Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed

elitemadzone.org :: MadZone :: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6108 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 21:48 - pre 166 meseci
Imam malog pekinezera. Mada ja mislim da je ukrsten pekinezer sa civavom ali nisam sigran. U glavnom je braon boje, ima buljave oci, malo duzu njusku od ostalih pekinezera i glavu poput pinca. Moja baba je od nje napravila razmazeno deriste. Ne sme niko da nam udje u kucu, ne smes da prodjes pored nje dok jede, moras da trcis za njom u setnji i tako. Poceo sam da gledam cezara na nacionalnoj geografiji i poceo sam da je dresiram. Znaci dresura ima efekta. Za 5 dana dosta sam je korigovao. Medjutim, ujedala me je tokom dresure. Par puta imao sam male ranice po prstima i rukama. Obmotam nesto oko ruke ali ne pomaze. Probije. Pas je jako agresivan i panican. To sam ja od njega napravio kad sam bio klinac. Imam sada 14 god. dobio sam je sa 6,7. Meni treba neka rukavica. da li postoji nesto tako? cisto da ne mogu da osetim ujed. da li postoji neka specijalna ili bi pomogla neka zimska ona za skijanje?

Inace evo vam par saveta gde sam ja gresio kao mali. Mozda vi ne podjete mojim putem ;)
- Nikad se ne vuci sa psom (postaje agresivan).
- Postavi pravila da bi te pas vise postovao.
- Hrani ga jedanput ili dvaput dnevno i to u umerenim kolicinama (moja kerusa mala po ceo dan je imala brikete koje je jela).
- Upoznaj ga sa sto vise pasa i ljudi (tako postaje drustven, mom psu niko ne sme da pridje jer ujeda).
- Disciplinuj ga, neces to postici batinama ili nema efekta ako ga disciplinujes kad nesto uradi. Korigujes ga dok radi nesto. Dovoljan je mali kontakt prstima po vratu ili u rebra. Ne jako ali bas i ne da ne oseti.
- Uci ga da ti hoda pored noge. Nauci ga da ide sa leve ili desne strane. Setaj ga na povocu a ne bez povoca i to setaj ga sto vise puta mozes, po 10 minuta minimum.
- Ako pas vuce samo trgnes kajs u neku od strana, ne u nazad. Davilice i sve te stvari vam nece pomoci. On se u jednom trenutku navikne na bol.
- Izvodi ga u setnju samo kad se smiri ukoliku kad vidi kajs trci svuda po kuci i to. Obavezno ti izadji prvi i kad se vracas udji prvi.

Ah ima jos nekih stvari ali ne mogu da se setim sad. Nadam se da cu pomoci nekome. Inace ispravite me ako gresim negde
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:23 - pre 166 meseci
dobri su ti saveti ... ima tacnosti u njima. slozio bi se sa tobom...
btw..ja mislim da je svaki pekinezer tako malo ..narcisiozan... pa su agresivni (na gazde) zato ih i ne volim...
Necu ti biti od neke pomoci, al zimska za skijanje rukavica...sam moras da probas ko zna koje je debljine :)
Mada.. tu bi mogao koznu i na koznu tu zimsku ...ne verujem da bi bas koznu probila (ima one za teratanu sa podebljanom kozom)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:25 - pre 166 meseci
Citat:
dukisha96:Ne sme niko da nam udje u kucu, ne smes da prodjes pored nje dok jede, moras da trcis za njom u setnji i tako.

Reko bi coek da drzite tigra u kuci, a ne vjevericu od kilo-dva.
Ajde uozbilji se malo ili umjesto te makete psa nabavi pravog psa pa trazi savjet, a ovaj post prepisi u temu "najbolji vicevi".
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:35 - pre 166 meseci
@squirll
probacu bas

@Odin D.
svi kazu kao kako ovo malo da ujede. cvrc. pokidala mi prst na 2 mesta. vi ne znate kolko je agresivna. ja joj nisam gazda. moja baba je. cak je i nju pocela da ujeda. ja znam da su pekinezeri takvi ali mora da se pokori. mislim moram bar malo da je umirim. kako stari bice jos gore. inace razmilsjao sam o dobermanu. ali ne bih imao vremena. skola i to. a i morao bi da zivi u stanu. inace mislim da nisam spreman za tako nesto. kad bi me doberman ujeo ruka bi mi otpala. a i tesko da bih mu ja bio autoritet
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:36 - pre 166 meseci
Citat:
Odin D.: Reko bi coek da drzite tigra u kuci, a ne vjevericu od kilo-dva.


