Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34049 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 00:15 - pre 167 meseci
Radi se o sledećem.
Jednom banalnom pretragom na google izbaci mi naziv mog diplomskog rada koji je radjen pre 5 god. Takodje lepo link sajta koji prodaje diplomske i matruske radove sa cenovnikom. Ukucavanjem tačnog naziva rada dobijem i poznati domaći aukcijski sajt na kome se prodaju golmila tih radova.
Zanima me ko ima pravo da prodaje MOJ (tvoj, naše..) diplomske radove? Sećam se na papiru je pisalo da fakultet polaže autorska prava na diplomski rad. To je ok u skladu sa pravilima fakulteta. Ne mogu da verujem da je fakultet pao na tako niske grane i da je napravio sajt na kojem prodaje diplomske radove. Pristup tim radovima imaju profesori, asistenti i studenti uz revers, a podrazumevano radnik biblioteke u kojem se arhiviraju ti radovi.
Meni to liči na kriminalnu radnju i sva ova zadnja dešavanja mi govore da državni organi nemaju kontrolu nigde i ni nad čime čista anarhija.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 02:00 - pre 167 meseci
Naravno da je u pitanju kriminalna radnja i posao za policiju.
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 03:38 - pre 167 meseci
Slažem se sa venturom da je u pitanju posao za policiju. Međutim, treba da znaš da je sve što se radi na fakultetu javno, bilo državnom, bilo privatnom, i da svako ima pravo da uđe u biblioteku i traži da pročita tvoj diplomski rad. Svako ima pravo da pristustvuje bilo kom predavanju ili vežbama (pri tom, napravi razliku između prisustva i učestvovanja u predavanju ili vežbama, prvo je pasivno, drugo aktivno), i svako ima pravo da prisustvuje ispitu ili odbrani diplomskog rada. Kada je odbrana diplomskog rada u pitanju, ima pravo i da, preko komisije, postavlja pitanja.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 08:30 - pre 167 meseci
Da, ali nema pravo da to kopira radi dalje prodaje, zar ne?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 08:57 - pre 167 meseci
Citat:
abitbp6: Slažem se sa venturom da je u pitanju posao za policiju. Međutim, treba da znaš da je sve što se radi na fakultetu javno, bilo državnom, bilo privatnom, i da svako ima pravo da uđe u biblioteku i traži da pročita tvoj diplomski rad. Svako ima pravo da pristustvuje bilo kom predavanju ili vežbama (pri tom, napravi razliku između prisustva i učestvovanja u predavanju ili vežbama, prvo je pasivno, drugo aktivno), i svako ima pravo da prisustvuje ispitu ili odbrani diplomskog rada. Kada je odbrana diplomskog rada u pitanju, ima pravo i da, preko komisije, postavlja pitanja.

Sve to znam, 2 fax-a sam završio VALJDA sam nešto naučio...

A druga stvar, to su hiljade radova u pitanju, dakle orobljena cela biblioteka a čini mi se biblioteke na više fakulteta.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:07 - pre 167 meseci
E vidis, zato sam ja moj diplomski okacio na net. Zasto bi neka mutljavina na njemu zaradjivala - bolje da ga ljudi preuzmu for free...
make love - !war
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:25 - pre 167 meseci
Pod onom GPL licencom? :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
Ja mislim da su u ovim slucajevima u pitanju asistenti na fakultetima koji imaju pristup radovima. Taj sto prodaje ih verovatno vrbuje i nudi odredjenu cenu za svaki rad.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:34 - pre 167 meseci
@sanibo,

Najbolje je da se obratis onom MUP odeljenju za visokotehnoloski kriminal... ako nista drugo, oni bar imaju motivaciju kako bi se opet pojavili po medijima :)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:39 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @sanibo,

Najbolje je da se obratis onom MUP odeljenju za visokotehnoloski kriminal... ako nista drugo, oni bar imaju motivaciju kako bi se opet pojavili po medijima :)))

Hvala na savetu Ivane i stvarno ne znam šta da radim. A nisam siguran da li ću ima se obratiti jer sam se obraćao par puta u vezi nečeg drugog i naravno razočaran u njih rad a najviše na NEPREDUZIMANJE ničega o kriminalnim radnjama koje su imale dokaze, svedoke sve...samo da oni dignu svoje dupe i nešto urade...razmisliću...
U svakom slučaju hvala svima na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 09:41 - pre 167 meseci
Citat:
bachi:Pod onom GPL licencom? :D


Hehehe nije bilo licence AFAIR :) Po meni bi diplomski radovi trebali biti javno dostupni dok god se navede izvor u literaturi odakle je neki tekst preuzet. Tuzno je da vecina diplomaca ne zeli da ulozi ni zrno truda u svoj diplomski rad i to je jasan pokazatelj kako se zavrsavaju fakulteti danas - puskice, bubice - po mojoj slobodnoj proceni 5% studenata ili cak i manje je u toku visokog obrazovanja na ispite izlazilo na ferku. Od 33 ispita koliko sam imao - na samo 3 ispita sam prepisao i to "samo" po jedan deo ispita. Diplomski rad sam napisao za dve nedelje.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 11:32 - pre 167 meseci
Slazem se da ovo treba prijaviti policiji, i ne samo to vec
videti da kroz medije to sto se radi bude sto vise propraceno.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 13:44 - pre 167 meseci
Problem je, kao što neko reče, što se ti radovi ne objavljuju. Bilo da je u pitanju stručni ili naučni rad, ako je neobjavljen on nemka svrhu. Kad bi se počev od maturskih preko diplomskih, magistarskih pa sve do disertacija objavljivalo i bilo javno dostupno podigao bi se i kvalitet a i mnoge (bez)korisne informacije bi bile dostupne.

