Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows repair i problem oko vracanja podataka

[es] :: Windows desktop :: Windows repair i problem oko vracanja podataka

[ Pregleda: 2561 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rush
Dusan Nikolic
Uzice

Član broj: 39964
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Windows repair i problem oko vracanja podataka20.11.2004. u 11:04 - pre 236 meseci
Juche se vracjam iz grada, da upalim komp, dizhe sistem, sve normalno. Ali nakon loadiranja windowsa kada treba da se pokazhe wellcome screen tu stane i ne mrda. Ulazio sam u safe mode, iskljuchivao da se ne pokazuje wellcome sreen, ali opet isto. I jutros uzmem da reinstaliram windows, radio sam to i ranije. Ali ovaj put je bio butabilan sa service packom 2. Pokrenem instalaciju i kad sam ga reinstalirao on je prethodno izbrisao postojecje sistemske fajlove, tj izbrisao windows i instalirao novu kopiju. Kada sam ushao, logichno nema my documentsa, nema nichega samo kanta stoji. Popizdeo sam ..... Jel moguje da je otishao ceo my documments ? Ne logichno mi je da ga je izbrisao sa harda, u redu je to shto je izbrisao user account, ali MY DOCUMENTS ??
Imao sam dosta vrednih podataka tamo i ne mogu da verujem da je sve otishlo. Mozhe li to kako da se povrati ???? Imam isto slobodnog prostora pre reinstaliranja windowsa i posle. 48 gb je i juche bilo i sada. Po toj logici onda nije izbrisao podatke iz my documentsa, ali kako da ih nadjem ?? Ako neko zna odgovor molio bih da mi pomogne.

[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 20.11.2004. u 12:37 GMT+1]
Zato od rakije nema bolje zhene
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Pomocj, molim vas !!!20.11.2004. u 11:28 - pre 236 meseci
Ne može pomoć, promeni naslov teme. Sledeći put brišem.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Pomocj, molim vas !!!20.11.2004. u 11:36 - pre 236 meseci
Ako pogledas gde se nalazi My Documents (C:\Documents and Settings\user_name\My Documents) logicno je sto vise ne postoji, jer Windows install prvo obrise postojecu kopiju Windows-a na HDD-u a sa njom i sve user account-e pa tek onda radi instalaciju od pocetka.
Ako su ti toliko bitni podaci koje si izgubio, resenje je da probas da sa nekim od Recovery programa povratis iste ili da potrazis po Documents and Settings tvoj stari account folder (ukljuci Show Hidden Files and Folders) sto je malo verovatno da postoji.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka20.11.2004. u 13:35 - pre 236 meseci
@Rush
U buduce:
1. Nalov teme neka ti bude takav da sto blize opisuje tvoj problem ( sto sada nije slucaj ).
2. Pre postavljanja teme koristi search (ovakvih tema je bilo milion, a jedna je cini mi se i TOP topic).
3. Citaj pravilnik ES-a. (Znam da ga ne citas, jer da to radis prve dve stavke bi vec uzeo "zdravo za gotovo").
Ali da ne bude da samo kritikujem, resenje se krije u sledecem:
1. Pre svakog clean install-a sacuvaj sve sto ti je vazno sa particije na kojoj ti je instaliran win (c - najcesce). U okviru c particije ti je i My documents, sto vidim da nisi ukapirao.
2. E, ukoliko se problem vec javio kao kod tebe onda posetis ovu temu i sve ce ti biti jasno.
Hvala na razumevanju.
m4rk0

 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka20.11.2004. u 19:38 - pre 236 meseci
Izvini ako sam te pogresno razumeo
Ako mozda nisi znao kad se instalira XP na Desktopu se nalazi livada a na livadi samo kanta :). Da bi ukljucio ikonice My Computer i My Documents idi u Control Panel-->Display-->Desktop-->Customize Desktop i tu cekiraj sta ti treba.
Svoja dokumenta potrazi ovde C:\Documents and Settings jer ne verujem da ih je obrisao.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.teleportgroup.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka20.11.2004. u 19:59 - pre 236 meseci
@Grand
Ako sam ja tebe razumeo ti tvrdis da sadrzaj fodera C:\Documents and Settings ostao nedirnut posle clean install-a.To nikako nije moguce.Jedino ako je Rush radio repair (a to cisto sumnjam), e u tom slucaju je moglo biti sacuvano.A kad se instalira win stratni meni se, pri prvom bootovanju, po zavrsetku instalacije otvori sam i onda samo desni klik na My Computer i show on desktop ( Jednostavno zar ne).Tako i sa my documents.
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
213.244.197.*



Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka20.11.2004. u 22:21 - pre 236 meseci
@m4rk0
Citat:
Rush "Imam isto slobodnog prostora pre reinstaliranja windowsa i posle. 48 gb je i juche bilo i sada"

Nabrzaka sam ovo procitao pa sam predpostavio da je odradio repair, zbog ovog gore navedenog, e ako je to odradio onda ima My Documents (ili ako je mozda odabrao drugu particiju, u sta neverujem).
Inace tamo lepo pise All files, subfolders, user accounts, applications, security and desktop settings for that Windows installation will be deleted. The \"My Documents\" folder may also be deleted.

Probaj sa ovim programima da povratis obrisane fajlove, ako si ih uopste obrisao, moj drug kaze da je uspeo da povrati sve sto je imao na HDD-u Zero Assumption Recovery i Stellar Phoenix FAT 9.1.
 
Odgovor na temu

Rush
Dusan Nikolic
Uzice

Član broj: 39964
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka21.11.2004. u 10:17 - pre 236 meseci
Ishao sam u Beograd pa nisam stigao da promenim naziv topica, sorry. Imao sam isto prostora, znam provereno. Shta vishe sestra je imala krsh neke muzike pod svojim accountom i njenom my musicu. Imala je ako nishta gigabajt, a imala je preko. Ne mogucje da je obrisao sve, a da je ostalo isto prostora. Pokushacju sa recovery programom koji ste mi pomenuli.
Zato od rakije nema bolje zhene
 
Odgovor na temu

Rush
Dusan Nikolic
Uzice

Član broj: 39964
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka21.11.2004. u 17:41 - pre 236 meseci
Instalirao sam Active @ file recovery i pokushao da povratim izgubljene podatke. Kada idem na advance scan negde priblizhno na 27 minuta do kraja, prijavi neku greshku i necje dalje da skenira. Al nije bitno jer je pronashao My documents vecj pre toga. Identifikuje ga da ima 1 gb. To je ono shto mi treba. Svi fajlovi su tu, ali kada pokusham da recoverujem ceo folder on povrati samo 11 mb od 1 gb. Povrati sve fajlove iz tog foldera ali neki imaju 0 bitova i beskorisni su. Da li sam postupio kako treba u vracjanju fajlova. Kada idem na simple scan odradi sve regularno i nadje my documents i isto ima 1 gb. Isto kada pokusham da recoverujem fajlove povrati 11 mb od 1 gb. Da li neko mozhe da mi objasni kako se pravilno povracjaju podatci, jer ochigledno da ja nisam neshto uradio kako treba.
Zato od rakije nema bolje zhene
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows repair i problem oko vracanja podataka21.11.2004. u 17:45 - pre 236 meseci
Nisam koristio taj program ali mislim da ti je tih 11MB sve sto ces spasiti jer je preko mesta na hard disku na kojem su se nalazili ti fajlovi nesto prepisano i fajlovi se vise ne mogu vratiti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows repair i problem oko vracanja podataka

[ Pregleda: 2561 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.