Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

[es] :: PC Konfiguracije :: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3763 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem18.05.2010. u 16:12 - pre 169 meseci
E brale hvala ti,nije mi palo na pamet da ce W7 64b da pravi probleme. U medjuvremenu je vlasnica uzela od ovih neki mrezni ruter,pa ce valjda da radi bez ikakvih drajvera,a ako ne instaliracu 32b,ili XP,ali to nije sve jer stari problem sa racunarom i dalje postoji,verovao ili ne. Racunar opet nece da se upali,tj. neki put hoce,neki put nece,iako je kod mene minimalno 20 puta upaljen/ugasen bez ijednog problema sa novim HD-om.Navodno kada pritisne dugme za paljenje ne cuje se onaj standardn pisak sa maticne koji se kod mene cuo kad se pokrene racunar,vec racunar nakon pritiska dugmeta nastavlja da radi ali tona nema i nista se ne desava,ne ulazi u BIOS uopste izgleda. Kako stvari stoje,ja cu morati da odem,jer da li je uticnica u zidu u pitanju ili napon u zgradi,ja ne znam,ali ovaj racunar i ova situacija je nesto najneverovatnije sa cim sam se ja susreo u zivotu...
Da li moze napajanje da pravi probleme ako naponi nisu kako valjda?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem18.05.2010. u 17:32 - pre 169 meseci
1. Ako je uzela ruter umesto Accessrunner modema onda nece biti problema.
2. Ako i bez starog PATA harda racunar kod vlasnice ima istih problema, kao one sto si opisao na pocetku teme, a kod tebe se ponasao normalno, problem je negde kod vlasnice racunara u kuci, verovatno sa naponom ili sa samim elektroinstalcijma. Za svaki slucaj kad budes isao tamo ponesi sa sobom neki testni primerak napajanja i stavi umesto Chieftec-a da vidis kako ce sa tim napajnjem racunar da se ponasa. Nije mi prvi put da cujem da ima cudnih problema sa Chieftec napajanjima kad se dopreme do krajnjih kupaca. Neka ne rade dobro sa nekim UPS-evima dok druga kod nekih krajnjih kupaca prave problema i bez UPS-a. Resenje je bila zamena napajanja iako su Chieftec-i u pitanju bili potpuno ispravni. Sta ces. Probirljiva neka napajanja ti Chiefteci.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem19.05.2010. u 10:47 - pre 169 meseci
Sa internetom nije bilo problema,ali fama se nastavlja. Gremlini su definitivno...

Evo sta sam uradio kada sam stigao(bitno zbog daljeg razvoja dogadjaja): pokusao sam da upalim racunar,problem je bio isti kao naveden(pritiskom na power button nista se ne desava,lampice sijaju,ali se ne cuje MB).Primetio sam da monitor tiho i cudno zuji,i premestio kabal iz novog Belkinovog produznog kabla u drugu uticnicu u zidu.Otvorio kuciste da proverim da li sam sve dobro povezao,kao i da proverim povezivanje pinova kucista sa MB.
Sliku sa MB prilazem dole:



Uploaded with ImageShack.us

Kuciste koje je u pitanju je
NEO CN-602

E sad primetio sam nesto sto mi je odjednom cudno.Obzirom da sam ja pre mesec i po dana povezivao sve komponente,ne znam zasto ali poceo sam da sumnjam u svoje sposobnosti.Naime od ovih gore pikazanih pinova,slobodni su ostali Message/Power/Sleep LED,Chasis instruction header i jedan pin izmedju POWER LED pinova.Da li je to ok,posto ova prva dva navedena nemam sa kucista a POWER LED pinovi su 1-pinski i povezao sam ih kao na slici.

Zatim sam zatvorio kuciste prikacio ga na napon i ukljucio i RADI. Palio gasio nekoliko puta,ostavio ga upaljenog,otisao kuci i nakon sinosnjeg gasenja on PONOVO nece da se podigne,tj,pali se i nista se ne desava!!!

