Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL na tri notebook racunara! POMOC!

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL na tri notebook racunara! POMOC!

[ Pregleda: 1396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xlaxla
student, FON

Član broj: 258167
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ADSL na tri notebook racunara! POMOC!24.04.2010. u 11:34 - pre 170 meseci
Molio bih za pomoc! Naime koristim ADSL modem TPLINK TD8816 i hteo bih da podelim konekciju sa internetom na tri notebook racunara. Dva rade na sedmici, a jedan na visti. Znam da bi kupovina swicha bila pametno resenje, ali me zanima da li mogu da uradim nesto slicno sa wi-fi-om?
Ustvari, jedan racunar povezem na modem mreznim kalom, napravim neku bezicnu mrezu, i onda se ova druga dva povezu na tu mrezu. Da li je tako nesto izvodljivo! Podsecam, cilj je da se na sva tri racunara obezbedi pristup internetu!
HVALA PUNO UNAPRED!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: ADSL na tri notebook racunara! POMOC!24.04.2010. u 11:53 - pre 170 meseci
Mnogo ti je širok pojam ... napravim neku bezicnu mrezu ... jer to može da se uradi na razne načine. Najlakše je da nabaviš wireless ADSL ruter pa ga postaviš umesto tog TP-Linka rutera ili da nađeš običan wireless ruter pa ga povežeš na TP-Link a onda dalje povezuješ kako hoćeš.
 
Odgovor na temu

xlaxla
student, FON

Član broj: 258167
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL na tri notebook racunara! POMOC!24.04.2010. u 12:30 - pre 170 meseci
Da upravu si! Ali moj je propust! Zaboravio sam da kazem, mogu li bez kupovine wireless rutera da napravim bezicnu mrezu? Mogu li da iskoristim jedan racunar, koji je spojen sa tp-linkom, kao ruter i na njega da povezem druga dva racunara. Pravio sam lokalnu p2p mrezu sa dva notebook-a, ali nisam uspevao da im omogucim izlaz na internet. Tacnije, jedan bi imao pristup (onaj u kome je mrezni kabl od ADSL-a), a drugi je bio samo u lokalnoj mrezi. Tako umrezeni mogli samo da delimo fajlove, igramo CS, ali nisam mogao da ih oba povezem na net. Zanima me da li je to izvodljivo?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL na tri notebook racunara! POMOC!

[ Pregleda: 1396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.