Ta veverica moze da bude vrlo naopaka kada pobesni..Ono, nece te zaklati, ali moze sasvim lepo da te iskasapi...a ti, mekan na srcu, ne smes da ga sutnes od sebe :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:46 - pre 166 meseci
- E da, setio sam se jos nekih stvari. Kada mu spremate da jede, obavezno napravite granicu koju ne sme da predje. Nemojte da vas pozuruje, onda manipulise sa vama. Kako vi mislite o osobama sa kojima mozete da manipulisete? Cekajte da ode u mirno stanje uma.
- Nikad ga ne kaznjavajte hranom. Obrok mora da ima uvek.
- Ukoliko zelite da ustane sa vaseg kauca, ne mozete samo da kazete ajde ustaj, morate to i da zelite.
- Ako krenete sa dresurom ne posustajte.
- Ako vas pas napada, nikad se ne povlacite jer onda on vlada vama. Vidi da mu ne smete nista i postaje on vas vladar.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:53 - pre 166 meseci
E koga pekinezer iskasapi i nije za bolje...
Mislim se da li bi danas bilo nas da su nam pretke kasapile pobjesnjele plisane brisalice za guzice.
Sta napravi ova civilizacija od ljudi...

Citat:
dukisha96:cvrc. pokidala mi prst na 2 mesta.

Mozes li nam objasniti kako je dospjela do prsta?!
Mora da te sacerala u neki cosak, pa dogurala neke merdevine da bi te dohvatila za prst, a ti nisi smjeo da se opires da joj ne bi jos nesto gore palo na pamet.
Zayebano, nema sta...

Ako vama jambolija od dva kila vedri i oblaci u kuci mozda bi trebali da pobjegnete u neku "sigrunu kucu". Ima sada svakakvih, mora da ima neka i za ljude koje maltretiraju pekinezeri...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:54 - pre 166 meseci
Citat:
dukisha96:
- Ukoliko zelite da ustane sa vaseg kauca, ne mozete samo da kazete ajde ustaj, morate to i da zelite.


Odosmo u ezoteriju :):)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:56 - pre 166 meseci
Citat:
Odin D.:
Ako vama jambolija od dva kila vedri i oblaci u kuci mozda bi trebali da pobjegnete u neku "sigrunu kucu".


Imam ja jednu od...pa nema ni kilo...
Al to kad te ujede, em vidis sve zvezde, em progrize do krvi kroz venu, pa onda krvaris po celoj kuci dok ne stignes do kupatila...
A nije ni pas...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 22:56 - pre 166 meseci
video bih tebe. iskasapila me je tako sto sam stavio ruku na tasnu moje babe a nisam primeto da je pas pored nje. i onda... jel imas ti uopste psa kad tako pricas?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 23:09 - pre 166 meseci
Citat:
dukisha96: video bih tebe. iskasapila me je tako sto sam stavio ruku na tasnu moje babe a nisam primeto da je pas pored nje. i onda... jel imas ti uopste psa kad tako pricas?

Imao sam vise pasa.
7 puta sam bio ujedan - do moje 8 godine. Kad kazem ujedan onda bas ujedan sa sve medicinskom intervencijom usivanja previjanja i vakcinacije protiv bjesnila, a ne nekih ogrebotina i slicnih bezveznjarija koje neko naziva "ljutim ranama".
I to od "stranih" dzukela, ne mojih.
A onda sam, eto odrastao tako da mi se i dzukele od 50+ kg uglavnom sklanjaju sa puta. Mislim, svi oni krvolocno laju, pogotovo kad vec dobrano odmaknem niz drum, ali to je uglavnom sve sto rade.
Sve je to u stavu.
Naravno, postoje psi koji ce bez razmisljanja napasti i po cijenu svog zivota, ali ti te nece ni napasti bez razloga ili iz objesti, a i ne srecu se po gradovima.

