Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

[es] :: PC Konfiguracije :: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3774 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 12:19 - pre 169 meseci
Postovani,molim za pomoc s obzirom da imam velikih problema oko jednog racunara.
Naime Konfiguracija je sledeca
i5 750
Gigabyte P55 US3L
Kingston 2gb VR1333D3N9/2g
Saphire Radeon HD 5750 1GB GDDR5
WD 500GB Sata II 16mb
Chieftec CHP-500A 500W

Problem je sledeci:
prvo sam imao problem pri instalaciji XP-a,proces je isao mnogo sporo,pa sam onda u BIOS-u podesio da ne registruje uopste Floppy koji nije ni prisutan ali gledajuci forume ovo je bio problem za sporost rada racunara.Nakon toga stavio sam W7 64b

Takodje moram da napomenem da je pre kupovine ovog racunara na komp bio prikacen MAXTOR 80GB ATA hard disk(ne pitajte zasto),dok juce nije probavljen novi HD.
Problemi su sledeci:
Racunar ne moze da se upali,tj,juce nakon instalacije je normalno radio i restartovao se,ali cim je dosao kod vlasnika nije se palio iz prve,vec je bilo potrebno restartovati vise puta pc.
Po forumima nalecem na opciju da RAM nije kompatibilan,i neka podesavanja u BIOS_u,ali posto sam laik,prvo bih da pitam i da ne diram to preko potrebe.
Sto se tice ponudjenih BIOS update-a,postoji jedan koji resava ovo:Enhanced memory compatibility.Da li je svaki BIOS update potrebno posebno uraditi ili poslednji obuhvata sve prethodne.

Sta da radim i kako da ustanovim problem.Nisam pogledao temperaturu DRAM-a jer nisam stigao ali racunar ce uskoro ponovo kod mene pa cu pogledati,ali me zanima da li neko ima neki savet za mene,jer iako sam radio sa dosta racunara i imam iskustva sa svime sem sa cackanjem BIOS-a i njegovim podesavanjima,treba mi savet nekoga ko je mozda naletao na slican ili isti problem.Da li je moguce da je virus problem,s obzirom da je vlasnik sinoc gledao seriju koja je na starom hard disku koji je sada slave varijanta? Da li stari HD moze da pravi problem?

Veoma sam zahvalan na svakom odgovoru,s obzirom da mi ponestaje resenja i ne znam sta drugo da pretpostavim da moze biti eventualni kvar

[Ovu poruku je menjao Nikola Milosevic dana 17.05.2010. u 15:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 13:03 - pre 169 meseci
Da li je racunar kupljen iz delova ili je kupljena cela konfiguracija na jednom mestu? Pitaje sam postavio jer zelim da znam da li da savetujem da se radi dijagnostika i izoluje kvar pa da se problematicna komponenta nosi na reklamaciju ili da se cela masina nosi gde je kupljena na reklamaciju. Masina je nova i nema sta da se cacka ako je pod garancijom.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 13:09 - pre 169 meseci
Iz delova je kupljena,s tim da je MB i RAM kupljen na istom mestu.

Da li je moguce da to sto ram memorije nema na support listi sa Gigabyte ovog sajta bude koren problema.

Par sati i racunar ce ponovo biti kod mene na ponovnu analizu...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 13:39 - pre 169 meseci
Kad masina stigne prvo resetuj BIOS, pa pomocu adekvatnih alata testiraj RAM (Gold Memory ili memtest86+). Sa tim Kingston modulima ne bi trebalo da bude problema sa tom plocom. Ako si memorijski modul stavio u prvi slot do procesora premesti ga u drugi do procesora (to je ustvari DIMM1 slot dok je prvi do procesora DIMM2 slot) i probaj kako se masina pali. Koje Chieftec napajanje je u pitanju? Nisu sva podjednako dobra.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 14:12 - pre 169 meseci
U pitanju je CHP-500A 500W.
Racunar je u putu pa cu uraditi ovo sto si mi predlozio,samo imam pitanje kako da resetujem BioS,da li da idem na "Load Fail-Safe Defaults" ili "Load optimized Defaults" i da li da pre toga sacuvam Bios podesavanja?
Koliko dugo da traje test GoldMemory-em i Memtest85+?

