Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebne sugestije freelancer-a

[es] :: PHP :: Potrebne sugestije freelancer-a

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
178.22.216.*



+34 Profil

icon Potrebne sugestije freelancer-a26.10.2010. u 01:12 - pre 164 meseci
Prica je sledeca:
napravio sam program 'Constructor' koji mi mnogo olaksava kreiranje novih projekata. Ideja je da ga postavim na youtube za potencijalne klijente kojima treba freelancer. E sad; video se trenutno nalazi na
http://webjobs.biz/constructor.swf pa bih voleo da ga pogledate.

Snimak je mnogo izgubio na kvalitetu tokom konverzije iz 1920x1024 AVI -> 640x480 SWF ali to nije bitno. Ne obracajte paznju ni na gomilu gramatickih gresaka, morao sam da zurim kako bi snimak stao u 10 minuta.

Kad se ovo bude prepakovalo i bude sinhronizovalo na engleski (klijent iz AU ce to da uradi), da li bi tako nesto privuklo jake igrace? Pod jake mislim na likove koji placaju $25++ na sat, koji nece nekog jeftinog Indijca, zele samo kvalitet itd... Freelancer-i vec znaju o cemu pricam. Da li video dovoljno pokazuje kvalitet koda, moju brzinu itd...

Najvaznije:
Da ste kupac usluga, da li bi vas ovako nesto privuklo da me kontaktirate?

PS:
preporucio bih da snimite video na hard, iz browsera se bas lose vidi. Moze se gledati i iz recimo Smplayer-a, samo se upise URL fajla.
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Potrebne sugestije freelancer-a26.10.2010. u 08:05 - pre 164 meseci
Nedostaje mi timeline kontrola, da mogu da vratim snimak malo unazad zbog onog "ček, ček, šta je ovde sad napisao".
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
178.22.216.*



+34 Profil

icon Re: Potrebne sugestije freelancer-a26.10.2010. u 11:41 - pre 164 meseci
Citat:
Miroslav Ćurčić: Nedostaje mi timeline kontrola, da mogu da vratim snimak malo unazad zbog onog "ček, ček, šta je ovde sad napisao".


Nedostaje tu mnogo toga; konvertovao sam AVC-om, a nisam bas od onih koji citaju uputstva. Ali da je ovo ispeglano, sinhronizovano na engleski i postavljeno na youtube, kako bi ti se onda cinilo?

 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Potrebne sugestije freelancer-a26.10.2010. u 13:45 - pre 164 meseci
Da je slika oštrija, da ne iskače onaj Skajp od dole, da ukloniš ono crnilo gore i dole da mogu da razvučem video na ceo ekran, da, bilo bi sasvim Ok.
Mogao bi malo detaljnije prikazati sam početak rada, kao da je odsečen sam početak snimka.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
178.22.216.*



+34 Profil

icon Re: Potrebne sugestije freelancer-a26.10.2010. u 14:31 - pre 164 meseci
Citat:
Miroslav Ćurčić: Da je slika oštrija, da ne iskače onaj Skajp od dole, da ukloniš ono crnilo gore i dole da mogu da razvučem video na ceo ekran, da, bilo bi sasvim Ok.
Mogao bi malo detaljnije prikazati sam početak rada, kao da je odsečen sam početak snimka.


1280x720 AVI se moze skinuti sa ovog linka . 30MB, mislim da nije mnogo a nema ni tog crnog dela. Mozes li njega da pogledas?

Jos jednom; ignorisi moje brbljanje, gramaticke greske, nezavrsene recenice itd.. video ce biti sinhronizovan na engleski.

Koliko bi ovo uticalo na jake igrace? Zamisli da ti treba HQ programer i da si se ranije opekao pa sad neces da rizikujes. Moje ciljno trziste su iskljucivo takvi ljudi jer lako dobijam poslove, ali sad hocu da podignem cifru sa 'umereno' na 'bezobrazno'.

Razmisljao sam i o varijanti da otvorim kanal gde bi jedan veliki snimak isekao u 3-4 manja dela (postujuci youtube vremenska ogranicenja) ali ne znam koliko bi ljude zadrzalo da gledaju nesto duze od pola sata.

Contructor program generise i PHPUnit testove uz svako kreiranje klase, ali se to u snimku ne vidi. Takodje, ti testovi se mogu startovati iz browsera, ne mora shell da se koristi.

PS:
dodao bih da bi cena gore nazvana 'bezobrazno' bila oko $25-30 na sat sto je jako malo obzirom na brzinu kojom radim. U poredjenju sa 80+% freelancera koji naplacuju $10-15 na sat, ja sam sigurno brzi bar 3-4 puta a o kvalitetu koda da ni ne pricam.



[Ovu poruku je menjao mitke013 dana 26.10.2010. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mare34
Marko Novakovic
Web Developer
Westum
Belgrade

Član broj: 30613
Poruke: 124
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Potrebne sugestije freelancer-a28.10.2010. u 09:39 - pre 164 meseci
Sviđa mi se ideja, pogledaću link kada dođem kući na brz internet pa ću dati detaljnije zapažanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Potrebne sugestije freelancer-a

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.