Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1112216 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jjjjtttt

Član broj: 327297
Poruke: 9
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.03.2015. u 08:02 - pre 111 meseci
pop lala nisam rekla nesto lose pitala sam jer je svicarska prepolna sa zakonima... kad da sam pitala za fiktivni brak sa jeden mlad decko morao je on da ima stan resenie i dovoljno pare za nas oboje.. i sad nz kako ide za penzionerime isto ilirazlicno
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.03.2015. u 08:56 - pre 111 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Citat:
elmagico:
Abschlusszeugnis - To je potvrda koju dobijas kad zavrsis neki kurs, projekat, itd
Arbeitzeugnis - Preporuka, kad zelis da menjas posao, sa Arbeitzeugnis od trenutnog/bivseg posla ides kod novog poslodavca. To je jedna od najbitnijih stvari u CH, kod trazenja posla, tj najvise se ceni, jer tu pise tvoj poslodavac svoje misljenje o tebi. Naravno o formi pisanja Arbeitzeugnis-a necemo sad.


Hvala Elmagico.

Tu i jeste problem. Konkurisao sam za jedno mesto i poslao im Arbeitzeugnis iz prethodne firme, a oni mi sad traze poimence i Abschluszeugnis iz iste firme. Zato mi nije jasno. Takodje, nigde nisam ni naveo da sam tamo imao neke obuke, pa da na osnovu toga traze...


Treba da im objasnis da ti radis jos uvek u toj firmi i da zbog toga nemozes da dobijes abschluszeugnis, to se daje kad napistas firmu, mozes da trazis zwischenzeugnis. Da ti tu navedu sve, ali onda ce tvoja firma znati da trazis drugi posao.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku16.03.2015. u 08:58 - pre 111 meseci
Citat:
jjjjtttt:
pop lala nisam rekla nesto lose pitala sam jer je svicarska prepolna sa zakonima... kad da sam pitala za fiktivni brak sa jeden mlad decko morao je on da ima stan resenie i dovoljno pare za nas oboje.. i sad nz kako ide za penzionerime isto ilirazlicno



Sta ti nije bilo jasno u mom odgovoru, Nema razlike u godinama i statusu, Da li je penzioner ili radnik, isto kao da li je 25 ili 65 godina neko star.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.03.2015. u 17:27 - pre 111 meseci
Ajd sad mali off topic, treba mi pomoc od ovih sto zive u CH i koji se bave akvaristikom :)

Postoji li neka malo jeftinija prodavnica u CH osim Qualipet i Hornbach sto se tice iste i da li ima jos neki sajt dobar za oglase, osim anibis i ricardo.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.03.2015. u 20:34 - pre 111 meseci
Za morsku ili slatkovodnu? I za koji deo CH?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.03.2015. u 10:07 - pre 111 meseci
Slatkovodnu, ne smem jos da se usudim da krenem u morsku :)

VD,VS,BE,FR,GE i eventualno ZH
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.03.2015. u 10:44 - pre 111 meseci
http://www.lescalaire.ch/default.asp
http://www.royaumedesanimaux.ch/
http://www.aquarium-store.ch/catalog/

Imas i Qualipet
route de Veyrier 32
1227 Carouge GE

I naravno Maxi Zoo
Route du Nant d'Avril 14
1214 Vernier

Ili ovaj drugi
Route de Chancy 71
1213 Petit-Lancy

Nadam se da ces naci sta trazis...
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.03.2015. u 15:07 - pre 110 meseci
Moracu na kraju ili u Francusku ili naruciti iz BiH :)

Ovde boca co2 od 2kg 200chf, a u Francuskoj 40e, a najgore sto meni treba od 6kg za akvarijum od 600l, da ne moram svako malo da je punim.

Hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.03.2015. u 16:02 - pre 110 meseci
Koje muke imas :))))
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku19.03.2015. u 16:05 - pre 110 meseci
Realno nemoj da te cudi. Boca je teska pa ne moze da se salje (neisplativo je) nekom postom, ali generalno sve se vise isplati naruciti iz inostranstva, a ako imas iz Bosne da ti stigne autobusom to je mozda jos i najisplativije.
 
