Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?

[es] :: Vodič za posao :: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?

[ Pregleda: 6151 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[nq]

Član broj: 31959
Poruke: 221
*.88.eunet.yu.



Profil

icon Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?11.04.2005. u 20:26 - pre 230 meseci
Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira putem novina npr ?
tj. dali ja smem da reklamiram to sto radim kao pojedinac, ako uzmemo da koristim open source i "cist" sam sa te strane ...........

Mozeli neko da mi pojasni proceduru ?

HVALA:)

poz
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?11.04.2005. u 22:08 - pre 230 meseci
Citat:
Mozeli neko da mi pojasni proceduru ?

Odes i uplatis oglas.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?11.04.2005. u 22:31 - pre 230 meseci
Mislim da na ES-u imas baner agencije koja se bavi oglasavanjem.
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?11.04.2005. u 23:22 - pre 230 meseci
Ukratko - smes.

Da si hteo preko oglasa da prodas bubreg odgovor bi bio drugaciji
(doduse to ne bi smeo da radis ni da si pravno lice)

Verovatno si hteo da pitas da li smes kao fizicko lice da se bavis komercijalnim poslom i vrsis naplatu za svoje usluge. Naravno da smes, dazbine koje u tom slucaju trebas da platis drzavi su jasno propisane vazecim zakonima. Razlike izmedju fizickih i pravnih lica u praksi ima jedino u nacinu nastupa na trzistu, tj. pristupa odredjenom klijentu jer je opste poznato da pravna lica najvise vole da posluju sa drugim pravnim licima jer su pravno bolje zasticeni.

Komercijalne oglase mozes da platis na vise nacina, u zavisnosti od tipa oglasavanja i medija preko koga se oglasavas (na salteru, uplatom na racun, sms-om, karticom itd.)

Zamolio bih te da precizno definises pitanja, ovako tesko da moze bilo ko mnogo da ti pomogne.
 
Odgovor na temu

[nq]

Član broj: 31959
Poruke: 221
*.134.eunet.yu.



Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?12.04.2005. u 18:27 - pre 230 meseci
Pa razmisljao sam da postavim moju web stranicu, portfolio, napravim vizitke itd. Posto vec dosta posla odradjujem, a hteo bih da predjem sa lokala na neko sire trziste.

Pa sam razmisljao da se reklamiram putem magazina i novina.
I sad ako bih uhvatio i koje pravno lice da radim sa njim, koji su zakoni kako izgledaju ugovori itd. ?
Znaci zelim da radim kao freelancer, ali malo obimnije, ali bih da se ogradim zakonski da me neko nedao bog ne juri.

mogu i linkovi pa cu ja sam, da citkam. :)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?13.04.2005. u 23:20 - pre 230 meseci
Kao sto rekoh, mozes da nastupas kao fizicko lice i javno promovises sebe i svoje usluge sve dok tvoje delovanje ne dolazi u konflikt sa vazecim propisima. Zakon koji definise ovu materiju je Zakon o porezu na dohodak gradjana, koji je u medjuvremenu dva puta menjan, 2002. i 2004. godine.

Sto se papirologije tice, tu imas vise opcija medju kojima su i autorski ugovori, poslovanje preko omladinskih zadruga i dr. U praksi se najcesce koriste autorski ugovori jer je pomocu njih moguce poprilicno precizno definisati prava i obaveze obe strane, tebe kao autora i klijenta kao korisnika tvog autorskog dela. Oko forme svakog, pa i autorskog ugovora, moraces da se posavetujes sa nekim pravnikom koji ce ti pomoci u sastavljanju teksta. Nazalost tu ne mogu da ti pomognem, ali ES posecuje veliki broj freelancera pa ce se valjda javiti neko ko je kompetentniji za razglabanje na tu temu.

Korisni linkovi:

Ministarstvo finansija

Poreska uprava

Ministarstvo rada, zaposljavanja i socijalne politike

SudskaPraksa.com

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 28.08.2006. u 02:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?14.04.2005. u 07:44 - pre 230 meseci
Pitanje je bilo "Da li freelancer u Srbiji sme da se reklamira", ja mislim da sme. Medije, konkretno print koji tebe zanimaju (razne oglasne i dnevne novine) ne interesuje da li si ti freelancer ili imas registrovanu firmu.

P.S. tako je bar bilo do sada

www.quattroq.co.yu
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Da li freelancer u srbiji sme da se reklamira?

[ Pregleda: 6151 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.