Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pdf iz baze u Delphi aplikaciju

[es] :: Baze podataka :: pdf iz baze u Delphi aplikaciju

[ Pregleda: 5464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon pdf iz baze u Delphi aplikaciju31.07.2003. u 22:36 - pre 251 meseci
Baza je access,tip podatka u njoj je BLOB - pdf je uskladisten,potrebno je iz delphi aplikacije povezati se na bazu(uradjeno) i procitati pdf fajl i otvoriti ga u acrobat reader-u.Da li neko ima delphi componentu koja radi sa pdf -ovima,jer inace treba da pisem BLOB u stream pa da citam iz streama imam nek komplikacije pri tome iako radi generalno(ili neko ima bolje resenje)???
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 04:53 - pre 251 meseci
Mislim da ces sebi znatno da olaksas zivot tako sto ces pdf fajl da cuvas eksterno, kao fajl za sebe, a u bazi ces da imas relativnu putanju (u odnosu na predefinisani root) do tog fajla. Onda mozes da koristis standardni nacin za gledanje pdf-a. Jako me interesuje zasto pdf mora da bude u bazi. Sta jos radis sa takvim binarnim podacima?

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 12:07 - pre 251 meseci
Prijatelju,kako to mislis zasto pdf u bazu?Zasto ista stavljamo u bazu?Zelim da ti podaci koji su u pdf - u budu dostupni samo onom ko treba da ih vidi.Ostavljanjem podataka van baze i navodjenjem putanje do njih necu postici njihovu sigurnost.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 12:19 - pre 251 meseci
Coek ti je dobronamerno rekao. Trpanjem PDF-ova u bazu potencijalno ces bazu pretrpati pa ces imati problema.

Jeste najprostije sigurnost resiti tako sto ces sve da strpas u bazu (mada je to diskutabilno jer kliko znam svaka access baza se da lako otvoriti i kad ne znas sifru za nju), ali racunaj i na to da PDF ima sopstveni sistem za podesavanje prava pristupa podacima u njemu tako da i to mozes iskoristiti.
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 15:23 - pre 251 meseci
Naravno da je covek dobronamerno odgovorio,ne moras ti to da mi kazes.Ja samo hocu da kazem da je problem takav,ne mogu da cuvam putanju,moram sam PDF da smestim u BLOB tako je zahtevano i tako mora da bude.Ja sam problem resio ali ima nekih problema i svaka pomoc je dobrodosla,hvala vama svima koji odgovarate,nisam ni imao nameru da budem ironican ili bilo sta,moja je greska sto nisam napomenuo da takvo resenje otpada u startu.Bez ljutnje
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 15:42 - pre 251 meseci
Da li ti je baza na lokalnom kompjuteru ili negde na remote sistemu? Ako je na udaljenom kompjuteru, čuvanje datoteka van baze bi ibo čuvanje datoteka na udaljenom sistemu uz pristup preko nekog protokola (HTTP, FTP, SCP...) što se može efikasno zaštiti, te jedino što ostaje jeste zlonamernost administratora remote sistema (što valjda nije moguća varijanta...)

Ako je baza negde u lokalu, ne verujem da si išta postigao. Tačno je da neko neće moći da se poveže na bazu, ali će moći da uhvati celu bazu (šta god da je, kada već nisi rekao, ali hajde da pogađamo da je mySQL) te ti opet nije digurnost.

Kao što je broker rekao, najbolje je da sam PDF zaštitiš, bilo korišćenjem njegovih sistema (što ne bih preporučio jer korisnik mora dva puta kucati lozinku, moguća je nekompatibilnost verzija Acrobat Reader-a...) ili enkripcijom PDF datoteka i njihovim dekriptovanjem iz tvog programa što je po meni najbolje rešenje.

Ovo što pričaš o BLOB-u je totalno pogrešno, baza se ne koristi za to. Zamisli da imaš 100 datoteka po 4 MB = 400MB! Baza od 400MB se teško backup-uje, teže joj se pristupa,... Mislim da si na pogrešnom putu.

Razni sistemi sa kojima sam se susretao, a koji treabju autorizovanom korisniku prikazati PDF (ZOP Bonitet, Neka zbirka zakona, i slično) rade enkripciju PDF datoteke i vraćanje u izvorni oblik u run-time-u za prikazivanje nakon čega (kada se zatvori acrobat reader) sam program briše datoteku. Moguće je za vreme otvorene datoteke, uraditi preotimanje iste pa onda to distribuirati, ali to isto valjda nije mogući scenario. Doduše, i to se rešava izradom spec. čitača PDF datoteka koji pristupa PDF-u iz memorije (koji sam radi i dekripciju po ključu korisnika)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 16:19 - pre 251 meseci
Dobro, prijatelju, niko nece da se ljuti. Ako je korisnik tako zahtevao, onda je to najveci problem. Pokusaj da ih ubedis da se sigurnost ne resava bazom. Pogotovu ne Accessom. Nije baza cekic kojim se zakucava svaki ekser (problem).

Moj najveci klijent dnevno radi sa desetinama miliona dolara, koriste dokumente u elektronskom obliku, imaju i bazu, ali niko nije lud da iste trpa tamo gde im nije mesto. Siguran sam da i sam razumes koliko je to lose resenje, ali dokazati to korisniku, sasvim je drugi problem.

Na zalost, ne mogu nista pametno da ti kazem, jer ne znam kakav je problem sa BLOB-om. Probaj jos jednom da razgovaras sa njima i da ih ubedis da rade pogresnu stvar. Ako mislis da ima smisla, reci, pa cemo da smislimo argumente :)

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 16:50 - pre 251 meseci
EVo ovde imas nesto o koriscenju PDF-a pa pogledaj

http://delphi.about.com/sitese...hi&TopNode=3042&type=1

http://delphi.about.com/cs/howto/ht/htpdf.htm

http://delphi.about.com/cs/toppicks/tp/aatppdf.htm

http://site4.pdf995.com/download.html

http://www.planetpdf.com/mainpage.asp?WebPageID=294

 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 17:05 - pre 251 meseci
Baza koju koristim jeste Access i na lokalnom sistemu. Novi problem,pokusao sam da zapamtim putanju do pdf-a.Kada krenem da citam program se zaglupi pri otvaranju Acrobat reader-a.Imam instaliranu activeX PDF komponentu u Delphi-ju koja izgleda nesto ne radi.Problem je sto nije dokumentovana jer se naknadno instalira tako da imam i taj problem sada.
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 17:22 - pre 251 meseci
Ljudi moji problem je resen,pamticu putanju kao sto ste svi preporucili,sitan problemcic koji je bio je ispravljen,hvala svima i izvinite ako sam bio malo drzak,
Last Man Standing bez uvrede nema potrebe da budes ironican,ja rec prijatelj cesto koristim
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: pdf iz baze u Delphi aplikaciju01.08.2003. u 17:45 - pre 251 meseci
Jeste da sigursnosti nikad dosta, ali takodje moze da se resi na vise nacina. Ako samo treba odredjeni da citaju te pdfe onda napravi sistem logovanja, tako da ce svi moci relativno lako da dodju do onoga za sta su pozvani da vide.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: pdf iz baze u Delphi aplikaciju

[ Pregleda: 5464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.