Odgovor na temu

Mali vredni mrav

Član broj: 328485
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.03.2015. u 14:17 - pre 110 meseci
Iscitala temu, i sada da sumiramo... Dodjes tamo, nadjes nekog da se udas/zenis ali da ima dozvolu C. Mozes odmah dovesti decu i sva deca do 12 god dobijaju dozvolu koju ima osoba za koju ste se udali/zenili. Imaju pravo da idu u skolu (ne skopcah koju skolu i kako to funkcionise). I to je jedini nacin da se uvalis u zemlju koja obecava... Nema ilegalnog boravka itd. E sada, s obzirom na to da znam da ima gro ljudi koji su tamo na crno, kako ti ljudi funkcionisu? Kako njihova deca idu u skolu, kod lekara? Na koji nacin iznajme stan?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.03.2015. u 19:50 - pre 110 meseci
Nikako, kako moze biti na crno i ici u skolu i kod lekara :)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.03.2015. u 23:13 - pre 110 meseci
Citat:
Mali vredni mrav:
Iscitala temu, i sada da sumiramo... Dodjes tamo, nadjes nekog da se udas/zenis ali da ima dozvolu C. Mozes odmah dovesti decu i sva deca do 12 god dobijaju dozvolu koju ima osoba za koju ste se udali/zenili. Imaju pravo da idu u skolu (ne skopcah koju skolu i kako to funkcionise). I to je jedini nacin da se uvalis u zemlju koja obecava... Nema ilegalnog boravka itd. E sada, s obzirom na to da znam da ima gro ljudi koji su tamo na crno, kako ti ljudi funkcionisu? Kako njihova deca idu u skolu, kod lekara? Na koji nacin iznajme stan?



Ja jos nisam upoznao familiju koja je na crno. Znam dosta ljudi koji zive i po 20 godina na crno i rade ali familija im je u SRB
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.03.2015. u 20:23 - pre 110 meseci
Citat:
Ozeni se brate moj:
Pozdrav svima...
Devojka mi ima C vizu, zivi u kantonu Argau, dogovorili smo se da se vencamo u Svajcarskoj. U decembru je predala sve papire koje su joj trazili u Opstini, dodatnu dokumentaciju koju su joj trazili predala je pocetkom januara i tada su joj rekli da ce prvo nju pozvati na razgovor, pa onda i mene i posle tih razgovora da nam zakazu termin za vencanje. Nas zanima koliko traje ta procedura, tj. kada da ocekujemo poziv na razgovor i kada ce nam zakazati termin za vencanje, jer te inforrmacije nisu hteli da daju devojci. Hvala unapred na svakoj informaciji i pomoci...



Pozdrav,
nedavno sam prošla proceduru venčanja u CH. Proces je bio sledeći: krajem avgusta smo predali tražene papire, da bih u oktobru dobili pismo da dopunimo još neki dokument i za polovinu decembra je bilo zakazano predvenčanje gde nam je pročitan deo zakona i tada smo potpisali šta je potrebno. Posle 3 nedelje je usledila ceremonija venčanja. Mi smo se venčali u kantonu Bern.
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.04.2015. u 09:26 - pre 110 meseci
Pozdrav,

ovih dana razmisljam da se otisnem u Svajcarsku, da probam tamo da trazim posao. Imam slovenacki pasos, pa nisam siguran koliko je to izvodljivo. Isao bi sam, tamo ne znam nikog.
Da li je u Svajcarskoj tesko naci bilo kakav posao na licu mesta, ili je i tamo kriza:)

