Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlast vodi Srbiju u bankrot

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast vodi Srbiju u bankrot

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22996 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 14:28 - pre 171 meseci
Vlast vodi državu u bankrot
11. april 2010. | Piše: Irena Radisavljević | Izvor: Blic
U našoj vlasti ne postoji svest o ozbiljnosti krize u kojoj se nalazimo, sve se radi se od danas do sutra, prodaje sve što se prodati može i zadužuje gde god da se može. Na sva zvona objavljujemo da smo potpisali ugovor za kredit od Rusije. Takvo zaduživanje je nemoralno, jer će i taj i novac koji povlačimo od MMF koristiti da se zapuše rupe u budžetu i da se proda na deviznom tržištu kako bi se održao nerealan kurs dinara. Većina tog novca zapravo odlazi u džepove tajkuna i uvoznika, kaže za „Blic nedelje“ ekonomista dr Mlađen Kovačević.

http://www.b92.net/biz/fokus/i...10&mm=04&nav_id=423584

-------------

a druga vest

Obala Slonovače više izvozi od nas
11. april 2010. | 01:55 | Izvor: Blic
Beograd -- Obala Slonovače ne samo da je na prošlom Svetskom prvenstvu u fudbalu pobedila Srbiju, već je prošle godine imala veći izvoz od naše zemlje.

Osim ove afričke države, podeljene zbog rata na dva dela, ispred naše zemlje su još 84 zemlje, među kojima su Vijetnam, Belorusija, Bangladeš, Litvanija, Trinidad i Tobago, Sudan...

Ekonomska kriza je ogolila do kraja mali srpski izvoz, ali nadležni ne idu dalje od konstatovanja problema, pa ne čudi što se olako prešlo i preko najnovijih podataka o izvozu u svetu, koje je objavila američka Centralna obaveštajna agencija iliti CIA.

Osam milijardi dolara srpskog izvoza bilo je dovoljno za 86. mesto od 223 zemlje. Češka, po veličini i broju stanovnika slična Srbiji, prošle godine imala je izvoz od čak 106 milijardi dolara, Slovačka 45, Bugarska 16,3 milijarde. Zabrinjava da su nas pretekle i mnoge zemlje iz Afrike, Azije, Centralne Amerike.

Obala Slonovače, uprkos građanskom ratu koji je trajao od 1999. do 2003. godine, to je uradila prodajom kakaoa, kafe i palminog ulja, Vijetnam ima sedam puta veći izvoz, a Trinidad i Tobago je prihodovao deset milijardi dolara u inostranstvu.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=11&nav_id=423583

----------------

Citat:
Izvoz po glavi stanovnika
Slovenija - 11.500 dolara
Češka - 10.000 dolara
Hrvatska - 2.300 dolara
Bugarska - 2.100 dolara
Makedonija - 1.500 dolara
Srbija - 1.000 dolara
Albanija - 360 dolara


Nije ni cudo sto smo najveca beda u Evropi. Sve je savrseno logicno i normalno. Ne proizvodis i ne izvozis = nemas

Vlast kaznjava izvoznike i proizvodjace subvencionisanjem bankarskih kredita i uvoznika putem odrzavanja precenjenog kursa dinara i najveci porezima u evropi a nagradjuje ove druge.

Zato nije ni cudo sto su u Srbiji plate najvece u finansijskom sektoru i uvoznim kompanijama a najnize u proizvodnji i preradjivackom kompleksu.


Al sve ima svoj kraj pa i ovakav nakaradni sistem i sve se u krajnjem slucaju zavrsava jednim teskim bankrotom , ogromnom depresijacijom domace valute kao i naglim siromasenjem gradjana i zamrzavanjem devizne stednje

Tako je bilo u Rusiji 1998. Tako je bilo u Argentini 1999. Tako je bilo na Islandu 2009. Tako ce izgleda biti i u Srbiji 2010/2011
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.mynsn.net.



+987 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 16:35 - pre 171 meseci
Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u.

MMF ne da kredit, prodaje se Telekom, posle toga Galenika, a posle EPS.

I onda KRAJ. Kolaps.


Mozes sracunati koliko ce nam trajati taj "fix" od privatizacije tih preduzeca.

 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 17:27 - pre 171 meseci
Haha, fakat je porazavajuce ovo za izvoz. Jbt, africke drzave da imaju bolji izvoz je krajnje jadno. Il' se u Srbiji bolje zivi, pa vecina proizvedene robe ostane u njoj. ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 17:57 - pre 171 meseci
Ja vishe ovo ne mogu da citam... bitno da su nam politicari nasmejani i nastavljaju da baljezgaju na TV-u...

