Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server

[es] :: Oracle :: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vokus
Vojčo Kraljevski
Makedonija

Član broj: 30597
Poruke: 36
62.220.220.*



Profil

icon Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server09.09.2004. u 00:02 - pre 238 meseci
Šta biste mogli da ponudite kao rešenje za sledeći problem.

Radim na klientsku aplikaciju u Delphi-ju (znači Windows platforma) i potrebno ja da napravim konekciju do Oracle bazu podataka (koje se, manje bitno, nalazi na Linux platformi). Problem je to što se baza nalazi u internu mrežu koja je iza firewall-a, pa ne mogu da kreiram direktnu konekciju do baze (pr. ADOConnection).

U tu internu mrežu (gde se nalazi baza) mogu da stavim (ili isprogramiram) neki program (pr. u programskom jeziku Java, jer je Linux platforma) koji može da se poveže sa bazom, a istovremeno može da posluži i kao server na koji se povezuju klientske aplikacije na određeni port.

Postoji li neko elegantno rešenje za ovaj application server - proxy tako da klient ustvari i ne zna da se ne povezuje direktno na bazu, nego ide preko ovog application servera?
Vojčo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server09.09.2004. u 00:43 - pre 238 meseci
Ako se pretpsotavi da je ta konekcija koju zelis da izvedes legalna zasto ne bi prosto podesio firewall da dozvoljava te konekcije?
 
Odgovor na temu

vokus
Vojčo Kraljevski
Makedonija

Član broj: 30597
Poruke: 36
62.220.220.*



Profil

icon Re: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server09.09.2004. u 01:18 - pre 238 meseci
Evo stiže i potvrda da je konekcija legalna. Uostalom ja moram da imam username i password na bazu za da uspostavim konekciju, na bilo koji način.

A kad sam i ja postavio pitanje zašto ne bi prosto podesio firewall, odgovorili su mi da je to odluka (politika) sistem i database administratora.
Vojčo
 
Odgovor na temu

vokus
Vojčo Kraljevski
Makedonija

Član broj: 30597
Poruke: 36
62.220.220.*



Profil

icon Re: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server09.09.2004. u 02:01 - pre 238 meseci
Preciznije, radi se o sledećem. Oracle baza nalazi se na LAN_1 koji je zatvoren firewall-om. Preko kompjutera iz LAN_2 (koji je isto zatvoren firewall-om) može se bez problema pristupiti na bazu. Znači, kad se klijentska aplikacija nalazi na neki od kompjutera na LAN_2, onda nema nikakav problem.

Klijentska aplikacija može se nalaziti i na izolovani mobilni kompjuter koji se nalazi negde na terenu. Od ovaj mobilni kompjuter može se pristupiti preko modema samo do neki kompjuter na LAN_2. Znači na taj neki kompjuter na LAN_2 treba da ima proxy (application server) preko koga bi se mobilni kompjuter povezivao sa bazom.

Sad mislim da je malo jasnije.
Vojčo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server09.09.2004. u 13:28 - pre 238 meseci
Ako sam dobro shvatio imas


ORACLE <---> LAN1 <-------> LAN2 <---> MODEM <------> MOBILE

I tebi radi konekcija sa LAN 1 na ORACLE i LAN2 na ORACLE ali ne radi sa MOBILE na ORACLE?

To mi lici kao nedostatak rutinga a ne blokirana komunikacija sa Oracle-om. Racunar koji je povezan preko modema najverovatnije ne moze da vidi lokalnu mrezu vec vidi samo racunar na koji je povezan.

Potrebno je omoguciti ruting tako da MOBILE takodje vidi ORACLE. Najbolje je da vidis sa administratorom te mreze da ti to napravi posto ipak treba znati dosta parametara tih mreza da bi se moglo izvrsiti podesavanje.

Razumljivo je da admin ima otpor zahtevu da omoguci modemski pristup svojoj mrezi. Riskantno je. U principu na racunaru na kome je modem treba postaviti jos jedan firewall koji bi osigurao pristup preko modema.

Najbolje ti je da sastavis onoga ko te je angazovao da napravis program i administratora pa onda izlozis da ovaj prvi zahteva da se oracleu prisupi preko modemske veze pa nek se oni onda dogovore kako to da ti omoguce. Ti bi, kao neko ko je napravi program trebao da im ispostavis minimalne zahteve koje je potrebno ispuniti da bi program radio a to je da postoji funkcionalan i dostupan Oracle server. Ako tvojprogram radi kada je na nekom racunaru u lokalnoj mrezi onda si ti svoje zavrsio a oni neka se misle kako da obezbede da se serveru moze pristupiti i preko modema. To ionako nije tvoj posao nego posao administratora mreze.

Ti mozes da resis problem instalaijomnekog malog softverskog rutera na racunar sa modemom ali onda ulazis u prolem jer time narusavas koncepciju mreze koju odrzava administator te mreze.

 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Delphi Client <--> Application Server <--> Oracle Server

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.