Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlast vodi Srbiju u bankrot

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast vodi Srbiju u bankrot

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22980 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 12:42 - pre 170 meseci
sve ima svoje limite. dizanje poreza takodje ima svoje limite. i ti limiti su upravo ovih dana prestignuti.

pa evo sta se desavalo recimo sa dizanjem akcize na benzin od 2008 je dizel gorivo skuplje duplo danas nego 2009 u januaru i benzin kosta danas na 82 dolara za barel isto ko sto je kostao kad je barel bio 150 .

i kako je narod reagovao na to ?

reagovao je tako sto je ili prestao da trosi ili je poceo da trosi u susednim zemljama i tamo da kupuje gorivo. u realnosti zbog povecanja poreza prihodi u buzdet se nisu povecali jer je potrosnja pala za skoro duplo.

i gledaj sta rade samo zadnjih mesec dana - uveli su ekolosku taksu na tehnicku robu, porez na kucne ljubimce, dizu porez na plate vece od minimalca sa 12% na 20% i dizu pdv sa 18% na 22%

znaci kraj je blizu i sistem je neodrziv.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 12:54 - pre 170 meseci
Taj sistem su pravuili zbog vas. Vi niste normalni, a drzava je takva zbog vas. Prema svecu i tropar. Jel lepo Djindjic govorio u onoj fabricim ja razumem da je fabrika zastarela (ilio tako nesto) ali ne razumem zasto sat na zidu bne radi. Vi necete nista da radite i cekate The Tata da vas u zivotu vodi i drzava je samo sledila vase zelje, prodavala dedovinu i zaduzivala se da vama zapusi guznja creva. A vi niste ruje pa da to mozete da rtadite vekovima (i oni su vekovima prodavali zemlju, drvo, naftu i nisu radili nikad nista osim u socijalizmu).

Jedna od definicija ludila je stalno ponavljanje iste radnje ocekujuci pri tome drugaciji rezultat. Znaci sta? Batalite vi izbore na svake 2, 3, 5, 8 godina ili na mesec dana. Nego kod pop Brane da vam prvo opali 25 asova po turu, pa lopate u sake. Poenta kapitalizma je da po ugledu na druga boga svako sam sebi stvara bradu a drzava da sluzi da odrzava red u zemlji, znaci da se bavi kriminalcima, da sprecava bahate i nasilne da ugrozavaju drustvo, kao na primer da kako tako drzi na uzdi "tajfune" (to su "liberalni" malo uneredili u poslednjih 20-ak godina ali to ce da se vrati na normalu) , da organizuje infrastrukturu i da je ako ima sredstva razvija tamo gde to nije isplativo privatnom sektoru, kao npr u Francuskoj sto do svakog sela ima asfalt i par wireless mreza, da pravi drzavne skole i bolnice i tako to. U kapitalizmu nije posao drzave da lenjivcima pravi "fabrike" i da im obezbedjuje diozivotni posao. Socijalizam vam nije valjao, sad jedite to sto ste zakusali i ne placite vise kao neke babe, dosadni ste. Ili se obesite, koga je briga.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 12:58 - pre 170 meseci
obesi se ti ako imas samoubilacke porive, mi nemamo i hocemo da menjamo stvari na bolje. prvi korak smena vlasti koja radi na stetu ogromne vecine gradjana.

korak broj 2: otpustanje 2/3 najmanje zaposlenih na budzetu i kreiranje jeftine drzave sa veoma malom administracijom , snizavanje poreza na nivo jedne irske i privlacenje stranih investicija politikom niskih poreza.

to je ideja samo je pitanje ko ce da sprovede to u delo a za ove postojece znamo da za tako nesto niti imaju zelje ni mogucnosti i zato moraju da odu.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:01 - pre 170 meseci
Od svega toga nema ni moga, zato sto su to sve decje mastarije a ne stvarni svet i promenicete vi djavola dok ne posetite svoje psihijatre da promenite svoj bolesni mentalitet. Pa cak i tad treba da budete svesni da ste bolesni i da treba da se lecite. Ako necete, znaci sta? Rek'o je lepo Hanibal Lektor, vasa terapija / zivotni put nigde ne vodi, pa je zato za vas bolje da sami sebe lisite muka ili da neko drugi to uradi iz cistog humanizma.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:22 - pre 170 meseci
@Roker 23, da li ti stvarno verujes da tvoji mogu nesto da urade, sve i da hoce?
Ili si mlad, ili si naivan, treceg nema.

Ko u Srbiji jos izlazi na izbore i veruje u: platforme, programe, politicku borbu, bolje sutra, vatrene govore i ostale gluposti, stvarno ima problem sa realnoscu...