...
Ne brinite se, Srbija ce sigurno pre Obale Slonovace dobiti metro (valjda)! A to je ono sto se broji! Zar ne....
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 18:49 - pre 171 meseci
Od 2001. ili 2002. do danas, na svakih šest meseci otprilike izađe članak gde profesor Kovačević upozorava na argentinski tango. Izgleda da će kad-tad pogoditi.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 18:49 - pre 171 meseci
Citat:
Haha, fakat je porazavajuce ovo za izvoz. Jbt, africke drzave da imaju bolji izvoz je krajnje jadno. Il' se u Srbiji bolje zivi, pa vecina proizvedene robe ostane u njoj. ;)


i jos dodaj na sve to da to nije bilo koja africka drzava nego africka drzava u kojoj je besneo gradjanski rat 4 godine

znaci aktuelna garnitura na vlasti je gore zlo nego da imas gradjanski rat u zemlji sto se tice ekonomije :)


Da li treba reci da Obala slonovace nema nesposobno partijsko upravljanje kao sto imamo mi, udruzeno u cilju licnog bogacenja i besomucnog pljackanja sopstvene drzave i naroda! Pocnimo od predsenika, koji ume da bude predsednik, ali ume da bude i ministar telekomunikacija, a ume da bude i ministar odbrane....

pogledaj ti samo njegov razvojni put. obican skolski profesor psihologije kojeg je neko promovisao u "experta" za vodjenje nase drzave i zivota pa je nakon sto je "unapredjen", postao prvo ministar telekomunikacija u tadasnjoj saveznoj vladi, pa zatim ministar odbrane, a onda predsednik drzave koji sa tog mesta resava sve zive probleme ove zemlje pocev od kreiranja ekonomske politike pa do resavanja putnih problema u zemlji.

covek svestran u sve se razume.

zato nam je kako nam je.

[Ovu poruku je menjao Roker23 dana 11.04.2010. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 18:59 - pre 171 meseci
Citat:
i jos dodaj na sve to da to nije bilo koja africka drzava nego africka drzava u kojoj je besneo gradjanski rat 4 godine
znaci aktuelna garnitura na vlasti je gore zlo nego da imas gradjanski rat u zemlji sto se tice ekonomije :)


Da, ali mi imamo zirafu, i to u Jagodini! Svetli momenat skorasnje Srpske istorije, vredan uslikavanja i izjava politickog vrha...
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 18:59 - pre 171 meseci
Evo još jednog bisera domaće administracije:

Citat:
Voćari spaljuju sadnice
11. april 2010. | 15:28 -> 18:37 | Izvor: B92 Subotica -- Zbog uredbi kojima se stimuliše uvoz sadnog materijala i smanjenog interesovanja za voćarstvo, procenjuje se da će polovina proizvedenih sadnica biti spaljena.

Cela vest...



Ja mislim da bismo bolje prošli da stavimo čopor majmuna da vlada.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:00 - pre 171 meseci
Citat:
Od 2001. ili 2002. do danas, na svakih šest meseci otprilike izađe članak gde profesor Kovačević upozorava na argentinski tango. Izgleda da će kad-tad pogoditi.


pametan covek. jos 2002 je video kuda nas vodi kao drzavu i narod aktuelna ekonomska politika sadasnje vrhuske .a mi glupaci verujemo "expertima" poput tadioca dinkica i ostalih lopurdi a ignorisemo prave strucnjake kao sto je profesor mladjan kovacevic.

dopustamo da nam ekonomiju zemlje kreiraju priuceni teoreticari bez dana radnog staza u praksi poput dinkica, djelica i skolskog psihologa tadica a ignorisemo prave strucnjake kakvi su profesor kovacevic i recimo nebojsa katic konsultant na londonskoj berzi.

mada ti ljudi su namerno isterani njima nije dozvoljeno da se bave politikom ,vec centri moci koji zaista vladaju nasom zemljom nam poturaju lazne izbore poput dinkica tadica djelica i njima slicnih nesposobnih parazita bez ikakvog uspeha u zivotu pre ulaska u politiku.
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:01 - pre 171 meseci
Citat:
Evo još jednog bisera domaće administracije:

Citat:
Voćari spaljuju sadnice
11. april 2010. | 15:28 -> 18:37 | Izvor: B92 Subotica -- Zbog uredbi kojima se stimuliše uvoz sadnog materijala i smanjenog interesovanja za voćarstvo, procenjuje se da će polovina proizvedenih sadnica biti spaljena.

Cela vest...



Ja mislim da bismo bolje prošli da stavimo čopor majmuna da vlada.


predlazem da cela aktuelna vlada na celu sa predsednikom drzave i premijerom prisustvuje svecanom spaljivanju domaceg rasadasnog materijala .
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:04 - pre 171 meseci
Citat:
...Kao posledica toga i pored toga što su domaće sadnice jeftinije od uvoznih, pravo na subvencije imate samo ako kupite skuplje, uvozne a razliku u ceni vam nadoknade poreski obveznici Srbije.


