Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sugestije JOPE

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Sugestije JOPE

[ Pregleda: 3216 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon Sugestije JOPE03.07.2003. u 16:46 - pre 252 meseci
Hm, mozda bi trebalo otvoriti odeljak za ocenjivanje sajtova?

Dakle, trenutni sajt koji treba da se preradi je postavljen na adresi www.arqcommunications.com .

Korisnicki zahtev koji sam dobila je sledeci : hocemo da budemo sareno i veselije (?????).
Da, samo toliko. E pa na osnovu toga sam sastavila jedan relativno klasican dizajn, pa bih bila zahvalna da cujem sugestije i ideje.

Image koji sam uradila i za koji bih volela da cujem sugestije je upload-ovan na es.

Cheers
Conica


[Ovu poruku je menjao Conica dana 03.07.2003. u 18:19 GMT]
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: Sugestije JOPE03.07.2003. u 18:02 - pre 252 meseci
Lepo, lepo!

P.S
Koliko placaju?
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.211.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Sugestije JOPE03.07.2003. u 18:07 - pre 252 meseci
Ok, nije lose, ono, klasika...

primedbe:
1. Ako vec koristis menu a verovatno ga koristis zbog usability da bi licilo na osnovno graficko okruzenje u vecini OS, trudi se da ti jedan MenuItem stane u jedan red, da se ne prelama jer je to standard. Da li si ikada videla menu item u 2 ili 3 reda?
2. Oni prazni kruzici su nejasni, tu verovatno treba nesto da bude?
3. Malo mi je previse okvira, linijica, okvircica... kapiras
4. Sa leve strane imas malo linkova, sto ih sakrivas? Prikazi ih sve. Znam da je ovako cool i pokazujes sta znas :-)) ali nema poente. Jedino ako si planirala da tu bude 1000 linkova, pa onda ima smisla onaj fold - unfold.
4. One bele tacke u gornjem meniju su ti nepotrebne. Uzmi pa malo istakni da je to menu, stavi im po defaultu da je drugaciji background od onog teget bar-a.
5. Search je nepotrebno opterecen "uputstvom". Podrazumeva se da kada stoji "search" onda pretrazuje ceo site i da treba da unese tekst i klikne na button. To ne moras da pises. Jedino ako pravis neki advanced search ili samo product search onda napises i to, ovako nema potrebe.
6. valign="top" za centralni deo (news headlines....)
7. News headlines je pleonazam. Ili pises news ili headlines. Ja preporucujem news posto vec imas deo vesti (znaci nije headlines). Osim toga imas i news sa leve strane koji bi ja rado nazvao "Media" da se pitam.
8. kod fold-unfold napravi da se menja i ona stelica (mozes i malo da je smanjis) pa kada je unfold da pokazuje na gore, odnosno u smeru u kojem se krece kada se klikne.

Toliko, nadam se da sam bio konstruktivan. ;-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Sugestije JOPE04.07.2003. u 02:34 - pre 252 meseci
Manca, hvala. Konacna cena nije dogovorena i zavisi od funkcionalnosti sajta. u toku su pregovori da se funkcionalnosti prosire, odnosno da se ovom projektu pridoda jos jedan ranije dogovoren.

Bluesman, mislim da si analizirao sajt koji treba da preradim. Inace sa svim tackama se slazem (nesto mi je mozda 2 nejasna) :O) Ajd sad isto tako za moj rad

Hvala Vam i cheers
Conica
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

Lunatic
Dusan Filipovic
nis

Član broj: 6584
Poruke: 259
212.124.182.*

ICQ: 283010555


Profil

icon Re: Sugestije JOPE04.07.2003. u 09:10 - pre 252 meseci
svidja mi se.....
www.dnbcentrala.com
serbian dnb community
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.28.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Sugestije JOPE04.07.2003. u 12:58 - pre 252 meseci
Izvinjavam se, obicno nemam vremena da citam bas svaku rec pa samo ovlaš pređem preko poruke i požurim da odgovorim, pa se neki put i z.

Dakle, hocemo iskreno ili iskreno? :-)

