Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjanje formata datuma

[es] :: Office :: Excel :: Menjanje formata datuma

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GANDRAKG
Kragujevac

Član broj: 212679
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Menjanje formata datuma21.05.2010. u 20:33 - pre 169 meseci
Ne radim bas puno sa Excelom, ali mi se pojavila potreba da u njemu formiram neku tabelu i nikako da izadjem na kraj sa datumima. Naime kada se podaci uvezu u Excel datum je tipa 1.1.2010. a meni treba 01.01.2010
Kada selektujem kolonu sa datumom stavim da zameni sve .2010. sa .2010 i tada dobijem ispravan datum. Kada to isto uradim kroz makro (sto je meni potrebno) izbrise se samo tacka iza 2010 a datum i dalje ostane 1.1.2010. Probao sam i da celu kolonu obelezim kao datum ali ne vredi. U regional setings sam podesio format datuma koji je potreban i nista. Verovatno je u pitanju nesto sto ja ne znam jer stvarno retko koristim Excel. Ako neko zna resenje pomagajte.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Menjanje formata datuma21.05.2010. u 21:59 - pre 169 meseci
- 1. Formatiranje datuma se vrsi u: FormatCells/General/Number/Date
- 2. U Rregional and language podesavanjima (kontrol panela) odredjujemo - Short Date
- 3. Sta god da izaberemo, ako excel neki string prepozna kao datum, on godinu prikazuje bez tacke na kraju. Znaci "2010." pretvara u "2010'.
- 4. Ako i ovo nije dovoljno da zadovoljimo neke svoje potrebe (a obicno jeste), onda kroz makro definisemo to sto nam treba oko formata.
I ja koliko znam nema nista drugo. Naravno, excel poseduje i ugradjenu kontrolu za datum - DataPicker koju mozemo postaviti i na sheetu i nveka formi. Datum unesen putem ove kontrole je uvek "pravi", tj. excel taj unos uvek vidi kao datum - u ShortDate formatu.
 
Odgovor na temu

GANDRAKG
Kragujevac

Član broj: 212679
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Menjanje formata datuma22.05.2010. u 08:38 - pre 169 meseci
Hvala na savetu ali evo konacno sam napravio makro koji radi. Ako nekom ovo moze da koristi makro izgleda ovako:

' Ispitujem celu kolonu
Do While Not IsEmpty(ActiveCell)
ActiveCell.Offset(1, 0).Select
' izbacujem tacku sa kraja
pp1 = Mid(ActiveCell.Value, 1, Len(ActiveCell.Value) - 1)
' konvertujem u zeljeni format datuma
dtum = Format(pp1, "dd.mm.yyyy")
ActiveCell.Value = datum
Loop
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Menjanje formata datuma

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.