Hvala ti puno za pomoc...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 14:48 - pre 169 meseci
BIOS resetujes (za sve ovo vazi isto pravilo da racunar ne sme biti pod naponom to jest izvadi naponski kabl iz napajanja pre nego sto pocnes bilo sta od ovoga.):

a) kratkim spajanjem/jumperisanjem adekvatna 2 pina na ploci (pogledaj knjizicu/uputstvo od ploce. Ako nemas skini s'neta. Ti pinovi se na Gigabyte plocama nazivaju CLR_CMOS.)
b) Skidanjem CR2032 baterije iz lezista na ploci i ponovnim vracanjem iste nakon nekoliko minuta.
c) uradis prvo korak b) a onda i a), i posle toga drzi pritisnuto power dugme na kucistu nekoliko sekundi dok racunar nije pod naponom.

Nakon bilo kog od ova 3 metoda reseta BIOS-a, masinu ukljucis u struju i testiras kako se masina ponasa.


GoldMemory-em i Memtest86+ testovi traju koliko traju u zavisnosti od specifikacija konfigurace na kojoj se vrsi testiranje i u zavisnosti od kolicine RAM-a. Konkretno za tvoj slucaj je dovoljno da se odradi jedan pun ciklus bilo kojim od ova 2 alata.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 15:00 - pre 169 meseci
Da,evo imam manual,sad sam pronasao uputstvo,i nasao ova dva jumper-a,pa cu njih spajati,da se ne petljam oko baterije,jer koliko sam procitao iz uputstva to ce da odradi posao,s tim sto posle toga moram "load optimized defaults".

U medjuvremenu sam pronasao i pogledoa oko memtest-a,pa cu da vidim sa njim situaciju.

Jos jedno pitanje u medjuvremenu: Zar ovo resetovanje BIOS-a nece zeznuti vreme i datum i da li cu to kasnije moci da podesim ponovo bez problema? Takodje me zanima svrha ovog poteza,s obzirom da BIOS nije update-ovan,zasto nije svrsishodno odmah uraditi memtest?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 15:19 - pre 169 meseci
Mnoge ploce koje su sitni dilercici koji su se bavili prodajom racunara proglasili za neispravne sam, svojevremeno dok sam radio kao serviser po servisima veleprodaja, "popravio" jednostavnim clear-ovanjem CMOS-a. Zapravo tim plocama nista nije falilo sem da se restuje CMOS. Jel' to dovoljan razlog da prvo odradis clear CMOS pa onda sve ostalo ili...

P.S. nacin clear CMOS-a pod c) u mojoj prosloj poruci je zapravo najbolji nacin od 3 koja sam prilozio.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 15:21 - pre 169 meseci
Naravno,odradicu kako si mi rekao,s obzirom da se ne razumem,ali samo me zanima ;)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 15:33 - pre 169 meseci
E da... Vazna napomena: Pre reseta BIOS-a izvadi sve komponente iz ploce sem procesora pa postepeno dodaj jednu po jednu i pali masinu...
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 15:38 - pre 169 meseci
Ok hvala,ocekujem svakog trenutka da racunar stigne...
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.teol.net.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 16:02 - pre 169 meseci
Imam isti procesor i istu plocu :)
Kod mene radi savrseno ( zasad) :)
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 16:06 - pre 169 meseci
Koja je ram memorija u pitanju?
)[/quote][quote]alagor2000: Imam isti procesor i istu plocu :)
Kod mene radi savrseno ( zasad) :

 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 16:57 - pre 169 meseci
E evo me opet.Racunar je stigao,i od problema za sada nista.Pocinjem da sumnjam stvarno na stari ata hard disk,posto kod mene sve radi normalno kada je stari hard otkacen.Ili je eventualno problem sa instalacijama u stanu vlasnika racunara.Naponi i vrednosti RAM memorije su regularni 1333mhz(mala fluktuacija) ,anpon Dram je 1.584 a Vcore 1.184.