Citat:
Jel lepo Djindjic govorio u onoj fabricim ja razumem da je fabrika zastarela (ilio tako nesto) ali ne razumem zasto sat na zidu bne radi.


Da, cudan je to mentalitet. Sa druge strane, i hiperinteligentni i sposobni ljudi, vizionari, katkad, puni elana i spremnosti da menjaju svet, ipak, bez obzira na sve, ostaju u dubini duse secikese i balkanske protuve, koje nikako ne mogu da se odupru porivu da maznu, otmu, ukradu, prevare, ''naprave dil'', samo ako znaju da nece biti kaznjeni.

Dzaba skolovanje u inostranstvu, dzaba uspesi, dzaba ekspertski status, sladje je Srbinu ukradeno (ovde) nego zaradjeno (napolju), bre!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:28 - pre 170 meseci
Ja za ove isto mislim da su obicne budale i lopovi, ali one kad vidim tj tacnije kad ih cujem sta pricaju i na koji nacin pricaju, kojom bojom glasa, intonacijom, kakve prave grimase, facijalne grceve, tikove i to, valjda zbog minulog rada sa kraja osamdesetih i iz devedesetih, momentalno dobijem zelju da im uradim isto ono sto i ona dvojica Hitleru i Gebelsu na kraju basterdsa dok gori bioskop. Pa racunam da je onda bolje da ostanu bilo koji drugi osim takvih koji izazivaju da ljudi odu u neka mracna mesta. Eto, mogu da napune parlamente i ostalo psima i fikusima, oni ce manju stetu da naprave, a stanovnistvo ce onda nekako i samo da se dogovori.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:32 - pre 170 meseci
Citat:
Roker23: obesi se ti ako imas samoubilacke porive, mi nemamo i hocemo da menjamo stvari na bolje. prvi korak smena vlasti koja radi na stetu ogromne vecine gradjana.

Ovde vec imas problem.

Kad dodju izbori nemas ponudjenu nijednu partiju koja ne radi, ili nije radila, na stetu ogromne vecine gradjana. Svi ponudjeni nude isto.

I ne - ne znam resenje.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:39 - pre 170 meseci
Citat:
Roker23: morace batice morace. jer nema drugog izbora. budzet vise ne moze da nosi toliki broj parazita. jednostavno ne moze.

Hoce, i treba. Al' ne na takav nacin jer to nikom na vlasti nije u interesu. Niti aktuelnoj vlasti trebaju demonstracije pred izbore, niti ce, eventualnoj novoj vlasti, trebati iste na samom pocetku mandata. Dakle, poenta je u "realnom" zaposljavanju tih ljudi. Kad kazem realnom, mislim na koristan rad, a ne na ispijanje kafa po kancelarijama i udaranje 2-3 pecata dnevno.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:40 - pre 170 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja za ove isto mislim da su obicne budale i lopovi, ali one kad vidim tj tacnije kad ih cujem sta pricaju i na koji nacin pricaju, kojom bojom glasa, intonacijom, kakve prave grimase, facijalne grceve, tikove i to, valjda zbog minulog rada sa kraja osamdesetih i iz devedesetih, momentalno dobijem zelju da im uradim isto ono sto i ona dvojica Hitleru i Gebelsu na kraju basterdsa dok gori bioskop. Pa racunam da je onda bolje da ostanu bilo koji drugi osim takvih koji izazivaju da ljudi odu u neka mracna mesta. Eto, mogu da napune parlamente i ostalo psima i fikusima, oni ce manju stetu da naprave, a stanovnistvo ce onda nekako i samo da se dogovori.


A, Lesli, mozes li da verujes da me ovi vise nerviraju?
(Zato sto sam im, budala, jednom poverovao)
Sa onom, mracnom ekipom si bar znao na cemu si, znao sam da ne mogu nista dobro i lepo da ocekujem, a i retorika im je bila u skladu sa tim.

Kod ovih je suvise velika razlika izmedju europske retorike i azijatskog lopovluka i nesposobnosti. To me, nekako, vise nervira. :)

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:43 - pre 170 meseci
opet ovaj sopocanac propagira vadikale

pa jbte osvesti se derane kako I ONI rade
pogledaj malo opstine/m.z. di su oni "dobili izbore",odnosno dobili najveci broj glasova - je l su njihovi ljudi na celima u.o. raznih drzavnih preduzeca? JESU
jesu na celu u.o. u preduzecima di oni nisu vecina u toj opstini? NISU
ko je tamo? oni koji jesu vecina

i po cemu su onda ti tvoji koljaci bolji?
sto bi da unistavaju bg i druge gradove? sto bi da ubijaju ljude i tako to?

