verovatno si i ti stub ovog foruma, kao i Dimković kad je onomad Izvoljskog nazvao budalom, pa vam se može.
Ovo jeste stvar pre za žalbe, ali znamo svi kako se to tamo završava, pa mi se ne gubi vreme na borbu sa vetrenjačama.

A sada da se vratimo na tvoj primer dogovora radnika da što pre završe posao.
Ti građevinci iz hipotetičke priče koju si naveo kao primer, kao i tvoji radnici koji su zapeli da odrade posao što pre i odu iz te vukojebine, nisu samo oni na dobitku, pa da nam ovde prodaješ altruizam. U oba slučaja najviše dobijaš TI, bilo kao mušterija koji je dobio završenu kuću 15 dana ranije, bilo kao gazda koji je napustio vukojebinu pre nego što je očekivao, i to zahvaljujući tvojim radnicima. To što ceo dogovor i njima odgovara, ne znači ništa: da je ideja o prekovremenom radu potekla od njih, a da to tebi nije odgovaralo, đoku bi oni otišli ranije sa gradilišta/iz vukojebine u centralnoj Aziji.
Tako da...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:39 - pre 163 meseci
Citat:
ventura: I ja nemam stvarno nikakav problem da to nazovem pederskim postupkom, jer to i jeste.

Tvoj nacin rezonovanja je pravi primer seljacko-burazerskog nacina poslovanja. Ono sta ces ti meni da trazis pare, cuti dok ja ne odlucim sta i kako.
Lepo ti covek objasnio, tu nema mesta emocijama, svako se bori za sebe na vise nacina i to u neku ruku i treba da bude tako, cak i pohvalno da radnici traze vise.
I povrh svega ti ides i pricas po forumu kako ti je neki radnik ispao peder. Svasta.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.96.*



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:41 - pre 163 meseci
Citat:
SlobaBgd
A sada da se vratimo na tvoj primer dogovora radnika da što pre završe posao.
Ti građevinci iz hipotetičke priče koju si naveo kao primer, kao i tvoji radnici koji su zapeli da odrade posao što pre i odu iz te vukojebine, nisu samo oni na dobitku, pa da nam ovde prodaješ altruizam. U oba slučaja najviše dobijaš TI, bilo kao mušterija koji je dobio završenu kuću 15 dana ranije...

Pazi, ja sam mogao da odem kući posle 2 dana i da kažem - momci, kad budete pri kraju javite i ja dolazim. I apsolutno da me zabole ona stvar kad će oni da završe. Naravno to bi bilo pederski sa moje strane, a kako ja nemam naviku da se ponašam tako, ostao sam sa njima. Drugo ako su majstori u objektu 8, 12, 16 sati dnevno ja sam sa njima... Mogu ujutru da dođem da ih obiđem, i posle odem u saunu da me boli uvo.. Ali nisam, jer je to pederski.

Drugi aspekt je moja finansijska korist. Plate radnika idu pa idu, gde god da su, to je svejedno. Službeni stan(ove) sam iznajmio i platio za mesec dana tako da mi je svejedno da li ostali 5, 15 ili 30 dana u njima. Povratne avio karte me koštaju isto da li ostali jedan dan ili 6 meseci. Ono što je različito je trošak hrane za tih 15 dana koji bi bio reda veličine 100-200 evra po osobi. Međutim kada se stvari stave u perspektivu da mene njihov boravak od 30 dana košta 2700 evra, a boravak od 15 dana 2500 evra, dolazimo do zaključka da me sa finansijske strane apsolutno boli dupe da li će ostati 15, 30 ili 60 dana jer je najveći trošak kako ih dopremiti do Kazahstana, a nadonkada je ionako fiksna po dogovorenom poslu.


[Ovu poruku je menjao ventura dana 13.11.2010. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.96.*



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !13.11.2010. u 12:45 - pre 163 meseci
Citat:
DaliborP: Tvoj nacin rezonovanja je pravi primer seljacko-burazerskog nacina poslovanja. Ono sta ces ti meni da trazis pare, cuti dok ja ne odlucim sta i kako.
Lepo ti covek objasnio, tu nema mesta emocijama, svako se bori za sebe na vise nacina i to u neku ruku i treba da bude tako, cak i pohvalno da radnici traze vise.
I povrh svega ti ides i pricas po forumu kako ti je neki radnik ispao peder. Svasta.

Lepo je što se čovek bori sa sebe, ali jedno je kad se bori korektno, a drugo je kada na pederski način pokuša da dođe do novca.

Primer jednog pederskog postupka je ovaj o kome sam pisao.. Drugi primer pederskog postupka je kada ti čovek koji radi na razvoju nekog proizvoda, a koga treba da predstaviš na sajmu, mesec dana pred sajam da otkaz jer nije zadovoljan platom... Ali eto mogao bi da se vrati ako mu se stara plata poveća za X evra... To se inače zove ucena, a ja to zovem pederskim postupkom... To radi jer zna da nemaš nijednu drugu opciju, osim da mu platiš to što traži...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143978 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.