Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad

[es] :: Vodič za posao :: Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad

[ Pregleda: 12974 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimir442

Član broj: 168608
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad08.01.2008. u 13:16 - pre 198 meseci
Hocu da se uclanim u jednu od 50 koje postoje pa me zanimaju Vasa iskustva.
Dakle, ako iko zna (pozeljno iz licnog iskustva) za neku koja je ozbiljna i koja vam pronalazi pristojan posao u razumnom vremenskom periodu, molim odgovor.
Hvala svima na pomoci/sugestijama/komentarima!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-3.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad09.01.2008. u 00:35 - pre 198 meseci
Lepo je to sto hoces da radis dok studiras. Sto se tice poslova preko studentske zadruge, za njih ipak treba psihicki da budes spreman. Da budes spreman na to da ces verovatno imati torturu od strane poslodavca, da ce te maksimalno izrabljivati, da ces raditi sve i svasta (radnik "all in 1"), da kasnjenje i odugovlacenje u vezi sa isplatom nisu retka pojava, pa na kraju prihvatis daj sta das... itd, itd. Sto se tice muskih poslova, racunaj na fizikalisanje. Da li si spreman na to? Pricam ti iz iskustva ljudi koje znam da su radili poslove preko studentske zadruge. Ali posto kazes da trazis licna iskustva, imao sam i to, doduse davno, jedno vreme raspusta izmedju srednje skole i fakulteta radio sam, tj. delio sam letke, ubacivao ih u postanske sanducice, na stranu sto je posao uzasno monoton, ono sto mi je najvise islo na zivce su konstantne pretnje poslodavca da sam "pracen" i da ni ne pomisljam da makar jedan letak bacim u djubre, s'obzirom da onda nema nista od zarade, i da cu jos imati i za kaznu placanje ponovnog stampanja tih letaka (verovatno ukoliko ne pokrije to ta mizerna zarada), izdrzao sam cini mi se 2 nedelje, a onda... totalna diverzija cisto da vidim da li me neko prati stvarno... sta ces mladost-ludost, ne znam da li bih sada tako postupio u nekom poslu... zaradjeno sam ipak dobio. Na stranu to sto mi je i tada bilo jasno, da tesko da ce uspeti da nesto zaradi ukoliko bude imao trosak za fizikalce, i jos trosak za "detektive" koji prate fizikalce da vide da li ovi brljaju nesto.
 
Odgovor na temu

vladimir442

Član broj: 168608
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad09.01.2008. u 22:19 - pre 198 meseci
Ustvari, taj posao koji sad trazim preko studentske ne bi mi bio prvi, radio sam ranije u jednoj "ozbiljnoj stranoj firmi" kao prodavac, no, kasnije se ispostavilo da su bili potpuni idioti pa sam ih lepo poslao u **. Tako da sam spreman na svasta, ali, upravo zato i trazim neku iole ozbiljnu gde bih radio nesto poput toga sto si ti, ako ne vec nesto da radim 8h. Znam i da je to opcija koja sluzi za manipulacije sa prijavama i slicno, ali, j****o je tesko naci neki pristojan posao. Anyway, hvala ti na odgovoru!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Omladinske/studentske zadruge, Novi Sad

[ Pregleda: 12974 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.