fala,ali ne fala

---

mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:50 - pre 170 meseci
Igor Gajic : "Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u." (sa pocetka teme)
bravo!
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:54 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat: mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad

Imaju oni svoj plan i program - zavadi, pa vladaj. Ovdasnji narod kad nema sta da jede, hrani se nacionalizmom i mrznjom. Radikali su doktori takvih nauka, pa treba biti oprezan. Al' ako se, ipak, nekako dokopaju vecinske vlasti, onda fakat treba neko da baci atomsku na nas.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 13:54 - pre 170 meseci
Citat:
kelja: A, Lesli, mozes li da verujes da me ovi vise nerviraju?
(Zato sto sam im, budala, jednom poverovao)
Sa onom, mracnom ekipom si bar znao na cemu si, znao sam da ne mogu nista dobro i lepo da ocekujem, a i retorika im je bila u skladu sa tim.

Kod ovih je suvise velika razlika izmedju europske retorike i azijatskog lopovluka i nesposobnosti. To me, nekako, vise nervira. :)
Verovatno si u pravu, i mozda bi i mene nervirali da ih gledam, ali sam odjavio kablovsku pre jedno dve godine, antenu nemam i novine ne citam, i bas mi je lepo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:00 - pre 170 meseci
Citat:
jericho1405: Imaju oni svoj plan i program - zavadi, pa vladaj. Ovdasnji narod kad nema sta da jede, hrani se nacionalizmom i mrznjom. Radikali su doktori takvih nauka, pa treba biti oprezan. Al' ako se, ipak, nekako dokopaju vecinske vlasti, onda fakat treba neko da baci atomsku na nas.


pa ne,zavadi pa vladaj je plan kako doci do vlasti
ako su vec na celu vlasti dakle taj plan im je uspeo - i sta dalje?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:04 - pre 170 meseci
Pa to dalje si vec video, kraduckanje, naplacivanje milonskih putnih troskova na postenu rec, paljenje ambasada... i sve vreme 4 godine mantranje kocoBo, kocoBo, kocoBo, kocoBo... Totalno ludilo.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:09 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat: pa ne,zavadi pa vladaj je plan kako doci do vlasti
ako su vec na celu vlasti dakle taj plan im je uspeo - i sta dalje?

I dalje bi se trucalo o patriotizmu i ugrozenim interesima srpskog naroda, imaginarnim prijetnjama identitetu i suverenitetu i sl. A kad je takva atmosfera u drzavi, narod zaboravi na glad. Tako da tek nakon odredjenog vremena shvati neke stvari, al' tad vec bude kasno. Inace, to nam se vec desavalo, pa nije nikakva novost.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:13 - pre 170 meseci
"Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otanchaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremecen narod ne moze vishe da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od ochigledne shtete."
Ivo Andric
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:23 - pre 170 meseci
Citat:
since1986BC: "Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otanchaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremecen narod ne moze vishe da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od ochigledne shtete."
Ivo Andric

Najveci koji se rodio na Balkanu!
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:44 - pre 170 meseci
Evo kako se Srbija kulturno uzdize :) i ne samo kulturno ...



ovo samo pokazuje gde vlast vodi narod..ove 3 su lep putokaz...
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot13.04.2010. u 14:57 - pre 170 meseci
Citat:
opet ovaj sopocanac propagira vadikale

pa jbte osvesti se derane kako I ONI rade
pogledaj malo opstine/m.z. di su oni "dobili izbore",odnosno dobili najveci broj glasova - je l su njihovi ljudi na celima u.o. raznih drzavnih preduzeca? JESU
jesu na celu u.o. u preduzecima di oni nisu vecina u toj opstini? NISU
ko je tamo? oni koji jesu vecina

i po cemu su onda ti tvoji koljaci bolji?
sto bi da unistavaju bg i druge gradove? sto bi da ubijaju ljude i tako to?

fala,ali ne fala

---

mada i da dodju na vlast (sa vecinom,jer su i sada na vlasti) ne bi se snasli jer su naucili samo da pljuju i da ometaju rad


ko bre propagira radikale sta trabunjas?

ja propagiram SMENU VLASTI a radikali i onako nema sanse da dodju na vlast prvo zato sto im je podrska gradjana mala a drugo zato sto imaju najmanji koalicioni kapacitet.

sledecu vlast ce ciniti verovatno dss i sns uz moguce je ucesce neke manjinske stranke ili sps-a.

i nama je ta promena vlasti potrebna sto pre , jer svakim danom sa ovima na vlasti - nama je sve gore i gore.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast vodi Srbiju u bankrot

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22980 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.