To sto si mi predlozio sa napajanjem nisam mogao da uradim jer slabo znam ikoga ko ima rezervno napajanje i uopste dovoljno jako,a ona ima jedno staro od 350w,koje ne verujem da moze da podrzi ove komponente. Sve sto meni pada na pamet sada je da, ili napajanje pravi probleme,ili je kuciste,ili su instalacije i napon zavisno od dana varira. Prosto mi je ponestalo ideja,jedino da ga dovedem kod sebe i pustim da radi dan dva i ustanovim to,jer cisto sumnjam da ce servis pomoci ako su uslovi u njenom stanu neregularni,a opet kako to utvrditi jer je juce racunar radio kada sam ja bio tu. :(

Dodatna informacija je da se sve ovo sa paljenjem pocelo desavati nakon grmljavine od pre neki dan,kada je vlasnica iskljucila racunar i prebacila dugme pozadi na napajanju u polozaj 0.Pre toga je racunar zakucavao s vremena na vreme,ali tada je bio na PATA disku,kao i u BIOS-u je bio podesen A Drive na 1.44'' iako nema flopi prikacen(ustanovio sam preko foruma da je ovo bio problem i podesio A DRIVE : None).

.....

A da skinem napajanje i proverim napone svih pinova?

[Ovu poruku je menjao Nikola Milosevic dana 19.05.2010. u 11:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem19.05.2010. u 13:54 - pre 169 meseci
Front panel kablici su, ako si uradio kako si napisao spojeni kako treba, mada power LED kablice mozes da spojis i na one Message/Power/Sleep LED pinove koji su isto sto i power LED pinovi na koje si vec povezao power LED kablice (ja tako uvek radim sa plocama koje imaju taj standarni raspored od 4 grupisana para front panel pinova [Power Switch, Reset Switch, HDD LED i Power LED]). Mozes da proveris napone na napajanju... Predlozi vlasnici racunara da pozove elektricara da vidi da li je sve u redu sa elektroinstalcijma u stanu... U svakom slucaju bi trebao negde da nadjes drugo testno napajanje sa kojim bi testirao masinu u njenom stanu. Mozes naravno da doneses ponovo masinu kod tebe da ostane kod tebe nekoliko dana da vidis da li ce se neki od simptoma koji se desavaju kod vlasnice desiti i kod tebe, mada ako se nista ne desi kod tebe onda si izgubio nekoliko dana. Proveri periferije kod vlasnice (mis, tastaturu itd.) tako sto ces tamo odneti svoje ili doneti vlasnicine kod tebe i testirati kako se masina ponasa kad koristis svoju tastaturu i mis pa onda i vlasnicine, jer i neispravni misevi i tastature mogu da izazovi ovakve probleme. Ovo sa periferijama vecina previdi, a i ja sam se kasno setio, ali bolje kasno nego nikad


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 19.05.2010. u 15:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem20.05.2010. u 09:35 - pre 169 meseci
Pa ja ne znam,jedino da promenim sve sijalice u stanu...:) Bio sam sinoc,skinuo napajanje,testirao napon svakog pina unimerom,sve je OK i u redu,i mislim da slobodno mogu da otkonim svaku sumnju napajanja.Od starih periferija je ostala A4 tech tastatura,a mis je Logitech NX60 na USB.Elem,palo mi je na pamet da nije problem u monitoru,obzirom da je on stari takodje i da cudno zuji i slika treperi... U pitanju je Syncmaster 757NF monitor,i koliko sam citao po netu,slican problem se javljao ljudima jer W7 x64 ne prepoznaje model monitora vec ga stavlja kao Generic PnP Device... Drivera za taj monitor nema i ne postoje,tako da ja ne znam,ne mogu ljudima da preporucim da kupe nov monitor,jer ako to urade a problem bude postojao,ja nagrabusih. Jel moguce da on pravi problem s obzirom da je povezan preko AVI/DVI adaptera i sta znam... A da,sinoc kad smo vratili napajanje i ukljucili racunar,prvi put nije hteo i onda je prijatelj vlasnice koji je doneo Unimer slucajno zakacio monitor i PC se upalio,tj iz onog tihog rada je odjednom pisnuo i upalio se. Nisam se jos cuo sa vlasnicom da vidim radi li jutros...

Predlozio sam da se nadje od nekoga TFT/LCD monitor i da bude tu dan dva i da se ta sumnja otkloni...

Ako ne da ga donesem kod mene,mada kod mene je bio na 755 DFX monitoru i nije bilo probl.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem20.05.2010. u 16:53 - pre 169 meseci
Sve istestiraj. Da bi otklonio sumnju na monitor i vlasnicin stari monitor mozes odneti kod tebe kuci zajedno sa masinom i videti kako se racunar ponasa kad ga tako budes testirao... Isto vazi za tastaturu i mis.

P.S. Dobro si predlozio vlasnici da nabavi neki testni monitor, lai ako ne bude mogla pokupi taj njen stari zajedno sa masinom, tastaturom i misem, i donesi kod sebe radi daljeg testiranja.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Gigabyte P55-US3L neshvatljiv problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3763 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.