Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109221 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ozeni se brate moj
Na Moravi

Član broj: 326655
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2015. u 16:13 - pre 108 meseci
Zna li neko koliko treba da prodje vremena da bih dobio bilo kakav dokument od vencanja. Dakle, ja i supruga smo se vencali Svajcarskoj pocetkom aprila, ja sam se zbog posla morao vratitu u Srbiju, ona je otisla u Opstinu da me prijavi i odnela je vencani list koji smo dobili kada smo se vencali i jos uvek nije stigao nikakav odgovor.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

svastojed

Član broj: 145529
Poruke: 10
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku24.05.2015. u 09:44 - pre 108 meseci
Pozdrav,

Evo vec neko vreme citam na forumu oko dobijanja vize za CH ali nisam uspeo da nadjem ono sto me konkretno interesuje,posto je moja situacija malo drugacij od ostalih, pa mi je svaki savet dobrodosao!

U septembru 2014 sam dosao u Svicu i igrao sam ovde jedan sport profesionalno i klub mi je zavrsio L vizu na 7 meseci i imao sam sve placeno od kluba(stan,hrana,osiguranje,kola) i onda sam se vratio za Srbiju po isteku vize(jer je zavseno prvenstvo) i sada sam opet dosao za Svicu turisticki na nedelju dana posto mi je klub sredio razgovor za posao u jednoj firmi koja je sponzor kluba i hoce da me zaposle u toj firmi! Tako da sam vec bio na tom razgovoru i sve je proslo odlicno i ta firma hoce da me zaposli ali sam siguran da ne znaju koja je peripetija oko sredjivanja B vize za mene pa bih voleo da mi kazes samo par saveta kako bih se to najlakse zavrsilo tj. sta da kazem toj firmi na sta treba da stavi akcenat prilikom podnosenja zahteva sa vizu! Tipa hocemo da zaposlimo bas njega iz Srbije jer prica Srpski a mi hocemo da prosirimo nase proizvode na to trziste...pa mozda da to bude izgovor ili tako nesto...
Inace ja sam zavrsio visu skolu za IT i plus jos godinu dana specijalistickih studija, a pozicija na koju oni mene ovde hoce da zaposle nema veze sa mojom strukom a to je pozicija "Production manager" u toj firmi.
Ono sto je najbitnije je da klub i ova firma hoce da ucine sve kako bih me zaposlili tako da je to jedna olaksavajuca okolnost.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

armagedon67
norde construction

Član broj: 329330
Poruke: 2
46.43.191.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.05.2015. u 21:56 - pre 108 meseci
Postovani clanovi foruma ,
Interesije me , ja imam holanski pasos i govorim nemacki , holandski , engleski , i pomalo spanski.
Ja sam po struci trockenbauer , keramicar, vodoinstalater, i razumem se u struju , imam izuzetno gradjevinsko iskustvo.
Zelja mi ke da se naselim u okolinu Basela .Trenutno sam u Austriji i muku mucim sa poslom posla ima ali su sve vecinom lose firme
Kasni plata kasne dnevnice , zalost.
Kakva je procedura sa holanskim pasosem , pratim oglase za moju struku ima jako puno oglasa , medjutim kako ide sa smestajem dali je to problem i prijavom boravka.Unapred hvala svima kojii mogu pomoci ili preporuciti neku adresu.
S postovanjem Zoran Wien
 
Odgovor na temu

Losmi81
Milos Vasic
Vlasnik virme Export-Import Adonis
Adonis
Brace Tatica14Kiki nda Sr

