Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa sata konektorom - Boot failure

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa sata konektorom - Boot failure

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Problem sa sata konektorom - Boot failure27.08.2010. u 20:01 - pre 166 meseci
Uradio sam nov Xp na jednoj masini. Desava se sledeci problem. Dok je racunar bio kod mene sve radilo ok. Ali greska koja se desavala i ranije je sledeca:

Desi se da komp skroz zaludi i nece da bootuje Xp sa harda. Tek kad se promeni sata kontroler on hoce da odradi boot. Inace sata WD HDD.


Poz
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure29.08.2010. u 12:22 - pre 166 meseci
Prvo uradi dijagnostiku harda pomocu dijagnostickog softvera proizvodjaca tj. WD-a. Programcic se zove WD Data Lifeguard Diagnostic Utility (DLGDIAG) i moze se skinuti sa WD-ovog sajta a nalazi se i na popularnim dijagnostickim bootabilnim CD-ima poput Ultimate Boot CD ili Hiren's... Alternativno mozes da instaliras Windows na neki drugi SATA hard disk i vidis da li ce i tad biti problema slicnih onima sto si opisao. Naravno niko ne garantuje da je hard problem ali od nekud se mora poceti...
 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure29.08.2010. u 13:41 - pre 166 meseci
Znaci ti mislis da je do hard diska? ALi nije mi jasno sto proradi kad prebacim sata kabal na neki drugi sata konektor na ploci. Meni sve to nesto smrdi da je do ploce mozda. Hvala u svakom slucaju probacu pa cu javim.


 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure29.08.2010. u 17:12 - pre 166 meseci
Evo razultate testa sa WD softwerom za testiranje hdd-a:
SLIKA

Samo sto sam pustio da uradim (10 sec) Quick test izasla je greska.

Da li da ovu gresku prosledim WD-u?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure29.08.2010. u 23:35 - pre 166 meseci
Da li si odradio test na problematicnoj masini? Ako jesi, testiraj ga i na nekoj drugoj masini cisto da uporedis rezultate. Ako i na drugoj masini ne prodje test reci vlasniku masine da izvuce vazne podatke iz tog harda i kupi nov, ili ako je hard jos u garanciji neka ga reklamira...
 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure07.09.2010. u 22:50 - pre 165 meseci
Evo odgovora od WD-a:

Code:
Dear Marko,

Thank you for your reply.

It certainly looks to me like you need to replace the drive - as the drive appears to be still under warranty until 2012 you can do this from our website here:

Answer Title: How to request an RMA (Return Merchandise Authorization) or replace a defective product under warranty
Answer Link: http://wdc.custhelp.com/cgi-bi.../enduser/std_adp.php?p_faqid=8

I hope that we have met your expectations today and that you are satisfied with our service. If you have any further questions, please reply to this email and we will be happy to assist you further. 

Sincerely,
Andrew
Western Digital Service and Support
http://support.wdc.com
100829-004109

Note: If you have not visited our community forums, please make sure to do so. You may also find answer(s) to your question(s) there.
Link to WD community forums: http://websupport.wdc.com/rn/c...004109&[email protected] 

This electronic message contains information from Western Digital and is intended only for the use of the addressee and may contain information that is confidential. The dissemination of this information is strictly prohibited. If you have received this electronic transmission in error, please respond back to this e-mail or contact us by phone (http://support.wdc.com/contact/index.asp?wdc_lang=en).



E sad dal se isplati reklamirati pitanje je... Ako neko ima iskustva znacilo bi mi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure08.09.2010. u 15:26 - pre 165 meseci
Ako je u garanciji naravno da se isplati reklamirati ga. Nema tu neke mudrosti... Pitanje je samo koliko ce se cekati novi, sto zavisi od toga gde je kupljen hard, da li ima takvih ili slicnih u maloprodaji gde je kupljen i ako nema adekvatne zamene, pitanje je koliko je firma gde je hard kupljen u stanju da brzo resi reklamaciju kod dobavljaca...
 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure08.09.2010. u 21:44 - pre 165 meseci
Hard je jos uvek u garanciji koju daje WD, ali firma koje je prodala racunar je dala neku bednu garanciju (mislim da je 1 god). Zbog toga pitam kako bi islo da se direktno reklamira WD-u.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure08.09.2010. u 22:39 - pre 165 meseci
Platićeš slanje tamo (i verovatno nazad), carinu u oba smera, ako ti se nakači i špediter... Bolje bi ti bilo da navataš uvoznika nego da se maltretiraš da sam šalješ disk WDu.
 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa sata konektorom - Boot failure10.09.2010. u 17:33 - pre 165 meseci
Hvala u svakom slucaju. Probacu to da izvedem ...
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa sata konektorom - Boot failure

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.