Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I want cells with same contents to fill with same color

[es] :: Office :: Excel :: I want cells with same contents to fill with same color

[ Pregleda: 3245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexter
ŠA

Član broj: 2120
Poruke: 43
91.150.70.*



Profil

icon I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 12:39 - pre 166 meseci
Pozdrav svima,

Da li mi neko može pomoći oko makro-a koji bi uradio "bojenje" ćelija u
koloni ukoliko ćelija ima isti sadržaj. Npr. ukoliko imam:

A
Pera
Pera
Pera
Pera
Pera
Žika
Žika
Žika
Žika
Mika
Mika
Mika
Petar
Petar
Petar
Petar

Da oboji recimo ovako, dakle koristile bi se samo dve boje,

A
Pera
Pera
Pera
Pera
Pera
Žika
Žika
Žika
Žika

Mika
Mika
Mika

Petar
Petar
Petar
Petar


Imam preko 5000 redova pa bi mi "ručno" bojenje oduzelo mnogo vremena.
Treba mi rešenje zbog lakše čitljivosti.

Hvala.
Enjoy in life !
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.65.*



+9 Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 12:50 - pre 166 meseci
Na forumu imas bezbroj primera za funkciju "Conditional formating", kojom ces resiti svoj problem. Samo potrazi.Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dexter
ŠA

Član broj: 2120
Poruke: 43
91.150.70.*



Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 12:56 - pre 166 meseci
Citat:
neptuncokg: Na forumu imas bezbroj primera za funkciju "Conditional formating", kojom ces resiti svoj problem. Samo potrazi.Pozdrav


Tražio sam i nastavljam pretragu ali je sve za vrednosti u ćelijama i njihovo bojenje..
Enjoy in life !
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 13:52 - pre 166 meseci
Citat:
Dexter: ali je sve za vrednosti u ćelijama i njihovo bojenje..
Ako je u pitanju Excel 2003 tada za Conditional Formating upotrijebi Vrijednost ćelije /je jednaka/ "adresa ćelije"
Recimo da u rasponu A1:A100 imaš 10 različitih imena. U stupcu C1:C10 ili neki drugi poredaj ta imena (Žika, Mika, Pera...).

Format => Conditional Formating => postavi pravilo i obojaj nekom bojom za prvo ime a za adresu ćelije klikni na ime Žika koje sye nalazi u C1.
Onda dodaj novo pravilo, druga boja i tako redom.

btw: pogledaj link Conditional Formating u Excelu 2003

Ako je u pitanju Excel 2007 (ovdje nema potrebe za dodatnim imenima) tada selektiraj raspon podataka, klik na Conditional Formating => Highlight Cells Rule => More rules => Format only cell that Contain => Specific Text/Containing/Žika (i oblikuj tekst i boju
I tako redom dodaješ novo pravilo (new rule) za sva imena. (uvijek selektiraj cijeli raspon pa i više ako će se proširivati)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexter
ŠA

Član broj: 2120
Poruke: 43
91.150.70.*



Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 14:31 - pre 166 meseci
Hvala na odgovoru! U mom slučaju to je nekih 5000 redova i jedno 1500 različitih imena. To bi
značilo da definišem za svakog klijenta (po imenu) neku boju i primenim taj role sa Cond. Form.?
Ja bih da to uradim samo sa dve boje.

Rešenje problema mi treba prevashodno radi lakše čitljivosti, odnosno razgraničenja između redova.
Znači excel ima 1000 redova npr. sa imenima poređanim od A do Z, treba mi samo u dve boje da
označim prelaske između imena, bukvalno kao u primeru koji sam naveo.

Pozdrav
Enjoy in life !
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 15:13 - pre 166 meseci
Ako sam shvatio ti imaš već sortiranu listu tako da su ista imena jedno ispod drugog. Hoćeš da kad se promeni ime, sledeća grupa istih imena bude drugačije formatirana. (To baš i nije ono što si napisao u naslovu)

Možeš da formiraš pomoćnu kolonu (kod mene B) u kojoj ćeš na vrhu (B1) da upišeš 0, a ispod (B2) formulu:
Code:
=IF(A1=A2,B1,MOD(B1+1,2))

I onda ovu formulu kopiraš je za svih 5000 redova. Ova formula treba da rezultuje vrednostima 0 i 1 u pomoćnoj koloni tamo gde treba da primeniš različito formatiranje.
Na osnovu vrednosti iz pomoćne kolone definiši uslovno formatiranje (Conditional formating) tvoje kolone (A) po želji i eventualno sakriji ovu kolonu u prikazu da ti ne smeta.




[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 02.08.2010. u 16:48 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color02.08.2010. u 15:39 - pre 166 meseci
Citat:
Dexter: Znači excel ima 1000 redova npr. sa imenima poređanim od A do Z, treba mi samo u dve boje da označim prelaske između imena, bukvalno kao u primeru koji sam naveo.
Hmmm, jedna rečenica mijenja smisao cijele teme tj. pitanja na koje tražiš odgovor, btw: naslov preimenuj ako možeš da drugi ne lutaju ;)
 
Odgovor na temu

Dexter
ŠA

Član broj: 2120
Poruke: 43
91.150.70.*



Profil

icon Re: I want cells with same contents to fill with same color03.08.2010. u 09:32 - pre 166 meseci
Bravo Jpeca, na taj način sam rešio problem!

Izvinjavam se na loše postavljenoj temi! Bojim se da ja ne mogu da promenim naziv teme.
Enjoy in life !
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: I want cells with same contents to fill with same color

[ Pregleda: 3245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.