Član broj: 318072
Poruke: 1
46.174.97.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.06.2015. u 09:42 - pre 108 meseci
Citat:
postar ch:
..ne pisem cesto ali pratim forum redovno.Neko je izgleda zaboravio naziv foruma i pretvorio ga u forum zvezda/partizan..a to je prica bez kraja..i ovde neko zivi sa 100 a neko sa 1000 evra..bezpredmetno je pricati sta je malo i koliko je kome dovoljno. taman kad sam kao stariji i sa tanjim zivcima od svih vas..a bogami i ima me.hteo da nekom pocupam usi..haha ..elmagico je pokusao i nadam se uspeo da vrati tok teme pokusavsi da pomogne mladoj buducoj mami..oni koji me znaju..znaju da sve verujem..dok se drukcije ne dokaze.elmagicovi tekstovi su jasni tacni i provereni kroz forum vise puta. kad se budem snasao u ch..seticu ga se ..za dan bezbednosti..sto rece ilija cvorovic iz balk. spijuna haha.elem..posto moja snasa ne cita forum a sviraljka je trenutno u njenim rukama..elmagicov tekst o mestu sklapanja braka sam kopirao i poslao joj..kao odgovor ..magistra prava iz basela..sto i mislim da jeste..obzirom koliko zna materiju.
obzirom da je trust mozgova sa osnovnom skolom u ch trenutno..snasa je IPAK rekla da skupim papire i odnesem u ambasadu ch i dodjem gore na vencanje.
ovako..sve potrebne hartije okupim po opstini i policiji..platim kao vuk kozom..pa ih odnesem na apostile pecatiranje u sud..gde u ks konkretno jedan apostile pecat kosta 2090 din..pa posle nastupa i teskih reci sa moje strane i opomene njihovog obezbedjenja da sew ponasam stalozeno i fino haha. odnesem kod sud.tumaca..pa na sajtu ch ambasade vidim da sam spreman ali da se i njima placa jos 30.500 din..sto znaci...ko ne slusa pametne savete neka spremi 600 evra samo za papirnu zahebanciju ovde..to je cena bez karte i sendvica za put.
pitam ja elmagica sada..posto ambasada radi od utorka..imam li mesta za manevar sada npr sa tim papirima odem u ch a ne u ambasadu u bgd i poginem i onih 300e..ili da slusam PAMETNU snasu..jer ipak ona placa.
i jos ovo..cemu li sluze tih 300 evra uplacenih gore...ako je neka admin jeba...upoznace me i njihovo obezbedjanje..i eto mene pre otud..nego tamo. ps. ne ljuti se elmagico i ne pocinji sa..jesam li ti rekao...jer ponavljam..snasa je sigurno cula kako se to radi od nekog cistaca po seoskom gemeinde u ch..a oni valjda vise znaju od tebe a ja trenutno otvaram kapiju..a snasa vozi traktor..jbg
molim te za brz odgovor i misljenje jer je vreme...franak.
i dalje stoji da se boze zdravlja upoznamo gore ali te necu voditi na njihove specijalitete..racici u slatkom sosu...parce mesa sa kruskama i sljivama..itd haha restoran biraj sam pozdrav svim forumasima


Milos.M.Vasic
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.06.2015. u 10:48 - pre 108 meseci
Moje poštovanje, sugrađanima i našima u Švici. Nova sam na forumu, ali iščitavam temu jedno par dana već i imala bih par pitanja. Da ukratko izložim situaciju. Moj verenik sa kojim sam 6 godina u vezi ima C vizu, trenutno se nalazi u Srbiji (zbog ljubavi, jel te), ali mu tamo uredno ide staž, plata, osiguranje, porezi, zato što su njegovi tamo. Radi se o kantonu Bern! Ja sam u Srbiji završila EKonomski fakultet univerziteta u BEogradu, odsek za računovodstvo i reviziju. Već dve godine radim na poslovima poreske administracije.. Planiramo da odemo sledeće godine tamo, i zanima me da li se moramo venčati prvo ovde pa tamo ili samo ovde ili kako već? Koliko nakon sklapanja braka ja čekam na radnu dozvolu? I da li je moguće i kako kasnije da majku koja je penzioner dovedem sa sobom, jer je ne bih ostavila samu u Srbiji. Hvala
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.06.2015. u 19:45 - pre 108 meseci
Po 100-ti put, najbolje je da se vencate u Srbiji, zatim da vam brak priznaje u CH. Nakon priznavanja braka dobijate od Komune papir da ste u procesu dobijanja Permina i da mozete neograniceno boraviti u CH.

Majku mozes dovesti ako je udovica/razvedena, ako nema nikakva primanja, ako ima vise od 55 godina i ako nema mnogo novca na racunu.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.06.2015. u 09:47 - pre 107 meseci
@zlocesti_bn

Gde si nasao ovu informaciju da moze da dovede majku/oca, i pod ovim uslovima? Mislim da su uslovi mnogo drugaciji tj nepovoljniji.
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.06.2015. u 11:21 - pre 107 meseci
Ne znam gde bih se drugo raspitala o tome, a to mi je jedna od najbitnijih cinjenica koja bi opredelila dolazak u CH. Naravno, ne bih je odmah povela, čekala bih da makar C dobijem. Ona je penzioner sa mizernom penzijom, starija je od 65 godina, ne znam koliko je za njih puno novca na računu? A inače je samohrana majka, tako da ovaj prvi uslov ispunjava.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.06.2015. u 12:38 - pre 107 meseci
Tebi treba minimum 5 godina da dobijes C vizu. Mozda glupo pitanje ali kako zena od 65 godina u penziji moze da bude samohrana majka.
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.06.2015. u 13:17 - pre 107 meseci
Bila je samohrana majka, tj. i dalje je majka hvala Bogu, samo sto danas ja sama sebe izdrzavam. Nikad nije ni bila udavana.. Na to sam mislila :)
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.06.2015. u 18:43 - pre 107 meseci
Sad sam pogledao papire kod moje majke, potrebna je jos i tvoja dobra finansijska situacija i stan dovoljno veliki.

