Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?

elitemadzone.org :: MadZone :: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?

[ Pregleda: 5114 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pikac
Stajic Jelena
Beograd

pikac
Član broj: 24093
Poruke: 34
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?13.09.2006. u 22:07 - pre 214 meseci
cao, Brainstroming, da li ste imali licnog iskustva sa tim i kakvi su vam utisci?
pozdrav
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?13.09.2006. u 22:33 - pre 214 meseci
Ovo je Srbija, mi nemamo potrebe za tim, jer ne poznajemo reč 'problem'..
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?13.09.2006. u 22:33 - pre 214 meseci
Ne znam da li mislimo isto kada kazemo brainstorming, ali ti mogu reci da imam pozitivna iskustva iz firmi gde sam radio.
Oko svih kljucnih problema smo umeli zestoko da se raspravljamo, a uvek je pobedjivala najbolja argumentacija. Takvim nacinom rada, ne samo da se dobro resavaju problemi, vec se dolazi do neverovatnih usputnih ideja i preporucujem ga u svim oblastima koje imaju neki dodir sa kreativnoscu.

Dakle, nismo bas bili neki mozgovi (brain), ali smo pravili veliku oluju (storming).

;)
 
Odgovor na temu

pikac
Stajic Jelena
Beograd

pikac
Član broj: 24093
Poruke: 34
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?13.09.2006. u 23:38 - pre 214 meseci
Pa... ne znam stvarno da li mislimo isto kada kazemo brainstorming,
ali ja uglavnom mislim na pozitivnu vrstu "brainstorminga'', kada se
stvara nesto kreatvino, lepo,bilo da je resavanje problema kao sto si naveo ili
je u pitanju stvaralacka groznica...
ja sam dozivela recimo brainstorming u vidu visednevnog nespavanja, kada me
je kreativna ''groznica'' navela da stvorim nesto lepo, inovativno i do sada nevidjeno,
i uglavnom sam nailazila na nerazumevanje okoline za moja osecenja i inovacije,
bilo od strane poznatih ili nepoznatih ljudi...ali ne mogu svi da razumeju apstraktna osecanja
jedinke....
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?13.09.2006. u 23:51 - pre 214 meseci
Imao sam neki osecaj da ne mislis na brainstorming kakav je po definiciji koju ja poznajem.

Dakle, brainstorming je po definiciji:

1. A method of shared problem solving in which all members of a group spontaneously contribute ideas.
2. A similar process undertaken by a person to solve a problem by rapidly generating a variety of possible solutions.

Ja sam mislio na 1, a ti na 2.

Nesto vise o tome na http://www.answers.com/topic/brainstorming
Citat:
pikac:ja sam dozivela recimo brainstorming u vidu visednevnog nespavanja, kada me
je kreativna ''groznica'' navela da stvorim nesto lepo, inovativno i do sada nevidjeno,
i uglavnom sam nailazila na nerazumevanje okoline za moja osecenja i inovacije,
bilo od strane poznatih ili nepoznatih ljudi...ali ne mogu svi da razumeju apstraktna osecanja
jedinke....

Nemoj da se nerviras, ako se bavis bilo kakvim vidom umetnickog izrazavanja malo nespavanja i nocnog rada na necemu originalnom i inventivnom moze da bude prava stvar. Moj ti je savet da teras po svom i da se ne opterecujes sa misljenjem ljudi do cijeg misljenja ti nije ni stalo, a savete dobronamernih osoba uvek barem saslusaj, ako vec ne poslusas.
 
Odgovor na temu

pikac
Stajic Jelena
Beograd

pikac
Član broj: 24093
Poruke: 34
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.realaikido.org


Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?14.09.2006. u 06:17 - pre 214 meseci
Imao si dobar osecaj da nekako vise govorim o drugoj varijanti
Hvala ti na podrsci i razumevanju, slazem se sa tobom i mislim
da covek stvarno treba samo dvosmerno da komunicira sa ljudima
koji ga dobronamerno savetuju, pomazu i sa kojima je na istim
''frekvencijama'', kada je posao u pitanju.
hvala za link,
a, sto se def.1 tice
mislim da je to najbolja stvar za sticanje iskustva u resavanju bilo kakvih problema, ne samo poslovne prirode,
i da moze biti izuzetno inspirativan za ljude koji umeju dobro da komuniciraju u grupi, izlazu ideje
a ja jesam mislila na def.br.2
koji pored kreativnog izrazavanja obuhvata i istovremeno resavanje odredjenih problema, a

Licno mislim da bilo kakvi ''olujni'' procesi "in brain" odredjene osobe (mislim na one pozitivne procese), mogu
biti korisni u procesu sazrevanja, razvijanja inteligencije setnjom kroz svoje misaone tokove,a pogotovo kao i sticanja
iskustva u resavanju problema sa grupom ljudi (ili samostalno)
pozdrav
...i tako svaki put pocinje prvim korakom....

 
Odgovor na temu

Angel_85
Ana Cesljar
nezaposlena
Bor

Angel_85
Član broj: 102417
Poruke: 2
213.244.208.*



Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?14.09.2006. u 21:15 - pre 214 meseci
Na fakultetu sam iz osnove menadzmenta ucila brainstorming, sada bas ne znam sta sve to moze znaciti...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?15.09.2006. u 00:53 - pre 214 meseci
^^^
To znaci grupa ljudi koja iznosi svoje ideje, mislim da svako ima pravo po jednom, naravno ideje se brane (imas valjda neki argument, osim ako ne lupetas sta ti prvo padne na pamet) i tako u vise etapa izabere se najbolja ideja.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?15.09.2006. u 01:44 - pre 214 meseci
Pri kolektivnom nrainstorming nema losih ideja. To je upravo i ralog zasto jetako efikasan jer neicja glupa ideja moze naterati nekoga da drugaciji kolosek razmisljanja i do pravog resenja. POstoji jako puno primera kako upravo dovoljavanje iznosenja SVIH ideja dovodi do izuzetnog resenja.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?15.09.2006. u 01:54 - pre 214 meseci
Probali smo na fakultetu, samo jednom, na predavanju iz engleskog, i ok je bilo :) Mada morao bih još da probam to da bih imao nešto više da kažem o tome...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Brainstorming, da li ste imali iskustva sa tim?

[ Pregleda: 5114 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.