El' treba jos nesto reci.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:23 - pre 171 meseci
Vezano za tu temu oko izvoza, ja često dolazim u apsurdnu situaciju da prilikom izvoza domaćoj carini moram da se pravdam raznoraznim izjavama zašto toliko skupo naplaćujem uređaje koje pravim, jer oni 'procenjuju' da to košta mnogo manje nego što ja naplaćujem... Zamisli... Umesto da ti čestitaju na tome, čak i da stvarno prodaješ nešto za mnogo para a što te košta malo, treba da ti stegnu ruku i kažu bravo majstore, e da je još takvih, oni ti zaustave robu i traže dodatne izjave u kojima ti treba da opravdaš tu cenu...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:30 - pre 171 meseci
Meni je interesantan prag tolerancije vecine u Srbiji za kabadahisanje vlastele.

Sloba imao 10 godina, vecini (a mozda i ne, al' verujmo rezultatima izbora, sta sad) dojadi tek onda i onda neko pogura te ljude da se digne na noge.
Demokrate imaju 10 godina vlast, vecini jos nije dozlogrdilo, ali kanda neko gura opet ljude na noge, pa ce i biti smena Kurte i Murte.


Pomalo mazo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:49 - pre 171 meseci
Da, ali ne zaboravi sta je sve trebalo da se desi kako bi se dovoljna kolicina naroda digla na noge.

A verovatno su i Slobini naslednici naucili nesto iz cele te price... tako da, nesto mi se cini da ce ova situacija u Srbiji potrajati mnogo duze :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 19:53 - pre 171 meseci
Naleteo sam na ove fotke koje su mi vrhunska ilustracija ironije :)





Hint: Obratiti pažnju na pozadinu.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 20:25 - pre 171 meseci
Citat:
Roker23: pametan covek. jos 2002 je video kuda nas vodi kao drzavu i narod aktuelna ekonomska politika sadasnje vrhuske .a mi glupaci verujemo "expertima" poput tadioca dinkica i ostalih lopurdi a ignorisemo prave strucnjake kao sto je profesor mladjan kovacevic.

dopustamo da nam ekonomiju zemlje kreiraju priuceni teoreticari bez dana radnog staza u praksi poput dinkica, djelica i skolskog psihologa tadica a ignorisemo prave strucnjake kakvi su profesor kovacevic i recimo nebojsa katic konsultant na londonskoj berzi.
Ajde bre ne mlati tu, pa i Djelic je bio neki "strucnjak" sa nekih berzi sta li pa je postao obicna balkanska lopurda. Geni su to. Plus, cim se taj Kovacevic zabrinuo za "narod" i "natalitet" ja samo mogu da citiram Zivojina Pavlovica kad je ono parafrazirao Gebelsa: "kad cujem rec narod ja se odmah uhvatim za **rac". Hvala na takvim patriotskim strucnjacima.
Citat:
Roker23: mada ti ljudi su namerno isterani njima nije dozvoljeno da se bave politikom ,vec centri moci koji zaista vladaju nasom zemljom nam poturaju lazne izbore poput dinkica tadica djelica i njima slicnih nesposobnih parazita bez ikakvog uspeha u zivotu pre ulaska u politiku.
OK, i koji su pravi izbori ? Mackar verovatno i vojvoda od kasike. Ja ne branim ove, samo kazem da su to geni. Malo vas je, al ste...
Citat:
Roker23: Al sve ima svoj kraj pa i ovakav nakaradni sistem i sve se u krajnjem slucaju zavrsava jednim teskim bankrotom , ogromnom depresijacijom domace valute kao i naglim siromasenjem gradjana i zamrzavanjem devizne stednje

Ima i ide ovako, izolacija, devalvacija, inflacija, mobilizacija, kapitulacija. Samo je muka sto vise niko nece da se bije sa vama pa nemate zasta da se mobilisete. Mozete medjusobno da se pokoljete, ja cu da navijam za one koji pobede.
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, ali ne zaboravi sta je sve trebalo da se desi kako bi se dovoljna kolicina naroda digla na noge.
Desilo se to da su Ameri dali pare i smislili plan kako da se skine onaj zato sto je 10 godina rovario po Evropi izazivajuci ratove u trenutku kad se ona ujedinjavala. Sad vise nikoga nije briga za neku saku jada lenju do srži koju mozes da prepesacis za 2 dana. Niti je pa koga briga za njihove partije, u kojima je sigurno vise od 50% stanovnistva, i to zato da bi se kroz partije domogli drzavne sise. Samo napomena, u bivsoj Jugoslaviji je bilo oko 200,000 clanova partije, sto nije bilo ni 10% stanovnistva.

