Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP Paginacija - See all

[es] :: PHP :: PHP Paginacija - See all

[ Pregleda: 1600 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 10:54 - pre 164 meseci
Imam ogroman problem, skriptu koju sam radio, nisam spajao sa mysql-om već mi jednostavno komentare koje pošalju ubaci u fajl komentari.dat .... E sada, skripta se nalazi ovde. Ali se tu previše komentara nakupilo, te nikako ne mogunapraviti paginaciju tipa da stoje poslednjih 10 komentara, a da na dnu piše "Prikaži sve komentare" ... Znam da je bolje da sam radio preko mysql-a ali mi ta skripta baš i nije išla jer mi nikako nije hteo ubacivati podatke u bazu kada sam slao. Pa da li neko zna možda kako bi mogao ovde napraviti takvu paginaciju, ako treba staviću skriptu u attach... Naravno, ukoliko mi je lakše rešenje da odradim novu skriptu preko mysql-a.. Može, treba mi samo jedan deo koda onda, u bazu ubacim:
Code:

CREATE Table komentari (
id INT(10) not null auto increment,
ime VARCHAR(100) not null,
komentar TEXT not null,
primary key(id)
);

E sada kako dalje? Znam da mi treba jedan fajl tipa dodaj.php u kome može biti
Code:

<?Php
mysql_query("INSERT INTO komentari VALUES (null, '".$_POST["ime"]."','".$_POST["komentar"]."')") or die(mysql_error());
echo "Done!";
?>

A dalje ne uspevam, guglam već duže vreme ali ne uspevam naći ništa konkretno da se može uklopiti sa ovim, pa makar da editujem.

Zahvaljujem se na svakoj vrsti pomoći.
:)

Takođe ako bi mogli da mi pomognete oko te paginacije da se iz baze prikazuje poslednjih 10 komentara.
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 11:23 - pre 164 meseci
Odgovori nam prvo na par pitanja, pa cemo ti reci dalje:
1) imas li bazu uopste? To ti je neki free hosting koliko mi se cini?
2) kako ti izgleda taj tekstualni fajl u koji ubacujes komentare? Cime ih razdvajas? Daj primer dela fajla. Verovatno ce moci da se ubaci u bazu sve iz fajla pomocu mysql-ovih komand "load data infile..."
3) ako imas bazu, imas li neki administrativni alat za nju tipa phpmy admin?
4) da li zelis uopste sve to da prebacis u bazu, ili bi paginaciju pravio ipak izvlaceci komentare iz tog fajla?

I da, sto se tice paginacije, bluesman je davno jos dao svoj primer za ucenje paginacije:
http://bluesman.utp-code.com/sr-php-paginacija-28.html
a takodje imas i temu ovde na forumu:
http://www.elitesecurity.org/t...ja-ispisa-iz-baza-PHP-stranici
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 11:40 - pre 164 meseci
1) Imam bazu naravno
2) Fajl, pha evo deo.

Code:

MTI4Nzg0ODgwNQ==|Charmed admin|Oho koliko komentara.. Svaka čast :) Komentarišite i dalje seriju kao i glumce :)|23/10/10 11:46
MTI4NzY4NDM4OQ==|elizabet|ja obozavam paige ona je moja omiljena prue bas i nestoji ona mi se bas nesto i nesvica paige je kraljica lepote i lepo glumi nebih se slozila sa onima koji misle da je pru lepa i svi krive paige sto prue  nije ostala paige je ccaricccca|21/10/10 2:06
MTI4NzY4MzkwNQ==|natasa |oni koji misle da je prue lepa varaju se ona je grozna a pige lepa mada nevolim kada neko vredja moju phoebe ona je najbolja charmed je lepa serija  i hiljdu i jedna noc takodje a senon groznaaaa i leo isto |21/10/10 1:58
MTI4NzA2MDgyOA==|tijana|marija ne bih se bas slozila s tobom....shannon-pru je prelepa glumica i sjajno se snasla u ulozi u seriji cari.i ja bih volela da je ostala do kraja serije jer mi je ona mnogo bolja nego pejdz|14/10/10 8:53
MTI4NzA2MDYzOA==|tijana|serija charmed me je odusevila!!!najbolja serija ikada snimljena a i glumci su super super super......i ja bih jako volela da upoznam glumce....veliki pozdrav za sve vas koji volite ovu seriju!|14/10/10 8:50


3) Imam phpmyadmin
4) Pha ako može, naravno da bi preko baze išlo, jer mi je sigurnije.

Hvala za linkove :D To ću lako onda, samo mi treba da prebacim ovo u bazu i da mi radi forma.. :)
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 13:01 - pre 164 meseci
Obzirom da znas (znas li PUNU putanju?) putanju fajla sa komentarima na fajl sistemu, u phpmyadmin-u, nad tabelom koju si napravio (komentari) odaberi sql i ukucaj nesto ovako:
(primer sa mysql sajta sa adrese http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/load-data.html)
Code:
LOAD DATA INFILE 'data.txt' INTO TABLE table2
  FIELDS TERMINATED BY ',';

Zameni iz gornjeg primera data.txt sa punom putanjom fajla sa komentarima (i daj privilegije nad tim fajlom za web server usera (ne znam koji je kod tebe) ako nemas), zameni table2 sa svojom tabelom i ',' sa znakom koji koristis za paginaciju (pajp, tj. |)

Eh da, sad vidim da imas pre prvog pajpa nesto sto ne stavljas u bazu, to ces morati da izbacis (npr. napravis novi fajl sa komentarima ali bbez znakova do pajpa ukljucujuci i prvi pajp). Takodje, u tabeli ces morati da dodas i jos jedno polje posto imas i datum/vreme unosa, koje nisi stavio u tabelu kao polje.