Moja majka je odbijena zbog godina, ocenili su da je previse mlada i da moze jos dole da radi...Ima 45godina, a minimum je 55...
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 07:07 - pre 107 meseci
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 08:29 - pre 107 meseci
Onda jedino da penzijica koju prima moze da bude problem? Hvala puno, jos jednom!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 08:44 - pre 107 meseci
@vasilisathebeautiful

Daleko od toga da samo penzijica koju prima moze da bude problem, jer oni to ni ne racunaju kao primanja, Ako hoces iskreno sanse da to uradis su ti nikakve bar u narednih 10 godina. Komplikovan je to proces, nije ni malo jednostavan. Nemoj da mislis da ako je dovedes da ce ona moci nesto da radi ili da ce da dobija nesto od drzave, ti preuzimas kompletnu brigu o njoj, plus da znas koliko god to surovo mozda zvuci i sve troskove. Jer ce ona biti obavezna da placa osiguranja a to nije mala suma koju treba mesecno izdvajati.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 08:45 - pre 107 meseci
@vasilisathebeautiful

Daleko od toga da samo penzijica koju prima moze da bude problem, jer oni to ni ne racunaju kao primanja, Ako hoces iskreno sanse da to uradis su ti nikakve bar u narednih 10 godina. Komplikovan je to proces, nije ni malo jednostavan. Nemoj da mislis da ako je dovedes da ce ona moci nesto da radi ili da ce da dobija nesto od drzave, ti preuzimas kompletnu brigu o njoj, plus da znas koliko god to surovo mozda zvuci i sve troskove. Jer ce ona biti obavezna da placa osiguranja a to nije mala suma koju treba mesecno izdvajati.
 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 10:07 - pre 107 meseci
Hah, nisam ni planirala da je uposljavam tamo(naradila se ona za zivota), sem eventualno kao dadilju svojoj deci. Zdravstveno sam smetnula s uma, ali je to cifra od otprilike 300 chf, ako se ne varam. A sto se svih zivotnih troskova tice, nema surovosti, zasluzila je i vise.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 12:22 - pre 107 meseci
Zdravstveno za tebe i za nju nije isto, ti mozes da placas 300 sfr, ali za nju ce biti skuplje ne ispod 500-600 sfr i to sa fransizom od 2500 sfr. Naravno ovo nije iznos koji treba da predstavlja problem ako zelis da to uradis, ali nije samo to necu da otvaram druge teme (zivot u zajednici, integracija sto njena sto tvoje dece, itd) jer predpostavljam da u tome imamo razlicito misljenje. Ali daleko si ti od toga tako da ces mozda promeniti misljenje. ;-))

 
Odgovor na temu

vasilisathebeautiful
Lokalna poreska administracija
Opština
Srbija

Član broj: 329484
Poruke: 8
89.216.89.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 13:24 - pre 107 meseci
To si u pravu, da sam daleko - jesam, jos se nisam ni udala, a kamoli decu izrodila. Ali bitno mi je da imam predstavu o tome svemu, jer koliko god nepredvidiv taj nas odlazak bio, volela bih da neke okvire sagledam i donesem odluku, jer se lomim..
 
Odgovor na temu

Ionlysleepinpink

Član broj: 329530
Poruke: 1
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku12.06.2015. u 22:32 - pre 107 meseci
Pozdrav svima,

imam B vizu, položen nemački jezik ( nivo C1 ), i diplomu ekonomskog fakulteta iz Srbije. Zanima me koje su mi mogućnosti da dobijem posao u struci? Jel moram prvo da nostrifikujem diplomu ili mogu direktno da se prijavim za neki posao?

Jel bi mi to možda priznali kao neku Fachhochschule? Uopšte mi nije jasno odakle da krenem, tako da je svaka informacija dobrodošla

Jel zna neko možda nešto više o UBS programima za diplomirane studente, kako to funkcioniše?

Inače živim u Cirihu

Hvala unapred na informacijama ;)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku13.06.2015. u 10:28 - pre 107 meseci
Zovi fakultet "ekonomski" u Cirihu i pitaj njih sta da radis sa diplomom, oni ce te dalje uputiti. Isto tako zovi UBS i kod njih se informisi za program koji te zanima.

Iz iskustva znam da ti taj fakultet "nije priznat" tj da ce te oni lepo prosetati kroz proceduru nostrifikacije i dodatnih ispita da ces shvatiti da si na pocetku i da ti mozda samo priznaju srednju skolu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1109221 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.