Sta ce da bude - nista, niko nece da pomaze lenjivcima koji ne rade nista i zive od toga sto prodaju ono sto su sagradili ni iz vega zli komunisti i od donacija od dijaspore. Jedno od resenja je i da ce se cekati da lenjivci izumru pa da se onda ova teritorija pripoji Evropi. Samo bez panike, niko nece slati lenjivcima zarazenu cebad da ubrza proces, sad smo humani, 21 vek i te fore, sami ce oni da izumru, a tako i treba. Slabi treba da propadnu i treba im u tome pomoci. Zaokruzivanje kontinenta u jednu ekonomsko - politicku celinu je proces koji ce da traje decenijama i za njega apsolutno nije vazno da li ce na nekoj teritoriji kad se proces zavrsi ziveti neki tamo suludi lenjivci koji ne znaju sta ce sa sobom od besa i lenjosti, ili neko drugi. Nestace lenjivaca? Who gives a f*ck.


 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 20:57 - pre 171 meseci
Citat:
Igor Gajic:

Drzava je vec bankrotirala, samo sto to jos nisu objavili na RTS-u.

MMF ne da kredit, prodaje se Telekom, posle toga Galenika, a posle EPS.

I onda KRAJ. Kolaps.


Mozes sracunati koliko ce nam trajati taj "fix" od privatizacije tih preduzeca.


Ako! :) Tako i treba. Evro lepo da izađe na 200, inflacija da nas porobi, sve da se rasproda, sve da se uništi što više, pa da krenemo ispočetka.
Nema drugog načina. Ni da ovi sjašu sa naroda, ni da se narod pobuni.

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 21:01 - pre 171 meseci
Citat:
KittyKat:

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.


A narodne vodje imaju jos uvek profil hajduka, kome je drzava neprijatelj i otima od nje, te deli plen medju svojom momcadi.
Narod takve voli i nada se da ce i on jednom biti blizu vatre da se ugreje malo.

@Lesli
Surovo, ali dosta istinito.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 21:04 - pre 171 meseci
Citat:
KittyKat: Ako! :) Tako i treba. Evro lepo da izađe na 200, inflacija da nas porobi, sve da se rasproda, sve da se uništi što više, pa da krenemo ispočetka.
Nema drugog načina. Ni da ovi sjašu sa naroda, ni da se narod pobuni.

Mi inače imamo lenji gen (ne znam tačno ko je ovo objašnjavao, ali objasnio je odlično). Taj gen imamo od kad su Turci vladali ovim prostorima, pa smo navikli da: ćutimo, trpimo i plaćamo harač. I to se jako teško i sporo menja... ali... za sve postoji rešenje. Ja navijam da nam bude sve gore, jer to je očigledno jedini način da nam bude bolje.

Tacno, resenje za ovu teritoriju je da se milom ili silom, sa sadasnjim stanovnistvom ili bez jednog njegovog dela promeni bolesni mentalitet i to je to, drugog resenja nema. Ili ce da se ponasaju normalno pa krenuti da rade nesto ako nemaju od cega da zive, ili ce da nastave da lude (da se uclanjuju u partije, podmicuju i slicno da bi se tako dokopali drzavnog vimeta) i da svaki cas prave izbore kao da ce to nesto da resi pa ce onda da izumru. Ovi koji biraju drugo neka pozure, jer samo brate smetaju i trose kiseonik i vodu koji su potrebni meni.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vlast vodi Srbiju u bankrot11.04.2010. u 21:43 - pre 171 meseci
Citam sad taj tekst i kaze -
Citat:
Poljoprivreda je, možda, najbolji primer propuštene šanse. Sankcije su za vreme Miloševića bile izgovor za mnoge stvari, a danas ne umemo da iskoristimo šansu za izvoz u Evropsku uniju. Od odobrenog izvoza ,,bebi-bifa“ od 8.875 tona, prošle godine u EU je prodato tek oko 1.200 tona, kvota za izvoz vina iskorišćena je osam odsto, slično je i s ribom. Srbija tako propušta šansu da zaposli stotine ljudi i zaradi milione evra.


Kad sam bio poslednji put u Srbiji, jedan lik me je ubedjivao -na moju konstataciju da bi poljoprivrednici mogli da se udruzuju i da zajednicki izvoze proizvedeno ili sl- da se ne moze jednostavno formirati firma i izvoziti, nego se mora imati posrednik iz vlasti i puno papira, kako rece on.

Ne znam proceduru, ali da li je stvarno tesko izvesti nesto? Pa to nije logicno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast vodi Srbiju u bankrot

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22996 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.