Dalje, za unos ces takodje morati da izmenis insert komandu kako bi unosio i datum/vreme, ako ga dodas.

Komentare ces izvlaciti iz baze select naredbom, unositi sa insert, a menjati (ako napravis administrativni deo za menjanje komentara) update naredbom, ili koristiti phpmyadmin za izmene.

Probaj pa javi kako je proslo. Ta tabela sa komentarima ti je ionako prazna, pa mozes da eksperimentises :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 14:08 - pre 164 meseci
Ah da, drugi nacin...

Napravis i pokrenes php skript koji:
1) cita red po red fajla sa komentarima
2) red razbija na podatke upotrebom list i explode komandi
3) formira odgovarajucu insert naredbu, povezuje se se sa bazom i izvrsava tu insert naredbu.
4) zavrsava sa krajem fajla.

Nakon toga imas u bazi podatke, pa dalje manipulisi njima.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 20:49 - pre 164 meseci
Razumeo sam sve što si mi objasnio, ali nisam uspeo da ubacim podatke u bazu nikako..

Gde meni treba stojati taj fajl komentari.dat?

Evo cele skripte.

http://www.charmed.site90.net/skripta.zip

Znači želim da mi komentari idu preko baze podataka, ako treba ručno ću ubaciti ove komentare ako ne budem uspevao, nije mi teško... Takođe želim paginaciu koja prikazuje samo poslednjih 10 komentara, i da na kraju ima link gde piše "Prikaži sve komentare" i onda da se svi upiti iz baze prikažu..

E sada ako mi znate to objasniti večno bih vam bio zahvalan, ne tražim celu skriptu već da mi samo objasnite i pomognete kako to da uradim

2 sata sam pokušavao ali nisam uspeo da ubacim u bazu kako ste mi ovde objasnili, hvala na trudu oko toga.. Ali bezuspešno ...
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 21:16 - pre 164 meseci
Vidi, pokazacu ti kako da iskoristis svoj kod, manje vise, ovde ne pisemo skripte drugima vec im pokazujemo kako da nesto urade. Ovako. Ti imas deo koda:

Code (php):

$snimi = file($komentari);
$otvaranje = fopen($komentari, "r+");
$izlaz2 = $dat."|".$post1."|".$post2."|".$datum."\n";
fwrite($otvaranje, $izlaz2);

foreach ($snimi as $prebaci) {
fwrite($otvaranje, $prebaci);
}
fclose($otvaranje);      
 


Znaci, otvaras fajl, pravis liniju koju ces da upises, zapisujes u fajl i zatvaras fajl.

Da bi umesto toga upisao u bazu a ne u fajl, umesto svega ovoga treba da imas sql kod koji ces da pozoves, nesto ovako:

Code:
$sqlkod="INSERT INTO komentari (ime, komentar, kad)
 VALUES ('".$post1."','".$post2."',NOW())";

gde je polje "kad" ono sto ti fali kod tabele, tipa DATETIME ako se dobro secam.
Dalje treba da se povezes sa bazom, odaberes bazu, izvrsis sql kod nad tabelom i zatvoris konekciju sa bazom. Nesto ovako, pod pretpostavkom da imas definisane promenljive $host, $username, $password i $database koje zadrze podatke o povezivanju sa bazom:

Code (php):

// konektujemo se na bazu
mysql_connect($host,$username,$password);
//odaberemo bazu
@mysql_select_db($database) or die( "Unable to select database");
//definisemo sql kod
$sqlkod=...
// izvrsimo sql kod
mysql_query($sqlkod) or die(mysql_error());
// zavrsi konekciju sa bazom
mysql_close();
 

Nadam se da je to jasno, pa primeni na tvoj slucaj.

Dalje, recimo da zelis da ubacis sve komentare prvo iz fajla u bazu (moj drugi komentar). Napravices php skript koji se zove npr. unos.php, sadrzaja:

Code (php):

// konektujemo se na bazu
mysql_connect($host,$username,$password);
//odaberemo bazu
@mysql_select_db($database) or die( "Unable to select database");
//otvaramo fajl za citanje
$otvaranje = fopen($komentari, "r");
// dok ne dodjemo do kraja fajla
while (!feof($otvaranje)) {
// citamo liniju po liniju fajla
  $linija = fread($otvranje, 8192);
// nalazimo promenljive na osnovu linije fajla
  list ($base64nesto,$ime,$komentar,$vreme)=explode("|",$linija;
//definisemo sql kod na osnovu dobijenih $ime, $komentar, $vreme
 $sqlkod="INSERT .... ";
// izvrsimo sql kod
mysql_query($sqlkod) or die(mysql_error());
}
// zavrsi citanje fajla
fclose($otvaranje);
// zavrsi konekciju sa bazom
mysql_close();

 


E sad ti ostaje samo da sam prilagodis sve ovo.

Za sve dalje nemoj ni da pitas dok ne proucis malo uputstvo za php. Sve ove primere imao si uz funkcije za rad sa fajlovima i sa mysql bazom. Npr. konkretan primer za list i explode imas na stranici koja je manual za tu funkciju
http://www.php.net/explode

Ako negde zapne ponovo, vici, mada nemam obicaj da ovoliko objasnjavam nekome ko nije ni pogledao uputstvo. Cinim to samo zato sto si mlad, koliko mi se cini, pa zelim da ti pomognem da shvatis da mora prvo nesto da se procita, a tek onda radi.

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 28.10.2010. u 22:36 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: PHP Paginacija - See all28.10.2010. u 21:36 - pre 164 meseci
Vreme mi ne treba jer ne mogu nikako da uklopim sa našom vremenskom zonom da valja..

Isprobaću sada ovo sve, pa ću javiti da li sam uspeo :)
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP Paginacija - See all

[ Pregleda: 1600 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.