Tako da, prilicno dobro znam o cemu pricam.
Ako ti je pekinezer neka pretnja, onda ja mislim da s tobom nesto nije u redu, a ne sa njim.
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 23:14 - pre 166 meseci
ne plasim se ja pekinezera. to nigde nisam rekao. ali ujeda i tu nema sale. i posle svih tih silnih ujeda ja se idalje borim sa njom. ja sam odrastao uz pse. tata mi je dovodio od dzukela sa ulice do staforda, rotvajlera, haskija.. nikad me pas nije ujeo osim ovog mog. inace mene je ujela sa 10 godina prvi put. sad sam izgubio strah ali nije mi bilo sve jedno. sta ja sa 10 godina znam? znam da ce me opet ugristi i da ce me boleti i da ce krvariti. To sto su tebe ujedali i sada si pun mrznje prema psima to je druga stvar. ja na mog psa nikad ruku ne bih podigao. pas ujeda iz straha a ne zato sto mu se ujeda. moj pas se plasi da cu mu uzeti hranu, da cu mu uzeti babu, tasnu ili teritoriju.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 23:34 - pre 166 meseci
Citat:
Odin D.:
Naravno, postoje psi koji ce bez razmisljanja napasti i po cijenu svog zivota, ali ti te nece ni napasti bez razloga ili iz objesti, a i ne srecu se po gradovima.


A to su obicno trenirani psi, pa ako ne bezis od policije ili ne nosis neku bombu, nema da brines...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 23:34 - pre 166 meseci
Nemas pojma sta pricas i izvodis proizvoljne zakljucke.
Pas se ne dresira protiv ujedanja.

Citat:
dukisha96:pas ujeda iz straha a ne zato sto mu se ujeda. moj pas se plasi da cu mu uzeti hranu, da cu mu uzeti babu, tasnu ili teritoriju.

Ako pas ima strah od tih stvari to samo dokazuje koliko su poremeceni vas odnosi, a ne zapustena njegova dresura.

Ja nikad nisam dresirao nijednog od svojih pasa i nijedan zbog toga nije pokazivao znake psihicke neuracunljivosti, nervoze ili neuravnotezenosti ili pravio probleme u domacinstvu. No svejedno su slusali bez problema sve sto im se kaze rjecima, gestom ili na neki drugi nacin koji mogu razumjeti.
Ali naravno ako im se traze stvari koje imaju smisla i cije znacenje i posljedice mogu da razumiju.

Ako trazis od njega "sjedi, lezi, ustani, lezi, sjedi, lezi, sjedi, lezi, sjedi, idi tamo dodji ovamo..." bez ikakvog razloga da to radi osim da bi zadovoljovao neciji debilizam, onda jbga, to i nije pas sposoban da misli vec robot-igracka.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed21.08.2010. u 23:47 - pre 166 meseci
Citat:
3way: A to su obicno trenirani psi, pa ako ne bezis od policije ili ne nosis neku bombu, nema da brines...

Pa tesko da ces naletjeti na policajskog psa bez policajca.

Mislio sam na odredjenje pse po nekim selima gdje pas ima svoju jasnu ulogu i posao. Uglavnom se selekcijom dobijaju primjerci zeljenih karakteristika i to sto rade nauce jedni od drugih i bez posebne dresure.
To su psi u pravom smislu te rjeci, imaju svoju svrhu i posao kome su posveceni i koga obavljaju po svaku cijenu i kad ih niko ne dresira ili ne tjera na to.
Takvi psi misle i rjetko ce se kad zaye6ati u procjeni ili uraditi neku nepromisljenu glupost.

Pas da bi bio "potpun", pa koje god sorte da je, treba da - osim sto sluzi svom vlasniku kao igracka i zanimacija - ima i neku drugu funkciju u zivotu, inace postane obicno ogledalo vlasnikovih najbezveznijih osobina i poriva.

To uostalom nije slucaj samo sa psima vec sa svim bicima kojima je jedina svrha zivota da postoje zbog nekog drugog.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed22.08.2010. u 00:15 - pre 166 meseci
Uglavnom, ja sam svog (svoju), vaspitao kako treba :)
Nikog ne ujeda, ponasa se, osim sto ponekad ko budala laje na suskanje ispred zgrade...i na stence...valjda je u fazonu da cemo uzeti te stence, kao sto smo uzeli nju, pa da cemo nju izbaciti...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed22.08.2010. u 00:16 - pre 166 meseci
slazem se u vezi nekih stvari sa tobom ali negde nisi u pravu. pas je uopsteno ogledalo tebe. ali postoje izuzeci siguran sam. evo moj pas je primer. a tebi svaka cast kako imas mirne pse. ja taj uzitak nikad nisam imao.

