Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kućna mreža problem

[es] :: Windows mreže :: Kućna mreža problem

[ Pregleda: 1767 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.mobtel.co.yu



+90 Profil

icon Kućna mreža problem13.01.2004. u 10:26 - pre 246 meseci
U pitanju su dva kompa sa XP i ukršteni kabl. Jedno vreme nakon instalacije, sve je radilo, ali posle nekog vremena (ili posle neke intervencije na nekom od računara, ne sećam se...) se desilo sledeće: Klient preuzima fajlove sa hosta, ali host sa klienta... tu dolazi do zaglavljivanja oba računara tj. totalkomandera ili winexplorera, u zavisnosti od toga koji menadžer koristim za transfer dokumenata. Rećićete da je najjednostavnije da preinstaliram mrežu, to i hoću, ali tu se i krije napokon moje glavno pitanje. Pošto network connection-delete nije raspoloživo, kako da ukinem postojeću mrežu da bih je ponovo instalirao, tj da li mogu samo preko postojeće da preinstaliram novu konekciju?
Unapred hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: Kućna mreža problem15.01.2004. u 07:46 - pre 246 meseci
Pa sad ... obrises adaptere, instaliras ih ponovo, ode su kontrol panel obrises tcp protokol (ako moze pod windows XP da se uradi jer u win 2003 i longhorn ne moze) i instaliras ga ponovo, das novi adresni prostor i to bi se moglo reci da je mreza reinstalirana... Naravno nebi bilo lose da reinstaliras OS (ne mislim formatirati komp nego samo quick repair za svaki slucaj). Koji antivirus imas na racunaru koji nece da prevlazi fajlove ???

Kazem i tebi i svima da NE stavljate AVP na XP jer ja imam veoma lose iskustvo sa tim antivirus, odnosno napravi opsti kurslus i Win XP mrezi ....
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kućna mreža problem

[ Pregleda: 1767 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.