Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109371 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 14:46 - pre 101 meseci
Citat:
zlocesti_bn: Meni je neverovatno da jos uvek nisu pojacali kontrolu na granicama, moze da uce ko hoce - kad hoce.


i da potrosi nesto para u CH. Stvarno su ludi CH.

Citat:
zzz030: Imaju pravu i onog trenutka kada osete da su ugrozeni zastitice svoje nacionalne interese sigurno bez obzira na pretnje EU, a to ce ovim tempom doci relativno brzo. Za tako nesto imaju snage, nisu banana drzava kao Srbija.


Svajcarac ne razmislja kao Balkanac, ksenofobno, ljubomorno, kratkovido... A za razliku od narecenih naucio je da radi u rukavicama.

CH je sama pristala na ugovor sa EU zato sto ima koristi od njega. Jednostavno CH poslodavci mogu da biraju krem evropske radne snage, sto je i normalno, posto placaju najvise. Pogledaj malo bolje poslove po CH i videces recimo stavku: deutschkenntnisse als muttersprache slobodno citaj svicdojc OBAVEZAN ili primamo samo Svajcarce...
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 15:06 - pre 101 meseci
Ma ja, ovi teroristi su bas dosli da trose pare. Pre par dana obustavljen potpuno saobracaj u Zenevi zbog bombe. Ljudi koji su ucestvovali u teroristickom napadu u Parizu kriju se u Zenevi.

Takvi bas trebaju da pomognu Svajcarsku ekonomiju.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 15:18 - pre 101 meseci
naravno sad posto si se domogao Svajcarske bilo bi dobro da se zemlja zatvori. A ti si ko ?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 15:30 - pre 101 meseci
Ja nisam rekao da se zatvori neko da se pojacaju kontrole. Pa ni u BiH ne moze da udje ko hoce.


Ja ne znam u kom delu CH ti zivis, ali u ovom delu gde sam ja na zeleznickim stanicama ne mozes da prodjes od "imigranata". Sve bradati momci od po 20 i kusur godina...pre par dana jedan je otisao i istovario se u kabini za presvlacenje u C&A.

Da ponovim, ne da se zabrani ulazak svima, nego da se poostri kontrola prilikom ulaska.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 15:39 - pre 101 meseci
nema od toga nista, braco, a znas zasto ?

u EU su davno izracunali da je bolj nemati nego imati granice. Jer bolje je da milioni ljudi prolaze neometano jer evropa je mali kontinent. Krimos ionako nece nikad doci na granicu i prijaviti se.

Ovi pak imigranti "Sirijci" sto ih vidjas nisu tu zbog toga sto je Svajcarska u Sengenu vec zato sto je potpuno podbacila kontola spoljnih granica Sengena ! U Grckoj i Italiji. Ali to ce se vremenom resiti, pojacanom kontrolom.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 15:49 - pre 101 meseci
Ali kad vec imaju tako dobar geografski polozaj, da je skoro nemoguce uci u drzavu osim na granicni prelaz, red bi bio da to i iskoriste.

Nemam ja nista protiv ulaska imigranata u drzavu, ali koji to zaista i jesu. Neka se njima obezbedi smestaj negde i posao, ja sam za to sve. Meni su veci problem u mom delu francuzi koji dodju i rade posao za daleko manje pare.

Konkretno, pre godinu dana sam predao u jednom starackom domu da radim kao domar, tu radi i moja supruga kao sekretarica. Pozvali su me i ponudili platu 3500 franaka bruto???Naravno, ja sam im se zahvalio i odbio jer bi mi plata nakon svih odbitaka izasla 2300. Posle par dana zaposlili su francuza za 3000 bruto, koji dolazi svaki dan iz Francuske.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 16:15 - pre 101 meseci
placa i francuz porez, a placa i zdravstveno CH iako je prekogranicar, zatim putuje... Ne ulazim u to sto nisi prihvatio 2300>0 dok ne nadjes nesto bolje.

Koliko sam gledao neki prilog u CH ima inspekcija koja kontrolise CH poslodavce da li jednako po propisanim satnicama placaju strance. Mozda bi mogao da ih prijavis finansijskoj cisto da ih malo posete..

U CH se moze uci i mimo granica na xy mesta. pogotovo tamo kod Zeneve.