E sad pitanje za tebe B.Mind,na osnovu novih informacija,da li i dalje da radim ono sto si mi predlozio ili je sumnja otklonjena?

hvala jos jednom na cimanju i izvinjavam se na mom zapitkivanju.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 17:37 - pre 169 meseci
Ako kod tebe radi normalno bez starog PATA harda prikaci taj stari PATA hard i probaj sa njim. Ako nije kod tebe trazi da ti ga dopreme radi testa. Moguce je da je on problem. Nemoj za sad da resetujes CMOS, a mislim da nema potrebe ni za testiranjem RAM-a dok ne probas kako ce kod tebe da se ponasa masina sa tim starim PATA hardom. Ja sam razumeo da je taj hard vec promenjen a da se masina ponasa nenormalno kako si opisao.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 18:02 - pre 169 meseci
Da upravo tako,kod mene je PATA i SATA II.Upravo sam prebacio podatke na SATA i sada cu da probam da podignem sistem na PATA,cisto da bih otklonio svaku sumnju. U svakom slucaju moracu da testiram,pustim neku igricu,nesto cisto da vidim da li ima i dalje problem. Restartovao sam ga palio,gasio nekoliko puta,i sve je bilo ok bez PATA.
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.teol.net.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 18:32 - pre 169 meseci
patriot 2x 2 GB 1333 DDR3
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 20:06 - pre 169 meseci
Na kraju izgleda kao da je PATA disk bio problem... Pri dizanju sistema je bio spor,ali problem paljenja nisam video. Samo sa SATA II radi kao sat...
Prebacio sam podatke sa PATA na SATA,otkacio ga i odradio 3D MArk test..

E sad cekam da dodje do vlasnika i da tu radi...

Hvala Binary,izgleda da je HD bio problem,u nastavku cu javiti,ko zna,mozda su el.instalacije problem.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem17.05.2010. u 22:20 - pre 169 meseci
Evo mene opet sa dobrim i losim vestima. U medjuvremenu je racunar pristigao kod vlasnice i radi,tj. pali se i nema slicnih problema kao ranije,s tim da je eventualno mozda i problem bio u produznom kablu koji je u medjuvremenu odstranjen zbog toga sto opet kod vlasnice nije hteo da se upali iz prvog puta.
Novi simptom je potencijalni problem instaliranja sezamprovog modema,onog sugavog na USB,koji navodno Windows7 ne registruje kao ni kameru dok usb flash registruje i radi. Na zalost nije mi palo na pamet da kod mene probam USB portove iako je sve instalirano preko USB Logitech Alto Cordless Docking station-a koji je na usb-u,tako da ili sam ja lud i nesposoban ili je vlasnica racunara retardirana ili je ovo primer racunara koji je razvio svest i zeli da se za stalno preseli kod mene

Do sutra i mog eventualnog odlaska probavanja compatibility mode instalacije i ustanovljavanja novog simptoma licno,mogu samo da cekam i da se nadam da mi B.Mind neces zameriti sto sam te iscimao ovoliko.

E da,sto se tice situacije koju si naveo:
Binary Mind
Citat:

Ako kod tebe radi normalno bez starog PATA harda prikaci taj stari PATA hard i probaj sa njim. Ako nije kod tebe trazi da ti ga dopreme radi testa. Moguce je da je on problem. Nemoj za sad da resetujes CMOS, a mislim da nema potrebe ni za testiranjem RAM-a dok ne probas kako ce kod tebe da se ponasa masina sa tim starim PATA hardom. Ja sam razumeo da je taj hard vec promenjen a da se masina ponasa nenormalno kako si opisao.

Problem je bio kada su i SATA i PATA bili zajedno prikljuceni na racunaru,a sa SATA II nema problema.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem18.05.2010. u 12:03 - pre 169 meseci
Sezamov USB praistroijski modem moras instalirati rucno, jer instalcija drajvera direktno sa diska preko autorun-a koji je vlasnica dobila od Sezama ne funkcionise. Funkcionise sa Windows 7 32-bit i bez compatibility mode-a. Na Win7 x64 ne funkcionise nikako jer nema 64bit drajvera za taj modem. Za kameru ne znam, ali bice da i tu treba da se titra da bi se instalirao drajver, ili da treba instalirati neki program za kontrolisanje webkamerice posto Windows 7 uglavnom instalira neke svoje drajvere za kamerice koji uglavnom funkcionisu... Sto se tice starog PATA diska, najbolje je vise da ga ne prikljucujes na tu masinu a vlasnici predlozi da kupi eksternu fiocicu za isti i koristi ga kao prenosni...
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3774 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.