Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines

[es] :: Office :: Excel :: VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines

[ Pregleda: 2336 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.65.*



+9 Profil

icon VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines10.06.2010. u 01:01 - pre 168 meseci
ListBox kao celina ima svojstvo "TextAlign" koje se podesava-bira u meniju Properties ListBox-a. Moze biti 1-Left, 2-Center, 3-Right. Kada se izabere jedna od opcija, a podrazumevana je "1 - fmTextAlignLeft", sve kolone u ListBox-u su tako pozicionirane, tj. - "uz levu ivicu". Izborom neke od tri ponudjene opcije podesavaju se istovremeno sve kolone (Column) celog ListBox-a. Moja nedoumica je - kako selektivno dodeliti kolonama ovo svojstvo, tj. kako definisati svakoj koloni poziciju teksta pojedinacno. Naprimer, ako ListBox ima tri kolone, da prva ima osobinu "TextAlignLeft", druga - "...Center", treca - "...Right". U helpu VBA nema nista na tu temu, a svaki makro koji sam pokusao da napisem rezultira - "Bagom". Mozda previse zahtevam od jednog obicnog ListBox-a, ali se vodim idejom da ne postoji nista sto ne moze da se isprogramira (?). Osim ako se ne zna.
I u kontekstu ovoga, nedoumicu mi stvara NE-mogucnost (?) ListBox-a da poprimi excelovo svojstvo - "Gridlines", tj. da kolone (i - ili redovi) budu "oiviceni" linijama, isto onako kako ih preuzmemo iz Sheet-a. Hvala unapred na svakoj vrsti pomoci.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines10.06.2010. u 12:53 - pre 168 meseci
Standardni postupak kad se susretneš sa ograničenjima kontrola koje koristiš je da napraviš svoje kontrole ili potražiš na net-u neke kontrole koje ti odgovaraju. Nažalost mnoge od kontrola nisu besplatne. Jedna kontrola koja ima mogućnosti poravnanja svake kolone levo ili desno i linije između kolona i redova i radi u Excel VBA je http://www.octatec.co.uk/SGRID_sum.htm. Kontrola se plaća ali se može preuzeti demo da vidiš da li ti odgovara. Napominjem da je način rada i popunjavanja kontrole u mnogome drugačiji od Listbox kontrole. Postoji dokumentacija.

Ako govorimo o poravnanju kolona u ListBox-u, Bio sam ubeđen da to nije moguće sa standradnom list kontrolom, ali sam malo proguglao i našao (za mene potupuno iznenađujuće) rešenje koje omogućuje poravnjae svake od kolona http://www.ozgrid.com/forum/showthread.php?t=70617. Obrati pažnju da je glavni deo koda u primeru 7061.xls u Class modulu
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.65.*



+9 Profil

icon Re: VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines10.06.2010. u 13:26 - pre 168 meseci
Ja uvek prvo na "Ozgrid-u" potrazim resenje, ako ga nema na ES, ali ocigledno nisam dobro odradio pretragu. Ovaj primer je pravo remek-delo. Kao da je za mene pravljeno. Jednom recju - impresivno. Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: VBA-ListBox-TextAlign, Gridlines

[ Pregleda: 2336 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.