[Ovu poruku je menjao Aix dana 29.12.2015. u 18:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 17:59 - pre 101 meseci
m////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

[Ovu poruku je menjao zlocesti_bn dana 30.12.2015. u 00:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 18:56 - pre 101 meseci
zato sad imas 0. Daju vam nerealno visoke plate pa dok traje traje...
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 20:51 - pre 101 meseci
//////////

[Ovu poruku je menjao zlocesti_bn dana 30.12.2015. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 21:59 - pre 101 meseci
Citat:
zlocesti_bn: I ta plata od 4300 je mala za posao koji sam radio. Sada imam 3800 sa tendenciom rasta


mani me cifara prijatelju.

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.12.2015. u 23:05 - pre 101 meseci
Pustite se vi plata i zakona u CH.

To je sve pisano onako kako njima odgovara, i u svakom njihovom zakonu postoji ono "ABER" ili "ODER". Koliko sam puta do sada cuo da kazu, svaki slucaj je jedinstven i gleda se pojedinacno.
Jednom je jedan covek nas rekao, "nemoj sine ti da se bojis za njih, ako sve ode u kuracc, i svi budu morali da ga prime, oni ce prvi da stave vazelin i primiti ga najbezbolnije"
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.12.2015. u 16:56 - pre 101 meseci
Citat:

Citat:
zzz030: Imaju pravu i onog trenutka kada osete da su ugrozeni zastitice svoje nacionalne interese sigurno bez obzira na pretnje EU, a to ce ovim tempom doci relativno brzo. Za tako nesto imaju snage, nisu banana drzava kao Srbija.


Svajcarac ne razmislja kao Balkanac, ksenofobno, ljubomorno, kratkovido... A za razliku od narecenih naucio je da radi u rukavicama.

CH je sama pristala na ugovor sa EU zato sto ima koristi od njega. Jednostavno CH poslodavci mogu da biraju krem evropske radne snage, sto je i normalno, posto placaju najvise. Pogledaj malo bolje poslove po CH i videces recimo stavku: deutschkenntnisse als muttersprache slobodno citaj svicdojc OBAVEZAN ili primamo samo Svajcarce...


Ovi atributi se i na mene odnose?
Te iste ugovore moze i da suspenduje jer i EU ima ogromne koristi od toga. Ti si mnogo opterecen Svajcarskom i nesto nisam siguran da zivis tamo kao sto kazes. Sve si ti to lepo naucio u teoriji ali plasis se da je ne zatvore pre nego sto sebe tamo smestis.
 
Odgovor na temu

Auslander3883G
Privatno
Privatno

Član broj: 331867
Poruke: 5
..ble.stat.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 15:07 - pre 101 meseci
Zivim u BiH, imam 15 godina I punim 16 u avgustu, moj tata zivi u svajcarskoj vec deset godina I ima C papire vec dvije godine ali jos nije trazio drzavljanstvo. Ja imam Hrv pasos preko majke a on ima BiH. Ove godine je odlucio da vodi mene I majku gore pa sam htjela da pitam koliko je to moguce s obzirom da punim 16 godina za sedam mjeseci, on ima stan I sve sto je potrebno s njegove strane samo sto ce u martu zapoceti taj postupak, tj. Tad ce odnijeti moje I mamine papire, I sve neophodne potvrde, da li je moguce za mene da odem kroz tih sedam mjeseci gore ili ne I kolike su mi sanse.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 15:22 - pre 101 meseci
On ako ima C permin moze da vas dovede kad hoce. Jedino ne znam kako ce sljakati za drzavljanstvo, posto tu ima dosta caka.

Npr, evo konkrento slucaj za brak. Ukoliko se vencate sa nekim ko je vec imao CH drzavljanstvo, vi ga posle 5 godina automatski dobijate, dok ako je vas bracni drug dobio CH drzavljanstvo samo jedan dan nakon sklapanja braka, morate da cekate 5 godina ako se ne varam i tad morate da polazete za drzavljanstvo.

Sad ne znam dal ako on dobije drzavljanstvo, dal ti u tom slucaju dobijas automatski preko njega ili ne...



Elem, da se i ja pohvalim. Od 1. februara pocinjem da radim praksu u jednoj firmi koja se bavi malo naprednijim programiranjem. Poslao sam im CV i motivaciono pismo koje im se jako svidelo i pozvali me na razgovor. Kad su videli koliko sam naucio za 2ipo meseca, resili su da me prime kao "ucenika" i da me placaju 2000 franaka mesecno sledecih godinu dana.

