Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

d-link DES 3526 - problem sa pristupom konzoli

[es] :: Enterprise Networking :: d-link DES 3526 - problem sa pristupom konzoli

[ Pregleda: 1688 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

infiniteIgnorance
drumski razbojnik

Član broj: 258017
Poruke: 17
*.customer.blic.net.



+1 Profil

icon d-link DES 3526 - problem sa pristupom konzoli07.05.2010. u 14:34 - pre 169 meseci
Natrkah na jedan gorepomenuti svic koji nikome ne treba, pa ga uzeh pod svoje okrilje, ne bi li sta naucio. Posto sam do sad radio samo sa Cisco opremom, bas me interesovalo kako ovo izgleda.

S ozbzirom da sam do svica dosao sasvim slucajno i da je isti vec koristen, uz njega nije doslo ama bas nista. Za napajanje sam se lako snasao, medjutim za pristup konzoli... uglavnom uspjedoh da nadjem kabl koji na jednom kraju ima rs232 konektor a na drugom USB. E sad, pokrenem terraterm, kad ono... sipak. Samo mi nudi da izaberem koji ja to SERIAL port na racunaru koristim, nigdje nece da spomene konekciju preko USB porta.

Da li bas moram da idem da trazim kabl, pa onda i racunar sa serijskim portom, ili je moguce terraterm nekakko natjerati da razumije da sa svicem hocu da pricam kroz USB? Ili mozda neki drugi terminal-softver?

Hvala.
Kasika ne postoji.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: d-link DES 3526 - problem sa pristupom konzoli10.05.2010. u 11:22 - pre 169 meseci
Pretrazivanjem na Guglu mozes da nadjes dokumentaciju za doticni switch, a tamo pise:

Connecting the Console Port (RS-232 DCE)

The Switch provides an RS-232 serial port that enables a connection to a computer or terminal for monitoring and configuring the Switch. This port is a female DB-9 connector, implemented as a data terminal equipment (DTE) connection. To use the console port, you need the following equipment:

• A terminal or a computer with both a serial port and the ability to emulate a terminal.
• A null modem or crossover RS-232 cable with a female DB-9 connector for the console port on the Switch.

Pretpostavljam da je taj USB<=>RS232 kabl nesto poput ovoga:

http://www.amazon.co.uk/USB-RS232-Serial-Cable-Lead/dp/B000L0UDQA

Rec je verovatno o adapteru. Tvoj laptop sa USB portom i USB<=>RS232 adapterom se ponasa u svakom slucaju kao DTE. Posto je konzolni port na switchu takodje DTE za vezu dva DTE porta ti je neophodan null-modem kabl, koji mozes ili da kupis u nekoj prodavnici PC opreme ili da kupis dva DB9 konektora i da ga napravis sam. Detalje vidi ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Null_modem

Posto kazes da si radio sa Cisco opremom, verovatno negde imas i Cisco konzolni kabl. On moze da ti posluzi kao zamena za null-modem. Jedino sto ti treba su i 2x RJ45<=>DB9 adaptera (Cisco part code: CAB-9AS-FDTE, part number: 74-0495-01 - na kucistu adaptera je ugravirana rec "TERMINAL").

Sto se softvera tice, Hyper Terminal (i ostali slicni programi) ne prepoznaju USB port direktno, vec kao COM1-COM4. Port mozes da probas da "ubodes" metodom uzaludnih pokusaja (tj. probas sve kombinacije, ionako ih ima samo cetiri) ili da malo procackas po Device Manageru, kao sto je to opisano ovde:

http://www.avitresearch.co.uk/USBTTL/devicemanager.htm

Puno srece!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: d-link DES 3526 - problem sa pristupom konzoli

[ Pregleda: 1688 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.