Citat:
Odin D.: Nemas pojma sta pricas i izvodis proizvoljne zakljucke.
Pas se ne dresira protiv ujedanja

Znam sta pricam. One savete sto sam dao deluju i u praksi. Za ujedanje me nisi shvatio. Ako se kojim slucajem desi da pas krene da te ujeda, iz bilo kog razloga, ne treba pokleknuti.

Citat:
Odin D.:Ako pas ima strah od tih stvari to samo dokazuje koliko su poremeceni vas odnosi, a ne zapustena njegova dresura.

Odnosi nam jesu poremeceni. Ali verovatno i sam znas one osobe sto se prema psima odnose kao prema bebama. Za mene je pas pas a covek covek. Al jbg kad mu nisam ja gazda. On jeste zajednicki ali zna se koga najvise ceni i postuje.

Ne razumem to potpun pas. Pas je potpun i ako je miran i pokoran a ne samo ako sluzi. Istina je da sva bica postoje zbog drugih. Ali ako ti psa ne izdresiras kako valja, da bude potpun, nema od toga nista. zivece samo za sebe. postoji malo paralela izmedju psece i ljudske psihologije.

Inace za odnose. jesu poremeceni odnosi kad dreser od psa napravi masinu za cuvanje kuce??
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed22.08.2010. u 00:38 - pre 166 meseci
Pas se ne dresira, pas se uci.

Ucenje je smislena radnja, dresura je besmislena.
Da bi se pas necemu naucio treba da misli, da bi se dresirao treba da ne misli.

Nema smisla od psa traziti da obavlja funkcije i poslove koje ne moze da razumije ili koji mu nisu primjereni, cak i kad bi se dresurom mogao "robotizovati" da ih sprovodi.

Citat:
pas je uopsteno ogledalo tebe.
Jedino ako ga ti takvim napravis. Svaki pas ima svoju licnost kao sto i svaki covjek ima svoju. Ako si ti radio na tome da sebe preslikas na njega to ne znaci da si napravio pametnu stvar.

Citat:
Pas je potpun i ako je miran i pokoran a ne samo ako sluzi.
Nisam mislio da sluzi u robovskom smislu, nego da ima neku funkciju koja njemu nesto znaci, a ne samo da postoji zbog vlasnika i da u njega gleda kao u smisao svog postojanja. To je patolska kombinacija.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed22.08.2010. u 00:58 - pre 166 meseci
Pre nekog vremena sam na jednom od onih kablovskih kanala koji nam predstavljaju zivot (sa sve hamerima) bogatasa po americi cuo da postoji psiholog za kerove. Naime jednog lepog dana dzukac se is*njo na sred kuce i ovi ni pet ni sest zovu psihologa za kucice koji je trebao da resi taj problem.

Kako god.. postoje pseta koji ne vole da se podcine bez obzira na velicinu. Imao sam priliku da me takvo nesto malo, a ludo izujeda. Nije da je nesto strasno ali nije i da je prijatno bas. Dzukac se nalozio toliko da ni udarac nogom nije pomogao sve dok se gazda nije pojavio.
 
Odgovor na temu

dukisha96
Dusan Hadzimilovic
Beodrad

Član broj: 235315
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed22.08.2010. u 08:28 - pre 166 meseci
Citat:
Odin D.:Svaki pas ima svoju licnost kao sto i svaki covjek ima svoju.

Ta licnost se gubi. On se rodi sa ne znam kakvim osobinama. Ali ako ga ucis od malena kako i sta on ce postati nesto, suprotno od urodjenih osobina ili ce te osobine ostati zauvek. Dete se rodi. Mirno je i sve to. A kad poraste ubije coveka. A neko dete se rodi isto mirno ali postane direktor. Sve je kako ces ti da ga vaspitas. Isto je i sa psom. Covek njemu diktira licnost.
Ja sam imao mirnog mesanca labradora i retrivera. Crne boje. Svi znamo sta vazi za tu rasu. On je bio druzeljubiv, svima je prilazio, nikad nije lajao, isao je za drugim psima,... Ali za nepunih 15 dana on je postao agresivan. Poceo je da laje na sve zive. Rezao je na mene. Ujeo je mog tatu. A on se sasvim promenio jer moj tata nije znao sta radi. Kao igramo se. Ali ta igra je imala psihicki efekat na psa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malo o dresuri iz licnog iskustva i rukavica za ujed

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6108 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.