Primer zašto je potrebno objavljivati disertacije: Profesor odradi doktorat i nigde ga ne publikuje. Onda potom sledećih 20 godina menja naziv tog doktorata i objavljuje neke nazovi stručne radove i konstantno se poziva na taj isti doktorat.
Ovako obavezno objavljivanje a posle ako prepišeš i svoj doktorat zna se plagijat i sve što potom za plagijat treba da usledi

[Ovu poruku je menjao BBS dana 12.07.2010. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 14:00 - pre 167 meseci
a na kom site-u si nasao to?
gledao sam sad na limundo-u (a i na aukcije.hr, za 3. ne znam), nema nista takvo kada se u pretragu upise "diplomski"

jesi kontaktirao profu s bivseg faxa? policiju?
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.C207.cci.switchworks.net.



+52 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 14:10 - pre 167 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Slazem se da ovo treba prijaviti policiji, i ne samo to vec
videti da kroz medije to sto se radi bude sto vise propraceno.


Glas ZA! Slazem se da je u pitanju ozbiljna zloupotreba i da treba preduzeti nesto povodom toga.

Stim, sto treba malo precizirati. Postoji razlika izmedju toga kad neko ovako prodaje online radove i kad neko uradi nekome ceo rad po narudzbi. Da li i ovo drugo spada u "poslove za policiju" ?

Ono sto se secam da kod nas profe nisu dozvoljavale preuzimanje elektronske verzije tudjeg rada, bez obzira seminarske ili diplomske, uglavnom da ne bi ljudi radili copy/paste i stavili svoje ime. Sa pravom ili ne, radovi su ostajalli sklonjeni na hard disku a studenti su i onako (sto ne cudi) sami medju sobom radili copy/paste. U elektronskoj verziji radove je mnogo lakse masovno kopirati i skupljati u baze. Te baze su kruzile, i vremenom je eto neko dosao na ideju da to lepo skupi i da putem weba na tome i zaradjuje. Primeri http://seminarskirad.com , http://www.maturskiradovi.net , itd.

Mislim da je problem u startu sto radovi ostaju "zakljucani", trebali bi biti dostupni besplatno, ne bi bilo online prodavaca a studenti koji hoce nek rade copy/paste, a profe nek proveravaju znanje koje je student stavio u svoj rad. E sad, da li je faksu lako da postavi download bazu i da placa hosting tolike kolicine fajlova, ne znam kako bi to islo kod nas, mozda bi valjalo imati neku zajednicki sajt izmedju svih univerziteta. Kakva li je praksa napolju sto se toga tice ?



[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 11.07.2010. u 15:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pribon
penzioner

Član broj: 263921
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 14:53 - pre 167 meseci
Ljudi moji, pa to je strašno. To se dešava svugde. Imo sam priliku da vidim, da je , čovjek u BiH bukvalno prekopiro knjigu Organizacija drumskog transporta od Lazara Đokića i tako doktoriro. Jedina mala izmjena je bila kod korišćenja termina vremena ( on je vrijeme označio sa velikim slovom T a inače se označava sa malim t ). Osim toga, saznao sam za ljude koji su doktorirali, u Beogradu, a ranije nisu mogli ni fakultet da završe ( zablokirali na drugoj godine Ekonomskog fakulteta u Sarajevu).
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 14:59 - pre 167 meseci
Diplomski rad je javna stvar bilo da je u papirnom bilo u elektronskom obliku. Međutim niko nema pravo da prodaje vaš diplomski rad. Stvar je potpuno jasna ovde treba da reaguje policija ali sumnjam da će tako i biti zato je najpametnije razglasiti ovo po svim medijima pa će se valjda neko naći dovoljno razuman da objavi ovakvu stvar. Na primer ne mora to da bude vest na dnevniku rts-a ali neka bar neke novine objave.
Uzgred ja sam svoj diplomski odradio uz pomoć ljudi sa ovog foruma i u znak zahvalnosti sam nakon završetka rad okačio na internetu (kako dokumentaciju tako i izvorni kod programa). Možete ga pogledati na adresi: http://biske.hyperphp.com/viewtopic.php?f=5&t=4

 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 15:06 - pre 167 meseci
Mislim da je u blicu bio tekst o tome.
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 15:59 - pre 167 meseci
@bachi
Da, nema pravo da ih kopira, još manje prodaje, i utoliko je to posao za policiju.
I ne sumnjam ni jedne sekunde da se našlo bibliotekara koji svoje "dilere" radovima snabdevaju novim radovima u elektronskom obliku na dnevnoj bazi.
Ali, poenta je bila da nema nikakve mistike u tome odakle nekome ti radovi. Radove može da pregleda svako ko uđe u biblioteku i zatraži ih.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?11.07.2010. u 18:17 - pre 167 meseci
evo tu su spiskovi diplomskih koji se prodaju medju njima naravno i moj. možda još neko pronadje...

http://diplomskiradovi.blog.rs...iplomskiradovi/arhiva/2010/03/
http://www.maturskiradovi.net/...page&Itemid=1&lang=srb
http://www.slideshare.net/semi...maturski-prijevodi-na-engleski
http://maturski0rad.wordpress.com/2009/05/
http://www.limundo.com/kupovin...urski-Diplomski-Radovi/1248683

i naravno da svi razlikujemo kad neko nekome uradi diplomski za novac a kad neko prodaje gomilu uradjenih radova...


 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Ko to prodaje naše diplomske radove i oglašava tu prodaju na svim portalima?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34049 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.