Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...

[es] :: Windows desktop :: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...12.05.2010. u 22:13 - pre 170 meseci
Problem nije opasan ni veliki ali mee jako nervira.....preinstalirao sam windows....ali desio se sledeci problem particije su se pobrkale.....C particija je sada E...: D particija je sada C....a E je sada D...znaci sve mi se pobutalo....windows bi po pravilu trebalo da bude na C particije a on je na E...kako mogu sve da vratim na normalu...da pomognem...na C treba da bude windows......na D da treba da su mi programi slike itd...a na E particiji treba da mi je muzika......a posle reinstaliranja se sve poremetilo......Windows je na E,,,muzika je na D....a slike i programi su na C......!!!Interesuje me da li mogu da vratim sve u normalu...i da ide normalno....C,D,E....Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 12:52 - pre 170 meseci
Mozes li prvo da napravis screenshot kako izgleda "Disk Management" u Windows-u, pa ga onda ovde okaci da vidimo kako to izgleda, pa da ti savetujemo sta dalje da radis. Na zalost nece moci bez ponovne instalacije Windows-a...
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 14:26 - pre 170 meseci


Evo to je to samo da napomenem...da je windows sada instaliran u particiji E(u kojoj je samo windows).....a bio je u C.....(a sada se u particiji nalaze slike i neki programi itdd...a nekada je bilo suprotno),,,a drugi hard koji je sada D je bio E......kao sto sam objasnio u gore pomenutoj poruci da ne dodje do zabune...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasaz2008

Član broj: 200415
Poruke: 204
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 15:25 - pre 170 meseci
Klikni desnim tasterom miša na C:, potom Change letter na Z: i potom na sličan način ispremeštaj kako ti odgovara.
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 15:48 - pre 170 meseci
Rado al evo sta se desava :(((
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasaz2008

Član broj: 200415
Poruke: 204
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 15:58 - pre 170 meseci
Možeš da probaš ovo u Safe modu, mada ne verujem da će uspeti

Zakači taj disk na neki drugi računar sa XP-om i probaj da preimenuješ po logičnom redosledu. Primer:

Primarni HDD ima jednu C: particiju, a taj disk ima D: E: F: po redosledu po kome bi trebalo tako da se nalaze na drugom (t.j, C:, D:, E:).

Možda ćeš time rešiti problem, mada ne verujem i za svaki slučaj snimi bitne podatke pre toga. U suprotnom ćeš verovatno morati da menjaš sistemske fajlove manuelno, što ti ne bih preporučio.



 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 16:07 - pre 170 meseci
IMam dva harda.......ajde ovaj od 70gb menje vise...ne bi mi bio problem...da formatiram ponovo sve i da reinstaliram windows..to je 3-4 h posla....al plasim se za ovaj drugi Hard od 300gb......imam oko 100 gb muzike......ne bih podneo da mi se to izbirise......tako da ne znam dali je rizik isplativ....tj...ne bih uopste rizikovao tu muziku..........da li ja mogu normalno da funkcionisem sa ovim ovako kako je ...da ne rizikujem....ili da formatiram hard ponovo i da preinstaliram windows????ne bih ipak da cackam sa tim Letterim-a :DD
 
Odgovor na temu

sasaz2008

Član broj: 200415
Poruke: 204
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 16:17 - pre 170 meseci
Verovatno si izbrisao C: particiju pre ponovnog particionisanja, formatiranja i instaliranja windows-a, a taj drugi disk nisi isključio, pa je Windows po automatizmu odabaro slovo E:

Bez daljih komplikacija savet je da ostaviš kako jeste.

 
Odgovor na temu

sasaz2008

Član broj: 200415
Poruke: 204
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 16:34 - pre 170 meseci
Samo sekund. Tebi je sistem na tom HDD-u od 75GB? U tom slučaju samo sačuvaj podatke sa te druge particije sa tog harda (odnosno eventualno i sa sistemske) i otkači napajanje ovog drugog od 300Gb. Potom potpuno obriši particije sa tog 75GB HDD-a posle bootovanja instalacionog CD-a (time ćeš nepovratno uništiti sadržaj), napravi particiju C: i D: i instaliraj Windows na C: i ponovo priključi napajanje od ovog 300GB HDD-a.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 17:02 - pre 170 meseci
Nemoj da se igraš menjanja slova jer će posle teško da to radi. Koliko vidim, na većem hardu imaš dovoljno mesta pa na njega iskopiraj sve sa manjeg (ili samo ono što ti je potrebno), onda skroz otkači drugi hard i odradi sve od početka. Kod prethodne instalacije se nešto pobrkalo pa je slovo dodeljeno drugoj particiji što si mogao da vidiš na početku instalacije. Sada za svaki slučaj obrati pažnju na početku koje slovo gde ide mada ne bi trebalo da bude problem. U krajnjem slučaju obriši sve particije, kreiraj prvu za instalaciju pa instaliraj. Kada prođe instalacija, prikači drugi hard a onda promeni slova kako ti odgovara, sve može da se menja osim c ... ja imam tri harda i svaki ima OS i po tri particije. Zato mi mnogo znači da particije uvek imaju isto slovo (osim naravno sistemske).
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 18:50 - pre 170 meseci
@dune_ks

Sve će to da funkcioniše normalno i bez menjanja slova, ne moraš da ih menjaš po svaku cenu.
Valjda ti nije problem da zapamtiš gde ti se šta nalazi na samo tri particije.

Ja imam tri hard diska pa W XP na hda1 nosi oznaku G pošto je C zauzeto ranije na trećem hardu od W7.
Al W7 ne vidi W XP kao G, već kao D, pošto Windows-i jedan drugog vide kao D.

Iznimno W XP vidi u ovom slučaju sebe kao G.
Prava zavrzlama nastala zbog experimentisanja u multi boot-u ali ja se snalazim.
 
Odgovor na temu

dune_ks
miroslav djordjevic
Sumadija

Član broj: 158662
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...13.05.2010. u 20:37 - pre 169 meseci
Narode hvala vam puno....i sam sam pretpostavljao da se to desilo zbog toga sto nisam otkacio drugi hard a obrisao sam staru particiju C pa je sam automatski tako imenovao....u svakom slucaju za sad necu nista da cackam i da diram.....ako vec moze tako da funkcionise....hvala jos jednom i POZZZ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Posle Reinstaliranja Windowsa imena se pobrkala...

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.