Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa deljenjem ADSL

[es] :: SOHO Networking :: problem sa deljenjem ADSL

[ Pregleda: 1626 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.zmaj
Drazen Zmaj
prof.
Beograd

Član broj: 63416
Poruke: 259
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: kompaskmt.9f.com


Profil

icon problem sa deljenjem ADSL22.09.2009. u 18:08 - pre 177 meseci
Imam sledece stanje kao na slici. Problem je sto tri racunara PC4,5,10 koji su spojeni na 4portni svic ne mogu na internet iako pokazuju da su u mrezi, medjutim mozda je problem sto su to tri nova racunara vec dosla sa instalacijom XP-a. Imaju integrisanu mreznu, koja na zalost nema pored ulaza led diode kao na ostalim racunarima. Da li uopste moze ovo ovako spojeno da radi. Jedan od racunara koji je stariji a spojen je na 4portni svic moze da ide na internet.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: problem sa deljenjem ADSL23.09.2009. u 08:59 - pre 177 meseci
Kod tog tvog 4-portnog switch-a, ja vidim 5 portova (pc 4,5,10,13 i veza sa 8-portnim)

P.S. Gateway na ovom sto ne radi? Ping nekog drugog racunara? Neki firewall? Neko ogranicavanje na ruteru po MAC adresama? Sta si uostalom sve probao pa ne radi? Ili si samo zakacio i ocekujes da radi?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

dr.zmaj
Drazen Zmaj
prof.
Beograd

Član broj: 63416
Poruke: 259
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: kompaskmt.9f.com


Profil

icon Re: problem sa deljenjem ADSL27.09.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Zamenio sam taj 4portni sa 8portnim i sada svi racunari osim dva mogu da idu na net. Ta dva kao sto sam rekao su dosli fabricki podesena, ali postavio sam jos jedan isti novi racunar koji je odmah proradio iz prve. Ta dva racunara pokazuju ikonicu da su u mrezi medjutim kada pokrenem firefoks ili internet explorer, ne desava se nista, odnosno ne daju izlaz na internet. IP adrese sam postavio rucno, ali mogu da primetim da na jednom od njih koju god IP adresu postavim on ne prihvata ostavlja IP na nulama nakon podesavanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: problem sa deljenjem ADSL

[ Pregleda: 1626 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.