Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5437 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?27.08.2010. u 13:20 - pre 165 meseci
Citat:
Probao pa nhije radilo???


A [ta si tačno probao? Postavi novi SQLConnection na formu i postavi vrstu baze podataka na koju se konektuješ (InterBase). To će ti automatski postaviti vrednosti za GetDriverFunc, LibraryName i VendorLib. Ostaje ti da iz koda postaviš:
Code (delphi):
  SQLConnection1.Params.Values['Database'] := 'DatabaseName.fdb';
  SQLConnection1.Params.Values['User_Name'] := 'SYSDBA';
  SQLConnection1.Params.Values['Password'] := 'masterkey';
  SQLConnection1.Params.Values['ServerCharSet'] := 'WIN1250';

Nemam na poslu D2010 ali koliko vidim u D2007 ime za LibraryName više nije dbexpint.dll nego je dbxint30.dll. Predpostavljam da se u D2010 promenio samo broj na kraju pa je tamo 40 ili 50. Proveri to. Zato sam ti i rekao prvi put da postaviš propertije iz IDE-a, ne iz koda.
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

mr.zhile
Ivan ZHILE
C# developer

Član broj: 185721
Poruke: 249
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?27.08.2010. u 14:28 - pre 165 meseci
UFFFF sad me opasno zeza
pazi sad ovo
Reinstlirao sam delphi 2010 i to neki krek koji sma na netu nasao, a instalirao onaj borlandov trajal veriju
i ka dprenesem na formu u designetd time TSQLConnection nece da mi pokrene listu drajvera za baze ...poruka kaze....'driver connection registry file....pa putnaj do fajla dbxconnections.ini. not found'
E a pazi sad ovo ja nadjem fajl na toj putanji,....ne vrujem kako em nervira ovo...uuuuuuuuuuuuu :( L
Don't worry be happy
 
Odgovor na temu

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?27.08.2010. u 16:46 - pre 165 meseci
Nisam potpuno siguran šta je uzrok tih problema, ali mogu da ti dam par generalnih saveta.

Prvo, ako ne znaš šta radiš, nemoj držati instalirane više od jedne verzije Delphija.
Drugo, ako deinstaliraš Delphi, dosta fajlova ipak ostaje na računaru, pa ih je potrebno ručno obrisati pre nego što ponovo instaliraš istu ili drugu verziju Delphija. Ovo takođe važi i za podatke upisane u Registry.
Treće, postoji mogućnost da ti je problem upravo u "verziji" Delphija koju koristiš ili u načinu na koji je instaliran ili u načinu na koji je krekovan. Što se tiče krekovanih verzija, mislim da ti niko iskusan ovde neće davati konkretne savete o tome jer svi generalno podržavamo rad sa originalnim verzijama

Da sumiram. Deinstaliraj SVE verzije Delphija koje imaš na računaru, pobriši sve fajlove koji ostanu nakon toga, pobriši sve vezane Registry ključeve, restartuj računar i tek onda ponovo instaliraj samo jednu verziju Delphija (recimo 2010). Ako si dosta brčkao sa time i ako nisi iskusan korisnik pa da sam znaš da rešavaš ovakve probleme, onda bih ti najradije preporučio da reinstaliraš čitav sistem da bi izbegao dalje probleme.
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

mr.zhile
Ivan ZHILE
C# developer

Član broj: 185721
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?28.08.2010. u 17:32 - pre 165 meseci
hvala na pomoci resio sam problem u pitanju su bile pogresno unete putanje u regisrty

E sad imam jedno malo glupo pitanje...
Da li je neko radio algoritam za odredjivanje da li su zapisi dva dataseta-a isti, novi, izmenjeni ,ne znam da li em razumete?
Da se prodje kroz sve zapise jednog, sve zapise drugog, polja jednogm polja drugog dataseta-a i da se oni koji su novi upisu, postojeci izmene, a ne izmenjeni ignorsiu.
I jos jedno pitanje ukoliko neko ima takvu funkciju da li bi je podelio sa ostalima?
Moze i za nizove isto tako se radi....??
Hvala unapred
Ivan
Don't worry be happy
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i izbor praavog servera za veeliku bazu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5437 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.