Sad to jeste malo, ali posle godinu dana bice daleko vise, za ono sto ce da me uce :)
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 16:09 - pre 101 meseci
@zlocesti
Čestitam :)

Koja znanja si imao pri konkurisanju?
Šta radi firma?

 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 17:09 - pre 101 meseci
Citat:
Auslander3883G:
Zivim u BiH, imam 15 godina I punim 16 u avgustu, moj tata zivi u svajcarskoj vec deset godina I ima C papire vec dvije godine ali jos nije trazio drzavljanstvo. Ja imam Hrv pasos preko majke a on ima BiH. Ove godine je odlucio da vodi mene I majku gore pa sam htjela da pitam koliko je to moguce s obzirom da punim 16 godina za sedam mjeseci, on ima stan I sve sto je potrebno s njegove strane samo sto ce u martu zapoceti taj postupak, tj. Tad ce odnijeti moje I mamine papire, I sve neophodne potvrde, da li je moguce za mene da odem kroz tih sedam mjeseci gore ili ne I kolike su mi sanse.


Nema problema za vas. Otac na vreme radi sve sto treba, ti do 18. godine imas fore. Vrlo brzo cete dobiti vize. Srecno :)

Citat:
zlocesti_bn:
On ako ima C permin moze da vas dovede kad hoce. Jedino ne znam kako ce sljakati za drzavljanstvo, posto tu ima dosta caka.

Npr, evo konkrento slucaj za brak. Ukoliko se vencate sa nekim ko je vec imao CH drzavljanstvo, vi ga posle 5 godina automatski dobijate, dok ako je vas bracni drug dobio CH drzavljanstvo samo jedan dan nakon sklapanja braka, morate da cekate 5 godina ako se ne varam i tad morate da polazete za drzavljanstvo.

Sad ne znam dal ako on dobije drzavljanstvo, dal ti u tom slucaju dobijas automatski preko njega ili ne...



Elem, da se i ja pohvalim. Od 1. februara pocinjem da radim praksu u jednoj firmi koja se bavi malo naprednijim programiranjem. Poslao sam im CV i motivaciono pismo koje im se jako svidelo i pozvali me na razgovor. Kad su videli koliko sam naucio za 2ipo meseca, resili su da me prime kao "ucenika" i da me placaju 2000 franaka mesecno sledecih godinu dana.

Sad to jeste malo, ali posle godinu dana bice daleko vise, za ono sto ce da me uce :)


Samo napred. Da si slusao ovde neke ne bi ni uspeo. Barem tamo umeju da prepoznaju onog ko se trudi i daju mu sansu. Srecno i tebi :)
 
Odgovor na temu

Auslander3883G
Privatno
Privatno

Član broj: 331867
Poruke: 5
..ble.stat.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 18:23 - pre 101 meseci
Nadam se da ce se sve odvijati po planu, jer stvarno ne bih da idem u drugi razred srednje skole ovdje.. Ali opet pitanje je koliko je moguce dobiti papire kroz pet mjeseci
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 20:57 - pre 100 meseci
Citat:
keepgoing:
@zlocesti
Čestitam :)

Koja znanja si imao pri konkurisanju?
Šta radi firma?



Naveo sam da zelim u buducnosti da radim naprednije programiranje. Prvo su mi trazili da im pokazem sta sam do sada naucio, koliko dugo ucim... Odusevljeni su bili gradivom koje sam savladao za ovaj period i hoce da budem kod njih. Postavljali su mi par zadatak (laksih) da odradim i svideo im se nacin na koji sam uradio. Cak su zadaci bili banalni...

Zato imam poruku za sve, ne odustajte i kad vam se cini da je sve gotovo...Ja sam poslao preko 150 aplikacija za praksu i dobio sam sigurno preko 40 odbijenica gde su mi rekli da ne primaju na praksu nikoga ili da nemaju mesta, ali da slobodno apliciram za radno mesto. Mozda bih bolje prosao da sam trazio posao direktno, ali nisam smeo da se usudim za to.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.01.2016. u 21:12 - pre 100 meseci
Citat:
Auslander3883G:
Nadam se da ce se sve odvijati po planu, jer stvarno ne bih da idem u drugi razred srednje skole ovdje.. Ali opet pitanje je koliko je moguce dobiti papire kroz pet mjeseci


Mlad si dosta, srednja skola i taj period zivota je najlepsi, shvatices kasnije... tako da nemoj da se opterecujes mnogo oko toga uzivaj dok si kod kuce, sve ce ti biti obezbedjeno kako stvari stoje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109371 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.