Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30807 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor01.09.2010. u 10:56 - pre 166 meseci
Pa postoji nekakva surova realnost. Na neka pitanja jednostavno nema odgovora.

Recimo, kineski skuteri su prodavanija vozila od Harlija, i veca zarada je ostvarena, ali je tesko porediti kvalitet.

Sa druge strane, kada se malo vratim u proslost, nijednu avionsku kartu(interkontinentalnu) nisam platio koliko pise na njoj, i nijednog VW-a koliko pise u katalogu, tj cenovniku..

Sa korisnicke strane, ni jedno vozilo kao VW nije bilo tako zahtevno kod odrzavanja kao VW. Mislim na odrzavanje vozila u top stanju.

Ne osecam da mi je VW "pomoc", upotrebna sprava u kuci, vise lici na razmazenu smizlu, koja stalno ispostavlja cudne zahteve. Za razliku od nekih drugih vozila.
Buba je imidz 100%, i ja se tretiram kao neki fan, valjda je moja krivica sto zelim i transport

Jednostavno, nemam period "vozi i zaboravi"..


Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor01.09.2010. u 12:23 - pre 166 meseci
Biće da si naleteo na neki sasvim redak primerak Bube. Ja lično nisam imao, ali moj ćale jeste. Tokom 13 godina posedovanja, NIJEDNOM se nije pokvarila. Ulje nikad nije menjano, već isključivo dolivano (zbog uvećane potrošnje bokser motora) a filter vazduha nekiloko puta opran u benzinu. I to je SVO održavanje koje je buba dobila za 13 godina. Sipanje goriva se ne računa u održavanje, zar ne ? Auto je vožen svakodnevno poso-kuća.

Inače, pridružujem se mišljenju da tendenciozno učestvuješ u diskusiji sa izrazitim animozitetom prema VW brendu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor01.09.2010. u 14:00 - pre 166 meseci
Ma neeeee Jovo,

Vlad ima novu Bubu.

To je ona za koju ja kazem da je najgori VW auto svih vremena . Samo je stari 1602 mozda gori.
( A kad su Ameri znali da naprave auto? Pa i te Kamikaza Tojote su njihovi produkti.)

Kada odvezes novu Bubu na servis, majstori masovno odlaze na bolovanje.

P.S. Ne znam kako je kod Nocnog, ali kod mene je tarifa dva puta veca nego za normalni auto.


[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 01.09.2010. u 17:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor01.09.2010. u 14:52 - pre 166 meseci
Ahahaha

Pa to je platforma G4, a 90% korisnika vozila se kunu u golfa, za cetvorku i krv daju

Drugacije su plastike, karoserija(i ono sve nakaceno na karoseriju, tipa lampice i ogledalca), i velicina gepeka, a, motor, trap, menjac, ...zapljunuti G4. Tako i delove kupujem..molim jednu kuglu za golfa4, ili zupcasti kais

Jeste vw gadan auto.

Uzgred, i vozacki sam polagao na jednoj "bosanki", 1200, zatim vozio 1302, pa 1300, vrlo kratko doticnog G2, bas 1,6D, prodat skuplje nego kupljen, pre petnaestak(i koja vise) godina peglicu je zamenila "nemica" 1200, za koju nisam uspeo da nadejm sve delove, sto sam zeleo, za restauraciju i motora i ostatka, bejahu neke gladne godine, vise nestasica svega, a niko nije zeleo da tegli zamajac iz SAD-a...

I kvarilo se to, ali je moglo da se popravlja, tehnika jednostavna, kao kod trokolice, ali nista ekstra, zadovoljstvo veliko, bas veliko.

Da ne nabrajam kvarove, ne kudim ja njih zbog nesavrsenosti, vec zbog prodaje magle, i velike "tehnike".

Licno se uverivsi, da vremesni Lancer, iz vremena G2, cene kostanja kao G2, je imao svemirsku tehniku prema VW-u.

I klima i elektro paket, i servo volan, automatik, i dobra muzika, i trajni materijali(i krpe, i plastike, i gume, o gvozdju da ne pricam, i dalje su hromirani delovi sjajni), konfor i trajnost, lakoca voznje, malo veca potrosnja(karburator iz tih godine, pocetaka naftne krize)...jedno dve tri klase iznad VW-a, vise uporedljiv sa Audijem, a i od njega bolji..

Pa kako ne primetiti, da su na novoj bubi plastike kvaliteta kao u Yugu(istina lepseg izgleda), tehnicka resenja koja ne bi prosla ni kao maturski u srednjoj skoli...ali imidz cini cuda..

Ali i umanjuje zadovoljstvo voznje, i to znacajno, mnogo vise nego bucna i neudobna stara buba..

I nemam neke razloge da ih kujem u zvezde, niti mogu da osporim imidz, ali mogu da konstatujem da bahato zloupotrebljavaju imidz, i da svaki sitan tehnicki napredak jezivo naplacuju.

Gledajuci sa strane korisnika, sve se vise osecam prevarenim, mozda zato sto vise polazem ipak na tehniku, nego na imidz.

Ali, usaglasice se to..sa sledecim (mojim) vozilom

Poz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako bi izgledao nov VW 1.6D motor

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30807 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.