Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju grupisanja funkcija u klasu i pravilnije OOP programiranje.

[es] :: PHP :: Razlika izmedju grupisanja funkcija u klasu i pravilnije OOP programiranje.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27960 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
178.22.216.*



+34 Profil

icon Re: Razlika izmedju grupisanja funkcija u klasu i pravilnije OOP programiranje.19.08.2010. u 12:02 - pre 165 meseci
Citat:
Goran RakićNemam nameru da brišem tvoju poruku, ne znam zašto stalno pokrećeš to pitanje. Ni jednom ti nisam obrisao poruku u kojoj iznosiš kritiku na moj račun, uopšte nemam problem sa takvim porukama.

Mislim da bi trebao da ih obrises jer ovo prelazi u trolovanje.
Citat:

Inače, memory_limit koji sada vidim da hostgator koristi ne određuje limit po procesu kako si napisao već je to interni limit unutar PHP-a pri alokaciji i važi za jedno izvršavanje skripta. Osim pri obradi spoljnih datoteka to je sasvim dovoljno za bilo šta rasipnički što zamisliš. Ograničenje po Apache procesu je nešto sasvim drugo, pošto je to onda limit na memoriju koje dele sve niti unutar učitanog php modula.

Zato sam i postavio URL. Mozda se ne izrazavam pravilno i po knjigama, ali su poentu svi ukapirali. Ko nije; pa tu je URL.
Citat:


Ja uopšte ne komentarišem koliko objekti zauzimaju prostora, sam si rekao da tvoja skripta traži 4MB u vrhu.

Ne znam gde sam izjavio da je OOP 50 puta sporiji od proceduralnog?

E ovo se izvinjavam, pobrkao sam te sa drugim clanom. Rec je o ovom postu ; u secanju mi nije tacno ostalo i ko je izjavio ovo. Jos jednom, izvinjavam se.
Btw, da li je ovo takodje vezano za OOP? Ili je netacno ovo sto si izjavio (da objekti uglavnom imaju samo CRUD operacije) ili nisam razumeo? Ako je rec o perfomansama, isti post mozes i ovde da stavis.
Citat:


Ostale komentare nisi razumeo i pogrešno ih tumačiš (global, cookie, unit test, poziv metode, vreme izvršavanja), pa nema svrhe da se raspravljamo.


Ako ih preformulises na manje definicija a vise primera, drage volje cu odgovoriti na kulturan nacin. Bez prozivki i bez vredjanja, jer je ovo ipak ES. Ja jos nikome nisam rekao da pise gluposti ili da je aljkav.
Citat:

@masinac_1

Sad sam konacnooo ukapirao na sta mislis. Bio sam na sajtu youtube-a i video da opcija za glasanje postoji cak i ako ne mozes to da uradis.
Ok, ali mi se resenje nesto i ne svidja (pazi, ovo je iskljucivo sad stvar ukusa, nista vise) jer mi se cini da malo zbunjuje. Mozda bi mi se vise svidelo kad bi novi klik za glas pokazao 'e batice, vec si glasao', umesto da mi uvek prikaze rezultate cak i kad se moj nije uracunao. Ili, da mi po ucitavanju stranica odmah kaze da sam vec glasao i da ne mogu opet.
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Razlika izmedju grupisanja funkcija u klasu i pravilnije OOP programiranje.19.08.2010. u 16:25 - pre 165 meseci
@mitke013

Samo da podsetim, da neko ne shvati pogresno, ja sam tvoju klasu Song i Zend_Controller_Request_Http uporedio
jedino u smislu da obe imaju metode koje uzimaju vrednosti iz superglobalnih varijabli, a nisam uporedjivao,
raspodelu poslova, i bilo sta drugo.

Znaci akcenat je na onoj Goranovoj recenici da je lose to "izlazenje u globalni prostor" citanjem vrednosti superglobals u okviru metode neke klase.
Recimo u tom ZF, cak i da necu u toj famoznoj metodi da uzmem nesto iz superglobals i time "izadjem u globalni prostor",
tu vrednost cu negde morati da uzmem, i recimo ako je to u kontroleru gde cu napraviti taj objekat i njegovoj
metodi proslediti vrednost iz $_COOKIE, sam time opet uradio isto, jer je i taj kontroler klasa, i sve to radim u njegovoj metodi,
pa mu to dodje na isto.

E sad npr. ja nikad ne bih sam, u okviru neke metode koristio kljucnu rec global da bi dohvatio npr. db instance,
ali ono sto je vec samo po sebi tu, kao sto je $_SERVER, $_COOKIE, $_SESSION kazem koristim kad zatreba.

Inace ovakvo koriscenje global kljucne reci se moze videti u phpbb3 verziji foruma, i niko ne dize veliku famu oko toga.
U prilogu je njihova user klasa(session.php, u kome se nalazi session i user klasa, zanimljiv je recimo metod setup iz user klase i koriscenje global kljucne reci)
i eto meni licno se ne svidja takav stil, ali ocigledno da to ne smeta popularnosti tog foruma.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Razlika izmedju grupisanja funkcija u klasu i pravilnije OOP programiranje.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27960 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.