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
...wline.res.cust.swisscom.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.04.2015. u 22:57 - pre 110 meseci
Nisi nista korisno rekao o sebi, osim da imas slo pasos.
Prvo pitanje je koje jezike govoris. Potom iskustvo, zanimanje,...
Ako procitas temu, naci ces puno odgovora.
Ako ocekujes da ovde na peonima cekaju strance i nude posao, grdno se varas.
Posla ima, ali gde, kojeg i kako do njega, to je duga prica.
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.04.2015. u 23:37 - pre 110 meseci
Korisno o meni nije toliko vazno, jer ne ocekujem niciju konkretnu pomoc, a sa Slo pasosem sam zeleo da samo vidim da li je moguce otici u policiju ili biro za zaposljavanje (te korake ne znam) i traziti radnu dozvolu.
Da li mogu sa radnom dozvolom otici u biro za nezaposlene i preko njih traziti posao. Nemacki i Engleski pricam, novca za pocetak imam. Kad bi me neko cekao tamo, ne bi ni pisao ovde, samo bi otisao. Posto radim sam, moram da se dovoljno pripremim. I napisao sam da bi radio bilo kakav posao, dakle sudovi, hotel, gradiliste, nije mi tesko, imam dosta iskustva u tome.

Iako moje znanje prevazilazi sve ovo, svestan sam da za pocetak moram da pocnem samo da radim, posle bi se upoznavao sa zivotom i islo bi mnogo lakse (nije prvi put)

Sad postavljam pitanje, da li sam ovim postom priblizio moje pitanje da li je izvodljivo sa Slo pasosem otici tamo i da li moze da se nadje posao relativno brzo, bilo kakav
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-3.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.04.2015. u 12:27 - pre 110 meseci
Ako bi neko mogao da stane u moju poziciju i da mi napise sta bi cinio u mojoj situaciji:
Poneo bi Slo pasos, recimo nekih 4000e i tecan engleski (ziveo u Engleskoj 4 godine) i solidan nemacki.
Radio bih za pocetak bilo sta. Da li je to dovoljno novca i znanja, i ako bi neko mogao samo da me posavetuje sta bi cinio sledece?
Bitan mi je samo taj *kritican* period nalazenja posla, smestaja i tih dokumenata. Nemam ideju da li bi trazio prvo posao, ili bi otisao prvo da se registrujem, da izvadim radnu dozvolu, pa nakon toga da trazim posao...
Hvala
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.04.2015. u 12:54 - pre 110 meseci
Ti i dalje nisi objasnio u kojoj si struci. Ako si Android ili iOS developer mozes da se spakujes, nadjes neki AirBNB i racunas da ces za par dana dobiti posao. Ako bi da peres sudje onda si u gotovo nemogucoj misiji ili bar jako tesko izvodljivoj. Prvo, da bi dobio takav posao moras da imas prijavu boravka, a da bi imao prijavu boravka moras da imas stan. Da bi dobio stan trebaju ti platni izvodi koje naravno nemas, kao i (u najvecem broju slucajeva) depozit za kiriju za 3 meseca. Naravno, mozes negde da iznajmis i samo sobu ili da se uvalis kod nekoga u stan i da se prijavis tamo, ako je to moguce. Takodje, od trenutka kada se prijavis moras odmah da izvadis i zdravstveno osiguranje koje se placa retroaktivno od dana kada si se prijavio u CH i kosta te oko 300-350CHF, tako da racunaj da ce za 3 meseca to da te izadje hiljadarka.
Da odes da se "registrujes" kako si napisao ne mozes, jer nemas osnov boravka tamo. Nije problem kada imas posao sa SLO pasosem, ali ne mozes "tek tako" da dodjes u CH i da kazes "evo ja cu da zivim ovde", a da nemas sredstva da se izdrzavas ili posao.
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-3.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.04.2015. u 13:38 - pre 110 meseci
To mi je trebalo. Dakle nemoguce je otici i traziti posao, kao sto sam radio pre u Engleskoj. Tamo je bilo dovoljno otici u Home Office, registrovati se i traziti posao. u Svici je izgleda drugacije.
Hvala lepo!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1112216 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.