Generalni utisak: suvise je dull, sivo, bezivotno, ne-atraktivno, mozes ti mnogo bolje. Zaključak: Nije bolje od starog. Ali 'ajde redom:
1. Menu gore je malo poboljšan u odnosu na prethodnu verziju ali je previše šaren. Ja bih ostavio onaj bar u istoj boji, a sve menije u nekoj malo svetlijoj nijansi. Dakle uniformno.
2.Opet ti nejasni krugovi i align=right. Jel' ima neki razlog za to?
3. Oni box-ovi su preveliki, narocito naslovi. Naslov "Search" ti zauzima mesto u koje si mogla da spakujes ceo search sa sve box-om i buttonom. Pogledaj koliki je "launch story"... nisam merio ali po visini ima bar 50 piksela - totalno bez potrebe.
4. Ne sviđa mi se ono "ćoškarenje", odnosno oni raznoboji lukovi ili kako to vec da nazovem u uglovima box-ova.
5. Kod text align postoji jedno pravilo a to je,
5.a. Left align je univerzalan i opšte prihvaćen i može se koristiti uvek i svuda
5.b. Justify align igleda bolje od left ali samo ako je tekst lepo prelomljen u nema rupa, widows and orphans. Mana justify je što tekst izgleda suviše blokovski pa može da igleda dosadno.
5.c. Right align koristiti samo u izuzetnim slučajevima i to samo uz desnu ivicu kojim vizuelno označavaš da iza toga nema ništa. U centralnim delovima izgleda loše ili bar lošije od left i justify.
5.d. U dizajnu nema pravila! Sve je subjektivno i dozvoljeno ali se ipak treba pridržavati nekih pravila :-)) Nadam se da sam jasan.
6. GO (kod search) prebaci u isti red sa search box

To je to, nadam se da sam bio konstruktivan, JOPE :-)

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Sugestije JOPE06.07.2003. u 00:46 - pre 252 meseci
JEEEJ hocemo iskreno i iskreno :O) e znala sam da nisam pogresila kada sam postovala pitanje

1. + 4. Glavna ideja u vezi kolorizacije sajta bila je da svakoj tematskoj celini dodelim "specificnu" boju koja bi sav sadrzaj pratila kroz sajt. Otuda i coskarenje odredjenom bojom specificnom za sadrzaj box-a. Naime, krenula sam od jedne mini vizuelne analize postojeceg sajta koja je sto se te "teme" tice dala rezultat da posetilac nema jasnu orijentaciju u kojoj se "sekciji" nalazi, pa se onda javila ideja da se one povezu bojama.
2. za krugove nemam nikakav argument...cvjc...sto se align=right tice sledi: kako su (besmisleni) kruzici bili postavljeni na levu stranu a nazivi linkova su razlicite duzine, ukoliko bi i oni bili align levo, ne bih imala vizuelno opravdanje za link boxove iste duzine. Te sam njih poravnala na desnu stranu i voala.
3. E tu se slazem da su preveliki (42px), ali jos jedan rezultat te mini analize pokazao je da je katastrofa malo sadrzaja na sajtu. Fakticki sajt pripada kompaniji koja se sastoji od mnostva manjih firmi po raznim zemljama, tako da bi jos i mogla da opravdam manjak sadrzaja, ali ukoliko bi pristali na dodatne fukcionalnosti koje sam spomenula u gornjem postu. Jedna od njih bi recimo bio gateway ka CMS-u za inhouse definisanje layouta kataloskih proizvoda koji bi se pojavljivali na njihovim posebnim sajtovima (to bi naravno bilo reseno loginom) - te to opet ne povecava konkretan sadrzaj na sajtu. Ukoliko bih smanjila i minimizovala elemente, cela strana bi mogla da stane na manje od 600x480...tjah....tako nekako (nije do vas, ovo objasnjenje se i u mojoj glavi malo saplice, ali nikad nisam bila dobra sa recima...)
5. 5.a 5.b 5.c jasno. Text align je odredjen prema coskicima o kojima je bilo reci (tjah upravo uvideh gresku na search align). Orijentacija je trebala da bude ka razlenom gap-u. Na taj nacin postoji coskasto ogranicenje sredisnjeg dela (4 coska the big picture) i text align orijentacija ka sredini - podela na dve celine, jedna koja je promenljiva u zavisnosti od strane na kojoj se posetilac nalazi (leva) i druga nepromenljiva (desna). No jest malo smuseno kad bolje pogledam...hm
5.d slazem se
6. postavila sam ga ispod zato sto je u svakom box-u actual link u donjem uglu, pa da ne pravim razliku u tom..

Nego apropo sivila (jos sam dobila takvih komentara :O), napravila sam jos jednu verziju koja se razlikuje samo po kolorizaciji glavnih boxova. Naime prethodna verzija je sledece boje: R-219,G-223,B-231. Kod ove nisam menjala saturaciju, vec samo Hue i to do one specificne boje - da ne poverujes kako se sivilo izgubilo :O) Uploadovano je pa moze da se vidi (mada sam vec navela koje su promene)

Negoli puno hvala JOPEEEE na izuzetno konstruktivnim komentarima.
Always thirsty for more :O)

p.s. taman odradis nesto (U SRED LETA), dignes sve 4 u vis i onda ti kazu: "mozes ti i bolje"..AAAAARGH....oces neces moras da razmisljas o drugacijoj verziji...umph :O)))

Cheers
Conica
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Sugestije JOPE

[ Pregleda: 3216 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.