Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"moj" Gerry Fong

[es] :: Digitalni fotoaparati :: "moj" Gerry Fong

[ Pregleda: 1086 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gladijator22
more

Član broj: 58438
Poruke: 27
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon "moj" Gerry Fong03.09.2010. u 16:52 - pre 166 meseci
znam da ovih pokušaja ima bezbroj, ali evo, možda nekom pomogne da napravi svoj difuzor. rezultati su nevjerojatni, sjene meke i jedva primjetne. savršeno za portrete i vani gdje nema plafona, ili je previsok za bounce-anje. obratite pažnju na slici 5 kako je zalijepljen komad glossy papira, kako bi svjetlost išla prema naprijed.
cijeli difuzor košta 6kn, odnosno cijena samog acidofilnog mlijeka.
postupak je slijedeći:

1. izrezati komad kartona od kutije za cipele, najbolje crnog da se spoji sa blicem.

2. omotati oko glave blica i tako uzeti mjeru. zalijepiti prebačen kraj sa jačim ljepilom za papir/plastiku (slika 1) uhu ljepilo je odlično

3. napraviti "poklopac" sa rupom u sredini i polukružnim rubovima po sredini na koje se lijepi sama šalica (slika 2) izrezati dno šalice sa skalperom

4. na šalicu iznutra zalijepiti komad glossy papira da se dobije dodatna refleksija prema naprijed (slika 5)

poklopac ne dolazi sa acidofilnim mlijekom, nego ga treba "posuditi" sa kravljeg sira i nekog pudinga. njihove su ambalaže obojane pa zato ne odgovaraju.
na donjim slikama vidite kako to izgleda na nikonu d5000 i metzu 48 af1
na drugi poklopac ću zalijepiti zlatni papir tako da imam oba. o težini je bespredmetno uopće pričati, karton i tanka plastika. original garry fong navodno ima oko 325g.
naravno da je čvrstoća na strani ovog drugog, ali kad se stavi poklopac i zalijepi dno uz malo pažnje kod stavljanja u torbu i ovo će valjda doživjeti bar godinu dana






kad uhvatim vremena, stavit ću vam primjere sa i bez ovog difuzora.
 
Odgovor na temu

gladijator22
more

Član broj: 58438
Poruke: 27
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: "moj" Gerry Fong03.09.2010. u 19:48 - pre 166 meseci


obratite pažnju na unutrašnje sjene kojih gotovo da i nema, jer je odbijanje sad 30cm iznad objektiva, umjesto 2m kad se odbiva od plafona ( u ovom slučaju )
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: "moj" Gerry Fong

[ Pregleda: 1086 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.