Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu

[es] :: PHP :: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu

[ Pregleda: 1732 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nn123
none

Član broj: 258384
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu26.04.2010. u 23:43 - pre 170 meseci
Imam problem sa smeštanjem slike za captcha-u u folder koji se nalazi na host-u.

U delu koda gde se vrši čuvanje generisane slike za captcha-u očekuje se promenljiva u koju se smešta putanje foldera (sistemska). npr. na kućnom serveru je to ( '/opt/lampp/htdocs/projekat/public/tmpfold' ), znači to je sadržaj $imgDir promenljive. U drugom delu se navodi putanja do url-a slike (prethodno sačuvane) kroz promenljivu $imgUrl ('public/tmpfold/') (urlputanja).E sad, u čemu je problem.
Problem je što kad skriptu podignem na server-tamo imam samo url putanje..odnosno pokušao sam da postavim $imgDir kao '/home/nekisajt/public_html/tmpfold' i drugi kao '/tmpfold/' ali mi se slika ne prikazuje (jer nije sačuvana u folderu). folder ima privilegiju 777 tako da nije u tome kvaka.

Još da napomenem da kod mene na serveru radi! Koristio sam i realpath(dirname(__FILE__).....) f-ju, ali ništa nisam dobio time...opet i te f-je rade kod mene na serveru.

Kako da nateram skriptu da čuva generisane slike u folder na host-u u folder??????
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-4.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu27.04.2010. u 09:47 - pre 170 meseci
Daj da vidimo malo koda... Ti tu sad spominješ neke $imgDir i $imgUrl promenljive, pa ne verujem da neko može da shvati o čemu se radi samo ovako čitajući tvoj post.
 
Odgovor na temu

nn123
none

Član broj: 258384
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu27.04.2010. u 13:48 - pre 170 meseci
Ok Nikola, evo i koda

Ovo je kod iz forme:

...
Code:

$ruta= realpath(dirname(__FILE__).'/../../');
                      
                 
        $captcha = new Zend_Form_Element_Captcha(  
          'captcha', // This is the name of the input field  
         array('label' => 'Unesite karaktere sa slike:',  
         'captcha' => array( // Here comes the magic...  
         // First the type...  
         'captcha' => 'Image',  
         // Length of the word...  
         'wordLen' => 6,  
         // Captcha timeout, 5 mins  
         'timeout' => 300,  
         // What font to use...  
         'font' => APPLICATION_PATH .'/Intramural.ttf',  
         // Where to put the image  
         
         'imgDir' =>$ruta.'/public/tmpcap',  //kod mene vraca putanju: /opt/lampp/htdocs/mojprojekat/public/tmpcap
         // URL to the images  
         'imgUrl' => Zend_Controller_Front::getInstance()->getBaseUrl().'/tmpcap/',  //vraća: /public/tmpcap/
         )));
           
         $captcha->removeDecorator('HtmlTag');
         //$captcha->addDecorator('HtmlTag', array('tag' => 'contact'));

...
Ovo je deo koda iz kontrolera-obradjuje post metod:
...
Code:

 #   // So here's the ID...  
                                                                   $captchaId =$form->getValue($captcha['id']);  
                                                                   // And here's the user submitted word...  
                                                                   $captchaInput = $form->getValue($captcha['input']);  
                                                                   // We are accessing the session with the corresponding namespace  
                                                                   // Try overwriting this, hah!  
                                                                   $captchaSession = new Zend_Session_Namespace('Zend_Form_Captcha_'.$captchaId);  
                                                                   // To access what's inside the session, we need the Iterator  
                                                                   // So we get one...  
                                                                   $captchaIterator = $captchaSession->getIterator();  
                                                                   // And here's the correct word which is on the image...  
                                                                   
                                                                   $captchaWord =$form->getValue($captchaIterator['word']);
                                                                   //Tell the browser what kind of file is come in
                                                                
                                                                   
                                                                   // Now just compare them...  
                                                                   if($captchaInput == $captchaWord)  
                                                                   {  
                                                                   // OK  nešto}else{//nešto}


Već postajem frustriran...verovatno je neka sitnica ili nešto gde mi treba pomoć admina hosta? Please help,help,help!
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu27.04.2010. u 16:00 - pre 170 meseci
Nemoj tako da radis captcha. Video sam da tako rade ali to je veoma lose resenje.
Radi rewrite npr captcha.jpg na captcha.php i posalji header za sliku, kod je skoro isti kao sto generises slike samo na ovaj nacin nema cuvanja slike i lako se instalira i nema problema.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nn123
none

Član broj: 258384
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu27.04.2010. u 18:01 - pre 170 meseci
Hvala na odgovorima...
U pitanju je bila trivijalna stvar.Greskom sam uploadovao 2 ista foldera u razlicitim folderima, pa sam pogresnom dodelio 777.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Problem sa privremenim smestanjem captcha image u tmp folder na hostu

[ Pregleda: 1732 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.